Jump to content

[Επίσημο] Nokia E61 & E61i


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνω απολυτα. Ειναι ενα απο τα λειτουργικοτερα κινητα που ειχα ποτε και εχω αλλαξει κατα καιρους ουκ ολιγα. Η μεγαλη του οθονη, το πληκτρολογιο του, το λεπτο του σχημα -νομιζεις οτι κρατας ενα μικρο μπλοκακι-, η σταθεροτητα του, το κανουν αξεπεραστο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 704
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνω απολυτα. Ειναι ενα απο τα λειτουργικοτερα κινητα που ειχα ποτε και εχω αλλαξει κατα καιρους ουκ ολιγα. Η μεγαλη του οθονη, το πληκτρολογιο του, το λεπτο του σχημα -νομιζεις οτι κρατας ενα μικρο μπλοκακι-, η σταθεροτητα του, το κανουν αξεπεραστο.

και το πλατος του για τσεπες;:O

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι και σε οποιαδηποτε τσεπη. Στην Ελλαδα το ξερω δεν εχει πολυπιασει το κινητο, αλλα εξω κυκλοφορει ευρεως και με αρκετους φαν users, με blogs ειδικα για το Ε61
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....σκεφτομαι σοβαρα να το παρω και να αποσυρω το S700 το οποιο ηταν απο τα καλυτερα τηλεφωνα που ειχα ως τωρα...Αξιζει το κοπο?...Απο οτι διαβαζω αξιζει τα λεφτα του το τηλεφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πηρα και εγω μετα απο πολυ κοπο , ψαχοντας τηλεφωνικως στα vodafone της Θεσσαλονικης.

Ειχα διαβασει πολλα καλα καλα πραγματα εδω μεσα αλλα τοκιητο ειναι ακομα καλυτερο. Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης κτλ κτλ...

Οποιος το σκεφτεται να μην διστασει , δεν θα το μετανειωσει.

(Το σκεφτομουν μια εβδομαδα και αρκετες φορες εφτασα κοντα στο να παρω αλλο).

Αυτα...και κατι τελευταιο. το πληκτρολογιο του ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!

....
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβαζω ειναι οτι πιο πληρες και εκεινο που προσωπικα μου αρσει ειναι η μεγαλη του οθονη για να τα βλεπεςι ολα πεντακαθαα και μην αναζητεις ψειριτσες. Οσο για την ασυρματη συνδεση μεσα απο ενα AP πρεπει να ειναι απολαυση. Υπαρχει δυνατοτητα αναβαθμισης με το nokiasofware update αλλα το μνοο που με χαλαει ειναι οτι το πληκτρολογιο δεν εχει ελληνικα...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δυνατοτητα αναβαθμισης με το nokiasofware update αλλα το μνοο που με χαλαει ειναι οτι το πληκτρολογιο δεν εχει ελληνικα...

 

Μια χαρά έχει το πληκτρολόγιο ελληνικά. Μήπως το αγόρασες από τον Γερμανό???? ;)

 

Όπως και να έχει επειδή το ελληνικό variant έχει ελληνικό πληκτρολόγιο, έχεις αγοράσει τηλέφωνο από παραεισαγωγή, δηλαδή που δεν το έφερε η επίσημη αντιπροσωπεία.

 

Αυτό δυστυχώς σημαίνει ότι μόλις πας να το κάνεις αναβάθμιση με το Nokia Software Updater μέσω Internet θα σου περάσει λογισμικό που δεν θα έχει υποστήριξη ελληνικών!

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

@ 21century : Μηπως ειναι καιρος να σταματησεις τις αερολογιες ???:!:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Nervous φιλε μου ειναι αερολογιες οταν προσπαθεις να συγκεντρωσεις πληροφοριες για την αγορα ενος επαγγελματικου κινητου οταν το απαιτει η δουλεια μυο στην εφημεριδα και το ΜΜΕ που συνεργαζομαι? Προσπαθω να μαθω οτι γινεται περισσοτερο για το τι με εξυπηρετει καλυτερα τις τυχον αδυναμιες του προιοντος αλλα και κατα ποσον με εξυπηρετει ως κινητο γραφειο κατα καποιο τροπο.

Εκτος αν θελεις να μην σχολιαζω ή να μην αναζητησω πληροφοριες για να κανω οσο γινεται πιο σωστα η τελικη επιλογη μου. Προσανατολιζομαι στην σειρα Ε ή κατι σε UIQκαι γι αυτο το ψαχνω το πραγμα οπως μας επιτρπεει το myphone. Εκτος αν δεν ενδιαφερει η αναζητηση μου. Ρωτησα για το πληκτορλογιο γιατι δεν εχω δει ακομα απο κοντα το τηλεφωνο παρα μονο το Ε50 και Ε60..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

 

μπορειτε να μου [πειτε αν ξερεται πως μπορω στο Ε61 να απενεργοποιησω το WLAN γιατι μενει παντα ανοιχτο?

 

Ευχαριστω πολυ.

 

επισης εχω το εξης προβλημα,μετα απο συνδεση ad-hoc με το wlan οταν παω να αποσυνδεθω απο το ad-hoc το τηλεφωνο κανει reset και δεν μπορω να συνδεθω σε αλλο access point γιατι λεει οτι η συνδεση wlan (ad-hoc) ειναι ενεργη...οταν παω να την κανω disconnect το τηλεφωνο κανει reset.

 

υπαρχει λυση ?

Link to comment
Share on other sites

Το Joystick ειναι λιγο σαν ξεχαρβαλομενο ή στο δικο μου ετυχε?

Εχω ενα 3230 που νομιζω οτι εχει παρομοιο joystick, και στο 3230 ειναι πολυ πιο σφιχτο (οχι ομως και πιο βολικο)

....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ρε παιδια μεσω tim non stop μπαινεται κανονικα σε www σελιδες?Καποιος που να πουλαει το e61?Γραφω σε αυτο το φορουμ γιατι θελω να το αγορασω το δυνατον γρηγοροτερα μιας και ειμαι φανταρος και δεν ειμαι συχνα σε υπολογιστη.στειλτε μου ΠΜ.ευχαριστω,
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

 

μπορειτε να μου [πειτε αν ξερεται πως μπορω στο Ε61 να απενεργοποιησω το WLAN γιατι μενει παντα ανοιχτο?

 

Ευχαριστω πολυ.

 

επισης εχω το εξης προβλημα,μετα απο συνδεση ad-hoc με το wlan οταν παω να αποσυνδεθω απο το ad-hoc το τηλεφωνο κανει reset και δεν μπορω να συνδεθω σε αλλο access point γιατι λεει οτι η συνδεση wlan (ad-hoc) ειναι ενεργη...οταν παω να την κανω disconnect το τηλεφωνο κανει reset.

 

υπαρχει λυση ?

 

Επειδή είμαι κάτοχος ενός Ε60 και έχω το ίδιο πρόβλημα, δηλαδή reset μετά από ad-hoc αποσύνδεση, το έψαξα λίγο (αναφέρεται εδώ και εδώ) και διαπίστωσα πως είναι bug :mad: της σειρας Ε με firmware version 2.xxx την οποία φαντάζομαι ότι έχεις.... ελπίζω να διορθωθεί στο επόμενο update

[sIGPIC][/sIGPIC]...I' m a weirdo in your bedroom....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά

 

με το κινητάκι έχω ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΤΕΙ και το μόνο που λείπει από το όνειρο είναι να το συνδέσω με SIP στο Altec i-Call. Μου βγάζει "Not registered"...

 

Το έχει καταφέρει κανείς;;; Θα ήμουν καταϋποχρεωμένος αν με βοηθούσατε!

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε τι έπαθα

 

εκεί που συγχρόνιζα το γραμματοκιβώτιό μου με WLAN, παραπονιέται ότι δεν μπορεί να συνδεθεί (ΟΚ) και επανεκκινεί (!). Να έμενε όμως εκεί καλά θα ήταν.

 

Άρχισε να κάνει συνεχείς επανεκκινήσεις, κολλώντας πάντα στο σήμα ΝΟΚΙΑ. Μόνο το hard reset τελικά με έσωσε.

 

Ξέρει κανείς κάτι περισσότερο; Πού οφείλεται, π.χ.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα. Πολύ καλές οι πρώτες εντυπώσεις. Γρήγορο, απιστευτη οθόνη, άπειρες δυνατότητες και πολύ βολικό το πληκτρολόγιο (έχω συνηθίσει τέτοια thumbboard απο το pda μου).

 

Βέβαια τα καλά δεν κράτησαν πολύ. Το κινητό έφυγε την ίδια μέρα για το σέρβις, μιας και το nokia software update το μετέτρεψε σε ενα πανέμορφο τούβλο.

 

Προσοχή με τον updater, υπάρχει θρέντ στα nokia support forums αφιερωμένο στο Ε61 και τα προβλήματα με τα updates...

 

Ελπίζω να ξαναδώ το κινητό στην επόμενη δεκαετία (με αυτά που έχω ακούσει για το σέρβις της νόκια)... Για Παρασκευή μου είπαν. Θα δείξει...

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό σήμερα μετά απο φλασάρισμα, λογω του προβλήματος που έγραψα παραπάνω.

 

Έχετε να προτείνετε κάποια καλή θηκούλα; Της Νόκια ειναι απαράδεκτη, ειναι μόνο για μεταφορά...

 

Επίσης κάποιο καλό screen protector για το Ε61?

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Θήκη υπάρχει μία της body glove η οποία είναι διαφανής μπροστά για να το χρησιμοποιείς ενώ είναι μέσα στην θήκη.

 

Screen protector λογικά θα βρεις στο expansys.

 

Το κακό με την θήκη της body glove ΚΑΙ screen protector είναι ότι δεν φαίνεται καλά η οθόνη, κάτι για το οποίο φταίει περισσότερο η ζελατίνα της θήκης βέβαια...

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι κάτοχος ενός Ε60 και έχω το ίδιο πρόβλημα, δηλαδή reset μετά από ad-hoc αποσύνδεση, το έψαξα λίγο (αναφέρεται εδώ και εδώ) και διαπίστωσα πως είναι bug :mad: της σειρας Ε με firmware version 2.xxx την οποία φαντάζομαι ότι έχεις.... ελπίζω να διορθωθεί στο επόμενο update

 

Είναι όντως γνωστό bug της σειράς Ε, το έχω κι εγώ οταν αποσυνδέομαι απο ad-hoc connection. Απ' ότι λένε αν χρησιμοποιήσεις το κανάλι 11 συγκεκριμένα το πρόβλημα εξαφανίζεται!:wacko:

 

Εν αναμονή του firmware 3.x.x.

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγαπητοί συνφορουμίες!

 

Λυπάμαι που η πρώτη μου δημοσίευση έχει να κάνει με πρόβλημα αλλα here it goes...

 

Μόλις σήμερα αγόρασα το Nokia E61 (πραγματικά απίστευτο...)

 

Και αντιμετωπίζω πρόβλημα με την μεταφορά των επαφών απο ένα SE W800i που είχα πρίν στο Ε61 μου!

 

Όταν προσπάθησα να στείλω τις επαφές μεσω bluetooth, η συνδεσή χανόταν!

Με υπέρυθρες γινόταν η αποστολή αλλα το αρχείο .vcf εξαφανιζόταν!

 

Παρακαλώ την βοήθειά σας,

 

Ευχαριστώ Θάνος!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες...

 

Δοκίμασα επισης την λειτουργία διέλευση ΙΡ για να σερφάρω με το καλώδιο USB κλπ κλπ... Το παραμύθι δεν λειτουργεί...

Και το PS Suite μου λεει: Nokia E61 (RNDIS) connected in no compatible mode...

 

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙΙΙΙΙΙΙ ΟΕΟ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες...

 

Δοκίμασα επισης την λειτουργία διέλευση ΙΡ για να σερφάρω με το καλώδιο USB κλπ κλπ... Το παραμύθι δεν λειτουργεί...

Και το PS Suite μου λεει: Nokia E61 (RNDIS) connected in no compatible mode...

 

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙΙΙΙΙΙΙ ΟΕΟ?

 

Καλημέρα,

 

Θα πρέπει να κατεβάσεις μια εφαρμογή της NOKIA που λέγεται NOKIA Network Bridge (η εφαρμογή αυτή προορίζεται για Communicator Series Phones αλλά δουλεύει και στην Ε). Την είχα κατεβάσει από τα resources της ΝΟΚΙΑ. Στο σπίτι που το δοκίμασα (σύνδεση DSL με Fritz) δούλεψε κανονικότατα. Στη δουλειά μου από την άλλη, όχι :cry:, οπότε υποψιάζομαι πως έχει να κάνει με το εταιρικό δίκτυο. Όπως και να έχει στην τοποθεσία που σου στέλνω και στο αρχείο που θα κατεβάσεις από τη ΝΟΚΙΑ θα βρείς οδηγίες (οι οποίες αν και αφορούν συσκευές Communicator) θα σε καλύψουν.

 

Καλό κινητό-σερφάρισμα:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]...I' m a weirdo in your bedroom....
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ φίλε μου... το δοκιμασα ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΠΤ!

 

Έχω αρχίσει και απελπίζομαι... ούτε στο wlan της σχολής δεν συνδέεται...

Ξόδεψα μια περιουσία μάλλον για ένα hitech σκουπίδι! :(

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ φίλε μου... το δοκιμασα ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΠΤ!

 

Έχω αρχίσει και απελπίζομαι... ούτε στο wlan της σχολής δεν συνδέεται...

Ξόδεψα μια περιουσία μάλλον για ένα hitech σκουπίδι! :(

 

:blink: χμμμ... Επειδή έχω το Ε60 τόσο το WLAN όσο και το IP Passthrough δουλεύουν κανονικότατα (αν και όπως έγραψα παραπάνω στην εταιρία που εργάζομαι η διέλευση ΙΡ τα παίζει). Πιστεύω ότι με λίγο ψάξιμο στο Google κάτι θα βρεις σχετικά με το IP Passthrough (διέλευση ΙΡ).

:mad: Σε πολλές περιπτώσεις βέβαια, μπορεί να βλέπεις ένα WLAN ξεκλείδωτο, αλλά στην ουσία να είναι κλειδωμένο...

 

Αλήθεια μήπως έχεις παλιότερη fw version?:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]...I' m a weirdo in your bedroom....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες παίδες! Τελικά το ξαναδοκίμασε σε ένα (ξεκλείδωτο απο ότι φάνηκε) wireless της σχολής μου και δούλευε κανονικά μόνο που σερνόταν o browser! τα email κατέβαιναν σφαίρα... H διέλευση IP εξακολουθεί να μην δουλεύει... ακόμα και με το bridge!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...