Jump to content

Samsung Galaxy S23


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

22 minutes ago, kostas1966 said:

Παιδιά καλημέρα!

Όπως σας έχω γράψει σε προηγούμενο post το κινητό μου δεν συνδέεται με το android auto του αυτοκινήτου μου Skoda kamiq 1.5 TSI μοντέλο τέλος του 22. Δοκίμασα και στο αυτοκίνητο του κουμπάρου μου το οποίο είναι skoda octavia του 19 μοντέλο. Σας επισυνάπτω το screenshot. Εμένα δεν μου βγάζει κάτι τέτοιο αλλά μου βγάζει ότι η σύνδεση απέτυχε απλά. Με λίγα λόγια κοτσίδα!!! Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να είναι;;; 

Screenshot_20230602_185348_Android Auto.jpg

Και ένας φίλος λίγο πιο πάνω είχε θέμα με Skoda kamiq

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!!

Λοιπόν τοποθέτησα το τζαμάκι 3MK FlexibleGlass Tempered Glass  , και δεν έχω κανένα θέμα με το δακτυλικό αποτύπωμα. Φανταστείτε ότι άφησα το ίδιο που είχα και πριν δεν το άλλαξα καν. Περάσαμε 2 ένα  στο γιο μου (s21 plus ) και ένα στο δικό μου. Και στα δύο δουλεύει το δακτυλικό μία χαρά. Δεν το περίμενα να σας πω την αλήθεια δοκιμαστικά το πήγα. Από προστασία όμως δεν γνωρίζω ,φαίνεται καλό

Link to comment
Share on other sites

Σαν να έχει αργήσει αυτό το μήνα ή ενημέρωση ασφαλείας. Μήπως ετοιμάζει και κάτι επιπλέον η  Samsung για να δούμε... 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καμία βδομάδα παρατήρησα ένα περίεργο με το focus του 10x. Ενώ portrait εστιάζει κανονικά, landscape μόλις αλλάξω κάμερα και πάει να εστιάσει, θολώνει. Έκανα clear cache, επαναφορά κτλ, απενεργοποίησα το αυτόματη εναλλαγή φακού, αλλά καμία αλλαγή. Λέω να περιμένω την επόμενη αναβάθμιση μήπως στρώσει, αλλά πολύ φοβάμαι ότι είναι θέμα hardware και δεν θα το γλυτώσω το σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καμία βδομάδα παρατήρησα ένα περίεργο με το focus του 10x. Ενώ portrait εστιάζει κανονικά, landscape μόλις αλλάξω κάμερα και πάει να εστιάσει, θολώνει. Έκανα clear cache, επαναφορά κτλ, απενεργοποίησα το αυτόματη εναλλαγή φακού, αλλά καμία αλλαγή. Λέω να περιμένω την επόμενη αναβάθμιση μήπως στρώσει, αλλά πολύ φοβάμαι ότι είναι θέμα hardware και δεν θα το γλυτώσω το σέρβις.
Δεν έχει 10x focus το S23.Μηπως εννοείς το Ultra;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήρα την θήκη Spigen Rugged Armor Back Cover.

Υπάρχει τρόπος να πάρω και βάση αυτοκινήτου μαγνητική με ασύρματη φόρτιση για να το δουλεύω έτσι στο αυτοκίνητο;

Edited by ipnotistis
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια απορια: μου βγαζει μια ενδειξη πανω ΑΡΙΣΤΕΡΑ (οχι δεξια οπως ειναι κανονικα)  με το συμβολο του τηλεφωνου και το wifi. και οταν κατεβαζω κουρτινα λεει :ims service και απο κατω wifi calling Κτλ.. αυτο πως φευγει? μεχρι τωρα σε κανενα κινητο δεν ειχα τετοια ενδειξη οταν ειχα ανοιχτο το wifi calling. εδω δε λεει να φυγει και μου σπαει τα νευρα να το βλεπω.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikos_Mpl said:

Παιδες μια απορια: μου βγαζει μια ενδειξη πανω με το συμβολο του τηλεφωνου και το wifi. και οταν κατεβαζω κουρτινα λεει :ims service και απο κατω wifi calling Κτλ.. αυτο πως φευγει? μεχρι τωρα σε κανενα κινητο δεν ειχα τετοια ενδειξη οταν ειχα ανοιχτο το wifi calling. εδω δε λεει να φυγει και μου σπαει τα νευρα να το βλεπω.

λογικα με Fine Lock και quick star 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, redcom7 said:

λογικα με Fine Lock και quick star 

μα δε μου εχει ξανα τυχει σε τοσα τηλ που εχω δοκιμασει. καποια ρυθμιση θελει αλλαγη μηπως? ή εχω κοψει καμια εφαρμογη και το προκαλει?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nikos_Mpl said:

μα δε μου εχει ξανα τυχει σε τοσα τηλ που εχω δοκιμασει. καποια ρυθμιση θελει αλλαγη μηπως? ή εχω κοψει καμια εφαρμογη και το προκαλει?

δεν ξερω και εμενα τωρα τελευταια το βγαζει οταν δεν εχει καλο σημα μαλλον .. και ζηταει wifi...

Link to comment
Share on other sites

Το wifi calling μαζί με το Volte , όσοι έχουν vodafone σύνδεση όπως έχω και εγώ , το έχουν κάνει πλέον υποχρεωτικό και έχουμε αυτά τα σήματα στην επάνω μεριά. Εάν θέλεις να τα απενεργοποιήσεις μπορείς να το κάνεις τηλεφωνώντας στην vodafone αλλά ύστερα από δυο-τρεις μέρες αυτόματα ενεργοποιούνται πάλι. Και εγώ δεν τις ήθελα στην αρχή αλλά τελικά είναι πολύ ωραίες υπηρεσίες. Για παράδειγμα στο σπίτι της μάνας μου που δεν μπορούσα να μιλήσω τώρα μπορώ άνετα με τη χρήση του wi-fi calling. Επίσης βγαίνει και ειδοποίηση στην κουρτίνα αυτό δεν απενεργοποιείται από όσο ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

χμμμ

εδώ η επιλογή του wifi calling υπάρχει και μπορώ να την απενεργοποιήσω, όχι πως θέλω, καθώς ζω σε υπόγειο χωρίς σήμα και το wifi calling είναι μεγάλη σωτηρία.

γιατί όμως να κάνουν το volte υποχρεωτικό; χμμμ

(είμαι στο δίκτυο της cosmote)

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να θες να μιλάς με gsm το 2023 με ποιότητα ότι να ναι και ταυτόχρονα να χάνεις για τη σύνδεση στο διαδίκτυο?!

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ουδεμία διαφορά βλέπω με volte στην ποιότητα, και ούτε έχω προβλήματα με την σύνδεση μου.

Σε ποιες περιπτώσεις κάνει κάτι διαφορετικό το volte;

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, AroundTheGalaxy said:

Ουδεμία διαφορά βλέπω με volte στην ποιότητα, και ούτε έχω προβλήματα με την σύνδεση μου.

Σε ποιες περιπτώσεις κάνει κάτι διαφορετικό το volte;

 

Το volte όταν το έχεις ενεργό και έχεις δεδομένα και δεχτείς κλήση δε κόβονται τα δεδομένα

Edited by Andreaszel
Link to comment
Share on other sites

αχα

οκ για αυτό δεν βλέπω διαφορά, δεν το δουλεύω το ιντερνετ στο κινητό και πολύ συχνά.

ευχαριστώ για την διευκρίνηση.

 

Link to comment
Share on other sites

On 23/6/2023 at 2:00 ΠΜ, AroundTheGalaxy said:

Ουδεμία διαφορά βλέπω με volte στην ποιότητα, και ούτε έχω προβλήματα με την σύνδεση μου.

Σε ποιες περιπτώσεις κάνει κάτι διαφορετικό το volte;

 

Η διαφορά στις κλήσεις με volte η χωρίς είναι τεράστια 

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Νέος στο s23  και μετά από καιρό επιστροφή σε μαζεμένη συσκευή και με τη θήκη. Σκέφτηκα το a54 λόγω τιμής και αυτονομίας, αλλά με τα περιθώρια δεν ήταν και τοσο μεγάλη η διαφορά σε σχέση με το note 10 lite. 

Μιας και αναφέρθηκε τζαμάκι, πήγα σε nillkin  amazing h+ pro. Ακριβό, στα 20euro αλλά πολύ λεπτό και με εγκοπή για την κάμερα. Το δαχτυλικό θέλει ορισμένες φορές μια παραπάνω προσπάθεια, αλλά είναι ευχαριστημένος. 

Αν και το setup έγινε μέσω του smart switch, η συσκευή εναι άψογη και η αυτονομία εξαιρετική για το μέγεθος. 

Link to comment
Share on other sites

On 23/6/2023 at 12:00 ΠΜ, AroundTheGalaxy said:

Ουδεμία διαφορά βλέπω με volte στην ποιότητα, και ούτε έχω προβλήματα με την σύνδεση μου.

Σε ποιες περιπτώσεις κάνει κάτι διαφορετικό το volte;

 

VoLTE σημαίνει Voice over LTE(4g). Αν δεν έχεις το VoLTE ενεργοποιημενο οι κλήσεις σου γίνονται με 3g.

Αν εχεις το VoLTE ενεργοποιημενο οι κλήσεις σου γίνονται μεσω 4g ή 5g.

Και θα το ξαναγραψω για πολλοστή φορά, το 3g παει προς καταργηση πολυ σύντομα οπότε το VoLTE θα γινει ο προεπιλεγμενος τρόπος κλησης. 

https://nova.gr/kiniti-tilefonia/diktio-kinitis-tilefonias/diktyo-prosbashs-kinhths/katargisi-diktioy-3g#:~:text=Το 3G δίκτυο έχει ξεκινήσει,νέας γενιάς 4G%2B και 5G.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Το 3G έχει κλείσει

Από όλες τις εταιρείες
Κι εγώ γιατί βλέπω αυτό;e718c2b35b4eee6a69c5498cc68c1f4e.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το να δεις ότι δε θα σε συνδέσει σε 3G. Έχε ανοιχτά κ τα δεδομένα παράλληλα για να δεις αν θα συνδεθεί με EDGE ή με Η+.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...