Jump to content

Samsung Galaxy S23


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 21/5/2023 at 4:44 ΜΜ, sneakysneaky said:

Αν και έχω διαβάσει κατά βάση αρνητικά σχόλια, πείτε οι κάτοχοι του κινητού που έχετε παιδιά, έφτιαξε η κάμερα? Είστε ικανοποιημένοι? Το έχω παραγγείλει, αλλά τα θέματα με το shutter lag με ανησυχούν.

Ποια ακριβώς είναι αυτά τα θέματα; Να το κοιτάξω αν είναι, στην γυναίκα μου το έχω δώσει το κινητό.

Αν και μέχρι στιγμής δεν μου έχει παραπονεθεί για οτιδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ipnotistis said:

Καλή τύχη, μακάρι να είναι αυτό. Ενημέρωσε...

Μακάρι δεν λες τίποτα και βέβαια κατευθείαν θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, ipnotistis said:

Ποια ακριβώς είναι αυτά τα θέματα; Να το κοιτάξω αν είναι, στην γυναίκα μου το έχω δώσει το κινητό.

Αν και μέχρι στιγμής δεν μου έχει παραπονεθεί για οτιδήποτε.

Με την κακή ποιότητα σε σχετικά χαμηλό φωτισμό, όταν κινείται το αντικείμενο (πχ κατοικίδια, παιδιά).

Edited by sneakysneaky
Link to comment
Share on other sites

Έχω δει καποια συγκριτικά με το iphone που υποτίθεται δεν έχει shutter lag, τα αποτελέσματα δεν είχαν μεγάλη διαφορά, του iphone ήταν λίγο καλύτερο αλλά οκ

Νομίζω περισσότερο έχει γίνει ντόρος παρά ότι ισχύει στην πραγματικότητα σε αυτό τον βαθμό 

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που έχω δει εγώ πάντως στο YouTube δείχνουν μια σημαντική διαφορά. Αν και πιστευω θα μείνω στην επιλογή μου , διότι είναι καλό πακέτο συνολικα.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, sneakysneaky said:

Αυτά που έχω δει εγώ πάντως στο YouTube δείχνουν μια σημαντική διαφορά. Αν και πιστευω θα μείνω στην επιλογή μου , διότι είναι καλό πακέτο συνολικα.

Από περιέργεια θέλεις να κοινοποιήσεις κάποιο λινκ που να δείχνει τη σημαντική αυτή διάφορα;

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, sneakysneaky said:

Με την κακή ποιότητα σε σχετικά χαμηλό φωτισμό, όταν κινείται το αντικείμενο (πχ κατοικίδια, παιδιά).

Φίλε μου καλημέρα! Το κινητό το έχω ακριβώς 4 ημέρες. Λίγο που το δοκίμασα βράδυ με πολύ λίγο φωτισμό και την λειτουργία νύχτας τα αποτελέσματα ήταν εξαιρετικά. Δεν το έχω δοκιμάσει όμως όταν το αντικείμενο κινείται. Πάντως το πακέτο συνολικά είναι καταπληκτικό και θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος ειδικά από επεξεργαστή και οθόνη. Πριν ακουμπήσω το δάχτυλό μου στην οθόνη έχει λάβει την εντολή αυτό σου λέω μόνο!

Link to comment
Share on other sites

απο iphone 13 pro που κρατησα για κανα 8μηνο,γυρισα παλι σε android.

για εμενα πιο βολικο και ευελικτο λειτουργικο,απο το οποιο μου ελειψαν αρκετα πραγματα.

απο κει και περα,το μοναδικο και ουσιαστικο που μου λειπει απο το 13,ειναι το face id του.

καμια σχεση με του s23.

το 13 με εβλεπε ακομα με κρανος/γυαλια,το s23 τα χανει πολυ ευκολα.

δεν πειραζει,γυρισαμε στο γνωστο δαχτυλικο αποτυπωμα.

απο κει και περα εχω ενα θεμα με τις ειδοποιησεις/μηνυματα.

γιατι καθε φορα που ερχεται ειδοποιηση δεν εμφανιζεται στην οθονη παρα μονο μετα απο ταπ?
δεν υπαρχει τροπος να ανοιγει η οθονη και να βλεπω τι μου ερχεται χωρις να το αγγιξω?

ειναι κατι που μου λειπει και βοηθαει πολυ.

 

Link to comment
Share on other sites

απο iphone 13 pro που κρατησα για κανα 8μηνο,γυρισα παλι σε android.
για εμενα πιο βολικο και ευελικτο λειτουργικο,απο το οποιο μου ελειψαν αρκετα πραγματα.
απο κει και περα,το μοναδικο και ουσιαστικο που μου λειπει απο το 13,ειναι το face id του.
καμια σχεση με του s23.
το 13 με εβλεπε ακομα με κρανος/γυαλια,το s23 τα χανει πολυ ευκολα.
δεν πειραζει,γυρισαμε στο γνωστο δαχτυλικο αποτυπωμα.
απο κει και περα εχω ενα θεμα με τις ειδοποιησεις/μηνυματα.
γιατι καθε φορα που ερχεται ειδοποιηση δεν εμφανιζεται στην οθονη παρα μονο μετα απο ταπ?
δεν υπαρχει τροπος να ανοιγει η οθονη και να βλεπω τι μου ερχεται χωρις να το αγγιξω?
ειναι κατι που μου λειπει και βοηθαει πολυ.
 
βάλε brief pop up και την ρύθμιση να δουλεύει και με κλειστή οθόνη. σου δείχνει μια προεπισκοπηση του μηνύματος. υπάρχει και συνεργασία με την AOD. 11f26e3afd7082025d7aac8902c56135.jpgbf864e3923000ca251464ed425d9ff7a.jpg
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, ilka71 said:

βάλε brief pop up και την ρύθμιση να δουλεύει και με κλειστή οθόνη. σου δείχνει μια προεπισκοπηση του μηνύματος. υπάρχει και συνεργασία με την AOD. 11f26e3afd7082025d7aac8902c56135.jpgbf864e3923000ca251464ed425d9ff7a.jpg

εχθες εκανα αυτα και λειτουργησε αψογα.

Settings-Notifications-Lock screen notifications-show content και από το γρανάζι δεξιά διαλέγεις τα applications.

Settings-Lock screen πατάς πάνω στο εικονίδιο lock screen και διαλέγεις το δεξιά δεξιά παράθυρο το details.

απο καποιο σημειο και μετα δεν εμφανιζονται τα μηνυματα παρα μονο εαν πατησω ταπ-ταπ.

αλλιως μαυρα σκοταδια.

53 minutes ago, dp8 said:

εχθες εκανα αυτα και λειτουργησε αψογα.

Settings-Notifications-Lock screen notifications-show content και από το γρανάζι δεξιά διαλέγεις τα applications.

Settings-Lock screen πατάς πάνω στο εικονίδιο lock screen και διαλέγεις το δεξιά δεξιά παράθυρο το details.

απο καποιο σημειο και μετα δεν εμφανιζονται τα μηνυματα παρα μονο εαν πατησω ταπ-ταπ.

αλλιως μαυρα σκοταδια.

οπα!!

προβαλεται στην οθονη μονο οταν το εχω brief οπως λεει ο φιλος πιο πανω.

στην επιλογη " λεπτομερειες " η οθονη παραμενει κλειστη.

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

 

εμφανιζεται το μηνυμα απο viber.
το μηνυμα απο sms σκαει μονο μια μπαριτσα επανω με το ονομα του αποστολεα.
email χτυπαει αλλα η οθονη δεν ανοιγει.

 

δεν..εχω χασει την μπαλα...🙄

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, dp8 said:

 

εμφανιζεται το μηνυμα απο viber.
το μηνυμα απο sms σκαει μονο μια μπαριτσα επανω με το ονομα του αποστολεα.
email χτυπαει αλλα η οθονη δεν ανοιγει.

 

δεν..εχω χασει την μπαλα...🙄

Δεν υπάρχει ρύθμιση στο One UI να ανοίγει η οθόνη με τις ειδοποιήσεις. Ποτέ δεν υπήρχε. Το βαιμπερ έχει δικιά του ρύθμιση στις ρυθμίσεις του και το κάνει αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

δεν το θυμαμαι καθολου ρε συ.!

ειχα κανα 8μηνο το iphone 13 pro και με καλομαθε και καποιες ευκολιες που ειχε.

οποτε μην παιδευομαι τσαμπα.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ρύθμιση στο One UI να ανοίγει η οθόνη με τις ειδοποιήσεις. Ποτέ δεν υπήρχε. Το βαιμπερ έχει δικιά του ρύθμιση στις ρυθμίσεις του και το κάνει αυτό. 
υπήρχε και το θυμάμαι καλά πριν ενάμιση χρόνο είχα τα Α72 και ειχε επιλογή wake screen for notifications.! μετά από κάποια αναβάθμιση εξαφανίστηκε. τώρα μόνη μαμά επιλογή τα brief pop up
Link to comment
Share on other sites

Πάνω στο θέμα με τα csc. Έχει βάλει κανένας THL που έχει ηχογραφήσεις και τα σχετικά και μετά την τελευταία αναβάθμιση που ήρθε έχει θέμα με το google pay; 

 

Μου λέει πως η συσκευή δεν είναι ασφαλής για να χρησιμοποιηθεί. Και δεν έχω κάνει ούτε ρουτ ούτε τίποτα άλλο. Και έγινε μετά από την αναβάθμιση. Το γύρισα το csc πίσω σε EUX αλλά μάλλον επειδή το firmware που τρέχει τώρα είναι THL φοβάμαι ότι θα πρέπει να περιμένω ένα μήνα μέχρι την επόμενη αναβάθμιση για να φτιάξει. Έχει κανείς καμιά άλλη ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Πάνω στο θέμα με τα csc. Έχει βάλει κανένας THL που έχει ηχογραφήσεις και τα σχετικά και μετά την τελευταία αναβάθμιση που ήρθε έχει θέμα με το google pay; 
 
Μου λέει πως η συσκευή δεν είναι ασφαλής για να χρησιμοποιηθεί. Και δεν έχω κάνει ούτε ρουτ ούτε τίποτα άλλο. Και έγινε μετά από την αναβάθμιση. Το γύρισα το csc πίσω σε EUX αλλά μάλλον επειδή το firmware που τρέχει τώρα είναι THL φοβάμαι ότι θα πρέπει να περιμένω ένα μήνα μέχρι την επόμενη αναβάθμιση για να φτιάξει. Έχει κανείς καμιά άλλη ιδέα;


Έχω στο S23+ THL και τώρα είδα πως υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση λογισμικού... με προβλημάτισες!

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofos_5 said:

 


Έχω στο S23+ THL και τώρα είδα πως υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση λογισμικού... με προβλημάτισες!

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

 

Και ένας άλλος φίλος στο thread του s22 ultra έχει ακριβώς το ίδιο. Θα σου πρότεινα να αλλάξεις πίσω και να περιμένεις αναβάθμιση μέσω eux αν χρησιμοποιείς το google wallet.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λίγο ξεροκέφαλος προχώρησα με την αναβάθμιση και δεν αντιμετωπίζω κάποιο θέμα, μόλις έκανα πληρωμή.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!

Λοιπόν ακούστε περίπτωση: όπως είχα γράψει σε προηγούμενο post το κινητό μου δεν συνδέεται με το android auto σε καινούργιο αυτοκίνητο μάρκας skoda Kaming 1.500 TSI. Πήγα λοιπόν σε ένα συνεργείο skoda να δω μήπως διορθώσω το θέμα. Στο συνεργείο κάναμε δοκιμή τρία τηλέφωνα ένα iPhone και δύο xiaomi και συνδέθηκαν κανονικότατα. Να πω εδώ ότι και τα άλλα μου δύο τηλέφωνα  μάρκας samsung (Α53 & S21+) και αυτά συνδέονται κανονικότατα!!! Ύστερα δοκιμάσαμε το νέο μου κινητό σε δύο αυτοκίνητα το ένα μάρκας hyundai i20 και σε ένα volkswagen tiguan μοντέλο 2016. Αμέσως το κινητό συνδέθηκε κανονικότατα!!!! Δηλαδή μόνο το συγκεκριμένο αυτοκίνητο και μόνο το συγκεκριμένο κινητό δεν συνδέονται μεταξύ τους!! Τι μπορεί να φταίει;;; Το μόνο που δεν έχω κάνει είναι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Εάν το κάνω λέτε να υπάρχει περίπτωση να φτιάξει;;

Καλή Κυριακή σε όλους σας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!
Λοιπόν ακούστε περίπτωση: όπως είχα γράψει σε προηγούμενο post το κινητό μου δεν συνδέεται με το android auto σε καινούργιο αυτοκίνητο μάρκας skoda Kaming 1.500 TSI. Πήγα λοιπόν σε ένα συνεργείο skoda να δω μήπως διορθώσω το θέμα. Στο συνεργείο κάναμε δοκιμή τρία τηλέφωνα ένα iPhone και δύο xiaomi και συνδέθηκαν κανονικότατα. Να πω εδώ ότι και τα άλλα μου δύο τηλέφωνα  μάρκας samsung (Α53 & S21+) και αυτά συνδέονται κανονικότατα!!! Ύστερα δοκιμάσαμε το νέο μου κινητό σε δύο αυτοκίνητα το ένα μάρκας hyundai i20 και σε ένα volkswagen tiguan μοντέλο 2016. Αμέσως το κινητό συνδέθηκε κανονικότατα!!!! Δηλαδή μόνο το συγκεκριμένο αυτοκίνητο και μόνο το συγκεκριμένο κινητό δεν συνδέονται μεταξύ τους!! Τι μπορεί να φταίει;;; Το μόνο που δεν έχω κάνει είναι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Εάν το κάνω λέτε να υπάρχει περίπτωση να φτιάξει;;
Καλή Κυριακή σε όλους σας
Δοκίμασες αυτό που σου πρότεινα πιο πάνω;
Adapter και original καλώδιο;

"Προτείνω να πάρεις adapter και να δοκιμάσεις με 1,2 διαφορετικά καλώδια, λογικά θα σου παίξει.

Εγώ σώθηκα με το παρακάτω και το καλώδιο φόρτισης των buds pro 2.

https://www.skroutz.gr/s/16780187/Baseus-Converter-USB-A-male-to-USB-C-female-CAAOTG-01.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share."

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάνω στο θέμα με τα csc. Έχει βάλει κανένας THL που έχει ηχογραφήσεις και τα σχετικά και μετά την τελευταία αναβάθμιση που ήρθε έχει θέμα με το google pay; 
 
Μου λέει πως η συσκευή δεν είναι ασφαλής για να χρησιμοποιηθεί. Και δεν έχω κάνει ούτε ρουτ ούτε τίποτα άλλο. Και έγινε μετά από την αναβάθμιση. Το γύρισα το csc πίσω σε EUX αλλά μάλλον επειδή το firmware που τρέχει τώρα είναι THL φοβάμαι ότι θα πρέπει να περιμένω ένα μήνα μέχρι την επόμενη αναβάθμιση για να φτιάξει. Έχει κανείς καμιά άλλη ιδέα;
Εγώ μόλις έκανα πληρωμή Λειτούργησε Μία χαρά χωρίς κανένα πρόβλημα..

Με THL και την καινούρια ενημέρωση λογισμικού

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, redcom7 said:

Εγώ μόλις έκανα πληρωμή Λειτούργησε Μία χαρά χωρίς κανένα πρόβλημα..

Με THL και την καινούρια ενημέρωση λογισμικού

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πολύ περίεργο τι να πω. Ίσωςνα έφαγε κάποιο κόλλημα; Γιατί δεν έχω κάνει κάτι άλλο στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο τι να πω. Ίσωςνα έφαγε κάποιο κόλλημα; Γιατί δεν έχω κάνει κάτι άλλο στο κινητό.
Δοκίμασε να σβήσεις την κάρτα και να την ξαναβάλεις

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...