Jump to content

Samsung Galaxy S23+


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 21/9/2023 at 7:28 ΜΜ, evangelosan said:

Βλέπω γενικά σε forum πως έχουν πολλοί θέμα με σήμα, και άτομα που είχαν προηγούμενα μοντέλα Samsung. Μακάρι να είναι software το πρόβλημα και να λυθεί. Εγώ πάντως ακόμα και σε WiFi είδα διαφορά (δεν φορτώνουν sites).

Eγω επειδη εχω και το s22 plus παραλληλα δεν βλεπω καποια διαφορα στο σημα και στις 2 συσκευες.γενικα το σημα ειναι μετριο αλλα αυτο ισως οφειλεται και στον παροχο γιατι εχω νοβα..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 363
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα. Επειδή το S20+ μου έβγαλε χθες μια ωραιότατη πράσινη κάθετη γραμμή και απο ότι έχω καταλάβει δεν παίζει να διορθώνεται χωρίς αντικατάσταση οθόνης και λόγω οτυ ότι είμαι και εκτός εγγύησης... κοιτάω προς μεριά του S23+ που υπάρχει σε σε καλή τιμή στο You σε συνδυασμό με την κάρτα που δίνει. Απλά θα ήθελα να μου πείτε από την εμπειρία που έχετε πλέον , αν υπάρχει κάποιο χτυπητό μειονέκτημα σε σχέση με τις προηγούμενες γενιές. πχ Μπαταρία κτλ. Ρωτάω γιατί δεν βλέπω και πολλές σελίδες σε σχέση με το απλό 23άρι και το ultra (που έχει 186 σελίδες !!!). Κάτι τελευταίο : Το κινητό έρχεται με μεβράνη , όπως ερχόταν και το S20+.??? Καλά απο φορτιστές κτλ το έχουν ξεφτιλίσει...

Edited by jobous

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, jobous said:

Καλησπέρα. Επειδή το S20+ μου έβγαλε χθες μια ωραιότατη πράσινη κάθετη γραμμή και απο ότι έχω καταλάβει δεν παίζει να διορθώνεται χωρίς αντικατάσταση οθόνης και λόγω οτυ ότι είμαι και εκτός εγγύησης... κοιτάω προς μεριά του S23+ που υπάρχει σε σε καλή τιμή στο You σε συνδυασμό με την κάρτα που δίνει. Απλά θα ήθελα να μου πείτε από την εμπειρία που έχετε πλέον , αν υπάρχει κάποιο χτυπητό μειονέκτημα σε σχέση με τις προηγούμενες γενιές. πχ Μπαταρία κτλ. Ρωτάω γιατί δεν βλέπω και πολλές σελίδες σε σχέση με το απλό 23άρι και το ultra (που έχει 186 σελίδες !!!). Κάτι τελευταίο : Το κινητό έρχεται με μεβράνη , όπως ερχόταν και το S20+.??? Καλά απο φορτιστές κτλ το έχουν ξεφτιλίσει...

Προερχόμενος από pixel 7 pro, το μόνο μείον είναι η κάμερα όταν πέφτει το φως.. Σε όλα τα υπόλοιπα είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Εκτός του s20, έχει περάσει όλη η σειρά S απτά χέρια μου.

Ο snapdragon κάνει τη διαφορά. Η μπαταρία είναι βράχος, αν δεις βίντεο στο YouTube, έχει καλύτερη αυτονομία απτό ultra. Δεν είναι τεράστιο, δεν έχει το βάρος του ultra. Αν δε σε απασχολεί η γραφίδα, νομίζω είναι η απόλυτη συσκευή και θα την ευχαριστηθείς. 

Όχι δεν είχε μεμβράνη επάνω, αλλά μπορείς να βάλεις ένα τζαμάκι μιας και η οθόνη είναι επίπεδη και χωρίς να έχεις πρόβλημα με το δακτυλικό αποτύπωμα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το μεγεθός του με βολέυει αφάνταστα. S23 μικρό και S23 Ultra μεγάλο... Μπαταρία πλέον το δικό μου ήθελε φόρτιση σίγουρα μια φορά την μέρα και τώρα που ήμουν στις αυτοψίες για τις πλημμύρες (φωτογραφίες , gps , τηλέφωνα , κτλ) στην Θεσσαλία δεν έβγαζε μέχρι το μεσημέρι και ήμουν αναγκασμένος να γυρνάω με Powerbank στο χέρι !!!! 

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, jobous said:

Η αλήθεια είναι ότι το μεγεθός του με βολέυει αφάνταστα. S23 μικρό και S23 Ultra μεγάλο... Μπαταρία πλέον το δικό μου ήθελε φόρτιση σίγουρα μια φορά την μέρα και τώρα που ήμουν στις αυτοψίες για τις πλημμύρες (φωτογραφίες , gps , τηλέφωνα , κτλ) στην Θεσσαλία δεν έβγαζε μέχρι το μεσημέρι και ήμουν αναγκασμένος να γυρνάω με Powerbank στο χέρι !!!! 

Και γω για το μέγεθος αποφάσισα να το πάρω.

Η μπαταρία είναι λίγο και στη χρήση που κάνει ο καθένας. Αλλά σε σύγκριση με τις προηγούμενες συσκευές μου, με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ θα πω την άποψή μου με δύο λόγια,

Πιστεύω ότι είναι η ιδανικότερη συσκευή της Samsung για καθημερινή χρήση.

Μέγεθος, βάρος, μπαταρία, οθόνη (όχι κυρτή να μην κάθονται τα tempered glass, συν τα χαρακτηριστικά μιας ναυαρχίδας.

Για να μην παρεξηγηθώ ξαναλέω ΜΟΝΟ ότι πρόκειται για καθαρά προσωπική άποψη και σύμφωνα πάντα με τις δικές μου προτεραιότητες και γούστα χωρίς να θέλω να προτρέψω σε κάποιον την αγορά του.

 

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να μου προτείνετε ένα καλό τζάμι που να μπαίνει εύκολα και να μην αφήνει δαχτυλιές; ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Link to comment
Share on other sites

Τα τζαμάκια όσοι του έχετε βάλει λειτουργούν καλά με το δαχτυλικό αποτύπωμα??

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, anastasiah said:

Έχετε να μου προτείνετε ένα καλό τζάμι που να μπαίνει εύκολα και να μην αφήνει δαχτυλιές; ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Έχω το παρακάτω:

https://www.germanos.gr/product/telephony/mobile-accessories/mobile-cases/diafani-thiki-guali-prostasias-othonis-cosy-gia-samsung-galaxy-s23/?productId=20420282&fname=&fvalue=

6 ώρες πριν, manan69t said:

Τα τζαμάκια όσοι του έχετε βάλει λειτουργούν καλά με το δαχτυλικό αποτύπωμα??

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, anastasiah said:

Έχετε να μου προτείνετε ένα καλό τζάμι που να μπαίνει εύκολα και να μην αφήνει δαχτυλιές; ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Εγώ έβαλα ένα από Public γιατί βιαζόμουν και δεν είχα άλλη επιλογή, παρόλα αυτά είναι μια χαρά. Εννοείτε πως χρειάζεται να ξανά βάλετε το δακτυλικό από την αρχή.

Το μόνο μείον κατά την γνώμη μου είναι ότι καλύπτει και την κάμερα με ότι συνεπάγεται αυτό από θέμα αλλοίωσης των φωτογραφιών.

Σκέφτομαι να πάρω αυτό άμεσα..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Τελικά προχώρησα σε αγορά του κινητού απο το you.gr . Η τιμή ήταν πολύ καλή μαζί με τιμολόγιο και την προπληρωμένη κάρτα ήρθε κομτά στα 600. Σκέφτηκα να περιμένω λίγο αλλά η τιμή του you ήταν σχεδόν 300 € κάτω απο την Λ.Τ. των υπολοίπων (πλαισιο, κωτσόβολος κτλ) ώστε να περιμένω μην και τυχών υπάρχει κάποια προσφορά του στυλ 20% επιστροφή μέσα στο χρονικό διάστημα που δίνει και την κάρτα.

Η αλήθεια είναι ότι βοήθησε και η smartech που μου απάντησε , και άμεσα μάλιστα, στο email που τους έστειλα με φωτο του S20+ που φαίνεται η πράσινη γραμμή, ότι το πρόβλημα λύνεται μόνο με αντικατάσταση οθόνης και με κόστος κοντά στα 320 €.... Όταν τα βάλεις κάτω οι επιλογές δεν συγκρίνονται καν....

Edited by jobous

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πλέον νέος χρήστης του S23+. Σετάρισμα πολύ εύκολα , μέσω του S20+ με smart switch. Το μόνο κακό είναι ότι πήρα τις μεμβράνες της Samsung και όταν έχεις καιρό να βάλεις μεμβράνες (!!!!) , χάλασα την πρώτη και στην δεύτερη δεν απέφυγα μια φουσκαλίτσα. Δυστυχώς πολύ δύσκολα , με τον τρόπο τοποθέτησης που έχει, καταφέρνεις 100% ικανοποιητική τοποθέτηση. Επίσης το S20+ είναι ποιο μακρόστενο σε σχέση με το 23άρι. Θα το συνηθίσω !!!! 

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πλέον νέος χρήστης του S23+. Σετάρισμα πολύ εύκολα , μέσω του S20+ με smart switch. Το μόνο κακό είναι ότι πήρα τις μεμβράνες της Samsung και όταν έχεις καιρό να βάλεις μεμβράνες (!!!!) , χάλασα την πρώτη και στην δεύτερη δεν απέφυγα μια φουσκαλίτσα. Δυστυχώς πολύ δύσκολα , με τον τρόπο τοποθέτησης που έχει, καταφέρνεις 100% ικανοποιητική τοποθέτηση. Επίσης το S20+ είναι ποιο μακρόστενο σε σχέση με το 23άρι. Θα το συνηθίσω !!!! 
Με γεια σου, εξαιρετική συσκευή σε όλα της, θα το καταλάβεις ειδικά μετά τη χρήση των πρώτων 1,2 εβδομάδων.
Επίσης αντί για μεμβράνη μπορείς να δοκιμάσεις και το τζαμάκι της Spigen EZ FIT GLAS.tR, μπαίνει γρήγορα, εύκολα και δεν επηρεάζει το δακτυλικό αποτύπωμα.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν έχω χρησιμοποιήσει τζαμάκια αλλά τσέκαρα την συγκεκριμένη που ανέφερες , βλέπω καλά reviews γενικά και είναι λεπτό, μάλλον θα της δώσω μια ευκαιρία.Φαντάζομαι για να την προτείνεις , την έχεις φορέσει. Μέχρι στιγμής όλα καλά ??? 

Πήρα μια Neo Hybrid θήκη , δεν θα έχει πρόβλημα στην εφαρμογή τους.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά σου, καλοχρησιμοποίητο....

Εγώ του έχω βάλει τζαμάκι πάντως no name από ένα μαγαζί και δεν έχω το παραμικρό θέμα, ούτε στο tοuch  ούτε στο δακτιλικό....δουλεύουν όλα απροβλημάτιστα. 

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν έχω χρησιμοποιήσει τζαμάκια αλλά τσέκαρα την συγκεκριμένη που ανέφερες , βλέπω καλά reviews γενικά και είναι λεπτό, μάλλον θα της δώσω μια ευκαιρία.Φαντάζομαι για να την προτείνεις , την έχεις φορέσει. Μέχρι στιγμής όλα καλά ??? 
Πήρα μια Neo Hybrid θήκη , δεν θα έχει πρόβλημα στην εφαρμογή τους.
Έχω 13 θήκες (!), καμία δεν το έχει "πετάξει", έχω το πρώτο τζαμάκι εδώ και 4 μήνες, 100% ευχαριστημένος. Να θυμάσαι απλά αφού το περάσεις να το αφήσεις να κάτσει κάποιες ώρες και μετά να περάσεις ξανά από το μηδέν όλα τα δακτυλικά αποτυπώματα.
Μεγειά σου, καλοχρησιμοποίητο....
Εγώ του έχω βάλει τζαμάκι πάντως no name από ένα μαγαζί και δεν έχω το παραμικρό θέμα, ούτε στο tοuch  ούτε στο δακτιλικό....δουλεύουν όλα αροβλημάτιστα. 
Δεν έχει κυρτή οθόνη και όντως τα περισσότερα κάθονται μια χαρά.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να ξαναβαλεις μεμβρανη.στα public και στα ired απο 12 ως 20 ευρω με εγγυηση και πολυ καλη τοποθετηση....στην κοβουν και πιο μεσα για να ειναι case friendly και να μην εχεις θεμα και με πιο χοντρες και ογκωδες θηκες...

Link to comment
Share on other sites

Στα ired , απλα πολυ χαλια η τοποθετηση. Το πεταξε μετα σπο λιγες μερες... Στα irepair καλυτερη δουλεια αλλα δεν κρατησε πανω απο 6 μηνες σε δυο κινητα. Αν γινονται ακομα τοποθετησεις μεμβρανων,  καλυτερα σε ενα service center της Samsung πχ smartech

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, jobous said:

Στα ired , απλα πολυ χαλια η τοποθετηση. Το πεταξε μετα σπο λιγες μερες... Στα irepair καλυτερη δουλεια αλλα δεν κρατησε πανω απο 6 μηνες σε δυο κινητα. Αν γινονται ακομα τοποθετησεις μεμβρανων,  καλυτερα σε ενα service center της Samsung πχ smartech

Την προστασία που προσφέρει το τζάμι πιστεύω ότι δεν την παρέχει η όποια μεμβράνη (και ας είναι και αξίας 30 ευρώ που λέει ο λόγος).

Σίγουρα σε οθόνες edge είναι αναγκαία λύση για να παρέχετε μια υποτυπώδη προστασία (περισσότερο από αραχνιές και μικροφθορές καθώς και ψυχολογική και λιγότερο για πτώση...(άλλωστε στην πτώση γνώμη μου είναι ότι παίζει μεγαλύτερο ρόλο ο τρόπος που θα πέσει το τηλέφωνο παρά το τι προστασία θα φοράει).

Από εκεί και πέρα σίγουρα η φθορά στη μεμβράνη είναι πιο γρήγορη.

Όσο για το δακτυλικό αποτύπωμα εκτός του ότι έχει βελτιωθεί σημαντικά στο τηλέφωνο εάν το περάσεις και με τον σωστό τρόπο δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα απολύτως πρόβλημα.

Λεφτά για μεμβράνες σε κινητά με flat οθόνες προσωπικά δεν δίνω.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Την προστασία που προσφέρει το τζάμι πιστεύω ότι δεν την παρέχει η όποια μεμβράνη (και ας είναι και αξίας 30 ευρώ που λέει ο λόγος).
Σίγουρα σε οθόνες edge είναι αναγκαία λύση για να παρέχετε μια υποτυπώδη προστασία (περισσότερο από αραχνιές και μικροφθορές καθώς και ψυχολογική και λιγότερο για πτώση...(άλλωστε στην πτώση γνώμη μου είναι ότι παίζει μεγαλύτερο ρόλο ο τρόπος που θα πέσει το τηλέφωνο παρά το τι προστασία θα φοράει).
Από εκεί και πέρα σίγουρα η φθορά στη μεμβράνη είναι πιο γρήγορη.
Όσο για το δακτυλικό αποτύπωμα εκτός του ότι έχει βελτιωθεί σημαντικά στο τηλέφωνο εάν το περάσεις και με τον σωστό τρόπο δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα απολύτως πρόβλημα.
Λεφτά για μεμβράνες σε κινητά με flat οθόνες προσωπικά δεν δίνω.
Αυτό ακριβώς.

Στα σημαντικά θετικά του τζαμιού έναντι της μεμβράνης επίσης η αίσθηση στο δάχτυλο μετά από μερικές βδομάδες χρήσης, και το ποσό εύκολα λερώνει και αποκτά μια "θαμπάδα" μετά από αρκετή χρήση.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια θήκη σιλικόνης για την πλάτη που να είναι πολύ λεπτή; 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτή της SBS, έχει καταλήξει από τις αγαπημένες μου.

https://www.skroutz.gr/s/43066541/SBS-Skinny-Silicone-Back-Cover-Transparent-Galaxy-S23.html

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα... Να ενημερώσω ότι βγήκε η αναβάθμιση για UI 6.0 
Γράψτε εντυπώσεις όσοι την περάσετε

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...