Jump to content

Samsung Galaxy S23+


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ποιον λόγο να αλλάξει μπαταρία πριν την λήξη της διετίας και όχι όποτε κρίνει ότι χρειάζεται (πχ στα 3 χρόνια);
Καταρχάς, λιγότερο ή περισσότερο, στα 2 χρόνια αρχίζει να φθίνει αρκετά η μπαταρία και επίσης στη 2ετια αντικαθίσταται δωρεάν.

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 362
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

5 minutes ago, elthis said:

Καταρχάς, λιγότερο ή περισσότερο, στα 2 χρόνια αρχίζει να φθίνει αρκετά η μπαταρία και επίσης στη 2ετια αντικαθίσταται δωρεάν.

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτό που γράφεις περί δωρεαν αντικατάστασης πριν κλείσει η 2ετια που το στηρίζεις; 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γράφεις περί δωρεαν αντικατάστασης πριν κλείσει η 2ετια που το στηρίζεις; 
Έχω χρησιμοποιήσει αυτή την εγγύηση στη σμαρτεκ.
Εκτός κι αν έχει αλλάξει ο χρόνος εγγύησης τα τελευταία χρόνια.

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bromiaris said:

Για ποιον λόγο να αλλάξει μπαταρία πριν την λήξη της διετίας και όχι όποτε κρίνει ότι χρειάζεται (πχ στα 3 χρόνια);

Πριν την ληξη της διετιας θα πληρωσει μονο την μπαταρια στην samsung, ενω μετα την ληξη της εγγυησης θα πληρωσει την εργασια και την μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, elthis said:

Έχω χρησιμοποιήσει αυτή την εγγύηση στη σμαρτεκ.
Εκτός κι αν έχει αλλάξει ο χρόνος εγγύησης τα τελευταία χρόνια.

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κάτσε γιατί κάτι δεν μου κολλάει...

Πριν πόσες δεκαετίες έκανες αυτό που λες;

Γιατί τα τελευταία 12 χρόνια με samsung κινητά ή μπαταρία έχει εγγύηση 12 μήνες και θα γίνει αντικατάσταση μόνο στην περίπτωση που αποδειχθεί ότι η μπαταρία έχει πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, elthis said:

Έχω χρησιμοποιήσει αυτή την εγγύηση στη σμαρτεκ.
Εκτός κι αν έχει αλλάξει ο χρόνος εγγύησης τα τελευταία χρόνια.

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τον πρώτο χρόνο δεν πληρώνεις τίποτα. Το δεύτερο χρόνο πληρώνεις μόνο το ανταλλακτικό (τη μπαταρία) και όχι την εργασία. Από τον τρίτο χρόνο και μετά πληρώνεις και εργασία και ανταλλακτικό.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, boymanos said:

Πριν την ληξη της διετιας θα πληρωσει μονο την μπαταρια στην samsung, ενω μετα την ληξη της εγγυησης θα πληρωσει την εργασια και την μπαταρια.

Αυτό που το στηρίζεις; 

Επειδή αυτό που γράφεις το έχω ξανα διαβάσει,  πριν 2 μήνες μίλησα με τα 2 καταστήματα σέρβις της samsung στην Αθήνα...

Και οι δύο μου είπαν ξεκάθαρα ότι είτε αλλάξει η μπαταρία του S21 plus κινητού μου πριν τα 2 χρόνια ή στα 15 χρόνια,  η τιμή για εργασία και μπαταριας παραμένει η ίδια...

Edited by bromiaris
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, bromiaris said:

Αυτό που το στηρίζεις; 

Επειδή αυτό που γράφεις το έχω ξαναδεί διαβάσει,  πριν 2 μήνες μίλησα με τα 2 καταστήματα σέρβις της samsung στην Αθήνα...

Και οι δύο μου είπαν ξεκάθαρα ότι είτε αλλάξει η μπαταρία του S21 plus κινητού μου πριν τα 2 χρόνια ή στα 15 χρόνια,  η τιμή για εργασία και μπαυατια παραμένει η ίδια...

Εγω στο tablet αλλαξα την μπaταρια  περυσι λιγο πριν ληξη η διετης εγγυηση κσι πληρωσα μονο την μπαταρια ( οχι την εργασια )  στην smartec. ( εχεις μιλησει με την smartec ? ).

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που το στηρίζεις; 
Επειδή αυτό που γράφεις το έχω ξανα διαβάσει,  πριν 2 μήνες μίλησα με τα 2 καταστήματα σέρβις της samsung στην Αθήνα...
Και οι δύο μου είπαν ξεκάθαρα ότι είτε αλλάξει η μπαταρία του S21 plus κινητού μου πριν τα 2 χρόνια ή στα 15 χρόνια,  η τιμή για εργασία και μπαταριας παραμένει η ίδια...
Τα έχουμε πει και ξαναπεί για την smartec. Πας από εκεί και όλα γίνονται. Δια ζώσης είναι αλλιώς. Μην το σκαλίζουμε πολύ το θέμα.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Πηγα να κανω clear cache κινητό volume down και συγχρόνως κουμπί on off και Όταν άνοιξα το τηλέφωνο είχε φύγει το στησιμο που του είχα κάνει με το Nova launcher Τι έκανα λάθος

Edited by anastasiah
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, anastasiah said:

Πηγα να κανω clear cache κινητό volume down και συγχρόνως κουμπί on off και Όταν άνοιξα το τηλέφωνο είχε φύγει το στησιμο που του είχα κάνει με το Nova launcher Τι έκανα λάθος

Συγνώμη νομίζω ότι το λάθος είναι ότι με UI5 έχεις nova

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  και από εμένα μετά από 20 μέρες από την αγορά του κινητού ήρθε η ώρα να κάνω την κριτική μου θα πω μόνο για τα αρνητικά που βρήκα καθώς είναι ελάχιστα.1ον το δακτυλικο αποτύπωμα είναι σε άβολο σημείο θα το ήθελα λίγο ποιο κάτω παρόλα αυτά αστραπιαίο 2ον το ξεκλείδωμα προσώπου δεν είναι τόσο γρήγορο και πολλές φορές δεν μπορεί να ξεκλειδώσει στο xiaomi 12 ήταν ποιο αξιόπιστο, θα μπορούσε να είναι καλύτερο όπως το face I'd. 3ον λόγο ότι είμαι πάντα σε εξωτερικό χώρο δουλεύω πολύ 4g με αποτέλεσμα να χάνω γύρω στα 3% την ωρα μόνο στο standby ενώ στο σπίτι με wifi καταναλωνει 1% την ώρα οπότε επειδή τα έχω μόνιμα ανοιχτά χάνω ένα 30% την ημέρα χωρίς χρήση βέβαια θα μπορούσα να τα κλείνω αλλά δεν το κάνω υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να κλείνουν τα δεδομένα αυτόματα και να ανοίγουν με το άνοιγμα τις οθόνης ώστε να μην χάνω αυτό το ποσοστο;αν και η μπαταρία είναι βράχος έχω βγάλει οριακά και 2η μέρα. 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  και από εμένα μετά από 20 μέρες από την αγορά του κινητού ήρθε η ώρα να κάνω την κριτική μου θα πω μόνο για τα αρνητικά που βρήκα καθώς είναι ελάχιστα.1ον το δακτυλικο αποτύπωμα είναι σε άβολο σημείο θα το ήθελα λίγο ποιο κάτω παρόλα αυτά αστραπιαίο 2ον το ξεκλείδωμα προσώπου δεν είναι τόσο γρήγορο και πολλές φορές δεν μπορεί να ξεκλειδώσει στο xiaomi 12 ήταν ποιο αξιόπιστο, θα μπορούσε να είναι καλύτερο όπως το face I'd. 3ον λόγο ότι είμαι πάντα σε εξωτερικό χώρο δουλεύω πολύ 4g με αποτέλεσμα να χάνω γύρω στα 3% την ωρα μόνο στο standby ενώ στο σπίτι με wifi καταναλωνει 1% την ώρα οπότε επειδή τα έχω μόνιμα ανοιχτά χάνω ένα 30% την ημέρα χωρίς χρήση βέβαια θα μπορούσα να τα κλείνω αλλά δεν το κάνω υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να κλείνουν τα δεδομένα αυτόματα και να ανοίγουν με το άνοιγμα τις οθόνης ώστε να μην χάνω αυτό το ποσοστο;αν και η μπαταρία είναι βράχος έχω βγάλει οριακά και 2η μέρα. 


Με γεια, να το χαρείς!
Το δακτυλικό αποτύπωμα απλά θα το συνηθίσεις, το face ID όντως έχει αρκετά περιθώρια βελτίωσης. Την εναλλαγή μεταξύ WiFi & Data μαζί με άλλους αντίστοιχους αυτοματισμούς, μπορείς να στήσεις πηγαίνοντας Settings - Modes and Routines. Παράδειγμα:cb0457ce58fa51baace17bcd31d99768.jpg

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 15/5/2023 at 9:24 ΜΜ, pereas7777 said:

Ναι,αν μπορείς ανέβασε. Αν έχεις πέσει τόσο άρα και γω καλά είμαι...Αν και τεράστιο λάθος της samsung αν χάλασε τόσο πολύ την μπαταρία του plus  με το update.Ελπιζω να το φτιάξει στο επόμενο. 

Χρησιμοποιησες smart switch? Δεν είναι λογικό. Πρέπει να κάνεις reset χωρίς κάρτα sim και εγκατάσταση από την αρχη

Το Smart switch για backup δεν είναι?, εκτός από αυτό Ποιο άλλο μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε για backup

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε ολους!Κατοχος του συγκεκριμενου κινητου σημερα ειναι η 1η μερα που το χρησιμοποιω!Ολα καλα μεχρι στιγμης εκτος απο κατι σπαστικο που δεν μπορω να το απενεργοποιησω!Σε διαφορα εισερχομενα μηνυματα ειτε απο Τραπεζα/ζες η απο Οργανισμους οπως π.χ. ΔΕΗ,μολις ανοιγω το μην μου γραφει  "Δεν ειναι δυνατη η απαντηση σε αυτον τον βραχυ κωδικο",αυτη την σπαστικη πληροφορια πως μπορω να την απενεργοποιησω?Καποιος να βοηθησει?Ευχαριστω προκαταβολικα!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Στα περισσότερα κινητά αυτό το μήνυμα δεν φεύγει, προσωπικά εμένα δεν με ενοχλεί καθόλου.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, chios said:

Στα περισσότερα κινητά αυτό το μήνυμα δεν φεύγει, προσωπικά εμένα δεν με ενοχλεί καθόλου.

Προσπαθησα αλλα δεν καταφερα τπτ,μαλλον θα πρεπει κι εγω να αρχισω να το συνηθιζω!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , από χθες είμαι και εγώ κάτοχος ενός S23+ και παρατηρώ ότι δεν έχει screen protector . Έχετε να προτείνετε κάποια μάρκα ή μαγαζί για να βάλω ; Ευχαριστώ 

London for ever
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, chrismasgr said:

Καλησπέρα , από χθες είμαι και εγώ κάτοχος ενός S23+ και παρατηρώ ότι δεν έχει screen protector . Έχετε να προτείνετε κάποια μάρκα ή μαγαζί για να βάλω ; Ευχαριστώ 

Ειναι γνωστη πλεον η τσιγκουνια της συγκεκριμενης εταιρειας στο θεμα μεμβρανης και θηκης, μονο υψηλες τιμες ξερει να πουλαει, απορω πως δεν εχει καταργησει και την συσκευασια ακομα. ( δλδ στο s21 που ειχε βαλει μεμβρανη επεσε εξω το μαγαζι? ).

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Από σήμα πως πάτε; Πριν αγοράσω τη συσκευή είχα το Poco f3 και οκ στην περιοχή που μένω δεν μπορώ να πω ότι είχα πολύ καλό σήμα cosmote, αλλά δε μου έκανε αυτά που κάνει τώρα το S23+. Δεν μπορεί να πιάσει σήμα η συσκευή. Με το Poco f3 δεν είχα τέτοιο σοβαρό θέμα. Έχει κανείς κάτι να προτείνει;

Edited by Jimo7
Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστη πλεον η τσιγκουνια της συγκεκριμενης εταιρειας στο θεμα μεμβρανης και θηκης, μονο υψηλες τιμες ξερει να πουλαει, απορω πως δεν εχει καταργησει και την συσκευασια ακομα. ( δλδ στο s21 που ειχε βαλει μεμβρανη επεσε εξω το μαγαζι? ).
Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω στο 100%!!!
Και δεν είναι θέμα ότι να, παίρνεις τόσο ακριβή συσκευή να πας να βάλεις και screen protector και να αγοράσεις και φορτιστή και να αγοράσεις και θήκη γιατί αργά ή γρήγορα όλοι θα τα έκαναν αυτά για κάτι καλύτερο αλλά...
Η εργοστασιακή μεμβράνη που έβαζε καθόταν απίστευτα καλά, και ξένοιαζες για μικρο γρατσουνιές έστω κλπ
Γιατί τζαμάκι σε αυτές τις συσκευές είναι δύσκολο να βρεις.
Ο φορτιστής ο 25άρης π.χ. που είχε στο galaxy note 10 plus έκανε μία χαρά τη δουλειά του και όποιος ήθελε αγόραζε αργότερα και το 45άρι όπως εγώ που τον πήρα και δεν είδα και τρελές διαφορές.
Και μία θήκη σιλικόνης όπως βάζουν τα xiaomi για παράδειγμα μία φτηνή που δεν τους στοιχίζει ούτε μισό ευρώ σου λύνει κυριολεκτικά τα χέρια ειδικά τις πρώτες μέρες μέχρι να βρεις να αγοράσεις αυτό που θες ειδικά αν είσαι επαρχία.
Τραγική samsung σε όλα αυτά ειδικά στη μεμβράνη.


Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, boymanos said:

Ειναι γνωστη πλεον η τσιγκουνια της συγκεκριμενης εταιρειας στο θεμα μεμβρανης και θηκης, μονο υψηλες τιμες ξερει να πουλαει, απορω πως δεν εχει καταργησει και την συσκευασια ακομα. ( δλδ στο s21 που ειχε βαλει μεμβρανη επεσε εξω το μαγαζι? ).

 

3 ώρες πριν, manan69t said:

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω στο 100%!!!
Και δεν είναι θέμα ότι να, παίρνεις τόσο ακριβή συσκευή να πας να βάλεις και screen protector και να αγοράσεις και φορτιστή και να αγοράσεις και θήκη γιατί αργά ή γρήγορα όλοι θα τα έκαναν αυτά για κάτι καλύτερο αλλά...
Η εργοστασιακή μεμβράνη που έβαζε καθόταν απίστευτα καλά, και ξένοιαζες για μικρο γρατσουνιές έστω κλπ
Γιατί τζαμάκι σε αυτές τις συσκευές είναι δύσκολο να βρεις.
Ο φορτιστής ο 25άρης π.χ. που είχε στο galaxy note 10 plus έκανε μία χαρά τη δουλειά του και όποιος ήθελε αγόραζε αργότερα και το 45άρι όπως εγώ που τον πήρα και δεν είδα και τρελές διαφορές.
Και μία θήκη σιλικόνης όπως βάζουν τα xiaomi για παράδειγμα μία φτηνή που δεν τους στοιχίζει ούτε μισό ευρώ σου λύνει κυριολεκτικά τα χέρια ειδικά τις πρώτες μέρες μέχρι να βρεις να αγοράσεις αυτό που θες ειδικά αν είσαι επαρχία.
Τραγική samsung σε όλα αυτά ειδικά στη μεμβράνη.


Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα συμφωνήσω μαζί σας για την τσιγκουνιά της samsung . Και δεν είναι μόνο αυτό . Είναι και η ταλαιπωρία του αγοραστή όταν δεν ξέρει να την να βάλει και πως να την βάλει την μεβράνη. Όμως έχετε να προτείνετε κάποιο μαγαζί ή μάρκα μεμβράνης να του βάλω ; 

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...