Jump to content

Samsung Galaxy S23+


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα και εγώ λοιπόν.  Φαίνεται πιο γρήγορο. Ελπίζω η κάμερα με τα update να φτιάξει και άλλο γιατί στο night mode δεν είδα διαφορά μεγάλη από το παλιό 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 423
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

13 ώρες πριν, ioannis. said:

Το πήρα και εγώ λοιπόν.  Φαίνεται πιο γρήγορο. Ελπίζω η κάμερα με τα update να φτιάξει και άλλο γιατί στο night mode δεν είδα διαφορά μεγάλη από το παλιό 

Λοιπόν για όσους ενδιαφέρονται, η οθόνη μεγάλη διαφορά έξω πιο ευανάγνωστη με καλύτερα χρώματα, η σελφι επίσης μεγάλη διαφορά υπέρ του s23. Στις κάμερες τώρα καλύτερες σε χρώμα αλλά και με βελτιστοποίηση όπου κάποιες φορές είναι υπερβολικό. Σε κάποια σκοτεινά σημεία θέλοντας να βάλει παραπάνω φως είναι και πιο ορατός ο θόρυβος αλλά φαίνεται μόνο με υπερβολικό ζουμ.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, anastasiah said:

Μετά από ένα χρόνο το κινητό πουλιέται στα 500 ευρώ; είναι σε άριστη κατασταση

Δεν το έλεγες νωρίτερα και πηγα και πηρα s24+ ;;

Πιστεύω οτι 500 ειναι μια χαρα τιμη, δεν ξερω αν ειναι και λιγο χαμηλη. 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, anastasiah said:

Μετά από ένα χρόνο το κινητό πουλιέται στα 500 ευρώ; είναι σε άριστη κατασταση

Κοντά στα 500 δίνουν το απλό, το plus το δίνεις άνετα και 600-650. Κάνε μια αναζήτηση στις αγγελίες του insomnia για τιμές. 

Εγώ πάντως δεν θα το έδινα, πιστεύω μέχρι και τα 800 δεν θα βρεις καλύτερο. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, zVag said:

Κοντά στα 500 δίνουν το απλό, το plus το δίνεις άνετα και 600-650. Κάνε μια αναζήτηση στις αγγελίες του insomnia για τιμές. 

Εγώ πάντως δεν θα το έδινα, πιστεύω μέχρι και τα 800 δεν θα βρεις καλύτερο. 

ετσι ειναι αλλα δες ποσα φευγουν και ποσο καιρο τα εχουν αγγελια στην τιμη αυτη. Θεωρω οτι για περσινο μοντελο τα 600-650 ειναι πολλα οταν το Ultra φευγει στα 750. 

Για μενα η σωστη τιμη ειναι μεχρι 500 για περσινο και 550 αν ειναι 2-3 μηνων. Οπως και να το κανουμε στα ιδια λεφτα παιζουν καλυτερες συσκευες ειδικα σε καμερα. Εξαλλου το 24+  ηδη κανει 950 καινουριο και με τιμολογιο πεφτει στα 750 οποτε η τιμη του μεταχειρισμενο ειναι καπου εκει. Αρα το περσινο μοντελο δεν μπορει να ειναι τοσο κοντα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nikos_Mpl said:

ετσι ειναι αλλα δες ποσα φευγουν και ποσο καιρο τα εχουν αγγελια στην τιμη αυτη. Θεωρω οτι για περσινο μοντελο τα 600-650 ειναι πολλα οταν το Ultra φευγει στα 750. 

Για μενα η σωστη τιμη ειναι μεχρι 500 για περσινο και 550 αν ειναι 2-3 μηνων. Οπως και να το κανουμε στα ιδια λεφτα παιζουν καλυτερες συσκευες ειδικα σε καμερα. Εξαλλου το 24+  ηδη κανει 950 καινουριο και με τιμολογιο πεφτει στα 750 οποτε η τιμη του μεταχειρισμενο ειναι καπου εκει. Αρα το περσινο μοντελο δεν μπορει να ειναι τοσο κοντα.

700€ πούλησα πριν μια βδομάδα το S23 ultra 12/512 μου περσινο.Στα 750 δεν το ήθελε κανείς.

Πολύ δύσκολα στα 600 να δώσει κάποιος το plus ...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, zVag said:

Κοντά στα 500 δίνουν το απλό, το plus το δίνεις άνετα και 600-650. Κάνε μια αναζήτηση στις αγγελίες του insomnia για τιμές. 

Εγώ πάντως δεν θα το έδινα, πιστεύω μέχρι και τα 800 δεν θα βρεις καλύτερο. 

Το απλο s23 το βρίσκεις 500 καινούργιο. (Μην κοιτάς μόνο Ελλάδα) 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο θέμα όπως παλιότερα υπήρχε συγκριτικό καμερών;;; Η και μόνο από s23?? Ευχαριστώ 

24 minutes ago, ioannis. said:

Υπάρχει κάποιο θέμα όπως παλιότερα υπήρχε συγκριτικό καμερών;;; Η και μόνο από s23?? Ευχαριστώ 

Το βρήκα.

Συγνώμη παιδιά θα το θυμηθώ το φόρουμ 😂

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, ioannis. said:

Υπάρχει κάποιο θέμα όπως παλιότερα υπήρχε συγκριτικό καμερών;;; Η και μόνο από s23?? Ευχαριστώ 

Το βρήκα.

Συγνώμη παιδιά θα το θυμηθώ το φόρουμ 😂

ΤΟ ΘΕΜΑ ειναι να μπειτε να κανετε κανα συγκριτικο και κανα σχολιο γιατι και αυτο εγκαταληφθηκε παρολα τα συγκριτικα που ανεβασα με ναυαρχιδες (ισως ο κοσμος ενδιαφερεται για συγκρισεις mid rangers ή ναυαρχιδων περαν των κλασσικων)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikos_Mpl said:

ΤΟ ΘΕΜΑ ειναι να μπειτε να κανετε κανα συγκριτικο και κανα σχολιο γιατι και αυτο εγκαταληφθηκε παρολα τα συγκριτικα που ανεβασα με ναυαρχιδες (ισως ο κοσμος ενδιαφερεται για συγκρισεις mid rangers ή ναυαρχιδων περαν των κλασσικων)

Συμφωνώ, όπως επίσης και με το πιθανών ενδιαφέρον του κόσμου λόγω κόστους και ότι οι κάμερες των mid range έχουν ανέβει αρκετά.

Το s23+ το έχεις ακόμη;;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, ioannis. said:

Συμφωνώ, όπως επίσης και με το πιθανών ενδιαφέρον του κόσμου λόγω κόστους και ότι οι κάμερες των mid range έχουν ανέβει αρκετά.

Το s23+ το έχεις ακόμη;;

εχω παει στο 24+. Θεωρω πως το φορουμ ολο εχει πεσει γιατι πηγαν ολοι στο FB. βλεπεις συγκριτικα στο FB σε καμερες, για γελια.. αλλα οκ αφου ο κοσμος θελει την ευκολη πληροφορια και οχι τη συσωρευμενη γνωση των φορουμ, τοτε αυτη θα ειναι η μοιρα μας εδω.. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

On 17/5/2024 at 11:49 ΠΜ, longus said:

Το πρωί μου έσκασε αναβάθμιση Μαΐου, ρίξτε μια ματιά!!

Έχω την εντύπωση ότι διορθώθηκε αρκετά ο θόρυβος που έχει στην κάμερα στα σκοτεινά σημεία. Το έχετε παρατηρήσει;;

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κάποιος την τελευταία ενημέρωση ασφαλείας;

Θέματα με ανέπαφες πληρωμές, μπαταρία κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου  δεν έπεσε κάτι στην αντίληψη μου. Όλα δουλεύουν ρολόι και η μπαταρία πήρε ένα κλικ πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω THL για την αναγνώριση/ηχογράφηση κλήσεων και είδα στο Ultra πως έβγαλε θέμα με τις ανέπαφες πληρωμές στο πρώτο update, γι'αυτό κρατιέμαι λίγο πριν προχωρήσω...

Link to comment
Share on other sites

On 23/5/2024 at 11:39 ΜΜ, Sofos_5 said:

Έχει περάσει κάποιος την τελευταία ενημέρωση ασφαλείας;

Θέματα με ανέπαφες πληρωμές, μπαταρία κλπ;

Παρασκευή το πήρα και μου ήρθε το update.Για πληρωμες με ανέπαφες πληρωμές λειτουργεί άψογα.Απο θέμα διαχείρισης μπαταρίας δεν γνωρίζω πως ήταν πρίν αλλά σε μένα με φουλ τα πάντα ανοιχτά (εκτός 5G) με αρκετό gaming μου δίνει 9 ωρες οθόνη και υπόλοιπο 15%.

Poco F3 128GB Black

Link to comment
Share on other sites

Προχώρησα κι εγώ στο πρώτο update με THL CSC (δεν μου έχει έρθει 2ο), δεν είχα θέμα τελικά με τις πληρωμές. 

Μπαταρία δεν πιστεύω θα δούμε κάποια σημαντική διαφορά, αλλαγές ασφαλείας ήταν θεωρητικά...

Edit: Τελικά έχω θέμα με τις πληρωμές...

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με το θέμα πληρωμής μέσω NFC μετά το update.

Όντως σε κάποιους δουλεύει και σε άλλους όχι, για όσους έχετε θέμα δοκιμάστε update στο Google Play System Update στις ρυθμίσεις συσκευής, εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής Google wallet και απεγκατάσταση/εγκατάσταση εκ νέου. 

Πλέον δουλεύει ξανά σωστά 😎

Link to comment
Share on other sites

  

1 minute ago, adais said:

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο κατάστημα(Μάλλον σκρουτζομαγαζο) που να πουλάει φτηνά το s23 ή s23 plus?

Μάλλον θα το αγοράσω τον άλλο μήνα που θα πληρωθώ.

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά δεν ξέρω τι έγινε με τις ανέπαφες πληρωμές αλλά πλήρωσα ανέπαφα χωρίς κανένα πρόβλημα. Έχω αλλάξει region σε INS και όπως και σε σας με THL είχα πρόβλημα. Ως δια μαγείας χωρίς να κάνω τίποτα ούτε δηλαδή διαγραφή δεδομένων τις εφαρμογής ή φλας με Odin.........επανήλθε μόνο του 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, papamo said:

Λοιπόν παιδιά δεν ξέρω τι έγινε με τις ανέπαφες πληρωμές αλλά πλήρωσα ανέπαφα χωρίς κανένα πρόβλημα. Έχω αλλάξει region σε INS και όπως και σε σας με THL είχα πρόβλημα. Ως δια μαγείας χωρίς να κάνω τίποτα ούτε δηλαδή διαγραφή δεδομένων τις εφαρμογής ή φλας με Odin.........επανήλθε μόνο του 

Εδώ πάντως με s24u δεν δουλεύει ακόμη 

 

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το update με το AI ( Το είχα κάνει λήψη εδώ και κανένα μήνα αλλά το απέφευγα) και δεν μπορώ να λειτουργήσω το κινητό πλέον..

Οι λειτουργίες για την γραμμή πλοήγησης έχουν αλλάξει και έχει μπει στην μέση αυτό το widget που δεν ξέρω και πως βγαίνει.

Πάω να ανοίξω της πρόσφατες εφαρμογές και δεν μπορώ να το καταφέρω.

Μόνο εγώ δυσκολεύομαι να το λειτουργήσω - μάθω;

Μου φαίνεται θα αρχίσουμε να παίζουμε ξανά με το odin .. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...