Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να' στε καλά ρε μάγκες...το φτιάξα με τις υποδείξεις σας παραπάνω, επιτέλους όλο οθόνη πάλι ✌️😎

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, merkon said:

Φευγει κανονικα, πρεπει να κατεβασεις την τελευταια εκδοση του NavStar απο apk και μετα μεσω των ρυθμισεων της συσκευσης επιλεγεις να μην εμφανιζονται τα gesture hints. 
Μου πηρε λιγη ωρα να το βρω και σιγουρα δεν ειναι τοσο ευκολο να το ρυθμισεις οπως παλια, αλλα γινεται κανονικ

Τι ειναι το navstar: Από playstore το βρίσκετε;

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ ένα bug που βλέπω είναι ότι χάλασε το translate του Samsung browser όταν η γλώσσα δεν είναι μια από τις ΑΙ γλώσσες που μπήκαν στο νέο update.

Πχ μέχρι πρότινος μπορούσα να μεταφράσω σελίδες γραμμένες στα σουηδικά ενώ τώρα όχι επειδή δεν υπάρχει η γλώσσα.

Δεν ξέρω όμως αν είναι και στο S24 έτσι ή αν είναι bug της δικής μας έκδοσης.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κατεβάσεις το Goodlock και έπειτα το Navstar καλύτερα από Google apk προκειμένου να βρεις την τελευταία έκδοση.

Όντως μου φαίνεται και εμένα smooth, ελπίζω να είναι εξίσου καλή και η διάρκεια της μπαταρίας!

Link to comment
Share on other sites

Το navstar από που το κατεβάζουμε; από το Good lock δεν υπάρχει ρύθμιση να εξαφανίζει την μπάρα. Μια παραπάνω βοήθεια για μας τους άσχετους;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, EricssonyFan said:

Τι ειναι το navstar: Από playstore το βρίσκετε;

Από το Galaxy store ...η διαδικασία όπως φαίνεται στο  link 

Αφού κατεβάσεις το good lock βρίσκεις κατεβαινοντας το  navstar το κατεβάζεις κι αυτό μετά το ενεργοποιείς και κάνεις τις παραμετροποιήσεις που θες

Μετά κεντρικό μενού στο κινητό επιλέγεις όχι πλήκτρα βάσης περισσότερες ρυθμίσεις και στο βγάζει 

 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, konakis said:

Από το Galaxy store ...η διαδικασία όπως φαίνεται στο  link 

Εγώ  έκανα τη διαδικασία αλλά δεν μου δίνει αυτή την δυνατότητα μόνο να μικρύνεις την μπάρα και να την κάνεις ποιο αχνή κατάφερα να κάνω, όχι να την εξαφανίσω. 

Link to comment
Share on other sites

https://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s24-one-ui-6-1-hide-gesture-bar-3408681/

Είναι αναλυτική η διαδικασία εδώ 

Μπες στο μενού ρυθμίσεις στο κινητό επέλεξε γραμμή πλοήγησης χωρίς πλήκτρα αφού έχεις ενεργοποιήσει το  navstar (on) και θα σου το εμφανίσει 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, konakis said:

https://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s24-one-ui-6-1-hide-gesture-bar-3408681/

Είναι αναλυτική η διαδικασία εδώ 

Αυτό έκανα πλήν όμως ΔΕΝ υπάρχει η επιλογή ''Enable extra gesture settings'' παρά μόνο οι δυο πρώτες

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, sphinx3009 said:

Αυτό έκανα πλήν όμως ΔΕΝ υπάρχει η επιλογή ''Enable extra gesture settings'' παρά μόνο οι δυο πρώτες

Πρέπει να κατεβάσεις το Navstar στην τελευταία του έκδοση από το google σαν apk, μετά θα δεις την συγκεκριμένη επιλογή να εμφανίζεται.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Seattheodore said:

 

Wallpaper and style -> πάτα πάνω στην lockscreen-> πάτα πάνω στο ρολόι και διάλεξε χρώμα

 

γενικά έχουν αλλάξει κάποια πράγματα με τα ρολόγια σε lock screen και aod

 

ας πούμε κατάργησαν το side clock στην aod που μου άρεσε πολύ

Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με την aod τι έχουν κάνει δεν υπάρχει ρύθμιση να μπορείς να την πειράξεις? συγχώνευσαν την οθόνη κλειδώματος με την aod και πλέον αλλάζεις ρολοι στην οθόνη κλειδώματος αλλάζει και στην aod

κατάστρεψαν και την μετάφραση πριν έκανες μια μετάφραση από τα αγγλικά στα ελληνικά στον browser τώρα πάπαλα και αυτό έλεος δηλαδή

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, merkon said:

 

.......Όντως μου φαίνεται και εμένα smooth, ελπίζω να είναι εξίσου καλή και η διάρκεια της μπαταρίας!

Ενημέρωσε μας οπωσδήποτε 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, andreas443 said:

Καλησπέρα με την aod τι έχουν κάνει δεν υπάρχει ρύθμιση να μπορείς να την πειράξεις? συγχώνευσαν την οθόνη κλειδώματος με την aod και πλέον αλλάζεις ρολοι στην οθόνη κλειδώματος αλλάζει και στην aod

κατάστρεψαν και την μετάφραση πριν έκανες μια μετάφραση από τα αγγλικά στα ελληνικά στον browser τώρα πάπαλα και αυτό έλεος δηλαδή

Για ποιον browser εννοείς? Ο samsung ποτέ δεν είχε από αγγλικά σε ελληνικά...

Ο chrome συνεχίζει και έχει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

το repair app απο το  recovery το εβγαλαν η εγω ειμαι στραβος και δεν το βλεπω;;;;;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Konstantine73 said:

Για ποιον browser εννοείς? Ο samsung ποτέ δεν είχε από αγγλικά σε ελληνικά...

Ο chrome συνεχίζει και έχει κανονικά

πήγαινα στον samsung browser πάταγα πάνω στο κείμενο μπλέδιζα την πρόταση μου έβγαζε ένα αναδυόμενο να κάνω αντιγραφή και εκεί είχε και την μετάφραση και κατευθείαν μου έκανε μετάφραση στα ελληνικά την πρόταση
τώρα όταν κάνω το ίδιο θέλει να κάνει μετάφραση μέσο AI που δεν υπάρχουν τα ελληνικά αυτό το έκανα παντού  όχι μονο στον samsung browser και σε άλλες εφαρμογές πχ στην εφαρμογή του twitter

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Σας βολεύει η αλλαγή αλά iphone με τη μία μπάρα gestures αντί για 3?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις μέχρι τώρα πολύ θετικές. 

Η μπαταρία καμία διαφορά. Εξαιρετική όπως πάντα. Ποτέ δεν είχα θέμα. Ειδικά σήμερα μετά την αναβάθμιση που έκανα το πρωί, το έχω συνέχεια στα χέρια μου και είναι ακόμα στο 70%.

Είναι σίγουρα πιο smooth.... και τα animations πολύ πιο προσεγμένα. Είναι εμφανές.

Δοκιμάζω διάφορα με το ΑΙ.... όπως φόντο και δια΄φορες άλλες λειτουργίες και έχει αρκετό ενδιαφέρον.

Το ξαναλέω, πολύ προς τιμήν της Samsung που έδωσε σχεδόν όλα τα χαρακτηριστικά του 24 και στο δικό μας. Επίσης, η ταχύτητα που δίνονται πλέον τα update, έχει ξεπεράσει κάθε προσδοκία. Από εκεί που ήταν η εταιρία ανέκδοτο στην υποστήριξη, πλέον είναι σημείο αναφοράς (στον κόσμο του Android)

Και πλέον πρέπει να πάρουμε απόφαση οτι οι συσκευές έχουν φτάσει σε ένα σημείο κορεσμού σε οτι αφορά την καινοτομία. Δυστυχώς. Το βλέπουμε συνέχεια τα τελευταία χρόνια. Έχει βαλτώσει το πράγμα. Έτσι το next big thing είναι το ΑΙ και εκεί προσπαθούν να επενδύσουν ώστε να εντυπωσιάσουν και να τραβήξουν καινούριους πελάτες ή να διατηρήσουν το γόητρό τους σαν εταιρίες. Θεωρώ οτι θα βλέουμε πάνω κάτω ίδιες συσκευές να παρουσιάζονται κάθε χρόνο, με πολύ μικρές αλλαγές στο hardware.

Edited by one2377

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, one2377 said:

Εντυπώσεις μέχρι τώρα πολύ θετικές. 

Η μπαταρία καμία διαφορά. Εξαιρετική όπως πάντα. Ποτέ δεν είχα θέμα. Ειδικά σήμερα μετά την αναβάθμιση που έκανα το πρωί, το έχω συνέχεια στα χέρια μου και είναι ακόμα στο 70%.

Είναι σίγουρα πιο smooth.... και τα animations πολύ πιο προσεγμένα. Είναι εμφανές.

Δοκιμάζω διάφορα με το ΑΙ.... όπως φόντο και δια΄φορες άλλες λειτουργίες και έχει αρκετό ενδιαφέρον.

Το ξαναλέω, πολύ προς τιμήν της Samsung που έδωσε σχεδόν όλα τα χαρακτηριστικά του 24 και στο δικό μας. Επίσης, η ταχύτητα που δίνονται πλέον τα update, έχει ξεπεράσει κάθε προσδοκία. Από εκεί που ήταν η εταιρία ανέκδοτο στην υποστήριξη, πλέον είναι σημείο αναφοράς (στον κόσμο του Android)

Και πλέον πρέπει να πάρουμε απόφαση οτι οι συσκευές έχουν φτάσει σε ένα σημείο κορεσμό σε οτι αφορά την καινοτομία. Δυστυχώς. Το βλέπουμε συνέχεια τα τελευταία χρόνια. Έχει βαλτώσει το πράγμα. Έτσι το next big thing είναι το ΑΙ και εκεί προσπαθούν να επενδύσουν ώστε να εντυπωσιάσουν και να τραβήξουν καινούριους πελάτες ή να διατηρήσουν το γόητρό τους σαν εταιρίες. Θεωρώ οτι θα βλέουμε πάνω κάτω ίδιες συσκευές να παρουσιάζονται κάθε χρόνο, με πολύ μικρές αλλαγές στο hardware.

Συμφωνώ σε όλα, απλώς δεν έδωσε όλα τα χαρακτηριστικά του s24u σε καμία περίπτωση. Ειδικά σε aod και wallpapers 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Dark_Lord said:

Συμφωνώ σε όλα, απλώς δεν έδωσε όλα τα χαρακτηριστικά του s24u σε καμία περίπτωση. Ειδικά σε aod και wallpapers 

Έγραψα πιο πάνω "σχεδόν όλα".... AOD  ναι το ξέραμε και πιο πριν οτι δεν θα το δώσει.... και Wallpapers έχει πολλές παραμετροποιήσεις, περισσότερες απο πριν και Generative AI για να κάνεις τα δικά σου Wallpapers. Δεν ξέρω τι παραπάνω έχει το 24.

 

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, one2377 said:

Έγραψα πιο πάνω "σχεδόν όλα".... AOD  ναι το ξέραμε και πιο πριν οτι δεν θα το δώσει.... και Wallpapers έχει πολλές παραμετροποιήσεις, περισσότερες απο πριν και Generative AI για να κάνεις τα δικά σου Wallpapers. Δεν ξέρω τι παραπάνω έχει το 24.

 

Ambient wallpaper, κάτι που θεωρώ ότι άνετα θα μπορούσε να το δώσει..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/samsung-navstar/samsung-navstar-6-1-05-39-release/samsung-navstar-6-1-05-39-android-apk-download/. Λοιπόν για όσους δεν το βρήκαν ακόμα, αυτή την έκδοση του navstar κατεβάστε και ακολουθήστε τις οδηγίες των παιδιών και λειτουργούν όλα μια χαρά. Έκανα wipe cache πριν και μετά την αναβάθμιση, θα το χρησιμοποιήσω μέχρι να φτάσει στο 1% η μπαταρία και μετά μια πλήρη φόρτιση και νομίζω θα είμαστε κομπλέ! 

Edited by Arian13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...