Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 12/3/2024 at 10:19 ΠΜ, costsa41 said:

Βγήκε ενημέρωση για το Google play Φεβρουαρίου.  Να την κάνετε όπως ξέρουμε από τις πληροφορίες λογισμικού με επανεκκίνηση κ.τ.λ. 

Μ αρέσει που δίνεις και οδηγίες...😅

Link to comment
Share on other sites

On 14/3/2024 at 8:26 ΠΜ, Livagoth said:

Την έβαλα και μου ενεργοποιεί αυτόματα το sync χωρίς να πατήσω το κουμπί από το πάνελ. Το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος;

To πρόβλημα συνεχίζει...Έχω ψάξει τα πάντα (απενεργοποίηση συγχρονισμού σε όλα τα apps, wipe cache από recovery) και δεν μπορώ να βρω κάτι...Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να δείχνει ποιες εφαρμογές κάνουν αυτά τα toggles?

Edited by Livagoth
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις GoodLock και το module RegiStar, κρατάει ιστορικό ποια εφαρμογή άλλαξε τις ρυθμίσεις (settings change history). Ίσως από εκεί βγάλεις άκρη.

Screenshot_20240317_201206_RegiStar.png Screenshot_20240317_201214_RegiStar.png

Edited by coolnetgr
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, coolnetgr said:

Αν βάλεις GoodLock και το module RegiStar, κρατάει ιστορικό ποια εφαρμογή άλλαξε τις ρυθμίσεις (settings change history). Ίσως από εκεί βγάλεις άκρη.

Screenshot_20240317_201214_RegiStar.png

Screenshot_20240317_201206_RegiStar.png

Σε ευχαριστώ πολύ, θα το δοκιμάσω.

Edit: δυστυχώς δεν πιάνει το sync, δείχνει μόνο τα βασικά (Wifi, bluetooth κλπ).

Edited by Livagoth
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Livagoth said:

Σε ευχαριστώ πολύ, θα το δοκιμάσω.

Edit: δυστυχώς δεν πιάνει το sync, δείχνει μόνο τα βασικά (Wifi, bluetooth κλπ).

 Έχεις δοκιμάσει να πατήσεις απο το πανελ στο συγχρονισμό όχι το εικονίδιο αλλα την λέξη συγχρονισμός . Μετά πάτα λεπτομέρειες πήγαινε κάτω κάτω στην σελίδα και δες αν ο αυτόματος συγχρονισμός είναι ενεργοποιημενος

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mips said:

 Έχεις δοκιμάσει να πατήσεις απο το πανελ στο συγχρονισμό όχι το εικονίδιο αλλα την λέξη συγχρονισμός . Μετά πάτα λεπτομέρειες πήγαινε κάτω κάτω στην σελίδα και δες αν ο αυτόματος συγχρονισμός είναι ενεργοποιημενος

Ναι το έκανα, τον κλείνω τον αυτόματο συγχρονισμό αλλά πάλι τα ίδια. 

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στη μέρα βρίσκω συχνά το bluetooth ανοιχτό, χωρίς να το έχω ανοίξει εγώ (εκτός και αν γίνεται καταλαθος και δεν το καταλαβαίνω). Δεν χρησιμοποιώ ρουτίνες κτλ. Που πρέπει να κοιτάξω για να βρω τι το ενεργοποιεί?

Edited by nikos16717
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, nikos16717 said:

Μέσα στη μέρα βρίσκω συχνά το bluetooth ανοιχτό, χωρίς να το έχω ανοίξει εγώ (εκτός και αν γίνεται καταλαθος και δεν το καταλαβαίνω). Δεν χρησιμοποιώ ρουτίνες κτλ. Που πρέπει να κοιτάξω για να βρω τι το ενεργοποιεί?

Μερικές φορές μου συμβαίνει και εμένα. Στη δική μου περίπτωση, από ότι έχω καταλάβει, κάτι παίζει με το android auto και τη σύνδεση με το αυτοκίνητο.

Έχεις συνδέσει αυτοκίνητο με android auto?

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, thabull said:

Μερικές φορές μου συμβαίνει και εμένα. Στη δική μου περίπτωση, από ότι έχω καταλάβει, κάτι παίζει με το android auto και τη σύνδεση με το αυτοκίνητο.

Έχεις συνδέσει αυτοκίνητο με android auto?

Το έχω συνδέσει, αλλά 2 βδομάδες τώρα που το βλέπω να ανοίγει, δεν χρησιμοποιώ το αυτοκίνητο. Δλδ το βλέπω ανοιχτό μέσα στη μέρα, ενώ είμαι μέσα στο σπίτι 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, nikos16717 said:

Το έχω συνδέσει, αλλά 2 βδομάδες τώρα που το βλέπω να ανοίγει, δεν χρησιμοποιώ το αυτοκίνητο. Δλδ το βλέπω ανοιχτό μέσα στη μέρα, ενώ είμαι μέσα στο σπίτι 

Τι γίνεται με τα αυτόματα ανοίγματα αυτές τις μερες😜

Αν διάβασες εμένα πιο πάνω μου ανοίγει μόνο του τον συγχρονισμό.

Για το Bluetooth δοκίμασε το registrar από το good lock που είπε ο φίλος πιο πάνω, λογικά θα σε βοηθήσει. 

Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2024 at 7:10 ΜΜ, Andreaszel said:

 

Screenshot_20240305_191002_Settings.jpg

Screenshot_20240305_191022_Settings.jpg

καλησπερα και παλι. Με τις ρυθμισεις αυτες πουμου δωσες εν μερει λειτουργει και σ ευχαρισρω πολυ. Ομως οταν το χω στην δονηση και μονο στην δονηση, ενω στις κλησεις και στα sms η δονηση λειτουργει στο μοτιδο που χω διαλεξει, στις αλλες εφαρμοες πχ viber facebook κλπ κανει εναν πολυ αδυναμο και στιγμιαιο ηχο. Πως μπορει ν αλλξει αυτο ωστε ολες οι εφαρμογες να  χουν τον ιδιο μοτιδο δονησης ???

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Sleep said:

καλησπερα και παλι. Με τις ρυθμισεις αυτες πουμου δωσες εν μερει λειτουργει και σ ευχαρισρω πολυ. Ομως οταν το χω στην δονηση και μονο στην δονηση, ενω στις κλησεις και στα sms η δονηση λειτουργει στο μοτιδο που χω διαλεξει, στις αλλες εφαρμοες πχ viber facebook κλπ κανει εναν πολυ αδυναμο και στιγμιαιο ηχο. Πως μπορει ν αλλξει αυτο ωστε ολες οι εφαρμογες να  χουν τον ιδιο μοτιδο δονησης ???

Στιγμιαία  δονηση κ σε μένα κάνει  στο viber  που δοκιμασα όσα μοτίβα δονησης κ να άλλαξα...άρα μήπως δεν αλλάζει???και έχει  ένα συγκεκριμένο για τις εφαρμογές?

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, Livagoth said:

Ναι το έκανα, τον κλείνω τον αυτόματο συγχρονισμό αλλά πάλι τα ίδια. 

Μου το έκανε κ εμένα, έβγαλα την εφαρμογή του aliexpres όπου είχα βάλει τελευταία και δείχνει να έχει σταματήσει .

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, galactob said:

Μου το έκανε κ εμένα, έβγαλα την εφαρμογή του aliexpres όπου είχα βάλει τελευταία και δείχνει να έχει σταματήσει .

Χρήσιμη η πληροφορία σου. Τσεκάρω και ενημερώνω μιας και την έχω και εγώ εγκατεστημένη. 

Link to comment
Share on other sites

On 17/3/2024 at 8:16 ΜΜ, coolnetgr said:

Αν βάλεις GoodLock και το module RegiStar, κρατάει ιστορικό ποια εφαρμογή άλλαξε τις ρυθμίσεις (settings change history). Ίσως από εκεί βγάλεις άκρη.

Screenshot_20240317_201206_RegiStar.png Screenshot_20240317_201214_RegiStar.png

Το έχω εδώ και πολύ καιρό. "No history found" μου βγάζει, ενώ τουλάχιστον πριν 3-4 μέρες είχα flight mode σε on και off.....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, 

Έχω παρατηρήσει 3 πράγματα, ήθελα την άποψη σας αν συμβαίνουν σε άλλους, και αν μπορώ να κάνω κάτι.

1. Μερικές φορές νομίζω ότι χωρίς να έχω ακουμπήσει την οθόνη φαίνεται σα να κάνει random κλικ σε κάποιο σημείο, και πχ να αλλάξει σελίδα, συνήθως το κάνει σε browsing, τον samsung χρησιμοποιώ. Ίσως είναι πολυ κοντά το δάχτυλο στην οθόνη, αλλά σίγουρα δε την ακουμπάω, ίσως κάποια ρύθμιση ευαισθησίας;

2. Η οθόνη κλειδώματος μερικες φορές ανοίγει χωρίς να φαίνεται κάποια ειδοποίηση, αλλά πραγματικά μου έχει έρθει κάποιο μήνυμα στο viber και δεν έχει έρθει η ειδοποιηση του, το έχω καταλάβει πλέον και ανοίγω viber και βλέπω 1 νέο μήνυμα

3. Μετά το θέμα που είχε πριν καμία 10ρια μέρες το fb δε μου ανοίγει τα link με τον browser μου αλλά με τον in app του facebook και έχω δει τη ρύθμιση ότι την έχω σωστα, έχω κάνει clear cache-data uninstall κτλ. Συμβαίνει σε άλλον?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, adelijohn said:

Καλησπέρα παιδιά, 

Έχω παρατηρήσει 3 πράγματα, ήθελα την άποψη σας αν συμβαίνουν σε άλλους, και αν μπορώ να κάνω κάτι.

1. Μερικές φορές νομίζω ότι χωρίς να έχω ακουμπήσει την οθόνη φαίνεται σα να κάνει random κλικ σε κάποιο σημείο, και πχ να αλλάξει σελίδα, συνήθως το κάνει σε browsing, τον samsung χρησιμοποιώ. Ίσως είναι πολυ κοντά το δάχτυλο στην οθόνη, αλλά σίγουρα δε την ακουμπάω, ίσως κάποια ρύθμιση ευαισθησίας;

2. Η οθόνη κλειδώματος μερικες φορές ανοίγει χωρίς να φαίνεται κάποια ειδοποίηση, αλλά πραγματικά μου έχει έρθει κάποιο μήνυμα στο viber και δεν έχει έρθει η ειδοποιηση του, το έχω καταλάβει πλέον και ανοίγω viber και βλέπω 1 νέο μήνυμα

3. Μετά το θέμα που είχε πριν καμία 10ρια μέρες το fb δε μου ανοίγει τα link με τον browser μου αλλά με τον in app του facebook και έχω δει τη ρύθμιση ότι την έχω σωστα, έχω κάνει clear cache-data uninstall κτλ. Συμβαίνει σε άλλον?

Το δεύτερο έχει συμβεί και σε εμένα. Σχετικά σπάνια αλλά γίνεται και ναι είναι από το viber. Τώρα δεν ξέρω αν είναι θέμα εφαρμογής ή κινητού. Το Facebook νομίζω ότι είναι καιρό έτσι. Με άλλη εφαρμογή πχ friendly που δούλευε παλιά, μου άνοιγε με browser της επιλογής μου. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, galactob said:

Μου το έκανε κ εμένα, έβγαλα την εφαρμογή του aliexpres όπου είχα βάλει τελευταία και δείχνει να έχει σταματήσει .

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ. Το app του Aliexpress έκανε την δουλειά από ότι φαίνεται. Να σαι καλά! ☺️

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, adelijohn said:

 

2. Η οθόνη κλειδώματος μερικες φορές ανοίγει χωρίς να φαίνεται κάποια ειδοποίηση, αλλά πραγματικά μου έχει έρθει κάποιο μήνυμα στο viber και δεν έχει έρθει η ειδοποιηση του, το έχω καταλάβει πλέον και ανοίγω viber και βλέπω 1 νέο μήνυμα

3. Μετά το θέμα που είχε πριν καμία 10ρια μέρες το fb δε μου ανοίγει τα link με τον browser μου αλλά με τον in app του facebook και έχω δει τη ρύθμιση ότι την έχω σωστα, έχω κάνει clear cache-data uninstall κτλ. Συμβαίνει σε άλλον?

Τα δύο τελευταία μου τα κάνει και εμένα και λύση δεν έχω βρει ακόμα.

Σκέφτομαι όταν έρθει η 6.1 να κάνω μια επαναφορά για να φύγει και αρκετή σαβουρα που έχει μαζευτεί ένα χρόνο τώρα...

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Livagoth said:

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ. Το app του Aliexpress έκανε την δουλειά από ότι φαίνεται. Να σαι καλά! ☺️

Χαίρομαι που βοήθησα 🙂

Η αλήθεια είναι ότι ήταν λίγο σπαστικό 😆

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

στο πορτοφόλι μου δεν μπορω να περασω καρτα Alpha  και Πειραιως.

Εχω μεσα μια καρτα της alpha που ειχε περαστει οταν αλλαξα απο s21 ultra σε s23 ultra περσυ. τοτε προφανως περασε την μια αυτη καρτα και οχι τις αλλες. 

Να σβησω την εφαρμογη και να την ξαναπερασω?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gsa1967 said:

στο πορτοφόλι μου δεν μπορω να περασω καρτα Alpha  και Πειραιως.

Εχω μεσα μια καρτα της alpha που ειχε περαστει οταν αλλαξα απο s21 ultra σε s23 ultra περσυ. τοτε προφανως περασε την μια αυτη καρτα και οχι τις αλλες. 

Να σβησω την εφαρμογη και να την ξαναπερασω?

για δοκιμασε......εμενα μου εχουν περασει κανονικα

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα την ερώτηση και στο S21+ αλλά επειδή δεν βλέπω κίνηση την κάνω και εδώ που έχετε την ίδια σειρά 
Είμαι καινούργιος με το S21+.
2 Ερωτησεις.
1) οταν βάζω πλοήγηση gps μέσω ακουστικών bluethooth, οι τελευταίες λέξεις των ειδοποιήσεων κάνουν "fade out" και δεν ακούγονται.  Π.χ. "σε 200 μέτρα στρίψτε δεξιά". Στο ¨στρίψτε δεξια, έχει ελαττωθεί η φωνή και δεν ακούγεται. 
Πως μπορεί να διορθωθεί?
2) Όταν ανοιγω μια καρτέλα, βλέπω αχνά,  ότι παράθυρο υπάρχει ανοιχτό από πίσω.
Διορθώνεται?
Ευχαριστώ

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...