Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να πω εγώ είδα και βελτίωση σε σχέση με το 5.1 , κάθε χρήστης τελικά ανάλογα με τα δικαιώματα εφαρμογών που δίνει κλπ έχει διαφορά στην κατανάλωση φαίνεται...

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, thabull said:

Έχεις δίκιο, αλλά δεν είναι από το camera assistant, αλλά από τα settings - Advanced intelligence options.

Παρόλα αυτά το έχω μόνιμα στο on γιατί στο auto ούτως ή άλλως όλα αυτόματα είναι (και κάπου είχα διαβάσει ότι καλό είναι να είναι στο on).

Αν ψάξεις βιντεάκια που αναλύουν την κάμερα του S23U (περσινά προφανώς) θα βρεις πιο εμπεριστατωμένη απάντηση (από βιντεοφωτογράφους που παρουσιάζουν το "νέο" flagship....

και εγώ θεωρώ ότο πληρώνουμε ναυαρχίδα για να έχουμε και κάποια αυτοματοποίηση στο 90% των φωτογραφιών. Αλλιώς, υπάρχει και το pro mode

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

On 28/2/2024 at 1:02 ΜΜ, Konstantine73 said:

Το δουλεύω αποκλειστικά με 4g+ λόγω unlimited ούτε στον ύπνο μου τέτοια αυτονομία….

 

On 28/2/2024 at 2:42 ΜΜ, GeorgeHtz said:

εγω αν βγαλω 4,5-5 ωρες κανω παρτι...

 

On 28/2/2024 at 5:04 ΜΜ, Konstantine73 said:

Νομίζω ότι εάν απλά την κοιτάω θα την καταφέρω αυτή την αυτονομία...

Παιδιά και εγώ με 4g+ είμαι όλη μέρα.  Δεν κάνω κάτι ιδιαίτερο απλά δεν παίζω πολύ παιχνίδια. Όλο social Facebook Instagram youtube και ίντερνετ 

On 29/2/2024 at 10:49 ΠΜ, merkon said:

Δυστυχως τετοια μπαταρια με το UI 6.0 με τιποτα. 
Με την 5.1, ισως

Με ui 6.0 είμαι εγώ. Από την αρχή μου έκατσε καλά. Όταν είχα κάνει την αναβάθμιση βέβαια έκανα από την αρχή στήσιμο το κινητό δεν ξέρω αν παίζει ρόλο 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με το smart switch.Δεν έχω καταφέρει ποτέ να ολοκληρώσω backup, αφού η διαδικασία σταματάει στο 22% και δεν ολοκληρώνεται. Με το note 9 δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.Εχω δοκιμάσει απεγκατάσταση και εγκατάσταση  στον υπολογιστή και στο κινητό αλλά τπτ. Στον υπολογιστή έχω win 7. Δεν ξέρω πραγματικά τι να κάνω.Εχει κάποιος άλλος τέτοιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aeroporos said:

Παιδιά έχω πρόβλημα με το smart switch.Δεν έχω καταφέρει ποτέ να ολοκληρώσω backup, αφού η διαδικασία σταματάει στο 22% και δεν ολοκληρώνεται. Με το note 9 δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.Εχω δοκιμάσει απεγκατάσταση και εγκατάσταση  στον υπολογιστή και στο κινητό αλλά τπτ. Στον υπολογιστή έχω win 7. Δεν ξέρω πραγματικά τι να κάνω.Εχει κάποιος άλλος τέτοιο πρόβλημα?

Πήγαινε στην εφαρμογή smartswitch από τις ρυθμίσεις  και καθάρισε την cache της

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν παλεύεται άλλο η crystal clear της Spigen, παρήγγειλα την Spigen Optik Armor Back... Ελπίζω να μην κάνει τη συσκευή τεράστια...

 

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι καθώς παρέλαβα τη θήκη... Πολύ καλή και τελικά δεν προσθέτει πολύ όγκο στο τηλέφωνο όπως πίστευα...

Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=yLAn6sFuMH8

συκριτικό με s22u-s23u-s24u/s24 plus σε όλες τις εκδοχές/επεξεργαστές

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρώνω την spigen gunmetal, (Spigen Neo Hybrid Back Cover) μιας και έχει όψη γκλάμουρ σε σχέση με τις κοινές σιλικόνες, την έχει κανείς να μου πει γνώμη; 

Edited by fotisbasm_
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, fotisbasm_ said:

Ζαχαρώνω την spigen gunmetal, (Spigen Neo Hybrid Back Cover) μιας και έχει όψη γκλάμουρ σε σχέση με τις κοινές σιλικόνες, την έχει κανείς να μου πει γνώμη; 

Δεν ξέρω εάν αυτη έχει επαρκή κάλυψη στο σετ καμερών πίσω...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. Ειμαι καινουργιος στην παρεα των Samsung Galaxy καθοτι τοσα χρονια επαιζα με Xiaomi. Εχω μερικες αποριες και μια απ αυτες ειναι η εξης. Ενω μου βγαζει πχ στην οθονη κλειδωματος της ενημερωση της Google για εναν πχ ποδοσφαιρικο αγωνα, δεν μου εχει ηχητικο σημα για την νεα ενημερωση. Γενικα οτι εχει να κανει με Google ειδησεις κλπ δεν εχουν ηχο οι ενημερωσεις. Στις πληροφοριες της εφαρμογης δειχνει να ειναι ενεργος ο ηχος 

Link to comment
Share on other sites

Καμία ποιοτική μεμβράνη να γλιστράει το δάχτυλο σαν να μην υπάρχει μεμβράνη πάνω έχετε να προτείνετε;; θα ήταν καλό να την περνάει κιόλας το μαγαζί... Επίσης αν ήταν αυτές που σκουρενουν στα πλάγια ακόμα καλύτερα. Χωρίς βέβαια να χάνεις ποιότητα από την οθόνη 

Link to comment
Share on other sites

μια δευτερη απορια που εχω ως καινουργιος σε κινητο Samsung ειναι πως το κινητο εχει δονηση την ωρα που εχει και ηχο ειδοποιησεων. Πως γινεται λοιπον ν αφαιρεσω την δονηση και να υπαρχει μονο ο ηχος ειδοποιησεων  των διαφορων εφαρμογων  ???  φυσικα οταν το βαζω στην δονηση το κινητο να δονειται κανονικα

Edited by Sleep
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Sleep said:

μια δευτερη απορια που εχω ως καινουργιος σε κινητο Samsung ειναι πως το κινητο εχει δονηση την ωρα που εχει και ηχο ειδοποιησεων. Πως γινεται λοιπον ν αφαιρεσω την δονηση και να υπαρχει μονο ο ηχος ειδοποιησεων  των διαφορων εφαρμογων  ???  φυσικα οταν το βαζω στην δονηση το κινητο να δονειται κανονικα

 

Screenshot_20240305_191002_Settings.jpg

Screenshot_20240305_191022_Settings.jpg

Edited by Andreaszel
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλημέρα.

Δυστυχώς σήμερα μου έσπασε η οθόνη...

Το κινητό με spigen tough armor και τζαμάκι dome. Ξέφυγε κάπου στην μπαγκαζιέρα της μηχανής και το βρήκα σπασμένο. Εν τω μεταξύ, το τζαμάκι dome ΔΕΝ έχει σπάσει.

Έχει κανείς αλλάξει πρόσφατα οθόνη; Κόστος; Smartec ή Omnitech;

Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vaggos13 said:

Φίλοι μου καλημέρα.

Δυστυχώς σήμερα μου έσπασε η οθόνη...

Το κινητό με spigen tough armor και τζαμάκι dome. Ξέφυγε κάπου στην μπαγκαζιέρα της μηχανής και το βρήκα σπασμένο. Εν τω μεταξύ, το τζαμάκι dome ΔΕΝ έχει σπάσει.

Έχει κανείς αλλάξει πρόσφατα οθόνη; Κόστος; Smartec ή Omnitech;

Κρίμα φίλε, όταν το έλεγα κάποτε ότι μπορεί να γίνει αυτό, δηλαδή να σπάσει η οθόνη αλλά το τζαμάκι να μην πειραχτει, κάποιοι δεν το πίστευαν...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

  

49 minutes ago, vaggos13 said:

Φίλοι μου καλημέρα.

Δυστυχώς σήμερα μου έσπασε η οθόνη...

Το κινητό με spigen tough armor και τζαμάκι dome. Ξέφυγε κάπου στην μπαγκαζιέρα της μηχανής και το βρήκα σπασμένο. Εν τω μεταξύ, το τζαμάκι dome ΔΕΝ έχει σπάσει.

Έχει κανείς αλλάξει πρόσφατα οθόνη; Κόστος; Smartec ή Omnitech;

 



https://www.samsung.com/gr/support/out-of-warranty-repair-cost/

Εδώ λέει 296€ 

 

image.thumb.png.37a7d1225b1e4c63a6f3cb0b6008e0ee.png

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Κρίμα φίλε, όταν το έλεγα κάποτε ότι μπορεί να γίνει αυτό, δηλαδή να σπάσει η οθόνη αλλά το τζαμάκι να μην πειραχτει, κάποιοι δεν το πίστευαν...

Απίστευτο πραγματικά...σε σημείο που σε κάνει να απορείς για το αν όλα αυτά προστατεύουν για κάτι άλλο πέρα από τα hairlines

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Dark_Lord said:

Απίστευτο πραγματικά...σε σημείο που σε κάνει να απορείς για το αν όλα αυτά προστατεύουν για κάτι άλλο πέρα από τα hairlines

Αυτό σκέφτομαι και εγώ. Δίνουμε 40€ για το "καλύτερο" τζαμάκι και δεν έχεις ουσιαστικά προστασία. Τότε ίσως αξίζει μια απλή μεμβράνη...

Ενημερωτικά, Smartec γύρω στα 300€ και Omnitech 246€ η λυπητερή...

Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vaggos13 said:

Αυτό σκέφτομαι και εγώ. Δίνουμε 40€ για το "καλύτερο" τζαμάκι και δεν έχεις ουσιαστικά προστασία. Τότε ίσως αξίζει μια απλή μεμβράνη...

Ενημερωτικά, Smartec γύρω στα 300€ και Omnitech 246€ η λυπητερή...

Θα σου έλεγα να προτιμήσεις τη Smartec. Έχω προηγούμενη εμπειρία σε σπάσιμο οθόνης και πλάτης και το αποτέλεσμα ήταν άψογο

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι πάει smartec . Αλλά γιατί τέτοιες χρηματικές διαφορές οι δύο αντιπροσωπειες μεταξύ τους;🤔

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dark_Lord said:

Θα σου έλεγα να προτιμήσεις τη Smartec. Έχω προηγούμενη εμπειρία σε σπάσιμο οθόνης και πλάτης και το αποτέλεσμα ήταν άψογο

Γιατί ρε παιδιά τέτοια απαξίωση για omnitech; Είχα πάει πέρυσι το Α52ς για γνωστό πρόβλημα με αντικατάσταση οθόνης και μπαταρίας και όλα τέλεια. Εξουσιοδοτημένο είναι, τι να μην κάνουν σωστά;

Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...