Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά ούτε εγώ αποφάσισα να προχωρήσω φέτος στο νέο μοντέλο (παρόλο που με τις προσφορές και όλες τις προωθητικές ενέργειες και το trade in της Samsung UK εβγαινε πολυ φθηνα) και θα παραμείνω με το S23 Ultra για τουλάχιστον ακόμα ένα χρόνο μέχρι να βγει το S25 και να δούμε τότε τι θα έχουμε....

Μέχρι στιγμής είναι σφαιρατο το κινητό, οθοναρα, μπαταρία τέρας, s pen, πραγματικά το πιο ολοκληρωμένο σύνολο - μου θυμίζει το s21 ultra που ήταν κορυφαία συσκευή για να είμαι ειλικρινής!

Edited by merkon
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, MobilePerson said:

Βλέπω θεματάκια στο δίπλα topic με το s24U.

Σίγουρακι μέχρι στιγμής το s23u

Θεματακια δεν έχουν γράψει μόνο για τα χρώματα της οθόνης που τελικά οι απόψεις διίστανται . Κ ένα παλικάρι ανέβασε φωτογραφία s23 με 24 Κ τελικά είναι  μεγάλη διαφορά το 24. Είναι νωρίς ακόμα να κρίνουμε ακόμα  ούτε μια φόρτιση που λέει ο λόγος δεν έχουν κάνει τα παιδιά.  Υπομονή Κ θα δείξει  τι λέει σαν συσκευή. 

Link to comment
Share on other sites

Από οθονη είμαι απογοητευμενος για την ώρα με το S24u.

 Δευτέρα θα το συγκρίνω με το S23u και θα ενημερώσω.

Προέρχομαι από Note 10+.

Ελπίζω σε κάτι καλύτερο από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά στη μη κυρτή οθόνη έχει μεγάλη ; Να πω την αλήθεια, μόνο αυτός  θα ήταν ένας λόγος να προχωρήσω στην αναβάθμιση 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, MobilePerson said:

Η διαφορά στη μη κυρτή οθόνη έχει μεγάλη ; Να πω την αλήθεια, μόνο αυτός  θα ήταν ένας λόγος να προχωρήσω στην αναβάθμιση 

οτι σου αρεσει,προσωπικα πρεπει αν ειμαι απο τους ανωμαλους που δεν με χαλαει η κυρτη😁εχω περασει και μια samsung ζελατιναπου εκατσε αψογα και μια θηκη σιλικονης samsung και ειμαι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου αρέσει πολύ η edge οθόνη τόσο του 22u που είχα όσο και του 23u που έχω. Προτιμώ τις φλατ οθόνες σε μικρότερες συσκευές , στο ουλτρα προτιμώ την edge... προσωπικά γούστα φυσικά. Επίσης είμαι με το 23αρι μόλις τέσσερις μήνες δεν μου πάει καρδιά να το "θυσιάσω" στον βωμό της νεότερης ναυαρχίδας επειδή έτσι "επιβάλλει" η λογική της τεχνολογίας και της ετήσιας ανανέωσης. Ένα εξαιρετικό σύνολο επεξεργαστή με ανύπαρκτες θερμοκρασίες πλούσια φωτεινή edge οθόνη πενάκι και 18 μήνες υπόλοιπο εγγύησης δεν μου πάει να το δώσω... ίσως μία ή άλλη αργότερα το καλοκαίρι για s24+ και ας μου λείψει το S-pen και ο σναπ εφόσον διαβάσω φυσικά καλά νέα για το s24+.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Το ram plus πρέπει να το έχουμε ενεργοποιημενο?  Κάπου νομίζω είχα διαβάσει πως πρέπει να το έχουμε κλειστό....μπορεί να κάνω λάθος βέβαια.  Εσείς τι προτείνετε? 

Screenshot_20240127_163802_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, djchristakis said:

Να ρωτήσω κάτι. Το ram plus πρέπει να το έχουμε ενεργοποιημενο?  Κάπου νομίζω είχα διαβάσει πως πρέπει να το έχουμε κλειστό....μπορεί να κάνω λάθος βέβαια.  Εσείς τι προτείνετε? 

Screenshot_20240127_163802_Device care.jpg

Καλά είχες διαβάσει. Κλειστό το έχω και εγω

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι εδώ και κάνα δυο μέρες,  δεν μου εμφανίζει τις ειδοποιήσεις από messenger και viber. Στο ρολόι έρχεται αλλά όχι στο τηλέφωνο.

Δεν έχω πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις, ξέρω για την ρύθμιση που μπορείς να επιλέγεις π.χ. αν θες ρολόι ή τηλέφωνο  κτλ. Λογικά είναι θέμα της αναβάθμισης.  Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Andreaszel said:

Καλά είχες διαβάσει. Κλειστό το έχω και εγω

γιατί κλειστό ; τι συμβαίνει με το ανοιχτό ;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mger said:

γιατί κλειστό ; τι συμβαίνει με το ανοιχτό ;

Έχω διαβάσει ότι δημιουργεί κολλήματα και αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας όταν είναι ανοιχτό 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, gtaz said:

Παρατηρώ ότι εδώ και κάνα δυο μέρες,  δεν μου εμφανίζει τις ειδοποιήσεις από messenger και viber. Στο ρολόι έρχεται αλλά όχι στο τηλέφωνο.

Δεν έχω πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις, ξέρω για την ρύθμιση που μπορείς να επιλέγεις π.χ. αν θες ρολόι ή τηλέφωνο  κτλ. Λογικά είναι θέμα της αναβάθμισης.  Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος? 

Ναι και σε μένα αρκετό καιρό.

Δεν έκανα wipe στην αλλαγή της έκδοσης του android, αλλά νομίζω ότι όταν θα μας έρθει η 6.1 θα το κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χθες είχα την ευκαιρία να συγκρίνω το S24U με το 23U σε καταστημα γνωστης αλυσίδας.

Αυτο που μου έκανε εντύπωση ήταν η τρομερή διαφορά στα χρώματα. Στο 24 ηταν πολυ ξεπλυμένα τα χρώματα σε σχεση με το 23 με ακριβώς την ίδια ταπετσαρία και max brightness. Στις ρυθμίσεις της οθόνης ηταν και τα 2 στο 'έντονο'.

Πραγματικά δεν ξέρω εαν έτυχε προβληματικό μοντέλο, εαν οφειλεται στο demo mode ή αν απλά το 23 εχει πιο εντονα χρωματα απο το 24

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, tsicrete said:

Καλημέρα, χθες είχα την ευκαιρία να συγκρίνω το S24U με το 23U σε καταστημα γνωστης αλυσίδας.

Αυτο που μου έκανε εντύπωση ήταν η τρομερή διαφορά στα χρώματα. Στο 24 ηταν πολυ ξεπλυμένα τα χρώματα σε σχεση με το 23 με ακριβώς την ίδια ταπετσαρία και max brightness. Στις ρυθμίσεις της οθόνης ηταν και τα 2 στο 'έντονο'.

Πραγματικά δεν ξέρω εαν έτυχε προβληματικό μοντέλο, εαν οφειλεται στο demo mode ή αν απλά το 23 εχει πιο εντονα χρωματα απο το 24

Καλημερα. Μηπως εχουν ενεργοποιησει στην ρυθμιση οθονης στο ''προστασια για ξεκουραστα ματια'' την επιλογη ''Μεγαλυτερη ανεση''?το λεω γιατι και στο δικο μας με αυτη την ρυθμιση τα χρωματα γινονται οπως αναφερεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, tsicrete said:

Καλημέρα, χθες είχα την ευκαιρία να συγκρίνω το S24U με το 23U σε καταστημα γνωστης αλυσίδας.

Αυτο που μου έκανε εντύπωση ήταν η τρομερή διαφορά στα χρώματα. Στο 24 ηταν πολυ ξεπλυμένα τα χρώματα σε σχεση με το 23 με ακριβώς την ίδια ταπετσαρία και max brightness. Στις ρυθμίσεις της οθόνης ηταν και τα 2 στο 'έντονο'.

Πραγματικά δεν ξέρω εαν έτυχε προβληματικό μοντέλο, εαν οφειλεται στο demo mode ή αν απλά το 23 εχει πιο εντονα χρωματα απο το 24

Ναι έχει διαφορά στην οθόνη.αμα δεις και στο νήμα του s24ultra θα δεις το αναφέρουν τα παιδιά που το έχουν. Πιστεύω είναι θέμα software που θα φτιάξει στη πορεία. Δεν έχω συγκρίνει από κοντά εγώ για να δω αν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά. Είναι κ πως το βλέπει κανείς

Link to comment
Share on other sites

Σε video που είδα, από τον supersaf αν θυμάμαι, έλεγε πως έτσι είναι η οθόνη. Οφείλεται στην επίστρωση που έχει για να την αντανάκλαση. 75 %λιγότερη αντανάκλαση διαφημίζει η samsung. 

Ελπίζω να μην ισχύει και να είναι θέμα software.

edit δυστυχώς αρκετά τα παράπονα 

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-S24/Very-dull-colors-on-the-s24-ultra/td-p/2789239/page/6

Edited by efbill
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jtgiannis said:

Καλημερα. Μηπως εχουν ενεργοποιησει στην ρυθμιση οθονης στο ''προστασια για ξεκουραστα ματια'' την επιλογη ''Μεγαλυτερη ανεση''?το λεω γιατι και στο δικο μας με αυτη την ρυθμιση τα χρωματα γινονται οπως αναφερεις.

Δε νομίζω οτι έχει να κάνει με αυτό. Μόλις κοίταξα το κινητό μου και η προστασία είναι ήδη ενεργή.

Ειδικά στα πράσινα, η μέρα με τη νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tsicrete said:

Δε νομίζω οτι έχει να κάνει με αυτό. Μόλις κοίταξα το κινητό μου και η προστασία είναι ήδη ενεργή.

Ειδικά στα πράσινα, η μέρα με τη νύχτα.

Οκ, κατάλαβα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να κατανοήσετε την πίκρα, το πήρα μετά από το Note 10+ και ακόμα δουλεύω το 10+ αντί για το 24u, τόσο χαλι.

Ελπίζω σε κάποια διόρθωση...

Link to comment
Share on other sites

S23u παραμένει τοπ ✌️ με όλες τις αναβαθμίσεις που έχει πάρει το κάνουν μια εξαιρετική απροβλημάτιστη συσκευή, σταθερή αξία μια safe επιλογή...το 24u θέλει υπομονή...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

ωραιο το s24 u αλλα ρε παιδια με curved οθονη ειναι ποιο ωραιο,ποιο κολλημενα τα γραμματα στην οθονη!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Για μένα προσωπικά θα έπρεπε να είναι όπως παλιότερα,να υπάρχουν δύο σειρές η S & η Note η καθεμιά με τα δικά της ατού Πενάκι φλατ οθόνη και edge και ελαφρώς καμπυλωτά άκρα η S.

Εννοείται πως θα παραμείνω και φέτος με το άψογο μέχρι τώρα S23u.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, ernesto1983 said:

ωραιο το s24 u αλλα ρε παιδια με curved οθονη ειναι ποιο ωραιο,ποιο κολλημενα τα γραμματα στην οθονη!!

 

Βασικά πήγα να δω το s24u σε ένα κατάστημα. Μου φάνηκε πιο φαρδιά η οθόνη και μου αρεσε , αλλά στις άκρες είχε μεγαλύτερο το μαύρο πλαίσιο που είναι στο πάνελ της οθόνης. Το έχει προσέξει κανείς ; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, MobilePerson said:

 

Βασικά πήγα να δω το s24u σε ένα κατάστημα. Μου φάνηκε πιο φαρδιά η οθόνη και μου αρεσε , αλλά στις άκρες είχε μεγαλύτερο το μαύρο πλαίσιο που είναι στο πάνελ της οθόνης. Το έχει προσέξει κανείς ; 

Επειδή είναι φλάτ ηοθόνη για αυτό... Αν και έχω δει συσκευές με επίπεδες οθόνες που το μαύρο είναι ελάχιστο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...