Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια τώρα έτσι από εποχή s8+ αγαπημένη λειτουργία. Να το χαρείς! Εν αναμονή του νεοφερμένου S24u

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, konakis said:

Χρόνια τώρα έτσι από εποχή s8+ αγαπημένη λειτουργία. Να το χαρείς! Εν αναμονή του νεοφερμένου S24u

Και εγώ δελεάζομαι φουλ να πάει για πώληση το S23U και αναβάθμιση. Παρότι δεν αξίζει γιατί οι διαφορές θα είναι ελάχιστες... αλλά...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, karagalexk said:

Κατευθείαν s25.... λένε ο επεξεργαστής θα είναι αλλού....

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

Καλά να είμαστε να πετάμε λεφτά στις αναβαθμίσεις 😂

Link to comment
Share on other sites

...και ο gen2 πάντως εξαιρετικός ειδικά στο καλούπι και στο σασί του 23 ούλτρα με έχει αφήσει άφωνο...μηδέν θερμοκρασίες 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dan81 said:

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά. 

Ερχόμενος από Apple.. Εμπειρία multitasking εδώ φοβερή. Μπορείς να έχεις "πεταμένο" το youtube ή οτηδηποτε άλλο θες ανοιχτό κάτω δεξιά ή σε διαχωρισμενη οθόνη και αυτό να παίζει κανονικά αφήνοντας τον χρήστη να χρησιμοποιεί ότι θέλει ταυτόχρονα. Φοβερή εμπειρία χρήσης αυτό το τηλέφωνο όσο το ανακαλύπτω δεν μου λείπει καθόλου μα καθόλου το μήλο!! ☺️☺️

Φίλε μου τι να σου λείψει... Εδώ πρόκειται για καλύτερη συσκευή από το iPhone..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει μείνει ικανοποιημένος από την ποιότητα του βίντεο με το HDR10+ ενεργοποιημένο;  έχει πειραματιστεί κανείς; μόνο σε εμένα φαίνεται κακη η χρωματική απεικόνιση;

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σας κανει αποσυνδεσεις απο το wi-fi;;;;τυχαινει σε διαφορετικα σημεια....μπορω να τσεκαρω αν φταιει κατι;;;;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει μείνει ικανοποιημένος από την ποιότητα του βίντεο με το HDR10+ ενεργοποιημένο;  έχει πειραματιστεί κανείς; μόνο σε εμένα φαίνεται κακη η χρωματική απεικόνιση;
Στο s22 ultra που το δοκίμασα όντως είναι πολύ χάλια.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Just now, chios said:
1 hour ago, Dark_Lord said:
Υπάρχει κάποιος που να έχει μείνει ικανοποιημένος από την ποιότητα του βίντεο με το HDR10+ ενεργοποιημένο;  έχει πειραματιστεί κανείς; μόνο σε εμένα φαίνεται κακη η χρωματική απεικόνιση;

Στο s22 ultra που το δοκίμασα όντως είναι πολύ χάλια.

Είναι σίγουρα ακατάλληλο για να το διαμοιράσεις μέσω viber κ.λπ.   Πάντως εκτιμώ ότι θα έπρεπε να υποστηρίζει dolby vision η Samsung σε αυτό το κινητο. Πέρα από την Apple, το υποστήριζε ήδη η oneplus από το 11....είναι ανώτερο πρωτόκολλο...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δέκα μέρες κατά την διάρκεια κλήσης μου κλείνει την γραμμή μετά το 3λεπτο. 

Όχι συνέχεια αλλά συχνά. 

Cosmote έχω. 

Να είναι πρόβλημα cosmote ή κάτι από την συσκευή? 

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, lagoudakis said:

ρε παιδια σας κανει αποσυνδεσεις απο το wi-fi;;;;τυχαινει σε διαφορετικα σημεια....μπορω να τσεκαρω αν φταιει κατι;;;;

Στο κάνει σε WiFi 6 κ συνδεδεμένος στα 5hz,?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kountoura said:

Εδώ και δέκα μέρες κατά την διάρκεια κλήσης μου κλείνει την γραμμή μετά το 3λεπτο. 

Όχι συνέχεια αλλά συχνά. 

Cosmote έχω. 

Να είναι πρόβλημα cosmote ή κάτι από την συσκευή? 

σε wifi calling στο κανει;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, challenge143 said:

Στο κάνει σε WiFi 6 κ συνδεδεμένος στα 5hz,?

και σε 2.4

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, kountoura said:

Εδώ και δέκα μέρες κατά την διάρκεια κλήσης μου κλείνει την γραμμή μετά το 3λεπτο. 

Όχι συνέχεια αλλά συχνά. 

Cosmote έχω. 

Να είναι πρόβλημα cosmote ή κάτι από την συσκευή? 

Και εγώ το έχω παρατηρήσει.. Νομίζω είναι πρόβλημα cosmote...

 

 

Πολύ έντονο ήταν πρόσφατα που πήγα Ολλανδία στο 1 λεπτό έπεφτε πάντα η κλήση για την πρώτη μέρα που ήμουν εκεί...

 

Το ίδιο όμως συνέβαινε και με φίλο που είχε εκεί το Α53....

Link to comment
Share on other sites

παιδες που στο καλο πρεπει να παω για να κανω cache clear σε συγκεκριμενη εφαρμογη;;;;παω στις εφαρμογες αλλα δεν βλεπω κατι

Link to comment
Share on other sites

Πατάς παρατεταμένα το εικονίδιο της εφαρμογής μετά κάνεις κλικ πάνω δεξιά στο κουμπάκι information και κατόπιν στο μενου που ανοίγει πας εκεί που λέει χώρος αποθήκευσης
Αυτό που ψάχνεις είναι κάτω δεξιά

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, lagoudakis said:

παιδες που στο καλο πρεπει να παω για να κανω cache clear σε συγκεκριμενη εφαρμογη;;;;παω στις εφαρμογες αλλα δεν βλεπω κατι

Στις επιλογές της συγκεκριμένης εφαρμογής στην επιλογή storage. Κάτω δεξιά είναι το clear cache. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, AnDas said:

Πατάς παρατεταμένα το εικονίδιο της εφαρμογής μετά κάνεις κλικ πάνω δεξιά στο κουμπάκι information και κατόπιν στο μενου που ανοίγει πας εκεί που λέει χώρος αποθήκευσης
Αυτό που ψάχνεις είναι κάτω δεξιά

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

φιλε μου σε ευχαριστω πολυ....εχω φαει 2 μερες😁😊

Just now, vastegial_74 said:

Στις επιλογές της εφαρμογής στο storage. 

ευχαριστω φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Ειναι φρονιμο να περιμενει κανεις κανενα μηνα για αγορα s23 ultra εν αναμονη της εισοδου στην αγορα του s24 ultra ;

Δηλαδη θα υπαρξει σχετικα αμεσα μια πτωση της ταξης των 250-300 ευρώ ;

Μιλαμε για κανονικες ελληνικες εισαγωγες με καλυψη ελληνικης αντιπροσωπιας.

Πανω που θα το χτυπαγα μεσω you ,ξενερωσα γιατι οι πονηρηδηδες εχθες  φουσκωσαν τεχνηεντως την τιμη κατα 30 ευρω.

Και επιπλεον πουλανε ανοιγμενες συσκευασιες με διλοπερασμενες ταινιες ασφαλειας  ,με δικαιολογιες που δεν μου φαινονται απολυτα πιστευτες.

Edited by atsalakwtos-temporary
Link to comment
Share on other sites

θα ελεγα περιμενε αν μπορεις...εγω το πηρα αρχες νοεμβριου γιατι δεν αντεχα,επισης περιμενω παντα να διορθωθουν τα οποια προβληματα,μια χαρα επιλογη ειναι το s23, θα βγαλει ανετα 3 χρονια 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, lagoudakis said:

θα ελεγα περιμενε αν μπορεις...εγω το πηρα αρχες νοεμβριου γιατι δεν αντεχα,επισης περιμενω παντα να διορθωθουν τα οποια προβληματα,μια χαρα επιλογη ειναι το s23, θα βγαλει ανετα 3 χρονια 

Δεν ειχα σκοπο να παω για το s24 ultra.

Ηθελα να παρω από εσας εξτρα γνωμες αποκλειστικα για πιθανη πορεια τιμης του s23 ultra

Για παραδειγμα μεσα απο το ιστορικο τιμων στο skroutz ,δεν μου φανηκε οτι ειδα γρηγορη και σοβαρη μειωση τιμης στο s22 ultra κατα το διαστημα εισαγωγης του s23 ultra αρχες του 2023.

 

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δυστυχώς πέθανε ο άντρας της αδελφής μου την πρωτοχρονιά ανήμερα και στο κινητό του είχε μοτίβο το οποίο η αδελφή μου δεν ήξερε. πάνε σε ένα Πακιστανό ο οποίος είπε μπορεί να το ξεκλειδώσει αλλά θα χαθούν τα δεδομένα. υπάρχει τρόπος να μην χαθούν να δεδομένα; (που αυτό μόνο νοιάζει την αδερφή μου, οι φώτο που είχαν μαζί)
ο Πακιστανός μέσω υπολογιστή θα το κάνει; wipe data κλπ;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ilka71 said:

παιδιά δυστυχώς πέθανε ο άντρας της αδελφής μου την πρωτοχρονιά ανήμερα και στο κινητό του είχε μοτίβο το οποίο η αδελφή μου δεν ήξερε. πάνε σε ένα Πακιστανό ο οποίος είπε μπορεί να το ξεκλειδώσει αλλά θα χαθούν τα δεδομένα. υπάρχει τρόπος να μην χαθούν να δεδομένα; (που αυτό μόνο νοιάζει την αδερφή μου, οι φώτο που είχαν μαζί)
ο Πακιστανός μέσω υπολογιστή θα το κάνει; wipe data κλπ;
 

Πολυ δυσαρεστο...να ειναι αναπαυμενος ....καλη δυναμη στην αδερφή....

Αυτο που σκεφτηκα είναι οτι αν απευθυνθεις στο επισημο service της samsung με καποια τυπικα δικαιολογητικα,πολυ πιθανον να σε εξυπηρετησουν,και ισως αφιλοκερδώς.

ψαξτο

Edited by atsalakwtos-temporary
τυπογραφικο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...