Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με oneui 6 έχετε παρατηρήσει ότι η εφαρμογή της κάμερας ανοίγει πάντα στα 12 mpixel;. Εκεί πρέπει η στα 200;

Link to comment
Share on other sites

Με oneui 6 έχετε παρατηρήσει ότι η εφαρμογή της κάμερας ανοίγει πάντα στα 12 mpixel;. Εκεί πρέπει η στα 200;
Αυτό γινόταν πάντοτε...
Ενεργοποίησε αυτό που είναι στην φωτογραφία να γίνεται αυτό που θες2676c2cfb013680acc54f59259070363.jpg

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, adelijohn said:

Εγώ ακόμα δεν έχω πάρει την αναβάθμιση και έχω παρατηρήσει αυτό που λες στο viber τις τελευταίες μέρες.

Ίσως είναι πρόβλημα του Viber, τι να πω... Από τις πιο κακογραμμένες εφαρμογές... Άθλια. Μπροστά σε WhatsApp, Telegram ειλικρινά στεναχωριέμαι που εμείς στην Ελλάδα το χρησιμοποιούμε τόσο πολύ...

Edited by nasosvasedis
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, karagalexk said:

Αυτό γινόταν πάντοτε...
Ενεργοποίησε αυτό που είναι στην φωτογραφία να γίνεται αυτό που θες2676c2cfb013680acc54f59259070363.jpg

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Και πως αφαιρείται το logo  ''galaxy s23 ultra '' που βγάζει κάτω αριστερά;

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, sphinx3009 said:

Και πως αφαιρείται το logo  ''galaxy s23 ultra '' που βγάζει κάτω αριστερά;

Κάμερα ρυθμίσεις πάνω αριστερά γρανάζι εκεί που λέει  υδατογραφημα

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Andreaszel said:

Κάμερα ρυθμίσεις πάνω αριστερά γρανάζι εκεί που λέει  υδατογραφημα

Τέλεια ευχαριστώ.

 

Link to comment
Share on other sites

Είχα να κάνω ενημέρωση ασφάλεια από τον Ιούλιο...

Είχα σπαστεί με τη cosmote που κατάργησε το 2G μέσα στις ρυθμίσεις της συσκευής.  Τελικά διαπίστωσα ότι η επιλογή για 2G έπαψε να υπάρχει και σε xiaomi μοντέλα, που προηγούμενος είχαν. 

Είπα να κάνω ενημέρωση Αυγούστου μόλις τώρα, τελικά θα μου κάνει την Οκτωβρίου προς το παρόν.. 

Μια και μισή ώρα λέει... χαχα 

Screenshot-20231101-000852-Software-upda

Άραγε πόση ώρα ακόμα θα πάρει για την έκδοση 6 που θα κάνω μετά; Θα την κάνω αύριο μάλλον.. 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σήμερα,το πρωί την κατέβασα. Παιδιά αν,δεν κάνω λάθος επειδη κάποιοι αναφέρουν να γίνει factory reset στη συσκευή μετά την εγκατάσταση της ενημέρωσης... Αυτά παλιά,δεν,είχαν νόημα? Νομίζω τώρα δεν υπάρχει νόημα να,μπει,κάποιος,στη διαδικασία αφού υποτίθεται ότι και η τεχνολογία είναι καλύτερη και γενικά μπαίνεις σε τζάμπα κόπο κλπ μικρές ή άπειρο ελάχιστες διάφορες σε ταχύτητα,  απόδοση κλπ.. Σωστά?

Edited by jim2019
Link to comment
Share on other sites

Είχα να κάνω ενημέρωση ασφάλεια από τον Ιούλιο...
Είχα σπαστεί με τη cosmote που κατάργησε το 2G μέσα στις ρυθμίσεις της συσκευής.  Τελικά διαπίστωσα ότι η επιλογή για 2G έπαψε να υπάρχει και σε xiaomi μοντέλα, που προηγούμενος είχαν. 
Είπα να κάνω ενημέρωση Αυγούστου μόλις τώρα, τελικά θα μου κάνει την Οκτωβρίου προς το παρόν.. 
Μια και μισή ώρα λέει... χαχα 
Screenshot-20231101-000852-Software-update.jpg
Άραγε πόση ώρα ακόμα θα πάρει για την έκδοση 6 που θα κάνω μετά; Θα την κάνω αύριο μάλλον.. 
Πώς να την κάνεις αφού ακόμα δεν έχει έρθει γιατί συσκευή σου (τα ίδια φοράμε)

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, jim2019 said:

Και εγώ σήμερα,το πρωί την κατέβασα. Παιδιά αν,δεν κάνω λάθος επειδη κάποιοι αναφέρουν να γίνει factory reset στη συσκευή μετά την εγκατάσταση της ενημέρωσης... Αυτά παλιά,δεν,είχαν νόημα? Νομίζω τώρα δεν υπάρχει νόημα να,μπει,κάποιος,στη διαδικασία αφού υποτίθεται ότι και η τεχνολογία είναι καλύτερη και γενικά μπαίνεις σε τζάμπα κόπο κλπ μικρές ή άπειρο ελάχιστες διάφορες σε ταχύτητα,  απόδοση κλπ.. Σωστά?

Οι απόψεις γενικά διίστανται. 2 σελίδες ποιο πίσω αν διαβάσεις είχε ενας  ένα μικρό θέματακι κ μετά το φορματ έστρωσε. Γενικά παίζει κ ρόλο πιστεύω πόσο έχεις φορτώσει κ την συσκευή με άχρηστα πράγματα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, ως νέος έχω κάποιες απορίες,

Αρχικά είναι σφαίρα!!!

Πάμε τώρα τι απαραίτητες εφαρμογές θεωρείτε ότι πρέπει να έχει το κινητό;

Μπορούμε να γραφτούμε στην beta; και εάν ναι πως;

Τι είναι και πως γίνεται το wipe; 

Ευχαριστώ πολύ!!!

 Galaxy Enhance-X τι ειναι αυτη η εφαρμογη;

Edited by lefteris90
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, andreas443 said:

Καλημέρα το lockstar και το home up λειτουργούν κανονικά βγήκαν update 

Μέσα από το goodlock και το galaxy store που το κατέβασα εμένα δεν ανοίγει. Δε δουλεύει δηλαδή όπως πριν

Link to comment
Share on other sites

 

19 minutes ago, Andreaszel said:

Μέσα από το goodlock και το galaxy store που το κατέβασα εμένα δεν ανοίγει. Δε δουλεύει δηλαδή όπως πριν

Ούτε εμένα έβγαζε από το store τις καινούριες εκδόσεις τις πέρασα χειροκίνητα με τα apk 

https://quickshare.samsungcloud.com/xG277NnL3FO9
https://quickshare.samsungcloud.com/zAHD79fd0hZF

 

F907ZsaXgAAHEG2?format=jpg&name=large

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Στο home up, για τον task manager στο Layout Type υπαρχουν μονο οι επιλογες List/Grid. Τα υπολοιπα ειναι greyed out 😞

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, tsicrete said:

Στο home up, για τον task manager στο Layout Type υπαρχουν μονο οι επιλογες List/Grid. Τα υπολοιπα ειναι greyed out 😞

Καλημερα.Ναι δυστυχως το ειδα και εγω και ξενερωσα.Ελπιζω σε ενα ακομα update και να φτιαξει το θεμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά το update δεν λειτουργεί σωστά το dual messenger που έχει επιλογή από μαμά η συσκευή και μπορείς να έχεις 2ο λογαριασμό αλλά ούτε το super clone που βάζεις όποια εφαρμογή θες για 2ο λογαριασμό. Δεν έχω κάνει reset και δεν θέλω να κάνω, έχει κάποιος άλλος ίδιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι μετά την αναβάθμιση λειτουργεί πιο γρήγορα το δακτυλικο αποτύπωμα

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το f@cer σε sideload δε λειτουργεί στο watch 5 pro!! Προσοχή! Όλες οι άλλες σπασμένες εφαρμογές πάνε σφαίρα.... όπως και οι 2 εφαρμογές του drone  μου, osmo 6, πλυντηρίου, ψυγείου, λάμπες, φυτών κλπ!

Άτσα 14!!!! Έγινε καλύτερο από κάθε άλλη φορά...έρχεται η αναβάθμιση του Note 9 με το 14!!!

Οι 970 εφαρμογές που έχω στη συσκευή μου λειτουργούν κανονικά και η αναβάθμιση έγινε γρήγορα και χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.. Βέβαια το λειτουργικό βάρυνε τη συσκευή και έλλειψη του Snap 3 είναι εμφανής για να μπορεί παίζει η συσκευή όπως ακριβώς την πρωτοαγοράσαμε... με τον android 13!

Αγόρασα νέο film από τα public με 10 ευρώ! Αψογότατο και φοβερό service... Φοβερή η συσκευή μας καθώς συνεχίζω να είμαι ενθουσιασμένος μαζί της, όπως την πρώτη στιγμή που την αγόρασα!

 

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι μετά την αναβάθμιση λειτουργεί πιο γρήγορα το δακτυλικο αποτύπωμα

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Το δακτυλικο έτσι κι αλλιώς ήταν τέλειο. Η αναγνώριση προσώπου έγινε κι αυτή τέλεια από πολύ καλή που ήταν. Ανοίγει ακαριαία με το πρόσωπο.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 30/10/2023 at 6:27 ΜΜ, MeteorX said:

μετα απο 7 ωρες χρησης ειναι το ιδιο στην ταχυτητα,στην εγκατασταση εφαρμογων καθυστερει επιπλεον 2 με 3 δευτερολεπτα και πλεον χρησιμοποιει επιπλεον 1 Gb ram κατα τη χρηση σε σχεση με το android 13.

εκει που ειχα 7gb ελευθερα μετα τη βελτιστοποιηση πλεον μενουν 5,8 με 6.

(εκανα φορματ μετα την αναβαθμιση)

Πως τα καταφέρνεις η μάλλον καταφερνες και είχες 7GB ελεύθερα??? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Πως τα καταφέρνεις η μάλλον καταφερνες και είχες 7GB ελεύθερα??? 

4 εφαρμογες χρησιμοποιω μονο οποτε λογικο φιλε

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MeteorX said:

4 εφαρμογες χρησιμοποιω μονο οποτε λογικο φιλε

Όντως, πολύ λογικό...

Πάντως εγώ που έχω απεγκαταστησει πάρα πολλές που μου είναι αχρείαστες, δεν έχω δει ιδιαίτερη διαχείριση στη ram...απλά δεν τρέχουν από πίσω (επισης λογικό). Δεν με απασχολεί, γιατί πάει μπάλα η συσκευή, απλά έτσι το ρώτησα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...