Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, panosfx said:

Είναι τόσο καλή ευκαιρία που αξίζει να μπλέξεις;Και δεν είναι μόνο η αγορά τώρα,αλλά και η πώληση του στο μέλλον αν θελήσεις να το αλλάξεις.
Αν είναι Ευρωπαϊκό θα σε καλύψουν λογικά.

Η απάντηση της Samsung

Σύμφωνα με το ΙΜΕΙ που μας παραθέσατε, η συσκευή σας προορίζεται για το Βέλγιο και η ημερομηνία εισαγωγής στην αγορά είναι η 12/01/2023. Βάσει αυτής, η εγγύηση θα ισχύει έως τις 12/01/2025.

 

Επομένως, είναι γνήσια συσκευή Samsung και καλύπτεστε από διετή πανευρωπαϊκή εγγύηση και μπορείτε να απευθυνθείτε σε επισκευαστικό κέντρο δικό μας.

 

Με εκτίμηση,
Τμήμα εξυπηρέτησης πελατών
Samsung Electronics Hellas 

 

Γιατί να μπλέξω εφόσον με καλύπτει η εγγύηση? Το κινητό θα αγοραστεί σφραγισμένο.Στην μεταπώληση που θα έχω πρόβλημα?

Αγαπητέ κύριε 

 

 

Edited by mitspas
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, mitspas said:

Η απάντηση της Samsung

Σύμφωνα με το ΙΜΕΙ που μας παραθέσατε, η συσκευή σας προορίζεται για το Βέλγιο και η ημερομηνία εισαγωγής στην αγορά είναι η 12/01/2023. Βάσει αυτής, η εγγύηση θα ισχύει έως τις 12/01/2025.

 

Επομένως, είναι γνήσια συσκευή Samsung και καλύπτεστε από διετή πανευρωπαϊκή εγγύηση και μπορείτε να απευθυνθείτε σε επισκευαστικό κέντρο δικό μας.

 

Με εκτίμηση,
Τμήμα εξυπηρέτησης πελατών
Samsung Electronics Hellas 

 

Γιατί να μπλέξω εφόσον με καλύπτει η εγγύηση? Το κινητό θα αγοραστεί σφραγισμένο.Στην μεταπώληση που θα έχω πρόβλημα?

Αγαπητέ κύριε 

 

 

Αφού είναι όλα κομπλέ σύμφωνα με τη samsung προχωράς στην αγορά

Link to comment
Share on other sites

@mitspas Αν δεν είναι κάποια ευκαιρία από οικονομικής πλευράς, τότε δες την αγορά του απευθείας από επίσημο μεταπωλητή (στο you θα βρεις τις καλύτερες τιμές).

Θα επιλέξεις το αντίστοιχο μοντέλο που εισάγεται στην Ελλάδα, θα έχεις 2 έτη εγγύηση από την ημέρα της αγοράς και θα λάβεις 200€ σε προπληρωμένη κάρτα μέσω της Samsung, για αγορές οπουδήποτε.

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Edited by stefan_city
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, stefan_city said:

@mitspas Αν δεν είναι κάποια ευκαιρία από οικονομικής πλευράς, τότε δες την αγορά του απευθείας από επίσημο μεταπωλητή (στο you θα βρεις τις καλύτερες τιμές).

Θα επιλέξεις το αντίστοιχο μοντέλο που εισάγεται στην Ελλάδα, θα έχεις 2 έτη εγγύηση από την ημέρα της αγοράς και θα λάβεις 200€ σε προπληρωμένη κάρτα μέσω της Samsung, για αγορές οπουδήποτε.

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

και μια 400αρα επιπλεον ευρο γιατι θα το παρεις απο μεγαλο καταστημα.

κι'εγω ευρωπαικη συσκευη εχω και οχι 1 αλλα 3 και μαλιστα οποτε χρειαστηκα service το πηγα στην smartec και δεν αντιμετωπισα κανενα απολυτως προβλημα.γιατι ο φιλος να μην το παρει αν προκειτε για τιμη κατω απο 1000 ευρο.

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

Αυτά πως τα βρίσκουμε??

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παιδιά καλησπέρα.
Υπάρχει κάποια εφαρμογή που δείχνει όλα αυτά??

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.
Υπάρχει κάποια εφαρμογή που δείχνει όλα αυτά??

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://www.imei.info/
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, ktikti said:

κι'εγω ευρωπαικη συσκευη εχω και οχι 1 αλλα 3 και μαλιστα οποτε χρειαστηκα service το πηγα στην smartec και δεν αντιμετωπισα κανενα απολυτως προβλημα.

Χωρίς απόδειξη; 

Edited by bromiaris
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, ktikti said:

και μια 400αρα επιπλεον ευρο γιατι θα το παρεις απο μεγαλο καταστημα.

κι'εγω ευρωπαικη συσκευη εχω και οχι 1 αλλα 3 και μαλιστα οποτε χρειαστηκα service το πηγα στην smartec και δεν αντιμετωπισα κανενα απολυτως προβλημα.γιατι ο φιλος να μην το παρει αν προκειτε για τιμη κατω απο 1000 ευρο.

Οι τιμές του you είναι οι φθηνότερες σε σχέση με τους υπόλοιπους επίσημους μεταπωλητές, οπότε υπολογίζοντας και τα 200€ που λαμβάνεις μέσω της κάρτας δεν ισχύει το καπέλο που αναφέρεις (παρόλο που βλέπω μια αύξηση 100€ σε σχέση με προηγούμενες ημέρες, αλλά μπορεί να το ρίξουν και πάλι έως το τέλος της προωθητικής ενέργειας).

Ένας από τους βασικότερους λόγους επιλογής, έναντι της αγγελίας, είναι ότι κερδίζει σχεδόν +1 έτος εγγύησης.

Ωστόσο, λόγω του ότι δε γνωρίζουμε την τιμή της αγγελίας και πόσο ευκαιρία ή όχι είναι, απλά προτείνουμε τις εναλλακτικές που υπάρχουν, η τελική επιλογή είναι του υποψήφιου αγοραστή!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bromiaris said:

Χωρίς απόδειξη; 

φυσικα! με Imei .το ταπλετ εχει αγοραστει στην Πολωνια.

απλα θελανε και το κουτι..κανενα προβλημα.

48 minutes ago, stefan_city said:

Οι τιμές του you είναι οι φθηνότερες σε σχέση με τους υπόλοιπους επίσημους μεταπωλητές, οπότε υπολογίζοντας και τα 200€ που λαμβάνεις μέσω της κάρτας δεν ισχύει το καπέλο που αναφέρεις (παρόλο που βλέπω μια αύξηση 100€ σε σχέση με προηγούμενες ημέρες, αλλά μπορεί να το ρίξουν και πάλι έως το τέλος της προωθητικής ενέργειας).

Ένας από τους βασικότερους λόγους επιλογής, έναντι της αγγελίας, είναι ότι κερδίζει σχεδόν +1 έτος εγγύησης.

Ωστόσο, λόγω του ότι δε γνωρίζουμε την τιμή της αγγελίας και πόσο ευκαιρία ή όχι είναι, απλά προτείνουμε τις εναλλακτικές που υπάρχουν, η τελική επιλογή είναι του υποψήφιου αγοραστή!

το You to 256 δεν το εχει διαθεσιμο.εχει μονο το 512 στα 1348,88 ευρο

το αντιστοιχο σε καταστημα λιανικης ειναι στο 1040 ευρο και η μικροτερη εκδοση στα 909ευρο.

ο φιλος αμα εχει ακρη και παρει το κινητο κατω απο 1000 ευρο σε αυτη την εδοση για καινουργια σφραγισμενη δυσκευη  νομιζω οτι  συμφερει.

παντως αυτα που λενε οτι τα παιρνουμε απο επισημη αντιπροσωπεια καταστημα δεν σημαινει οτι ειναι καλυτερο.ολα ειναι εισαγωγης.εγω παντως απο το γνωστο καταστημα της λαρισας εχω παρει κινητο αιφον 14 προ το καλοκαιρι με παρουσια του ιδιου στο καταστημα και το αγορασα σχεδον 200 ευρο αν θυμαμαι καλα φθηνοτερο απο αλλο καταστημα.και υπηρχε και φθηνοτετο αλλου..αλλα δεν ειχα την δυνατοτητα να παω εκει.

 

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DjTony said:

Την επόμενη βδομάδα διάβασα σε άρθρο ότι παίρνουμε android 14

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Κανείς δεν ξέρει πότε ακριβώς, μπορεί και αυτή την εβδομάδα... 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, DjTony said:

Την επόμενη βδομάδα διάβασα σε άρθρο ότι παίρνουμε android 14

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

η ενημερωση οπω παντα θα γινει σταδιακα απο χωρα σε χωρα ως συνηθως,οποτε μπορει να ερθει και μετα ενα μηνα σε εμας

Link to comment
Share on other sites

ο φορτιστης των 25W ειναι ιδιο μεγεθος με των 45W , ξερει κανενας??

 

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ktikti said:

ο φορτιστης των 25W ειναι ιδιο μεγεθος με των 45W , ξερει κανενας??

 

Αν εννοείς το μπριζακι σαν όγκος, όχι δεν είναι το ίδιο. 

Ο 45 είναι αρκετά μεγαλύτερος. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kountoura said:

Αν εννοείς το μπριζακι σαν όγκος, όχι δεν είναι το ίδιο. 

Ο 45 είναι αρκετά μεγαλύτερος. 

τον ογκο εννοω..σωστη η παρατηρηση σου.

γιατι εχω δει βιντεο review και των 2 ,και ο 25 watt φορτιζει γρηγοροτερα 😄

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, mobrol said:

Στο site αυτό δεν παίρνεις τις πληροφορίες που δόθηκαν (π.χ. ημερομηνία παραγωγής κλπ)

Σου δίνει ότι είναι κινητό, σου δίνει το έτος κατασκευής (μπορεί να είναι 01/01 αλλά μπορεί να είναι και 31/12 και σου δείχνει τα χαρακτηριστικά του κινητού.

Δεν σου δίνει κανένα από τα υπόλοιπα στοιχεία που αναφέρθηκαν....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο...
Απο εδω τα βρηκα, μπερδεψα τα λινκς

https://imeicheck.com/imei-check

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Δυστυχώς το θέμα με την εμφάνιση μιας στρογγυλής σταγονας / θαμπωματος όταν στις by default ρυθμισεις στην εστίαση της φωτο, παραμένει. Η φώτο βγαίνει χωρίς αυτή, αλλά κατά τη λήψη εμφανίζεται. Έχει λυθεί σε όσους είχατε παρόμοιο θέμα? Είμαι με το last update Οκτωβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Δυστυχώς το θέμα με την εμφάνιση μιας στρογγυλής σταγονας / θαμπωματος όταν στις by default ρυθμισεις στην εστίαση της φωτο, παραμένει. Η φώτο βγαίνει χωρίς αυτή, αλλά κατά τη λήψη εμφανίζεται. Έχει λυθεί σε όσους είχατε παρόμοιο θέμα? Είμαι με το last update Οκτωβρίου.
Εννοεις τον οδηγο για καλύτερη ληψη?
Δεν ειναι bug, αλλα feature.
Πήγαινε στις ρυθμισεις καμερας και απενεργοποιησε τις "Προτασεις ληψης"
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20231025_102913_Camera.thumb.jpg.ef33bc4bdb205a9da77a848c84ee6ccb.jpg

43 minutes ago, mobrol said:

Εννοεις τον οδηγο για καλύτερη ληψη?
Δεν ειναι bug, αλλα feature.
Πήγαινε στις ρυθμισεις καμερας και απενεργοποιησε τις "Προτασεις ληψης"

Α επειδή βγαίνει στο κέντρο το έχουν για βοήθεια στη λήψη φωτογραφίας? Είχα δει και σε ξένα forums ότι ήταν bug.

Edited by jim2019
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, DjTony said:

Την επόμενη βδομάδα διάβασα σε άρθρο ότι παίρνουμε android 14

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Δύσκολο, από τη στιγμή που κυκλοφόρησε beta 9

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Καλό Δεκέμβρη δηλαδή και βλέπουμε 
Μετά τα pixel κι αν θέλει να πουλήσει το 24 , Μετά την κυκλοφορία του

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Andreaszel said:

Καλό Δεκέμβρη δηλαδή και βλέπουμε 

Αυτό λογικά είναι το τελευταίο beta. Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να έρθει ως stable πολύ πολύ άμεσα. 

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο το βλέπω για τελευταίο beta , καθώς την πέρασα σήμερα και το animation των widget , Δεν είναι σωστό. Πιστεύω ότι θα στείλει ένα hotfix ακόμα και μετά η stable

Sent from my SM-A528B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...