Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, πρόσφατα κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής και έχω 2 ερωτήσεις, πρώτον γιατί όταν έκανε το πρώτο boot το τηλέφωνο μου έβγαλε το παρακάτω να σκαναρω κάτι? Έπειτα έκανα επανεκκίνηση και δεν το ξαναέβγαλε. 

Και δεύτερον επειδή το πήρα από σκρουτζομαγαζο μου έδωσαν ένα δελτίο αποστολής που αναγράφει το IMEI και στη χειρόγραφη απόδειξη αγοράς μου έχουν γράψει το ένα από τα δύο IMEI χειρόγραφα με στυλό αντί από υπολογιστή κανονικά. 

Λέτε να έχω θέμα με την εγγύηση ή αν καταχωρήσω το serial number της συσκευής στο site της samsung θα είμαι εντάξει? 

Screenshot_2023-09-29-21-37-38-434_com.miui.gallery-edit.jpg

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, giorgoschristou2 said:

Καλησπέρα, πρόσφατα κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής και έχω 2 ερωτήσεις, πρώτον γιατί όταν έκανε το πρώτο boot το τηλέφωνο μου έβγαλε το παρακάτω να σκαναρω κάτι? Έπειτα έκανα επανεκκίνηση και δεν το ξαναέβγαλε. 

Και δεύτερον επειδή το πήρα από σκρουτζομαγαζο μου έδωσαν ένα δελτίο αποστολής που αναγράφει το IMEI και στη χειρόγραφη απόδειξη αγοράς μου έχουν γράψει το ένα από τα δύο IMEI χειρόγραφα με στυλό αντί από υπολογιστή κανονικά. 

Λέτε να έχω θέμα με την εγγύηση ή αν καταχωρήσω το serial number της συσκευής στο site της samsung θα είμαι εντάξει? 

Screenshot_2023-09-29-21-37-38-434_com.miui.gallery-edit.jpg

εννοειται πως δεν ειναι αποδειξη αυτο που εχεις.αν δεν ειναι τυπωμενο το ιμει σε ενιαιο μηχανογραφικο δεν νομιζω πως ισχυει.

και φυσικα δεν θα μπορεις να το πουλησεις καπου αργοτερα,κανεις δεν θα δεχτει ενα χαρτι που να γραφει με στυλο το ιμει.

πρεπει να ζητησεις το γρηγοροτερο αποδειξη με ενιαιο μηχανογραφικο(απο υπολογιστη σε εκτυπωτη που θα περασει και στο taxisnet) και προφανως θα εχει και barcode 

σε περιπτωση που θα προσπαθησουν να δικαιολογηθουν και το λαθος να στο πουν σωστο ,προειδοποιησε τους οτι θα πας στον συνηγορο καταναλωτη.

και στο ξανα λεω δεν θα μπορεσεις να το πουλησεις πουθενα αν θες να το πουλησεις αργοτερα.

 

edit γραφεις μου έχουν γράψει το ένα από τα δύο IMEI ,το πρωτο γραφουν γενικα στις αποδειξεις.

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, deal703 said:

Προς τα έμπειρους.Που θα έχω καλύτερη μπαταρία? Μόνιμα στα 60 η στο προσαρμόσιμο 120?

στο 60 μονιμα θα εχεις εννοειται καλυτερη αυτονομια,αν επιλεξεις οικονομια μπαταριας θα παει μονο του στα 60 και δεν θα αλλαζει στα 120.προσωπικα εχω τη συσκευη σε εξοικονομηση μπαταριας οπου πεφτει μονο στα 60 και προφιλ ηπιο.

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Στα 60 συσκευή είναι τραγική... Και όποια άλλη συσκευή βέβαια η οποία είναι 120αρα... οι default εξηντάρες είναι ανεπαίσθητες στο τρέμουλο...

sent from my S23Ultra 12/512



Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Konstantine73 said:

Στα 60 συσκευή είναι τραγική... Και όποια άλλη συσκευή βέβαια η οποία είναι 120αρα... Γιατί οι default εξηντάρες είναι ανεπαίσθητες στο τρέμουλο...

sent from my S23Ultra 12/512
 

οπως την πηρα τη συσκευη φιλε την εβαλα στο βασικο 60,για μενα ειναι μια χαρα ,ουτε καν δοκιμασα τα 120,αλλα αυριο θα κανω μια δοκιμη 

Link to comment
Share on other sites

οπως την πηρα τη συσκευη φιλε την εβαλα στο βασικο 60,για μενα ειναι μια χαρα ,ουτε καν δοκιμασα τα 120,αλλα αυριο θα κανω μια δοκιμη 
Η συσκευή τρέμει σαν ζελές... Απορώ που δεν μπορείς να το διακρίνεις....

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Konstantine73 said:

Η συσκευή τρέμει σαν ζελές... Απορώ που δεν μπορείς να το διακρίνεις....

sent from my S23Ultra 12/512
 

πιστεψε με ολες τις συσκευες με 120 που ειχα και εχω ποτε δεν τις εβαλα στο 120,απλα στο 60 αλλα δεν εχω θεμα,αυριο που θα εχω χρονο θα δοκιμασω να δω τι γινεται.η διαφορα που φαινεται; στο youtube ας πουμε;καπου που να κανω τεστ εννοω να δω τη διαφορα

Link to comment
Share on other sites

πιστεψε με ολες τις συσκευες με 120 που ειχα και εχω ποτε δεν τις εβαλα στο 120,απλα στο 60 αλλα δεν εχω θεμα,αυριο που θα εχω χρονο θα δοκιμασω να δω τι γινεται.η διαφορα που φαινεται; στο youtube ας πουμε;καπου που να κανω τεστ εννοω να δω τη διαφορα
Αυτό έχει να κάνει με ότι έχει σχέση με την κύλιση είτε μέσα από apps είτε όταν πας στα μενού της συσκευής πάνω κάτω είτε αριστερά δεξιά στις κεντρικές οθόνες.

Στην αναπαραγωγή βίντεο (YouTube) όχι εκεί όλα καλά και στα 60.

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια κινητάρα στα 60; Ούτε για πλάκα!

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι απίστευτο τέτοιες συσκευές να μην τις δουλεύεις στο φουλ των δυνατοτήτων τους. Αλλά σίγουρα κ ο καθένας επιλέγει τον τρόπο χειρισμό που θέλει αυτός.  🙄

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι απίστευτο τέτοιες συσκευές να μην τις δουλεύεις στο φουλ των δυνατοτήτων τους. Αλλά σίγουρα κ ο καθένας επιλέγει τον τρόπο χειρισμό που θέλει αυτός.  
Θεωρώ ιεροσυλία οποιαδήποτε παραχώρηση στην ναυαρχίδα της samsung...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ιεροσυλία οποιαδήποτε παραχώρηση στην ναυαρχίδα της samsung...

sent from my S23Ultra 12/512

Ειδικά τώρα που δεν πάσχει στην μπαταρία.
Παλιά κόβαμε από παντού για να βγάλουμε την μέρα,αλλά τώρα καμιά δικαιολογία.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας χρησιμοποιεί τη συσκευή του όπως θέλει κ ανάλογα με τα γούστα του αλλά πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως μερικοί δεν διακρίνουν διαφορά ανάμεσα στα 60 και στα 120hz.. Στα 60hz "σπάει" τόσο πολύ η απαλότητα στην κίνηση ώστε σε οποιαδήποτε χρήση η συσκευή μοιάζει σαν να είναι προηγούμενης πενταετίας.. 

Ξαναγράφω πως ο καθένας κάνει τις επιλογές του και είναι απόλυτα σεβαστές. Κάποιοι προτιμούν την μέγιστη απόδοση μπαταρίας και δεν δίνουν σημασία στην εμπειρία χρήσης. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι αλλα δεν μπορω να καταλαβω διαφορα,δεν εχω θεμα με τα ματια αλλα δεν βλεπω να αλλαζει κατι εδω και μια ωρα που ασχολουμαι,το αφησα στην προσαρμοσιμη που φτανει τα 120 να το δουλεψω λιγες μερες ετσι και μετα να το παω στο 60 μηπως καταλαβω διαφορα

Screenshot_20231001_103431_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, MeteorX said:

Δεν ξερω γιατι αλλα δεν μπορω να καταλαβω διαφορα,δεν εχω θεμα με τα ματια αλλα δεν βλεπω να αλλαζει κατι εδω και μια ωρα που ασχολουμαι,το αφησα στην προσαρμοσιμη που φτανει τα 120 να το δουλεψω λιγες μερες ετσι και μετα να το παω στο 60 μηπως καταλαβω διαφορα

Screenshot_20231001_103431_Settings.jpg

Είναι αδύνατον να μην βλέπεις διαφορά στην κίνηση από οθόνη σε οθόνη, στο scrolling, στα animations κτλ. Μην κοιτάς στο youtube που είπες πιο πάνω, αυτό έτσι κι αλλιώς παίζει στα 60. Είναι σε πάρα πολλά που φαίνεται αλλά εξαρτάται και από τη χρήση που κάνεις. Αν όμως σε βολεύει έτσι τέλος. Είναι κρίμα να διαβάζω που άλλος κόβει στα χερτζ, άλλος κλίνει τα δεδομένα, άλλος κλίνει τοποθεσία, άλλος βάζει airplane mode το βράδυ και άλλα πολλά για να μην τους τελειώσει η μπαταρία μια δυο ώρες πριν. Κρίμα, σαν να πάρεις Ferrari και να πηγαίνεις με 60-80 για να μην κάψεις βενζίνη ένα πράγμα. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δινω τοσα χρηματα καθε φορα αλλα η χρηση που κανω στο κινητο ειναι ,ενα 1% απο αυτα που μπορει να προσφερει.4 εφαρμογες χρησιμοποιω και τιποτα αλλο.ουτε το πενακι δεν εβγαλα ακομα να το δουλεψω.αυτη ειναι η οθονη με οτι εφαρμογες εχω.δεν νομιζω να υπαρχει αλλος σαν εμενα να αγοραζει τετοιες συσκευες και να εχει 4 εφαρμογες και μια βαρετη κενη οθονη🤣😂

Screenshot_20231001_111103_One UI Home.jpg

Screenshot_20231001_111117_One UI Home.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 με 18 του μηνα ειπαν για adroid 14 .για να δούμε τοτε την μπαταρία  !!!

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, MeteorX said:

Πραγματικα δινω τοσα χρηματα καθε φορα αλλα η χρηση που κανω στο κινητο ειναι ,ενα 1% απο αυτα που μπορει να προσφερει.4 εφαρμογες χρησιμοποιω και τιποτα αλλο.ουτε το πενακι δεν εβγαλα ακομα να το δουλεψω.αυτη ειναι η οθονη με οτι εφαρμογες εχω.δεν νομιζω να υπαρχει αλλος σαν εμενα να αγοραζει τετοιες συσκευες και να εχει 4 εφαρμογες και μια βαρετη κενη οθονη🤣😂

Screenshot_20231001_111103_One UI Home.jpg

Screenshot_20231001_111117_One UI Home.jpg

Μμμμμ.... ωραίο wallpaper, γιαααα στείλε το αν θες! 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, alex61 said:

Thaaaanks excellent site 

Εχει φανταστικα wallpapers,γενικα αν γραψεις στη google amoled wallpapers εχει πολλα sites παρομοια.αν κανεις αναζητηση για εικονες για κινητα μονο επιλεξε το κινητο διπλα

Screenshot_20231001_130212_Chrome.jpg

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Wallcraft η καλύτερη εφαρμογή.

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να έχω παράπονα από το λογισμικό της κάμερας. Μάλλον είμαι από τους ελάχιστους 😊

Δείτε την παρακάτω φωτογραφία. Όσοι πήγαν στη πρόσφατη έκθεση αυτοκινήτου θα το θυμούνται (δε προμοτάρω τη μάρκα 😁). Προσέξτε: Η φωτογραφία βγήκε με σε auto mode, scene optimisation off, auto HDR off. 

Είναι καλή; Ναι, καθαρή, ωραία χρώματα! 

Μόνο που υπάρχει ένα πρόβλημα. Το χρώμα ήταν άλλο στη πραγματικότητα! Ο τόνος του πορτοκαλί ήταν αισθητά πιο σκούρος. Μιλάμε για μεγάλη αλλοίωση της πραγματικότητας. 4 κινητά στη παρέα από άλλες μάρκες όλες την έβγαλαν σωστά. Εμένα την έβγαλε λάθος. Γιατί εδώ μιλάμε ξεκάθαρα για λάθος όχι για ένα απλό boost χρωμάτων από τα γνωστά της Samsung. Θα προσπαθήσω να σας ανεβάσω πως ήταν πραγματικά. 

Οποιος μπορεί να μου πει κάποια ρύθμιση για να  βελτιωθεί αυτό είναι welcome. Και όχι δε θέλω να μπαίνω σε pro mode κάθε φορά. 

20230930_155931.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...