Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, arxontas2323 said:

αρα έπεσα μέσα...δεν ξέρω μήπως με μια αλλαγή csc που είναι διαδικασία 5 λεπτών πάρει update...

εσυ θα βάλεις για EUX 

 

https://youtu.be/A9LRnRvuee4?si=q8aoLrseIc2l-5Xb

EUX έχει ηδη από όσο φαίνεται. Πιθανότατα δεν θα τον σώσει το εργαλείο, αλλά μια δοκιμή ας κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα σήμερα το πρωί κουνοντας το τηλέφωνο ενα θόρυβο πισω στης κάμερες και στο κέντρο σαν κροταλισμα ..να πω την αλήθεια δεν το είχα παρατηρήση της προηγούμενες μέρες ..έψαξα λίγο και λενε οτι ειναι φυσιολογικό και ειναι ο οπτικός σταθεροποιητης..και ότι δεν υπάρχει πρόβλημα ..το έχετε παρατηρήσει και εσείς ?

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Spirospe40 said:

Παρατήρησα σήμερα το πρωί κουνοντας το τηλέφωνο ενα θόρυβο πισω στης κάμερες και στο κέντρο σαν κροταλισμα ..να πω την αλήθεια δεν το είχα παρατηρήση της προηγούμενες μέρες ..έψαξα λίγο και λενε οτι ειναι φυσιολογικό και ειναι ο οπτικός σταθεροποιητης..και ότι δεν υπάρχει πρόβλημα ..το έχετε παρατηρήσει και εσείς ?

Το κάνει (δυστυχώς) σε όλους μας.

Υπάρχουν αναφορές και στο Internet, η Samsung και το επίσημο Service λένε πως είναι φυσιολογικός θόρυβος από τα ois των καμερών. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Lorgan21 said:

Το κάνει (δυστυχώς) σε όλους μας.

Υπάρχουν αναφορές και στο Internet, η Samsung και το επίσημο Service λένε πως είναι φυσιολογικός θόρυβος από τα ois των καμερών. 

Έστειλα μήνυμα στο service στην samsung ..αυτο μου απάντησαν μόλις τωρα

"Η δυνατότητα OIS (Οπτική σταθεροποίηση εικόνας) μπορεί να προκαλέσει έναν ανεπαίσθητο θόρυβο στο εσωτερικό της συσκευής Στο εσωτερικό των κινητών Galaxy υπάρχει ένα στοιχείο που λειτουργεί ως OIS (Οπτική σταθεροποίηση εικόνας) και ελαχιστοποιεί το τρέμουλο κατά τη λήψη φωτογραφιών με την κάμερα. Εάν κουνηθεί αυτό το μικρό τμήμα ενώ η κάμερα δεν βρίσκεται σε λειτουργία, μπορεί να χτυπήσει την εσωτερική διάταξη και να προκαλέσει ένα ανεπαίσθητο κροτάλισμα. Η OIS (Οπτική σταθεροποίηση εικόνας) είναι μια λειτουργία που ανιχνεύει το τρέμουλο του χεριού και διορθώνει τους φακούς μετακινώντας τους προς την αντίθετη κατεύθυνση του τρέμουλου. Καθώς υπάρχουν διαφορετικά μεγέθη OIS (Οπτική σταθεροποίηση εικόνας) για το εκάστοτε προϊόν, υπάρχει το ενδεχόμενο ο ήχος να είναι σχετικά δυνατός σε σχέση με το προϊόν. Κάτι τέτοιο οφείλεται στα χαρακτηριστικά της OIS (Οπτική σταθεροποίηση εικόνας) και δεν πρόκειται για ελάττωμα του προϊόντος. Ο ήχος δεν επηρεάζει τη λειτουργία κι απόδοση του κινητού
Profile
Σύμφωνα με εμάς, είναι φυσιολογικό.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά προσπάθησα μόνος μου με το odin και το έκανα. Όλα καλά. Τώρα έχω την ενημέρωση ασφαλείας του Αυγούστου. Θα ενημερώνεται μο ο του τώρα ή θα πρέπει να κάνω συνέχεια την δουλειά με το odin;

Edited by Stav10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stav10 said:

Τελικά παιδιά προσπάθησα μόνος μου με το odin και το έκανα. Όλα καλά. Τώρα έχω την ενημέρωση ασφαλείας του Αυγούστου. Θα ενημερώνεται μο ο του τώρα ή θα πρέπει να κάνω συνέχεια την δουλειά με το odin;

Αν έκανες format κατά την διάρκεια της εγκατάστασης, τότε θα είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο πάντως που πήρες καινούργια, σφραγισμένη συσκευή και είχε περασμένο "λάθος" λογισμικό... 

Μάλλον δεν ήταν και τόσο σφραγισμένη.. Τσέκαρε καλού κακού και τον knox counter.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lorgan21 said:

Περίεργο πάντως που πήρες καινούργια, σφραγισμένη συσκευή και είχε περασμένο "λάθος" λογισμικό... 

Μάλλον δεν ήταν και τόσο σφραγισμένη.. Τσέκαρε καλού κακού και τον knox counter.. 

Θα δέχονταν κανονικά ΟΤΑ άμα είχε βάλει κάποια sim κάρτα που δεν θα άλλαζε το O2C σε EUX. Δηλαδή, άμα το CSC ήταν O2C, θα είχε δεχτεί κανονικά τα updates. Υποψιάζομαι ότι είχε κάποια αλλιωτικη έκδοση λογισμικού (λόγω του O2C) και όταν γύρισε απο μόνο του σε EUX, απλά δεν θα ήταν συμβατό για τα επόμενα OTA

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stav10 said:

Μήπως όλο αυτό έγινε επειδή δεν είχα βάλει την sim οταν το πηρα και εκανα την εκκίνηση και την έβαλα αργότερα;

Όχι δεν έχει καμια σημασία αυτό. Απλά το κινητό σου φορούσε κάποια "σπεσιαλ" εκδοση λογισμικου για το O2C και όταν έβαλες την κάρτα σου, στο γύρισε σε EUX με αποτέλεσμα να μην δέχεται τα ΟΤΑ για το EUX.
Τώρα αφού έβαλες την τελευταία έκδοση, θα εισαι εντάξει
Πληκτρολόγησε *#1234# στο dialer και στειλε μας ενα screenshot με το τι σου λεει

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Stav10 said:

Screenshot_20230913_213055_DeviceKeystring.jpg

Μια χαρά είσαι. Θεωρητικά θα λάβεις και του Σεπτεμβριου, όταν βγει

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stav10 said:

Τέλεια, μακάρι να διορθώθηκε ότι και αν έφταιγε.

Μια χαρά θα είσαι, μπράβο στα παιδιά της ομάδας που βοήθησαν!

Link to comment
Share on other sites

On 13/9/2023 at 10:59 ΠΜ, tasosathan said:

 

Καλησπέρα παιδιά.Σήμερα το πήρα κι εγώ.Πήγα και του έβαλα ενα τζαμάκι, αλλά το δαχτυλικό δεν μπορεί να σεταριστεί.Επιπλέον μόλις του έβαλα τη θήκη της caseology απ τη μια μεριά σχεδόν έφυγε το τζαμάκι.Φοβήθηκα και την έβγαλα και τώρα το τζαμάκι από αριστερά είναι γεμάτο φουσκάλες και λίγο ξεκολλημένο. Λέω να το βγάλω τελείως αύριο εκεί που μου το τοποθέτησαν.Ελπίζω να μην έχει γίνει ζημιά στην οθόνη.Να το αφήσω σκέτο ή να παω στη samsung  να μου βάλει μια μεμβράνη? Τι έχετε να προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, aeroporos said:

Καλησπέρα παιδιά.Σήμερα το πήρα κι εγώ.Πήγα και του έβαλα ενα τζαμάκι, αλλά το δαχτυλικό δεν μπορεί να σεταριστεί.Επιπλέον μόλις του έβαλα τη θήκη της caseology απ τη μια μεριά σχεδόν έφυγε το τζαμάκι.Φοβήθηκα και την έβγαλα και τώρα το τζαμάκι από αριστερά είναι γεμάτο φουσκάλες και λίγο ξεκολλημένο. Λέω να το βγάλω τελείως αύριο εκεί που μου το τοποθέτησαν.Ελπίζω να μην έχει γίνει ζημιά στην οθόνη.Να το αφήσω σκέτο ή να παω στη samsung  να μου βάλει μια μεμβράνη? Τι έχετε να προτείνετε?

Τι τζαμακι? 

Σε tempered glass η ποιο καλή επιλογή είναι Whidestone. 

Αν το χεις, περνάς αυτό. 

Αν όχι, καλύτερα στην Samsung για ζελατίνα. 

Αυτή είναι η γνώμη μου. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kountoura said:

Τι τζαμακι? 

Σε tempered glass η ποιο καλή επιλογή είναι Whidestone. 

Αν το χεις, περνάς αυτό. 

Αν όχι, καλύτερα στην Samsung για ζελατίνα. 

Αυτή είναι η γνώμη μου. 

Μάλλον για ζελατίνα  samsung με βλέπω να μην μου πετάει και με τις θήκες.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, theopanatha13 said:

Καλησπέρα ξέρετε κάποιο csc που να περιλαμβάνει samsung wallet, spam and call protection και call recording? 

Ins θα βάλεις 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...