Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

36 minutes ago, kolokas said:

παιδιά καλησπέρα... μεταβαση απο s10 plus σε s23 ultra.... εχει προεγκατεστημενο screen protector? αν οχι ποιο προτεινετε;; 

Αν έχεις irepair κοντά, πήγαινε να σου περάσουν μία μεμβράνη.

5 ώρες πριν, vasilakis13 said:

Καλημερα!εχει κανεις παρατηρησει μαυρη σκια σε γωνια της οθονηςσε λευκο φοντο;;κατι σαν αθτο.π ειχε εμφανιστει με την.κυκλοφορια του κινητου;

Ναι το είχα εγώ στο s21u στην πάνω δεξιά γωνία και στην σμαρτεκ μου πέρασαν επιτόπου καινούργια οθόνη με την εγγύηση(και καινούργια μπαταρία βέβαια γιατί πάνε πακέτο)

Link to comment
Share on other sites

με την λειτουργία gestures ενεργή όταν κάνουμε swipe up από την αρχική οθόνη κρατώντας το για να κάνουμε multi tasking καθυστερεί πιο πολύ από ότι εάν είναι ΉΔΗ ανοικτή μια εφαρμογή και κάνουμε το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lagouko said:

Αν έχεις irepair κοντά, πήγαινε να σου περάσουν μία μεμβράνη.

Ναι το είχα εγώ στο s21u στην πάνω δεξιά γωνία και στην σμαρτεκ μου πέρασαν επιτόπου καινούργια οθόνη με την εγγύηση(και καινούργια μπαταρία βέβαια γιατί πάνε πακέτο)

Αυτο ηθελα να αποφυγω..αλλα καπως ετσι θα γινει.ευχαριστω!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μια απορία... Μόλις σήμερα παρέλαβα από smartec το s21+ μου έπειτα από αντικατάσταση καμένης οθόνης. Αφού έγινε αλλαγή οθόνης εντός εγγύησης δεν έπρεπε να αλλαχθεί και το πλαίσιο γύρω γύρω? Δεν πάει κουμπωμένο το πλαίσιο μαζί με οθόνη? Εχει κάποιος ανάλογη εμπειρία?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

23 minutes ago, anestispro said:

Καλησπέρα σε όλους. Μια απορία... Μόλις σήμερα παρέλαβα από smartec το s21+ μου έπειτα από αντικατάσταση καμένης οθόνης. Αφού έγινε αλλαγή οθόνης εντός εγγύησης δεν έπρεπε να αλλαχθεί και το πλαίσιο γύρω γύρω? Δεν πάει κουμπωμένο το πλαίσιο μαζί με οθόνη? Εχει κάποιος ανάλογη εμπειρία?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

https://www.youtube.com/watch?v=y7cTcW1PsSA

https://www.youtube.com/watch?v=AnFa2UrNs-Q

οπως δειχνει δεν αλλαζει το πλαισιο σαν τα ultra

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, anestispro said:

Καλησπέρα σε όλους. Μια απορία... Μόλις σήμερα παρέλαβα από smartec το s21+ μου έπειτα από αντικατάσταση καμένης οθόνης. Αφού έγινε αλλαγή οθόνης εντός εγγύησης δεν έπρεπε να αλλαχθεί και το πλαίσιο γύρω γύρω? Δεν πάει κουμπωμένο το πλαίσιο μαζί με οθόνη? Εχει κάποιος ανάλογη εμπειρία?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλά όταν το πήρες δεν ρώτησες τι παίζει;

Υπο κανονικές συνθήκες πάντως, αυτό θα έπρεπε να γίνεται γενικότερα, ένα κομμάτι του τηλεφώνου έχει το πρόβλημα γιατί να αλλάξουν ολο το πλαίσιο και την οθόνη; (και αν θυμάμαι καλά να αλλάζει και η μπαταρία μαζί)

Λες να έβαλε μυαλό η samsung και να έκοψε τα περιττά έξοδα; Πλάκα θα είχε.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, anestispro said:

Καλησπέρα σε όλους. Μια απορία... Μόλις σήμερα παρέλαβα από smartec το s21+ μου έπειτα από αντικατάσταση καμένης οθόνης. Αφού έγινε αλλαγή οθόνης εντός εγγύησης δεν έπρεπε να αλλαχθεί και το πλαίσιο γύρω γύρω? Δεν πάει κουμπωμένο το πλαίσιο μαζί με οθόνη? Εχει κάποιος ανάλογη εμπειρία?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κοίτα σε εμένα άλλαξαν και το πλαίσιο στο 21ultra και μάλιστα το κατάλαβα μόνος μου γιατί το προηγούμενο είχε μικρές γρατζουνιτσες,,,για την ιστορία μου άλλαξαν και μπαταρία φυσικά γιατί πάει πακέτο όπως και το σύστημα τών καμερών γιατί μετά το περσινό update Αυγούστου ήταν απο τα τηλέφωνα που παρουσίασε πρόβλημα στο x1 στο focus,, όπως καταλαβαίνετε η χαρά μου ήταν απερίγραπτη γιατί όλα καλύφθηκαν από την εγγύηση γύρω στα 500 ευρώ ήταν το σύνολο και πήρα ένα καινούργιο τηλέφωνο!(smartec)

Edited by lagouko
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, lagouko said:

Κοίτα σε εμένα άλλαξαν και το πλαίσιο στο 21ultra και μάλιστα το κατάλαβα μόνος μου γιατί το προηγούμενο είχε μικρές γρατζουνιτσες,,,για την ιστορία μου άλλαξαν και μπαταρία φυσικά γιατί πάει πακέτο όπως και το σύστημα τών καμερών γιατί μετά το περσινό update Αυγούστου ήταν απο τα τηλέφωνα που παρουσίασε πρόβλημα στο x1 στο focus,, όπως καταλαβαίνετε η χαρά μου ήταν απερίγραπτη γιατί όλα καλύφθηκαν από την εγγύηση γύρω στα 500 ευρώ ήταν το σύνολο και πήρα ένα καινούργιο τηλέφωνο!(smartec)

Η οθόνη είναι μαζι με το πλαίσιο σαν ανταλλακτικό. Είναι ωραια αίσθηση όταν παίρνεις ένα καινούργιο τηλ τσάμπα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, για οσους δεν το εχουν δει, παιζει προωθητικη της Samsung με δωρο €200 σε καρτα Spendeo.

Παιρνοντας το S23 Ultra απο you.gr στα 1100, τσιμπας και την καρτα και σου βγαινει το κινητο 900!

Πληρωνεις και με payzy για αλλα €10 κερδος, τελικη €890 😉

 

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς μετά το τελευταίο update στο 30X (μικρότερη) και 100Χ (μεγαλύτερη) ενώ είναι κεντραρισμενο το θέμα η φωτογραφία να έχει μια μικρή απόκλιση..?



4f12e364cd6ce367a8e71bc6b4a38441.jpg882bc14231cb31438679142f52762209.jpg8faa3452e7ed66e2993c4aad086cfcc1.jpg56729bf8c35276741428f5374aaa24c8.jpg

ΥΓ.

Οκ επανήλθε με reset της εφαρμογής!



🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως μετά την αναβάθμιση Αυγούστου η  μπαταρία έχει μεγάλη βελτίωση.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως μετά την αναβάθμιση Αυγούστου η  μπαταρία έχει μεγάλη βελτίωση.
Μάλλον η ιδέα σου είναι. Στα ίδια όπως στην αρχή την βλέπω. Παίξε παιχνίδια και θα δεις πως πέφτει.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση άραγε το Whitestone Dome, που αγόρασα απο το spaceboy, θα έχει;

Έβγαλε ηδη τις αραχνιες στην γωνία κάτω που βγάζουν με αργά ή γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση άραγε το Whitestone Dome, που αγόρασα απο το spaceboy, θα έχει;
Έβγαλε ηδη τις αραχνιες στην γωνία κάτω που βγάζουν με αργά ή γρήγορα
Το φοράω από το Μάρτιο που έχω πάρει τη συσκευή και δεν έχει πάθει τίποτε πώς τα κατάφερες

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Just now, Konstantine73 said:

Το φοράω από το Μάρτιο που έχω πάρει τη συσκευή και δεν έχει πάθει τίποτε πώς τα κατάφερες

sent from my S23Ultra 12/512
 

Είναι άξιο απορίας όντως. Γιαυτο δεν τα χωνευω τα tempered glass.

Υποθέτω οτι επειδή έχω led λάμπες στο γραφείο μου και ίσως επηρεάστηκε απο το UV απο εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Είναι άξιο απορίας όντως. Γιαυτο δεν τα χωνευω τα tempered glass.
Υποθέτω οτι επειδή έχω led λάμπες στο γραφείο μου και ίσως επηρεάστηκε απο το UV απο εκεί;
Σε αυτό ειλικρινά δεν ξέρω να σου απαντήσω....

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Έχω σπάσει ήδη 3 doom glass στην ακρη από μικρό χτυπήματα... δεν είναι το πιο ανθεκτικό γυαλί... απλά είναι κάτι που δουλευει με τις curved οθόνες μας και το fingerprint μας μέχρι εκεί

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tasosathan said:

Εγγύηση άραγε το Whitestone Dome, που αγόρασα απο το spaceboy, θα έχει;

Έβγαλε ηδη τις αραχνιες στην γωνία κάτω που βγάζουν με αργά ή γρήγορα

Εννοείς από την κόλλα? 

Έχω βάλει παααρα πολλά Whidestone. 

Αυτό δεν μου έτυχε ποτέ σε κάτω από 1μιση χρόνο. 

Στης γυναίκας μου το S10 plus υπάρχουν αυτά τα σημάδια (αραχνιες) από κόλλα στις άκρες που φαίνονται με σβηστή οθόνη. 

Αλλά είναι πάνω φορεμένο 3 χρόνια. 

Τόσο γρήγορα για να στο κάνει αυτό κάτι πήγε λάθος με την τοποθέτηση θεωρώ. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, kountoura said:

Εννοείς από την κόλλα? 

Έχω βάλει παααρα πολλά Whidestone. 

Αυτό δεν μου έτυχε ποτέ σε κάτω από 1μιση χρόνο. 

Στης γυναίκας μου το S10 plus υπάρχουν αυτά τα σημάδια (αραχνιες) από κόλλα στις άκρες που φαίνονται με σβηστή οθόνη. 

Αλλά είναι πάνω φορεμένο 3 χρόνια. 

Τόσο γρήγορα για να στο κάνει αυτό κάτι πήγε λάθος με την τοποθέτηση θεωρώ. 

 

Ναι απο την κόλλα εννοώ

Είχα θέματα και στην εγκατάσταση, όπως είχα γράψει παλιότερα, η κόλλα δεν ηταν αρκετή για να φτασει ικανοποιητικά στο κάτω μερος, οποτε έπρεπε να κάνω κόλπα

Link to comment
Share on other sites

Απο την πρώτη μερα που το πήρα έβαλα ζελατίνα spigen ..βγαλε βαλε θηκες..έκανε φουσκάλες στην γωνία και την έβγαλα ...τι ωραία αίσθηση χωρίς τίποτα ,πως γλιστράει ,αλλο άγγιγμα ...

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν βαζω ουτε τζαμακια ουτε θηκες.γενικα τα προσεχω τα τηλεφωνα.πηρα θηκη για το s23u που εχω .σιλικονη ,δεν αντεξα και την πεταξα σε 2 μερες

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, MeteorX said:

Ποτε δεν βαζω ουτε τζαμακια ουτε θηκες.γενικα τα προσεχω τα τηλεφωνα.πηρα θηκη για το s23u που εχω .σιλικονη ,δεν αντεξα και την πεταξα σε 2 μερες

Το ειχα γραψει και παλιοτερα. Οσο εξελισσεται το tempered glass γινεται πιο ανθεκτικο στις πτωσεις, οχι τοσο στις γρατζουνιες, ισως μαλιστα το αντιθετο. Για μενα το πιο αντιχαρακτικο ηταν το tempered glass 3, αλλο αν εσπαγε πιο ευκολα λογω σκληροτητας. Εχω ενα xz2 sony με tempered glass 3 που το κρατησα σαν βασικη συσκευη 2 χρονια μονο με θηκη με χειλος. Δεν φημιζομαι για την προσοχη μου. Σε τσαντες το εβαζα, σε τσεπες, ειχε φαει τουμπες. Ενα, δυο σημαδακια που φαινονται με φως και υπο γωνια. Γενικα ειναι λιγο παραμυθι. Οσο πιο ανθεκτικο ειναι στα χτυπηματα τοσο πιο επιρρεπες ειναι στις γρατζουνιες και αυτο ειναι φυσικη. Δεν μιλαμε για υλικα τυπου ζαφειρι αλλα για γυαλι.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, MeteorX said:

Ποτε δεν βαζω ουτε τζαμακια ουτε θηκες.γενικα τα προσεχω τα τηλεφωνα.πηρα θηκη για το s23u που εχω .σιλικονη ,δεν αντεξα και την πεταξα σε 2 μερες

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ το αγόρασα για να παίζω παιχνίδια όπως PUBG, αλλά από τη πρώτη μέρα του έχω ζελατίνα της ringke , και η οθόνη δεν γλιστράει ωραία. 

Φοβάμαι για τις αράχνες που λένε. Από γρατσουνιές και χαρακιές δεν φοβάμαι  γιατί τα προσέχω τα κινητά μου.  Πρόσφατα έμαθα πως οι κόκκοι άμμου προκαλούν αράχνες, οποτε δεν είναι τα κλειδιά και τα κέρματα στις τσέπες που πρέπει να φοβόμαστε μόνο.. 

Το έχω πάντα με θηκη όμως,  έχω καμία δεκαριά να συναλλαζω.  Βέβαια ακόμα και η clear spigen διαφανη σιλικόνης είναι και αυτή χοντρή,  και η αίσθηση κάνει το κινητό ογκώδες. Έχω και κάποιες slim που προστατεύουν και τους φακούς πίσω μια χαρά,  δεν το περίμενα, γιατί υπάρχουν αρκετές που δεν έχουν μεγάλη εγκοπή. Αλλά προτιμώ τις πιο ογκώδεις. 

Βέβαια το προηγούμενο κινητο που είχα από τη πρώτη μέρα το πρόσεχα και αυτό πολύ, και ας το είχα πάρει σφραγισμένο φθηνά πριν δύο χρόνια, το xiaomi mi note 10 (cc9) στα 350€. Του είχα και σε εκείνο ζελατίνες και έτσι. Αλλά ένα χρόνο τώρα το έχω ακάλυπτο και η οθόνη είναι άθικτη, και ήταν μεγάλη μια περίοδος που το κυκλοφορούσα έτσι. Και δεν έπαθε τίποτα η οθόνη ούτε αράχνιες ούτε γρατσουνιές.  

Οπότε το ξανασκεφτομαι όσον αφορά το s23  ultra για το αν κάνω βλακεια που του έχω ζελατίνα. Τζαμακι δεν θέλω να βάλω.

Μου περνάει σαν σκέψη το ότι άμα θέλω να το μεταπουλησω πριν τον Δεκέμβριο,  να το αφήσω έτσι. Αν είναι να το κρατήσω για άλλον ένα χρόνο ας βγαλω τη ζελατίνα,  προσωπικά η οποία αραχνια προκύψει δεν θα με πειράξει. 

Μάλλον αυτό είναι.  Το προστατεύουμε για να το μεταπουλησουμε σε μεγαλύτερη τιμή.  

Επίσης και άλλα κινητά στο παρελθόν που είχα όπως πχ Sony Ericsson w995, το δεύτερο χρόνο αποκτούσε φθορές και δεν με πειραζε.  

 

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον 2 μηνες που το εχω δεν εχει κανει αραχνιες η οθονη,αλλα ποτε δεν το βαζω στην τσεπη με κλειδια κερματα.αλλα θηκες τζαμακια κτλ με τιποτα δεν τα μπορω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...