Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν η εφαρμογή δείχνει σωστά τότε μας δουλεύει η samsung? 22W είδα με διάφορους φορτιστές και 25 και 45watt και διάφορα καλώδια. Δεν είδα ούτε 30. Ποια η ουσία του 45αρι φορτιστή τότε?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, DjTony said:

Αν η εφαρμογή δείχνει σωστά τότε μας δουλεύει η samsung? 22W είδα με διάφορους φορτιστές και 25 και 45watt και διάφορα καλώδια. Δεν είδα ούτε 30. Ποια η ουσία του 45αρι φορτιστή τότε?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Μα το τσέκαρα και με μετρητή κατανάλωσης πάνω στη μπρίζα που δείχνει real time και τα φορτία .. Πέραν της εφαρμογής που δείχνει σωστά .. Καμία .. Γιατί στο S22 ultra που επίσης είχα δούλευε σωστά το fast charging? Εκεί δούλευε ακόμα χειρότερα ..

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ξεχνάτε ότι η φόρτιση εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.... θερμοκρασία, ποσοστό μπαταρίας καλώδιο κλπ.... αν είναι όλα ιδανικά λογικά θα δείξει την μέγιστη
Στο παρελθόν η Samsung την έχει πατήσει από μπαταρίες.... βλέπε note 7... Όποτε ένας λόγος να είναι πιο προσεκτική - αυστηρή

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, karagalexk said:

Μάλλον ξεχνάτε ότι η φόρτιση εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.... θερμοκρασία, ποσοστό μπαταρίας καλώδιο κλπ.... αν είναι όλα ιδανικά λογικά θα δείξει την μέγιστη
Στο παρελθόν η Samsung την έχει πατήσει από μπαταρίες.... βλέπε note 7... Όποτε ένας λόγος να είναι πιο προσεκτική - αυστηρή

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Το σπίτι μου ΟΛΟ (αντλία θερμότητας) λόγω νεογέννητου είναι μόνιμα στους 22 με 24 βαθμούς και σε συνδυασμό με υγραντήρα να είναι πάντα 50% η επιθυμητή υγρασία και θερμοκρασία χώρου ..

Τώρα δε πιστεύω πως για να δει κάποιος τα 45watt πρέπει να ζει μόνο σε igloo και μόνο στην Αλάσκα ..

Ούτε είναι φυσιολογικό να σου δείξει και αυτά τα 25-30 watt για ένα 15-20λεπτο μόνο.. Σε αντίθεση με τον ανταγωνισμό βλέπε huawei ή xiaomi που όντως φορτίζουν ακριβώς όπως διαφημίζουν .. 

Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα κανένα με την ταχύτητα φόρτισης εφόσον έχω τρομερή αυτονομία και γενικά συσκευή ..

Αλλά μη μου λες οτι φορτίζει στα 45w.. Αυτό..

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ChrisNikol said:

Το σπίτι μου ΟΛΟ (αντλία θερμότητας) λόγω νεογέννητου είναι μόνιμα στους 22 με 24 βαθμούς και σε συνδυασμό με υγραντήρα να είναι πάντα 50% η επιθυμητή υγρασία και θερμοκρασία χώρου ..

Τώρα δε πιστεύω πως για να δει κάποιος τα 45watt πρέπει να ζει μόνο σε igloo και μόνο στην Αλάσκα ..

Ούτε είναι φυσιολογικό να σου δείξει και αυτά τα 25-30 watt για ένα 15-20λεπτο μόνο.. Σε αντίθεση με τον ανταγωνισμό βλέπε huawei ή xiaomi που όντως φορτίζουν ακριβώς όπως διαφημίζουν .. 

Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα κανένα με την ταχύτητα φόρτισης εφόσον έχω τρομερή αυτονομία και γενικά συσκευή ..

Αλλά μη μου λες οτι φορτίζει στα 45w.. Αυτό..

Το έχω μετρήσει με διάφορους φορτιστές και συνθήκες το δικό μας. Πάνω από 27watt δεν έχω δει. Αν κάποιος δει ας το βγάλει μια φωτογραφία. Μη πετάτε λεφτά τζάμπα για γρήγορους φορτιστές εκτός αν θέλετε να το κρατήσετε για πολλά χρόνια 

Link to comment
Share on other sites

Το σπίτι μου ΟΛΟ (αντλία θερμότητας) λόγω νεογέννητου είναι μόνιμα στους 22 με 24 βαθμούς και σε συνδυασμό με υγραντήρα να είναι πάντα 50% η επιθυμητή υγρασία και θερμοκρασία χώρου ..
Τώρα δε πιστεύω πως για να δει κάποιος τα 45watt πρέπει να ζει μόνο σε igloo και μόνο στην Αλάσκα ..
Ούτε είναι φυσιολογικό να σου δείξει και αυτά τα 25-30 watt για ένα 15-20λεπτο μόνο.. Σε αντίθεση με τον ανταγωνισμό βλέπε huawei ή xiaomi που όντως φορτίζουν ακριβώς όπως διαφημίζουν .. 
Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα κανένα με την ταχύτητα φόρτισης εφόσον έχω τρομερή αυτονομία και γενικά συσκευή ..
Αλλά μη μου λες οτι φορτίζει στα 45w.. Αυτό..
Ο χώρος σου μπορεί να έχει σταθερή θερμοκρασία. Το κινητό όμως το θερμοκρασία έχει;
Αν το λειτουργούσες και το έβαλες γοα φόρτιση δεν θα ανεβάσει ποτέ watt

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις διακοπές παρατήρησα ότι το Google Maps σε mode περπατήματος έχανε τη σωστή κατεύθυνση (το βελάκι) όταν έκλεινα την οθόνη και την ξανάνοιγα. Είναι bug της εφαρμογής; 

Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, karagalexk said:

Ο χώρος σου μπορεί να έχει σταθερή θερμοκρασία. Το κινητό όμως το θερμοκρασία έχει;
Αν το λειτουργούσες και το έβαλες γοα φόρτιση δεν θα ανεβάσει ποτέ watt

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Δε το λιώνω πάντα το τηλέφωνο έχει τύχει και να έχω ώρες να το δουλέψω και απλά να το πετάξω στη φόρτιση.. μια φορά πάνω από 27 watt ΠΟΤΕ δεν έχει ανέβει με οποιονδήποτε φορτιστή ,ούτε κρύο, ούτε ζεστό, ούτε ήρεμο , ούτε αγριεμένο ,ούτε με μικρό φεγγάρι , ούτε με πανσέληνο ..

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχω και τον 25 αρη και τον 45 αρη samsung φορτιστές οι διαφορές στον χρόνο φόρτισης δεν είναι σημαντικές ..να είναι ο 45 αρης 5 με 10 λεπτά ποιο γρήγορα ...δηλαδή όπως λέει ο φιλος να πιάνει μέχρι 30..το βασικό όμως που εχω δει ειναι οτι ο 25 αρης βράζει κυριολεκτικά οταν φορτίζει σε σημείο να μην μπορείς να τον βγάλεις απο την μπριζα χαχαχ...ενω ο 45 αρης η θερμοκρασία του άνετος ...δεν ξέρω αυτό εαν παίζει ρολο....

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Spirospe40 said:

Επειδή εχω και τον 25 αρη και τον 45 αρη samsung φορτιστές οι διαφορές στον χρόνο φόρτισης δεν είναι σημαντικές ..να είναι ο 45 αρης 5 με 10 λεπτά ποιο γρήγορα ...δηλαδή όπως λέει ο φιλος να πιάνει μέχρι 30..το βασικό όμως που εχω δει ειναι οτι ο 25 αρης βράζει κυριολεκτικά οταν φορτίζει σε σημείο να μην μπορείς να τον βγάλεις απο την μπριζα χαχαχ...ενω ο 45 αρης η θερμοκρασία του άνετος ...δεν ξέρω αυτό εαν παίζει ρολο....

Λογικό γιατί το φορτίο που μπορεί να δώσει ο 25αρης το δίνει όλο, γιατί το "εκμεταλλεύεται" όλο το κινητό .. Ενώ ο 45αρης όντας κατασκευασμενος για αντοχη θερμικού φορτίου αντίστοιχο των 45w του, εφόσον ΔΕΝ το εκμεταλλεύεται πλήρως το κινητό δουλεύει σαφώς πιο ξεκούραστα .. Εξου και η απειροελάχιστη διαφορά στους χρόνους φόρτισης, ενώ εντελώς μαθηματικά θα έπρεπε να φορτίζει ένα 45% ταχύτερα του συνολικού χρόνου φόρτισης.. Αμ δε...

Επίσης ένα απλό πείραμα .. βάλε μια συσκευή που γνωρίζεις πως μπορεί να εκμεταλλευτεί όλα τα 45watt του μεγάλου σου φορτιστή και θα δεις πως θα ζεσταθεί κανονικότατα γιατί "κατι" πλέον θα του "ρουφάει" όλο αυτό που μπορεί να δώσει και δεν θα δουλεύει "γαλαρία"..

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, karagalexk said:

Βγήκε και η beta 2 σε αρκετές χώρες

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Καλησπέρα. Εμείς πότε περνουμε Android 14?? 

Edited by jtgiannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εμείς πότε περνουμε Android 14?? 
Μάλλον αρχές Οκτωβρίου ακούγεται

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παντως θα μπορουσε η samsung να βαλει τη σειρα s23 τουλαχιστον 50 watt,δεν λεω για 120 και 200 αλλα τα 50 θα ηταν πολυ καλα.αλλα ειπαμε λιγα λιγα τα δινουν καθε χρονο apple και samsung.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, yorgos00 said:

Στις διακοπές παρατήρησα ότι το Google Maps σε mode περπατήματος έχανε τη σωστή κατεύθυνση (το βελάκι) όταν έκλεινα την οθόνη και την ξανάνοιγα. Είναι bug της εφαρμογής; 

Κλείσε την βελτιστοποίηση μπαταρίας για τους χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, lagouko said:

Σε εμένα όχι.(εννοείται τα έκανα από την πρώτη στιγμή)

Τελικά διορθώθηκε τιποτα; 

Με καίει να κάνω την αναβάθμιση.  

Μπήκα στο προφίλ σου και φαίνεσαι άτομο που δίνει λύσεις,  κρίμα να μην σου πέτυχε η αναβάθμιση,  η δεν κατάφερες να λύσεις κάποιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, EricssonyFan said:

Τελικά διορθώθηκε τιποτα; 

Με καίει να κάνω την αναβάθμιση.  

Μπήκα στο προφίλ σου και φαίνεσαι άτομο που δίνει λύσεις,  κρίμα να μην σου πέτυχε η αναβάθμιση,  η δεν κατάφερες να λύσεις κάποιο θέμα.

Εχει ακόμα θέματα μετά την αναβάθμιση σε beta 2...η κάμερα πχ δεν ειναι τοσο καλη οσο στην 5.1

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, EricssonyFan said:

Τελικά διορθώθηκε τιποτα; 

Με καίει να κάνω την αναβάθμιση.  

Μπήκα στο προφίλ σου και φαίνεσαι άτομο που δίνει λύσεις,  κρίμα να μην σου πέτυχε η αναβάθμιση,  η δεν κατάφερες να λύσεις κάποιο θέμα.

Σευχαριστω για τα καλά σου λόγια φίλε μου,ναι μου αρέσει να βοηθάω,όπως και επισης η αντιπαράθεση με λογικά επιχειρήματα,. Το πρόβλημα που αναφέρω σχετικά με την αναβάθμιση του Αυγούστου τελικά εκτός από δω βρήκα άτομα και στο samsung members που δεν το είχαν ανακαλύψει και τους το ειπα και έμειναν όπως και στο Reddit . Στην ουσία είναι ένα bug της εφαρμογής κάμερας assistant 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και ένα vivo x90 pro που έχω παιδιά, ενώ έχει 120 watt φορτιστή μαμά, ξεκινάει με 120watt και σταθεροποιείται γύρω στα 80-90 watt και μετά στο 90% πέφτει στα 20-25.
Εννοείται ότι δεν φορτίζουν συνεχώς στο τέρμα τους, μόνο όταν τηρούνται όλες οι συνθήκες και για λίγο.
Ειδικά με τη ζέστη τελευταία, όλα φορτίζουν πιο αργά!

Sent from my V2219 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!εχει κανεις παρατηρησει μαυρη σκια σε γωνια της οθονηςσε λευκο φοντο;;κατι σαν αθτο.π ειχε εμφανιστει με την.κυκλοφορια του κινητου;

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Whitestone film όχι glass και στο κέντρο ακριβώς έχει μια οριζόντια γραμμή. Ξέρουμε αν θα φύγει αργότερα; τη βλέπω και είναι ενοχλητική. Κόβει την οθόνη στη μέση

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γαμωτο. Έβαλα την πρώτη μεμβράνη είδα τη γραμμή και την έβγαλα και έβαλα και την δεύτερη. Τσάμπα χάλασα και τα δύο. Στην αρχή είδα το Official video μόνο που δε το λέει κάπου. Μετά είδα στη δεύτερη μεμβράνη βίντεο ενός άλλου ξένου που το λέει...

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...