Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, smyrali said:

Πως βρίσκω την ημερομηνία κατασκευής;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

sam mobile device info απο playstore , το δοκιμασα στο δικο μου και μου λεει 2023.01.17

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι το πρώτο μου 5G τηλέφωνο, προερχόμενος από S20 FE, αν κλείσω το 5g και το δουλευω με 4G θα έχω μικρότερη κατανάλωση μπαταρίας; Επισης έχω 3 ώρες και 15 λεπτά SOT και είμαι στο 50%. Σας φαίνεται λίγο; Δουλεύω 2 κάρτες SIM και όλα ανοικτά... Η συσκευή έχει κάνει από εμένα 2 πλήρεις φορτίσεις.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμία σημαντική διαφορά δεν θα δεις. 

Οπότε να χαρείς στο έπακρο το τηλέφωνό σου! 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, smyrali said:

Επειδή είναι το πρώτο μου 5G τηλέφωνο, προερχόμενος από S20 FE, αν κλείσω το 5g και το δουλευω με 4G θα έχω μικρότερη κατανάλωση μπαταρίας; Επισης έχω 3 ώρες και 15 λεπτά SOT και είμαι στο 50%. Σας φαίνεται λίγο; Δουλεύω 2 κάρτες SIM και όλα ανοικτά... Η συσκευή έχει κάνει από εμένα 2 πλήρεις φορτίσεις.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Βάλε κάνα περιορισμό στην κατανάλωση του επεξεργαστή... βγάλε το 5g άμα δεν σε νοιάζει η ταχύτητα κατεβάσματος κλπ και κατέβασε το Hz της οθόνης να μην είναι adaptive... στο τσακιρ κέφι βγάλε και το 1440p ανάλυση και βάλε 1080p. Αυτά είναι όλα όσα μπορείς να κάνεις για να ανεβάσεις την αυτονομία σου (άμα το έχεις τόσο ανάγκη).

Αλλά εγώ προσωπικά σε κόβω να καίγεσαι πιο πολύ να δεις αν έχει χαλάσει η μπαταρία του κινητού γιατί ήταν εκθεσιακό κλπ και όχι για το αν είναι καλή ή όχι η αυτονομία. Αυτό δεν μπορείς να το αλλάξεις γι'αυτό απόλαυσε το και άμα σου βγάζει όλη την ημέρα χρήσης μην σκας και πολύ. Άμα δεν σου την βγάζει τότε κάνε κάποια ή και όλα τα βήματα που σου είπα πιο πάνω.

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Βάλε κάνα περιορισμό στην κατανάλωση του επεξεργαστή... βγάλε το 5g άμα δεν σε νοιάζει η ταχύτητα κατεβάσματος κλπ και κατέβασε το Hz της οθόνης να μην είναι adaptive... στο τσακιρ κέφι βγάλε και το 1440p ανάλυση και βάλε 1080p. Αυτά είναι όλα όσα μπορείς να κάνεις για να ανεβάσεις την αυτονομία σου (άμα το έχεις τόσο ανάγκη).
Αλλά εγώ προσωπικά σε κόβω να καίγεσαι πιο πολύ να δεις αν έχει χαλάσει η μπαταρία του κινητού γιατί ήταν εκθεσιακό κλπ και όχι για το αν είναι καλή ή όχι η αυτονομία. Αυτό δεν μπορείς να το αλλάξεις γι'αυτό απόλαυσε το και άμα σου βγάζει όλη την ημέρα χρήσης μην σκας και πολύ. Άμα δεν σου την βγάζει τότε κάνε κάποια ή και όλα τα βήματα που σου είπα πιο πάνω.
Εγώ λέω να το κοιτάει απλά θα έχει άψογη διαχείριση....

αν τα κάνει όλα αυτά τότε θα βρίσκεται σε mid range συσκευή και ίσως και χειρότερη αν βγάλει και το adaptive.

sent from my S23Ultra 12/512



Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθαν τα dome γυαλακια και τα έβαλα στο δικό μου και στης γυναίκας το S23 ultra.
Αν πας κατά γράμμα με το βίντεο όλα γίνονται μόνα τους και θεωρώ πολύ δύσκολο να πάει κάτι στραβά.
Με ηρεμία και συγκέντρωση μου πήρε 45 λεπτά και για τα 2 τηλέφωνα.
Η αίσθηση απίστευτη και το δαχτυλικο πιάνει καλύτερα κι από την μεμβράνη του irepair.
Μου έκανε εντύπωση όταν έβγαλα τις μεμβράνες κι από τα 2 ultra,πουείχαν κιτρινίσει όπως οι διαφανές θήκες σιλικόνης.
Τουλάχιστον τώρα ευχαριστιεμαι και πάλι οθοναρα κι αίσθηση αφής ενός γυαλιού.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, panosfx said:

Σήμερα μου ήρθαν τα dome γυαλακια και τα έβαλα στο δικό μου και στης γυναίκας το S23 ultra.
Αν πας κατά γράμμα με το βίντεο όλα γίνονται μόνα τους και θεωρώ πολύ δύσκολο να πάει κάτι στραβά.
Με ηρεμία και συγκέντρωση μου πήρε 45 λεπτά και για τα 2 τηλέφωνα.
Η αίσθηση απίστευτη και το δαχτυλικο πιάνει καλύτερα κι από την μεμβράνη του irepair.
Μου έκανε εντύπωση όταν έβγαλα τις μεμβράνες κι από τα 2 ultra,ότι είχαν κίτρινο όπως οι διαφανές θήκες σιλικόνης.
Τουλάχιστον τώρα ευχαριστιεμαι και πάλι οθοναρα κι αίσθηση αφής ενός γυαλιού.

Ειναι μην παρεις το κολλάει μετα θες να βαζεις συνεχεια doom ... η τιμη πάντως για τετοιο τζαμι στα 25 περιπου ευρω ειναι καλα. Αμα ειχαμε flat οθονη τα πραγματα θα ηταν πολυ πιο ευκολα κλπ

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μην παρεις το κολλάει μετα θες να βαζεις συνεχεια doom ... η τιμη πάντως για τετοιο τζαμι στα 25 περιπου ευρω ειναι καλα. Αμα ειχαμε flat οθονη τα πραγματα θα ηταν πολυ πιο ευκολα κλπ
 
Αν βάλεις doom πάει το κινητό

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

βαρέθηκα να περιμένω το update του αυγούστου και άλλαξα csc σε thl και μετά ξανα γύρισα σε ins..ηδη το κινητό πάει πολύ καλύτερα με το καινούριο update...τωραα μπαταρία θα φανεί μετα απο 5 μέρες!!σε άλλες χώρες λένε και καλύτερη μπαταρία

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, arxontas2323 said:

βαρέθηκα να περιμένω το update του αυγούστου και άλλαξα csc σε thl και μετά ξανα γύρισα σε ins..ηδη το κινητό πάει πολύ καλύτερα με το καινούριο update...τωραα μπαταρία θα φανεί μετα απο 5 μέρες!!σε άλλες χώρες λένε και καλύτερη μπαταρία

Η αλήθεια είναι έχει καταντήσει παρωδία που τα τελευταία 2-3 updates τα περιμένουμε εκατό χρόνια ενώ μέχρι πριν τα παίρναμε πρώτοι πρώτοι. 

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι έχει καταντήσει παρωδία που τα τελευταία 2-3 updates τα περιμένουμε εκατό χρόνια ενώ μέχρι πριν τα παίρναμε πρώτοι πρώτοι. 
Και πρώτοι θα ξαναεχουμε έξινος από του χρόνου όπως φαίνεται...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Konstantine73 said:

Και πρώτοι θα ξαναεχουμε έξινος από του χρόνου όπως φαίνεται...

sent from my S23Ultra 12/512
 

Αυτό και αν είναι κακό...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Konstantine73 said:

Και πρώτοι θα ξαναεχουμε έξινος από του χρόνου όπως φαίνεται...

sent from my S23Ultra 12/512
 

θα πάρει αξία το s23u μας...εγω προσωπικα δεν θα αλλάξω αμα το βγάλουν με exynos...προς το παρον σκέφτομαι το iphone 15 pro..μετά απο 5 χρόνια να ξανα δοκιμάσω την apple..φυσικα και δεν θα πουληθεί το s23u

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, arxontas2323 said:

βαρέθηκα να περιμένω το update του αυγούστου και άλλαξα csc σε thl και μετά ξανα γύρισα σε ins..ηδη το κινητό πάει πολύ καλύτερα με το καινούριο update...τωραα μπαταρία θα φανεί μετα απο 5 μέρες!!σε άλλες χώρες λένε και καλύτερη μπαταρία

Καλό θα ηταν να παραμείνεις στο THL CSC γιατί το INS έχει πάρει διαφορετικό update (WH3) από το THL (WGJ) και δεν θα δέχεσαι OTA ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

θα πάρει αξία το s23u μας...εγω προσωπικα δεν θα αλλάξω αμα το βγάλουν με exynos...προς το παρον σκέφτομαι το iphone 15 pro..μετά απο 5 χρόνια να ξανα δοκιμάσω την apple..φυσικα και δεν θα πουληθεί το s23u
Εννοείς αυτό με το μικρότερη οθόνη? Όχι το μαξ?

Πάντως στο τσακ ήμουν για 14 pro max φέτος αλλά βλέποντας την κακή υλοποίηση του promotion display εν σχέση με το ipad pro M1 μου καθώς και άλλα πράγματα που δεν μου αρέσουν στο μηλοφωνο καλώς πήγα στο s23 ultra
sent from my S23Ultra 12/512



Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tasosathan said:

Καλό θα ηταν να παραμείνεις στο THL CSC γιατί το INS έχει πάρει διαφορετικό update (WH3) από το THL (WGJ) και δεν θα δέχεσαι OTA ενημερώσεις.

μαλλον ναι θα ξανα βάλω thl εφόσον τα έχουν και αυτοί όλα(call rec,spay,callid)!! σωστός και ευχαριστώ για την επισήμανση!! δυστυχως thl δεν με αφήνει να δουλέψω το spay(το χρησιμοποιω για εισητήρια)

1 ώρα πριν, Konstantine73 said:

Εννοείς αυτό με το μικρότερη οθόνη? Όχι το μαξ?

Πάντως στο τσακ ήμουν για 14 pro max φέτος αλλά βλέποντας την κακή υλοποίηση του promotion display εν σχέση με το ipad pro M1 μου καθώς και άλλα πράγματα που δεν μου αρέσουν στο μηλοφωνο καλώς πήγα στο s23 ultra
sent from my S23Ultra 12/512


 

ναι λόγω μεγέθους προτιμώ το 15pro γιατί το pro max ξεφεύγει σε μέγεθος για να τα κουβαλάω και τα 2!!στο 15 pro θα αλλάξουν πολλά πράγματα!!

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, arxontas2323 said:

μαλλον ναι θα ξανα βάλω thl εφόσον τα έχουν και αυτοί όλα(call rec,spay,callid)

ναι λόγω μεγέθους προτιμώ το 15pro γιατί το pro max ξεφεύγει σε μέγεθος για να τα κουβαλάω και τα 2!!στο 15 pro θα αλλάξουν πολλά πράγματα!!

Εγώ δύο πράγμα δεν κατάλαβα, γιατί να έχεις δύο τηλ και γιατί να αλλάξεις το 23ultra? 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξαναγραφτεί, με το νέο update έρχεται μία εξαιρετική επιλογή που δίνεται στο reset menu της συσκευής από τη Σάμμυ, που είναι το (ακόμη και ολικό) back up του κινητού για 30 μέρες στο Samsung Cloud ανεξαρτήτως χωρητικότητας.

Αυτό όπως κατανοείτε βοηθάει τρομερά σε περιπτώσεις που χρειαζόμαστε πχ άμεσο service αλλά και....πώλησης πριν μας έρθει το νέο κινητό (ας μη γελιόμαστε το κάνουμε αρκετοί 😅).

 

Edit: Αν κάποιοι ήδη έχετε λάβει το τελευταίο update πείτε μας αν βλέπετε την επιλογή, διότι σε σχόλια στο youtube βλέπω να γράφουν αρκετοί ότι δεν έχουν ακόμη τέτοια επιλογή.

Edited by Leon_CP3

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, thanos1989 said:

Εγώ δύο πράγμα δεν κατάλαβα, γιατί να έχεις δύο τηλ και γιατί να αλλάξεις το 23ultra? 

δεν θα το αλλάξω το s23u και ούτε θα το πουλήσω...θα παραμείνει το βασικό κινητό...θα παρω το 15pro να δω τι έχει αλλάξει μετά απο 5 χρόνια και ανάλογα θα κρίνω!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το αλλάξω το s23u και ούτε θα το πουλήσω...θα παραμείνει το βασικό κινητό...θα παρω το 15pro να δω τι έχει αλλάξει μετά απο 5 χρόνια και ανάλογα θα κρίνω!!
Πραγματικά έχεις ελπίδες ότι η apple θα αλλάξει πολλά πράγματα; Ποιες οι πραγματικές διαφορές από το 12 στο 13,14; Κοροϊδεύει και πουλάει. Τόσο απλά. Ας είναι καλά η μόδα το status το όνομα.....

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ πιστεύω ότι θα έχει διαφορά απλα άμα έχεις την  απορία να δεις αν σε βολεύει πάρε ένα μεταχειρισμένο για 1-2 εβδομάδες και θα δεις ότι δεν παλεύεται άμα έχεις συνηθίσει με android. Αμα το θες για φωτό πάω πάσο ... γούστα είναι αυτα .

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξαναγραφτεί, με το νέο update έρχεται μία εξαιρετική επιλογή που δίνεται στο reset menu της συσκευής από τη Σάμμυ, που είναι το (ακόμη και ολικό) back up του κινητού για 30 μέρες στο Samsung Cloud ανεξαρτήτως χωρητικότητας.
Αυτό όπως κατανοείτε βοηθάει τρομερά σε περιπτώσεις που χρειαζόμαστε πχ άμεσο service αλλά και....πώλησης πριν μας έρθει το νέο κινητό (ας μη γελιόμαστε το κάνουμε αρκετοί ).
 
Edit: Αν κάποιοι ήδη έχετε λάβει το τελευταίο update πείτε μας αν βλέπετε την επιλογή, διότι σε σχόλια στο youtube βλέπω να γράφουν αρκετοί ότι δεν έχουν ακόμη τέτοια επιλογή.
Υπάρχει ήδη το maintenance mode εάν είναι να το πας στο service...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, costsa41 said:

Πραγματικά έχεις ελπίδες ότι η apple θα αλλάξει πολλά πράγματα; Ποιες οι πραγματικές διαφορές από το 12 στο 13,14; Κοροϊδεύει και πουλάει. Τόσο απλά. Ας είναι καλά η μόδα το status το όνομα.....

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τελευταίο iphone ειχα παρει το Χ και πιο πρίν ειχα το 5 για ένα χρόνο μέχρι να πάρω το θρυλικό note 3!! σίγουρα θα έχουν αλλάξει κάποια πράγματα...

1 ώρα πριν, thanos1989 said:

Ούτε εγώ πιστεύω ότι θα έχει διαφορά απλα άμα έχεις την  απορία να δεις αν σε βολεύει πάρε ένα μεταχειρισμένο για 1-2 εβδομάδες και θα δεις ότι δεν παλεύεται άμα έχεις συνηθίσει με android. Αμα το θες για φωτό πάω πάσο ... γούστα είναι αυτα .

Αν δεν το κρατήσω θα το πάρει η κοπέλα μου που είναι ηδη χρήστης iphoneκαι εχει ενα απλο iphone 11 εδω και 3.5 χρόνια(ακόμα πάει καλα εκτός απο την μπαταρία)

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα να περιμένω όλο το σκ.... Θυμήθηκα και λίγο τα παλιά - φλασαρα την τελευταία OXM με odin και λειτουργούν όλα κανονικά χωρίς να χάσω δεδομένα



Sent from my SM-S918B using Tapatalk



adeae73303c7a6bf3a0a38f276c1c4d6.jpg

Link to comment
Share on other sites

@panosfx πόσα χρόνια είχες την μεμβράνη της irepair κ κιτρινιασε; . Στο ένα τηλέφωνο την έχω 18 μήνες κ στο άλλο 14 μήνες μετά από πότε σου παρουσιάστηκε να γνωρίζω; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...