Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λειτουργεί κανονικά.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Και safetynet 88e186804a035cb102b949c1ef4a81ad.jpg

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, karagalexk said:

Λειτουργεί κανονικά.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Και safetynet 88e186804a035cb102b949c1ef4a81ad.jpg

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Φιλε μου βλεπω εχεις ενεργη εξοικονομηση ενεργειας αλλα το 5G σου δουλευει κανονικα,οπως βλεπω στα εικονιδια εμενα δεν ειναι διαθεσιμο με εξοικονομηση,εχει καποια συγκεκριμενη ρυθμιση? Ευχαριστω

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου βλεπω εχεις ενεργη εξοικονομηση ενεργειας αλλα το 5G σου δουλευει κανονικα,οπως βλεπω στα εικονιδια εμενα δεν ειναι διαθεσιμο με εξοικονομηση,εχει καποια συγκεκριμενη ρυθμιση? Ευχαριστω
Μάλλον bug της beta37e96299863abacfd3459797133bc0f6.jpg

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι μου εκανε εντυπωση ενω σε μενα δεν το αφηνει ενεργο με εξοικονομηση
Πολλοί αυτοματισμοί δεν λειτουργούν σωστά

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να μην βιάζεστε....μία χαρά είναι η συσκευή και καλώς να έρθει η νέα έκδοση όταν θα είναι οκ

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που σίγουρα ξέρω οτι πολλά άτομα θα παραμείνουμε σε αυτό το θέμα...το s24 θα ερθει με exynos

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Το μονο που σίγουρα ξέρω οτι πολλά άτομα θα παραμείνουμε σε αυτό το θέμα...το s24 θα ερθει με exynos

Εκτός και αν διατηρήσουν snapdragon στο ultra...

Link to comment
Share on other sites

Εκτός και αν διατηρήσουν snapdragon στο ultra...
Και πάλι, νομίζω ότι οι ουσιαστικές αλλαγές είναι ανά δύο συσκευές κσι όχι κάθε χρόνο. Θεωρώ ότι το 80% του κόσμου αλλάζει συσκευή κάθε δύο χρόνια και ένα 50% κάθε ένα χρόνο πλέον.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Το μονο που σίγουρα ξέρω οτι πολλά άτομα θα παραμείνουμε σε αυτό το θέμα...το s24 θα ερθει με exynos

υπομονη γιατι το s25 ισως ερθει με snap και 8gen 4 οπως φημολογειται απο τωρα.                                             https://techmaniacs.gr/me-ton-ischyro-snapdragon-8-gen-4-ta-samsung-galaxy-s25-kai-nuvia-cores/

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, DjTony said:

Και πάλι, νομίζω ότι οι ουσιαστικές αλλαγές είναι ανά δύο συσκευές κσι όχι κάθε χρόνο. Θεωρώ ότι το 80% του κόσμου αλλάζει συσκευή κάθε δύο χρόνια και ένα 50% κάθε ένα χρόνο πλέον.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Άρα αλλάζει συσκευή ανά 1 ή 2 χρόνια το 130% όσων έχουν συσκευή? 🤣

Μάλλον αντί για 50% ήθελες να γράψεις 20%?

 

Edited by nikos16717
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, ChrisNikol said:

Εκτός και αν διατηρήσουν snapdragon στο ultra...

 

6 ώρες πριν, boymanos said:

υπομονη γιατι το s25 ισως ερθει με snap και 8gen 4 οπως φημολογειται απο τωρα.                                             https://techmaniacs.gr/me-ton-ischyro-snapdragon-8-gen-4-ta-samsung-galaxy-s25-kai-nuvia-cores/

ελπιζω η samsung να το σκεφτει καλύτερα και  να βάλει snapdragon στα  ultra...αλλιώς θα δεί σίγουρα μειωμένες πωλήσεις και σημαίνει  οτι δεν πήρε το μάθημα της...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikos16717 said:

Άρα αλλάζει συσκευή ανά 1 ή 2 χρόνια το 130% όσων έχουν συσκευή? 🤣

Μάλλον αντί για 50% ήθελες να γράψεις 20%?

 

Εγώ πιστεύω ότι ούτε το 10% δεν αλλάζει κάθε χρόνο και ούτε το 30% κάθε 2...

Πλέον τα κινητά είναι γρήγορα και καλά και οι πολλοί τα κρατάνε τουλάχιστον 3 έτη. Εγώ γύρω μου τουλάχιστον αυτό βλέπω και μάλιστα από ανθρώπους που μπορούν να αλλάξουν. Απλά δεν το θεωρούν αναγκαίο αφού αυτό του έχουν τους καλύπτει πλήρως

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι ούτε το 10% δεν αλλάζει κάθε χρόνο και ούτε το 30% κάθε 2...
Πλέον τα κινητά είναι γρήγορα και καλά και οι πολλοί τα κρατάνε τουλάχιστον 3 έτη. Εγώ γύρω μου τουλάχιστον αυτό βλέπω και μάλιστα από ανθρώπους που μπορούν να αλλάξουν. Απλά δεν το θεωρούν αναγκαίο αφού αυτό του έχουν τους καλύπτει πλήρως
Εγώ πάλι γνωρίζω άτομα τα οποία είναι άρρωστα στην κυριολεξία και κάθε χρόνο ψάχνονται για νέα συσκευή... Νομίζω ότι ο κύριος φόβος τους είναι εάν κρατήσουν τη συσκευή και δεύτερο χρόνο ότι θα χάσει μεγάλο μέρος της αξίας της και θα αναγκαστούν να δώσουν περισσότερα χρήματα στην επόμενη ναυαρχίδα...

Εκεί που φτάσαμε πλέον οι συσκευές είναι αρκετά ώριμες για οποιαδήποτε χρήση, το επόμενο νέο ultra δεν θα έχει να προσφέρει κάτι το επαναστατικό, έχουνε μάθει οι εταιρείες στον κόλπο...μικρές αναβαθμίσεις... Πάνε οι εποχές που η επόμενη συσκευή είχε πολλά νέα χαρακτηριστικά.

sent from my S23Ultra 12/512







Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Konstantine73 said:

Εγώ πάλι γνωρίζω άτομα τα οποία είναι άρρωστα στην κυριολεξία και κάθε χρόνο ψάχνονται για νέα συσκευή... Νομίζω ότι ο κύριος φόβος τους είναι εάν κρατήσουν τη συσκευή και δεύτερο χρόνο ότι θα χάσει μεγάλο μέρος της αξίας της και θα αναγκαστούν να δώσουν περισσότερα χρήματα στην επόμενη ναυαρχίδα...

Εκεί που φτάσαμε πλέον οι συσκευές είναι αρκετά ώριμες για οποιαδήποτε χρήση, το επόμενο νέο ultra δεν θα έχει να προσφέρει κάτι το επαναστατικό, έχουνε μάθει οι εταιρείες στον κόλπο...μικρές αναβαθμίσεις... Πάνε οι εποχές που η επόμενη συσκευή είχε πολλά νέα χαρακτηριστικά.

sent from my S23Ultra 12/512






 

Καλά και εγώ γνωρίζω τέτοια άτομα..και νομίζω ότι το μισό φόρουμ αυτό κάνει. Αλλά αυτοί είμαστε μικρή μειοψηφία. Ο μέσος κόσμος το κινητό το βλέπει σαν εργαλείο δουλειας και την κάμερα και σκατα να τραβάει νομίζει ότι έχει DSLR.. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Καλά και εγώ γνωρίζω τέτοια άτομα..και νομίζω ότι το μισό φόρουμ αυτό κάνει. Αλλά αυτοί είμαστε μικρή μειοψηφία. Ο μέσος κόσμος το κινητό το βλέπει σαν εργαλείο δουλειας και την κάμερα και σκατα να τραβάει νομίζει ότι έχει DSLR.. 

Πολύ σωστό... στην δουλειά μου που είμαστε άνθρωποι της τεχνολογίας σχεδόν κανείς δεν έχει ναυαρχίδα και κάνεις τελευταίο μοντέλο γιατί δεν θέλουν να μπουν στην διαδικασία να στήνουν νέα συσκευή και να ψάχνουν πραγματα για την δουλειά (εφαρμογές αρχεία κλπ) από την αρχή. Μόνο άμα η συσκευή δεν τραβάει αλλάζουν. Και εγώ όπως είπα και πιο πριν ήρθα από S10 plus γιατί σταμάτησαν οι αναβαθμίσεις και πέρασαν 3 χρόνια που την είχα και άρχισε να με προδίδει η μπαταρία 🔋.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikos_Mpl said:

Εγώ πιστεύω ότι ούτε το 10% δεν αλλάζει κάθε χρόνο και ούτε το 30% κάθε 2...

Πλέον τα κινητά είναι γρήγορα και καλά και οι πολλοί τα κρατάνε τουλάχιστον 3 έτη. Εγώ γύρω μου τουλάχιστον αυτό βλέπω και μάλιστα από ανθρώπους που μπορούν να αλλάξουν. Απλά δεν το θεωρούν αναγκαίο αφού αυτό του έχουν τους καλύπτει πλήρως

Θα συμφωνήσω...και εγω παρόλο που ξέρω παααρα πολλά άτομα που μπορούν να παίρνουν κάθε χρόνο το καινούριο μοντέλο δεν το κάνουν... λίγοι είμαστε που το έχουμε ψώνιο και μας αρέσει η τεχνολογία...τους μόνους που τελευταία βλέπω να ψάχνονται ειναι κατι iphonakides γιατί η υγεία της μπαταρίας τους εχει αρχίσει και τους προδίδει 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

On 12/8/2023 at 12:46 ΜΜ, Dark_Lord said:

Σε καταλαβαίνω Νίκο. Εγώ τα έχω όλα στο αυτοματο. Υποτίθεται πληρώνουμε συσκευή με αλγόριθμους τεχνητής νοημοσύνης για να έχουμε καλύτερες φωτό. Βαριέμαι να παίζω συνέχεια με τις ρυθμίσεις στο pro mode για να βγάλω το παιδί να κάνει μπάνιο στη θάλασσα. Όταν θέλω κάτι πιο εξειδικευμένο οκ

https://techmaniacs.gr/one-ui-6-0-nees-proigmenes-rythmiseis-tachytitas-kai-poiotitas-stin-kamera/?fbclid=IwAR1ddbNXB07aKNwEQ4S0O7-3Tivfbl2g1uffzUHk60asLUjVLE-CD_TbFgo

Συμφωνώ απόλυτα παιδιά. Εγώ δεν είμαι ευχαριστημένος με τη κάμερα καθόλου πάντως. Με το λογισμικό της για  να είμαι ακριβής.

Παράδειγμα χθες: είμαι σε θάλασσα με καταπληκτικά σύννεφα γκρι μαύρα λίγο πριν βρέξει. Scene optimisation off φυσικά και βγάζω στο αυτόματο 5-6 φωτογραφίες σε λίγο διαφορετικές στιγμές και σκόπευση. 

Αποτέλεσμα: Τραγωδία! Σε ούτε μια δεν έβγαλε τα σύννεφα ούτε κοντά στο σκούρο γκρι. Τα άνοιγε σε ένα αφύσικο μπλε έντονο λες και περνάει ούφο με led από μέσα ή σε ένα θαλασσί που μάλλον το θυμόταν από τη προηγούμενη ημέρα που είχε ήλιο. 

Έχω πρόσωπα μέσα δεν τις ποστάρω αλλά θα το κάνω αργότερα αν τα καλύψω. 

Γιατί; Γιατί; Κινητό 180 Ευρώ Huawei της παρέας τα έβγαλε πιο φυσικά. Γιατί τόσο ΑΙ? 

Αν δεν το διορθώσουν, που το θεωρώ δύσκολο εμένα είναι το τελευταίο Samsung. 

 

Link to comment
Share on other sites

@yorgos00 η αλήθεια είναι ότι εχεις δίκιο κ δεν είναι το δυνατό της κομμάτι σε αυτό τον τομέα ... ναι μεν καλό αλλά... τρομερή συσκευή δυνατό σε όλα αλλά θέλει δουλειά όπως το είπες και αν έχεις μια άποψη πάνω στην φωτογραφία καταλαβαίνεις που πονάει. 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, challenge143 said:

@yorgos00 η αλήθεια είναι ότι εχεις δίκιο κ δεν είναι το δυνατό της κομμάτι σε αυτό τον τομέα ... ναι μεν καλό αλλά... τρομερή συσκευή δυνατό σε όλα αλλά θέλει δουλειά όπως το είπες και αν έχεις μια άποψη πάνω στην φωτογραφία καταλαβαίνεις που πονάει. 

Να έχεις τόσο κορυφαίο hardware και λογισμικό για παραμετροποίηση κάμερας και να πας με το ζόρι με ΑΙ στο αυτόματο να τις κάνεις θεαματικές για τα social media που στο τέλος να τις κάνεις τόσο ψεύτικες. Δηλαδή με το ζόρι να πάμε σε iphone 

Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, yorgos00 said:

Να έχεις τόσο κορυφαίο hardware και λογισμικό για παραμετροποίηση κάμερας και να πας με το ζόρι με ΑΙ στο αυτόματο να τις κάνεις θεαματικές για τα social media που στο τέλος να τις κάνεις τόσο ψεύτικες. Δηλαδή με το ζόρι να πάμε σε iphone 

και τα iphone έχουν άλλα θέματα. Πάντως για όσους σκαμπάζουν από φωτογραφία, υπάρχει το pro mode και το expert raw. Η λογική της samsung είναι "εντυπωσιακές φωτογραφίες" και όχι "ρεαλιστικές φωτογραφίες". Όποτε έχω δώσει το κινητό μου πάντως σε χρήστη iphone για να με τραβήξει με τα παιδιά (και μιλάω για τις τελευταίες 2 ναυαρχίδες apple), εισπράττω ενθουσιώδη επιφωνήματα.,..

και για όσους θεωρούν ότι είναι αστείο αυτό που ανέφερα, ίσα-ίσα επιβεβαιώνει ότι πολλές φορές οι over-saturated ινσταγκραμικές φωτό εντυπωσιάζουν περισσότερο. Δεν είπα ότι εντυπωσιάζονται από ταν ανώτερη φωτογραφία, αλλά από την "εντυπωσιακότερη" φωτογραφία με τα έντονα (και κατά περιπτώσεις αναληθοφανή) χρώματα. 

Η υλοποίηση της κάθε εταιρείας κάπου πονάει και κάπου εντυπωσιάζει. Σε κάθε περίπτωση μιλάμε για μία πληρέστατη και εκ των κορυφαίων καμερών, κάτι που παραδέχονται ακόμη και site αμιγώς φωτογραφικού περιεχομένου

https://www.digitalcameraworld.com/reviews/samsung-galaxy-s23-ultra-review

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο, όπως τις περισσότερες φορές. Κι εμένα οι συνάδελφοι μου , που δεν ασχολούνται τόσο πολύ όσο ασχολούμαστε εδώ και ψειρίζουμε τα πάντα, ότι το καινούριο βγάζει πιο καλές φωτογραφίες από το προηγούμενο. Ακόμα κι αυτοί που παίρνουν iPhone λόγω μόδας.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Dark_Lord said:

και τα iphone έχουν άλλα θέματα. Πάντως για όσους σκαμπάζουν από φωτογραφία, υπάρχει το pro mode και το expert raw. Η λογική της samsung είναι "εντυπωσιακές φωτογραφίες" και όχι "ρεαλιστικές φωτογραφίες". Όποτε έχω δώσει το κινητό μου πάντως σε χρήστη iphone για να με τραβήξει με τα παιδιά (και μιλάω για τις τελευταίες 2 ναυαρχίδες apple), εισπράττω ενθουσιώδη επιφωνήματα.,..

και για όσους θεωρούν ότι είναι αστείο αυτό που ανέφερα, ίσα-ίσα επιβεβαιώνει ότι πολλές φορές οι over-saturated ινσταγκραμικές φωτό εντυπωσιάζουν περισσότερο. Δεν είπα ότι εντυπωσιάζονται από ταν ανώτερη φωτογραφία, αλλά από την "εντυπωσιακότερη" φωτογραφία με τα έντονα (και κατά περιπτώσεις αναληθοφανή) χρώματα. 

Η υλοποίηση της κάθε εταιρείας κάπου πονάει και κάπου εντυπωσιάζει. Σε κάθε περίπτωση μιλάμε για μία πληρέστατη και εκ των κορυφαίων καμερών, κάτι που παραδέχονται ακόμη και site αμιγώς φωτογραφικού περιεχομένου

https://www.digitalcameraworld.com/reviews/samsung-galaxy-s23-ultra-review

ετσι ειναι παιδες, οι πολλοι ζητανε εντυπωσιακες και οι εταιριες αυτο δινουν, αλλα αν ξερεις μπορεις να παρεις και πιο ρεαλιστικες. χθες στην παραλια ειχε γκρι συννεφα και εβγαζα με το s23 ultra της γυναικας ολα αυτοματο και φαινοταν λες και ημουν μαλδιβες..εξωτικα εντονα ωραια χρωματα κτλ. λιγο μολις επαιξα με ρυθμισεις ηρθε στο πραγματικο. ομοιως το iphone. ΜΕ το σονυ (xperia 1v που επισης ειχα μαζι) η μουνταμαρα ηταν πρωτη μουρη ,οπως ηταν το πραγματικο γεγονος. Ομως το Samsung εχει επιλογες, εχει τρομερο ζουμ, εχει απειρες ρυθμισεις και γενικα ειναι για ολους. το αι φον αντιθετα σε περιοριζει πιο πολυ. το σονυ ομοιως ειναι για ολους αλλα με εκκινηση το αντιθετο, δηλαδη τη ληψη του πραγματικου κυριως ομως σου δινει τρομερες επιλογες να βγαλεις οπως το θες. για μενα δεν ειναι κακο τιποτα αρκει να ξερεις..οι πιο πολλοι δεν ξερουν και προτιμουν αυτο που παιρνουν ετοιμο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Nikos_Mpl said:

ετσι ειναι παιδες, οι πολλοι ζητανε εντυπωσιακες και οι εταιριες αυτο δινουν, αλλα αν ξερεις μπορεις να παρεις και πιο ρεαλιστικες. χθες στην παραλια ειχε γκρι συννεφα και εβγαζα με το s23 ultra της γυναικας ολα αυτοματο και φαινοταν λες και ημουν μαλδιβες..εξωτικα εντονα ωραια χρωματα κτλ. λιγο μολις επαιξα με ρυθμισεις ηρθε στο πραγματικο. ομοιως το iphone. ΜΕ το σονυ (xperia 1v που επισης ειχα μαζι) η μουνταμαρα ηταν πρωτη μουρη ,οπως ηταν το πραγματικο γεγονος. Ομως το Samsung εχει επιλογες, εχει τρομερο ζουμ, εχει απειρες ρυθμισεις και γενικα ειναι για ολους. το αι φον αντιθετα σε περιοριζει πιο πολυ. το σονυ ομοιως ειναι για ολους αλλα με εκκινηση το αντιθετο, δηλαδη τη ληψη του πραγματικου κυριως ομως σου δινει τρομερες επιλογες να βγαλεις οπως το θες. για μενα δεν ειναι κακο τιποτα αρκει να ξερεις..οι πιο πολλοι δεν ξερουν και προτιμουν αυτο που παιρνουν ετοιμο..

Πώς ακριβώς έπαιξες Νίκο για να πάρεις πιο ρεαλιστικο αποτέλεσμα?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Πώς ακριβώς έπαιξες Νίκο για να πάρεις πιο ρεαλιστικο αποτέλεσμα?

εκανα 2 διαφορετικα πραγματα. το ενα ειναι να κλεισω βελτιστοποιηση και να ριξω λιγο εκθεση. ουσιαστικα βγηκε πιο σκουροχρωμη αλλα ηταν πιο κοντα σε σχεση με το φανταχτερο που εβγαζα αρχικα και μετα δοκιμασα και στο manual να ριξω λιγο κορεσμο μονο και το αφησα ετσι, με λιγο κατεβασμενο κορεσμο και ολα τα αλλα αυτοματα οποτε εβγαζε πιο ρεαλιστικες και ουσιαστικα αυτοματα με την εννοια οτι δεν αλλαζα για καθε κλικ καποια αλλη ρυθμιση. τωρα αν το ψαξεις παιρνει κι αλλη διορθωση καθως στο manual οπως ανεφερα εχει πολλες επιλογες.

ξεχασα να πω οτι αν παιξεις και με θερμοκρασια χρωματος παιρνεις λιγο καλυτερο αποτελεσμα, αλλα γενικα δεν το πειραζω, αλλα απο μονο του αυτο μπορει να φτιαξει τα πραγματα λιγο (ισως χαλασει αλλα ομως)

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...