Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιεί κανένας ημερολόγιο Google? 

Έψαχνα κάτι σημειώσεις που είμαι σίγουρος ότι τις έγραψα, αλλά μου δίνει από Ιανουάριο του 22 ότι έχω γράψει. 

Πιο πίσω δεν έχει τίποτα. 

Υπάρχει όριο, πχ 2 χρόνια ή κάτι έγινε με τον συγχρονισμό και τις έχασα? 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανένας ημερολόγιο Google? 
Έψαχνα κάτι σημειώσεις που είμαι σίγουρος ότι τις έγραψα, αλλά μου δίνει από Ιανουάριο του 22 ότι έχω γράψει. 
Πιο πίσω δεν έχει τίποτα. 
Υπάρχει όριο, πχ 2 χρόνια ή κάτι έγινε με τον συγχρονισμό και τις έχασα? 
Ναι το ημερολόγιο της Samsung δεν συγχρονίζει πιο πίσω.
Κατέβασε αν θες παράλληλα και το ημερολόγιο της Google το οποίο σου εμφανίζει και παλαιότερες καταχωρήσεις. c041a665d28519c34f59b7c08297dddf.jpg8e088457e8d84b787a408293ba91b17f.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ημερολόγιο της Samsung δεν συγχρονίζει πιο πίσω.
Κατέβασε αν θες παράλληλα και το ημερολόγιο της Google το οποίο σου εμφανίζει και παλαιότερες καταχωρήσεις. c041a665d28519c34f59b7c08297dddf.jpg8e088457e8d84b787a408293ba91b17f.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Google λέει....
Link to comment
Share on other sites

Google λέει....
Στο ημερολόγιο της Samsung συνδέεις και το ημερολόγιο της Google και φαντάστηκα πως έτσι το έχει ο άνθρωπος. Εγώ χρησιμοποιώ το μαμά ημερολόγιο με μόνιμο συγχρονισμό στη Google. Αυτό εννοώ.
Κουβαλάω πάνω από 15χιλ. καταχωρήσεις ημερολογίου από το 2008...

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο ημερολόγιο της Samsung συνδέεις και το ημερολόγιο της Google και φαντάστηκα πως έτσι το έχει ο άνθρωπος. Εγώ χρησιμοποιώ το μαμά ημερολόγιο με μόνιμο συγχρονισμό στη Google. Αυτό εννοώ.
Κουβαλάω πάνω από 15χιλ. καταχωρήσεις ημερολογίου από το 2008...

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

πάντως εμένα της google όταν κάνω αναζήτηση μου λέει μέχρι 2018 πάει(5 χρόνια πίσω μόνο) e5e1fe6b645722a018cc5265eaf41d94.jpg
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, pandrits said:

Στο ημερολόγιο της Samsung συνδέεις και το ημερολόγιο της Google και φαντάστηκα πως έτσι το έχει ο άνθρωπος. Εγώ χρησιμοποιώ το μαμά ημερολόγιο με μόνιμο συγχρονισμό στη Google. Αυτό εννοώ.
Κουβαλάω πάνω από 15χιλ. καταχωρήσεις ημερολογίου από το 2008...

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ χρησιμοποιώ μόνο το της Google αλλά να σας πω ακριβώς πως. 

Σαν εφαρμογή μπαίνω όταν θέλω να ψάξω κάτι αναλυτικά η να δω μια εικόνα μήνα, με όλες τις σημειώσεις. 

Έχω την εφαρμογή month, εγκατεστημένη εδώ και χρόνια. 

Η οποία είναι widget ημερολόγιο ουσιαστικά. Από εκεί γράφω τις σημειώσεις και προστίθενται και στο Google ημερολόγιο ταυτόχρονα. Έχω συγχρονισμό εννοείται ενεργό. 

Όλα σωστά νομίζω ότι τα έχω ρυθμισμένα, αλλά μου βγάζει από τον Ιανουάριο του 22.

Στον καθένα βγάζει από την πρώτη σημείωση και μετά. 

Αλλά εγώ είμαι βέβαιος ότι είχα σημειώσεις, όχι τόσο συχνές όπως το τελευταίο έτος, αλλά είχα. Και πριν από αυτήν την ημερομηνία. 

Τώρα τι διάολο έγινε και δεν τις δείχνει.... 

Και υποτίθεται το έκανα έτσι λέω ποτέ δεν θα χαθούν.. 

Ένα screenshot από την εφαρμογή month. 

Ένα από τις ρυθμίσεις συγχρονισμός. 

Και ένα από την εφαρμογή Google ημερολόγιο. 

https://photos.app.goo.gl/bxTGBA1pBykqb4j89

Μία σκέφτηκα μήπως ήταν επιλεγμένος κατά λάθος άλλος λογαριασμός και τα συγχρονησε εκεί αλλά όχι. 

Έκανα δοκιμή. Άνοιξα συγχρονισμό από όλους τους λογαριασμούς έναν έναν. 

Σαν να μην έγραψα τίποτα πριν από αυτή την ημερομηνία. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ μόνο το της Google αλλά να σας πω ακριβώς πως. 
Σαν εφαρμογή μπαίνω όταν θέλω να ψάξω κάτι αναλυτικά η να δω μια εικόνα μήνα, με όλες τις σημειώσεις. 
Έχω την εφαρμογή month, εγκατεστημένη εδώ και χρόνια. 
Η οποία είναι widget ημερολόγιο ουσιαστικά. Από εκεί γράφω τις σημειώσεις και προστίθενται και στο Google ημερολόγιο ταυτόχρονα. Έχω συγχρονισμό εννοείται ενεργό. 
Όλα σωστά νομίζω ότι τα έχω ρυθμισμένα, αλλά μου βγάζει από τον Ιανουάριο του 22.
Στον καθένα βγάζει από την πρώτη σημείωση και μετά. 
Αλλά εγώ είμαι βέβαιος ότι είχα σημειώσεις, όχι τόσο συχνές όπως το τελευταίο έτος, αλλά είχα. Και πριν από αυτήν την ημερομηνία. 
Τώρα τι διάολο έγινε και δεν τις δείχνει.... 
Και υποτίθεται το έκανα έτσι λέω ποτέ δεν θα χαθούν.. 
Ένα screenshot από την εφαρμογή month. 
Ένα από τις ρυθμίσεις συγχρονισμός. 
Και ένα από την εφαρμογή Google ημερολόγιο. 
https://photos.app.goo.gl/bxTGBA1pBykqb4j89
Μία σκέφτηκα μήπως ήταν επιλεγμένος κατά λάθος άλλος λογαριασμός και τα συγχρονησε εκεί αλλά όχι. 
Έκανα δοκιμή. Άνοιξα συγχρονισμό από όλους τους λογαριασμούς έναν έναν. 
Σαν να μην έγραψα τίποτα πριν από αυτή την ημερομηνία. 
Φαντάζομαι έχετε δει το ημερολόγιό σας στον υπολογιστή, ούτε εκεί εμφανίζει τις σημειώσεις;
Αν δεν τις βλέπετε ούτε στο ημερολόγιο της Google από τον υπολογιστή, τότε για κάποιον λόγο δεν συγχρονίστηκαν και πολύ φοβάμαι πως τις χάσατε.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, pandrits said:

Φαντάζομαι έχετε δει το ημερολόγιό σας στον υπολογιστή, ούτε εκεί εμφανίζει τις σημειώσεις;
Αν δεν τις βλέπετε ούτε στο ημερολόγιο της Google από τον υπολογιστή, τότε για κάποιον λόγο δεν συγχρονίστηκαν και πολύ φοβάμαι πως τις χάσατε.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όχι, το τσέκαρα μόλις είδα το μήνυμα σου. 

Πίστευα άδικα, αλλά.... 

Από υπολογιστή είναι όλα στην θέση τους. 

Ωραία από την μία δεν χάθηκε τίποτα. 

Γιατί όμως στο κινητό να μην τα δείχνει? 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Όχι, το τσέκαρα μόλις είδα το μήνυμα σου. 
Πίστευα άδικα, αλλά.... 
Από υπολογιστή είναι όλα στην θέση τους. 
Ωραία από την μία δεν χάθηκε τίποτα. 
Γιατί όμως στο κινητό να μην τα δείχνει? 
Άρα έγινε σωστά ο αρχικός συγχρονισμός και οι σημειώσεις από το τηλέφωνο αποθηκευτικαν στη Google. Μετά από κάποιο φορματ ή αλλαγή τηλεφώνου δεν επανέρχονται όλες στο τηλέφωνο πάρα μόνο οι νεότερες.
Θυμάμαι παλιότερα συνέβαινε αυτό στο συγχρονισμό και υπήρχε ένας οδηγός σαν τιπ. Στις ρυθμίσεις ημερολογίου της Google στον υπολογιστή, κάνουμε εξαγωγή ημερολογίου και κατεβαίνει ένα αρχείο στις λήψεις. Αποσυμπιέζουμε και το ανεβάζουμε στην εισαγωγή ημερολογίου πάλι στις ρυθμίσεις.
Έτσι θα συγχρονίσει και σημειώσεις πέραν των δύο χρόνων.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, pandrits said:

Άρα έγινε σωστά ο αρχικός συγχρονισμός και οι σημειώσεις από το τηλέφωνο αποθηκευτικαν στη Google. Μετά από κάποιο φορματ ή αλλαγή τηλεφώνου δεν επανέρχονται όλες στο τηλέφωνο πάρα μόνο οι νεότερες.
Θυμάμαι παλιότερα συνέβαινε αυτό στο συγχρονισμό και υπήρχε ένας οδηγός σαν τιπ. Στις ρυθμίσεις ημερολογίου της Google στον υπολογιστή, κάνουμε εξαγωγή ημερολογίου και κατεβαίνει ένα αρχείο στις λήψεις. Αποσυμπιέζουμε και το ανεβάζουμε στην εισαγωγή ημερολογίου πάλι στις ρυθμίσεις.
Έτσι θα συγχρονίσει και σημειώσεις πέραν των δύο χρόνων.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γενικά τα προηγούμενα χρόνια άλλαζα πολύ συχνά συσκευές. 

Κάθε μήνα ας πούμε. 

Πλέον κοντεύω χρόνο με μια συσκευή και όλα καλά. 

Δεν χρειάστηκε όμως ποτέ να αναζητήσω σημείωση τόσο καιρό πίσω και δεν είχα καταλάβει ότι δεν υπάρχουν. Η αν υπάρχουν. 

Τώρα, υπάρχει τέτοια επιλογή? 

Εξαγωγή και εισαγωγή αρχείου ημερολογίου? 

Στο τηλέφωνο αυτή τη στιγμή λίγο που έψαξα, δεν βλέπω κάπου να υπάρχει εισαγωγή... 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα προηγούμενα χρόνια άλλαζα πολύ συχνά συσκευές. 
Κάθε μήνα ας πούμε. 
Πλέον κοντεύω χρόνο με μια συσκευή και όλα καλά. 
Δεν χρειάστηκε όμως ποτέ να αναζητήσω σημείωση τόσο καιρό πίσω και δεν είχα καταλάβει ότι δεν υπάρχουν. Η αν υπάρχουν. 
Τώρα, υπάρχει τέτοια επιλογή? 
Εξαγωγή και εισαγωγή αρχείου ημερολογίου? 
Στο τηλέφωνο αυτή τη στιγμή λίγο που έψαξα, δεν βλέπω κάπου να υπάρχει εισαγωγή... 
Όχι στο τηλέφωνο.
Στο ημερολόγιο της Google στον υπολογιστή.
Πάνω δεξιά στο γρανάζι (ρυθμίσεις ημερολογίου) και ψαξτο λίγο γιατί δεν είμαι σε πισί να σου πω ακριβώς τα βήματα.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, pandrits said:

Όχι στο τηλέφωνο.
Στο ημερολόγιο της Google στον υπολογιστή.
Πάνω δεξιά στο γρανάζι (ρυθμίσεις ημερολογίου) και ψαξτο λίγο γιατί δεν είμαι σε πισί να σου πω ακριβώς τα βήματα.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Από pc δηλαδή όλη η διαδικασία. 

Οκ θα το τσεκάρω. 

Ευχαριστώ! 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Όχι, το τσέκαρα μόλις είδα το μήνυμα σου. 
Πίστευα άδικα, αλλά.... 
Από υπολογιστή είναι όλα στην θέση τους. 
Ωραία από την μία δεν χάθηκε τίποτα. 
Γιατί όμως στο κινητό να μην τα δείχνει? 
Το Google calendar για κινητά δεν κάνει πλήρη συγχρονισμό. Σίγουρα έχει περιορισμό για το μέλλον (συγχρονίζει μέχρι 18-24 μήνες περίπου στο μέλλον.). Τώρα μαθαίνω ότι έχει περιορισμό και στο παρελθόν.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ddr2 said:

Το Google calendar για κινητά δεν κάνει πλήρη συγχρονισμό. Σίγουρα έχει περιορισμό για το μέλλον (συγχρονίζει μέχρι 18-24 μήνες περίπου στο μέλλον.). Τώρα μαθαίνω ότι έχει περιορισμό και στο παρελθόν.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι εδώ γράφει στην σημείωση, 

Έως 1 έτος στο παρελθόν. 

https://support.google.com/calendar/answer/6261951?hl=el&co=GENIE.Platform%3DAndroid

Υπάρχει κάποια άλλη λύση άραγε? 

Μεγάλο σφάλμα αυτό. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ναι εδώ γράφει στην σημείωση, 
Έως 1 έτος στο παρελθόν. 
https://support.google.com/calendar/answer/6261951?hl=el&co=GENIE.Platform%3DAndroid
Υπάρχει κάποια άλλη λύση άραγε? 
Μεγάλο σφάλμα αυτό. 
Δεν νομίζω να υπάρχει λύση. Απλά το έχω αποδεχτεί. Δεν θυμάμαι αν άλλες εφαρμογές ημερολογίου που συγχρονίζουν το Google calendar έχουν τον ίδιο περιορισμό ή όχι.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ddr2 said:

Δεν νομίζω να υπάρχει λύση. Απλά το έχω αποδεχτεί. Δεν θυμάμαι αν άλλες εφαρμογές ημερολογίου που συγχρονίζουν το Google calendar έχουν τον ίδιο περιορισμό ή όχι.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Η εφαρμογή της Samsung έχει. 

Όσο παρελθόν πάει της Google, τόσο πάει και της Samsung. 

Και για να δεις τον ιστό που τα έχει όλα από κινητό, πρέπει να μην έχεις εγκατεστημένη την Google εφαρμογή γιατί σε πετάει στην εφαρμογή. 

Έξυπνα τηλέφωνα σου λέει μετά. 🙂 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να εγκαταστήσω το google assistant. Όμως όταν ανοίγω το google Store μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμος στην χώρα μας. Τι παίζει; πως το εγκαθιστούμε;

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stsalkit said:

Αποφάσισα να εγκαταστήσω το google assistant. Όμως όταν ανοίγω το google Store μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμος στην χώρα μας. Τι παίζει; πως το εγκαθιστούμε;

Άλλαξε γλώσσα και βάλε αγγλικά στην επιλογή γλώσσα ..ρυθμίσεις.γενικη διαχείριση. Και βάλε αγγλικά και ξανά κάνε την διαδικασία

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikosz75013 said:

Άλλαξε γλώσσα και βάλε αγγλικά στην επιλογή γλώσσα ..ρυθμίσεις.γενικη διαχείριση. Και βάλε αγγλικά και ξανά κάνε την διαδικασία

Σε ευχαριστώ. Το κινητό μου είναι ήδη στα. Αγγλικά (Ην. Πολιτείες). Σε εσάς δεν βγάζει αυτό το μήνυμα (ότι δηλαδή δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα); 

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, stsalkit said:

Σε ευχαριστώ. Το κινητό μου είναι ήδη στα. Αγγλικά (Ην. Πολιτείες). Σε εσάς δεν βγάζει αυτό το μήνυμα (ότι δηλαδή δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα); 

Αν πας στις ρυθμίσεις "device assistant app" δεν σου βγάζει google?

Η δεν εννοείς αυτό;

 

Edit: Nevermind,βρήκα τι λες, δουλεύει κανονικά σε μένα. Όμως δεν ξέρω αν χρειάζεται όντως να το κατεβάσεις αφού η παραπάνω πρόταση μου αρκεί για να το χρησιμοποιήσεις.

Edited by Poloman5800
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Poloman5800 said:

Αν πας στις ρυθμίσεις "device assistant app" δεν σου βγάζει google?

Η δεν εννοείς αυτό;

 

Edit: Nevermind,βρήκα τι λες, δουλεύει κανονικά σε μένα. Όμως δεν ξέρω αν χρειάζεται όντως να το κατεβάσεις αφού η παραπάνω πρόταση μου αρκεί για να το χρησιμοποιήσεις.

Ευχαριστώ. Ανακάλυψα ότι ενεργοποιώντας το μέσω Google app, παίζει! Το κουλό είναι ότι αν πάω στο google store να κατεβάσω την εφαρμογή Google Assistant δεν την εμφανίζει ως διαθέσιμη. Το ακόμα πιο κουλό είναι ότι στο Watch 6 Classic είναι ήδη εγκατεστημένη και παίζει! Δεν καταλαβαίνω τι συμβαίνει.

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, MeteorX said:

Διαβασα οτι πωλειται ο κωτσοβολος απο οπου αγορασα και τη συσκευη ,επηρεαζεται καπου η 2ετης εγγυηση αν πωληθει κτλ?

κανένα θέμα, ισχύει η εγγύησή σου κανονικά... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...