Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

36 minutes ago, ChrisNikol said:

Υπάρχει ρουτίνα που να παίζει σωστά ώστε όταν είμαι πάνω στο wifi του σπιτιού μου να βάζει flight mode να μένει ανοιχτό το WiFi για WiFicall και να μη πέφτει σε loop όλη την ώρα ?!

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με ρουτίνες αλλα το να πατήσεις δύο κουμπιά δεν είναι τόσο χρονοβόρο και για να το κάνει αυτόματα αυτό το κινητό θα πρέπει να έχεις ανοιχτό το GPS για να καταλάβει την τοποθεσία κλπ. Πολύ μπέρδεμα και σίγουρα κάτι μπορεί να πάει στραβά.

Έκανα τώρα μια μικρή δοκιμή με τον πιο απλό τρόπο που σκέφτηκα να μην μπλεχτουμε με τοποθεσίες στις ρουτίνες. <<Αν το flymode είναι ανοιχτό να ανοίξει και το WiFi >> και δουλεψε καλά. 

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2023 at 9:30 ΜΜ, yorgos00 said:

Μία απλή ζελατίνα τη θες... Αδύνατο να μη κάνει γρατσουνιές μικρές όσο και να το προσέχεις. Κλειδιά, φερμουάρ σίγουρα . Κρίμα είναι...

Πώς μπαίνεις στο κρυφό μενού; Αν πατήσεις κλήση σε αυτό εμένα μου λέει ότι δεν είναι έγκυρος κώδικας ΜΜΙ

Sorry *#0011#  

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ChrisNikol said:

Υπάρχει ρουτίνα που να παίζει σωστά ώστε όταν είμαι πάνω στο wifi του σπιτιού μου να βάζει flight mode να μένει ανοιχτό το WiFi για WiFicall και να μη πέφτει σε loop όλη την ώρα ?!

Ναι υπάρχει. Θα ορίσεις όταν είναι συνδεδεμένο στο WiFi του σπιτιού σου να μπαίνει σε airplane mode. 

Έχω κάνει το ίδιο, απλά αντί για airplane mode, το γυρνάω σε 2G

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MobilePerson said:

Ναι υπάρχει. Θα ορίσεις όταν είναι συνδεδεμένο στο WiFi του σπιτιού σου να μπαίνει σε airplane mode. 

Έχω κάνει το ίδιο, απλά αντί για airplane mode, το γυρνάω σε 2G

Δεν δουλεύει αυτό με την λειτουργία πτήσης γιατί κολλάει σε λούπα ανοιγοκλείνοντας το WiFi και την λειτουργία πτήσεις.

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, thanos1989 said:

Δεν δουλεύει αυτό με την λειτουργία πτήσης γιατί κολλάει σε λούπα ανοιγοκλείνοντας το WiFi και την λειτουργία πτήσεις.

 

Ακριβώς . Γιαυτό είπα κάνει loop .

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, ChrisNikol said:

Ακριβώς . Γιαυτό είπα κάνει loop .

Απλά έχω να προσθέσω στην ρουτίνα που είπα παραπάνω ότι πρέπει να βάλεις αλλη μια που θα λέει ότι όταν χαθεί το σήμα του WiFi ή η σύνδεση από το WiFi να απενεργοποιηθεί η λειτουργία πτήσης... μην φύγεις από το σπίτι και ξεχαστεις με κλειστό σήμα χαχαχ. Το έχω πάθει αρκετές φορές πριν βγουν οι ρουτίνες.

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήμουν σε μια παραλία και δεν ξέρω αν  είχα σήμα. Το θέμα είναι   οτι μου είπαν ότι με κάλεσαν 2 φορές  και χτύπαγε μια φορά το τηλεφωνο,  και μετά έκλεινε (σε αυτόν που με καλουσε). Σε εμένα δεν ήρθε ποτέ ούτε μήνυμα για κλήση ούτε κλήση. Τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήμουν σε μια παραλία και δεν ξέρω αν  είχα σήμα. Το θέμα είναι   οτι μου είπαν ότι με κάλεσαν 2 φορές  και χτύπαγε μια φορά το τηλεφωνο,  και μετά έκλεινε (σε αυτόν που με καλουσε). Σε εμένα δεν ήρθε ποτέ ούτε μήνυμα για κλήση ούτε κλήση. Τι μπορεί να φταίει?
Πρέπει να μιλήσεις λογικά με τον πάροχο σου

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, karagalexk said:

Πρέπει να μιλήσεις λογικά με τον πάροχο σου

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Το παθαίνω και εγώ με  nova. Τους έχω πάρει αρκετα τηλέφωνα αλλά όπως γίνεται συνήθως αυτοί πετάνε χαρταετό. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς αυτή την θήκη με magsafe;

https://www.esrgear.com/products/galaxy-s23-ultra-classic-hybrid-case-with-halolock/

Με τον κωδικό saleiphone έχει και έκπτωση 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παρει μια ultra thin θηκη carbon pitaka αλλα κινητο ακομη να αγορασω.γενικοτερα μου αρεσουν θηκες λεπτες..με αμεση προσβαση στα πληκτρα της συσκευης..που να μην δινουν εξτρα ογκο στο κινητο και να εχουν και λιγο βαρος.

 

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παρει μια ultra thin θηκη carbon pitaka αλλα κινητο ακομη να αγορασω.γενικοτερα μου αρεσουν θηκες λεπτες..με αμεση προσβαση στα πληκτρα της συσκευης..που να μην δινουν εξτρα ογκο στο κινητο και να εχουν και λιγο βαρος.
 
Για να καταλάβω.... Πήρες θήκη χωρίς να έχεις το κινητό???

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Και γω έτσι έκανα.Πήρα πρώτα την spiegen θήκη και το dome τζαμάκι και με το που βγαίνω από το μαγαζί,χτυπάει το κινητό να πάω να παραλάβω το s23 ultra που μόλις είχε έρθει.Πιο τέλειος συγχρονισμός δεν γίνεται.
Φυσικά ΕΤΡΕΞΑ.😁

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω.... Πήρες θήκη χωρίς να έχεις το κινητό???

sent from my S23Ultra 12/512

Γιατί απορείς; Είναι το καλύτερο από το να το έχεις γυμνό και να περιμένεις την θήκη. Ειδικά για όσους παίρνουμε κινητά από την πρώτη μέρα είναι παράδοση κάτι τέτοιο. Παίρνεις τα πάντα και περιμένεις να βγει στην αγορά το κινητό. Παλιά θυμάμαι που αργούσαν να βγουν οι θήκες μέχρι σε....κάλτσα το είχα βάλει μέχρι να έρθει η θήκη.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί απορείς; Είναι το καλύτερο από το να το έχεις γυμνό και να περιμένεις την θήκη. Ειδικά για όσους παίρνουμε κινητά από την πρώτη μέρα είναι παράδοση κάτι τέτοιο. Παίρνεις τα πάντα και περιμένεις να βγει στην αγορά το κινητό. Παλιά θυμάμαι που αργούσαν να βγουν οι θήκες μέχρι σε....κάλτσα το είχα βάλει μέχρι να έρθει η θήκη.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απορώ γιατί έγραψε επάνω τι φράση και κινητό ακόμη να αγοράσω... Όχι περιμένω τη συσκευή μου αλλά έχω αγοράσει θήκη πρώτα

sent from my S23Ultra 12/512


Link to comment
Share on other sites

Γιατί απορείς; Είναι το καλύτερο από το να το έχεις γυμνό και να περιμένεις την θήκη. Ειδικά για όσους παίρνουμε κινητά από την πρώτη μέρα είναι παράδοση κάτι τέτοιο. Παίρνεις τα πάντα και περιμένεις να βγει στην αγορά το κινητό. Παλιά θυμάμαι που αργούσαν να βγουν οι θήκες μέχρι σε....κάλτσα το είχα βάλει μέχρι να έρθει η θήκη.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ το έχω τρίτη μέρα γυμνό (η θήκη ήρθε σήμερα) και οφείλω να ομολογήσω πως έχει εξαιρετικό κράτημα στο χέρι, χωρίς να γλιστράει, χωρίς να αφήνει δαχτυλιές. Το βάζω πάντα σε θήκη ζώνης βέβαια, χωρίς να έχω το άγχος της γρατζουνιάς από τσέπη ή τσάντα. Θεωρώ κορυφαία την ποιότητα κατασκευής!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Konstantine73 said:

Για να καταλάβω.... Πήρες θήκη χωρίς να έχεις το κινητό???

sent from my S23Ultra 12/512
 

ετσι ακριβως.η θηκη εκανε 1 μηνα να ερθει.περιμενα τελη ιουλιου να το παρω εκει στα 850 ευρο αλλα η τιμη ανεβηκε αμεσα πανω απο 900 και το καθυστερω ακομα λιγακι.βεβαια ψαχχνω και σε αγγελιες σε διπλανο φορουμ αλλα δεν εχω βρει ακομη κατι.

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ktikti said:

εγω εχω παρει μια ultra thin θηκη carbon pitaka αλλα κινητο ακομη να αγορασω.γενικοτερα μου αρεσουν θηκες λεπτες..με αμεση προσβαση στα πληκτρα της συσκευης..που να μην δινουν εξτρα ογκο στο κινητο και να εχουν και λιγο βαρος.

 

Ωραία η pitaka αλλα οχι και 60€ που ζητάνε...εσενα ποσο σου βγήκε και απο που;

Η καλύτερη θήκη που είχα ποτέ ηταν με το oneplus η sandstone

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Την Pitaka με το φουλ μαύρο χωρίς τις χρωματιστές λωρίδες την πήρα από skroutz στα 74 euro 

Από ebay ίσως την βρείτε 5 ευρώ πιο κάτω, αλλά πολύ αναμονή πλέον. 

Edited by jtgiannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την Pitaka με το φουλ μαύρο χωρίς τις χρωματιστές λωρίδες την πήρα από skroutz στα 74 euro 
Από ebay ίσως την βρείτε 5 ευρώ πιο κάτω, αλλά πολύ αναμονή πλέον. 
Τζάμπα πράγμα δλδ

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Την Pitaka με το φουλ μαύρο χωρίς τις χρωματιστές λωρίδες την πήρα από skroutz στα 74 euro 
Από ebay ίσως την βρείτε 5 ευρώ πιο κάτω, αλλά πολύ αναμονή πλέον. 
Μήπως είναι λίγο ακριβή; Εγώ ή δερμάτινη της Samsung κάνει πολύ φτηνότερα και είναι και ωραία. Φυσικά υπάρχουν κι άλλες.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδες παντα ημουν υπερ των λεπτων θηκων και των κομψων, αλλα μια φορα η πιτακα μου εγδαρε σασι απο σκονη που ειχε μπει αναμεσα και μαλλον λογω χρησης του κινητου (πχ πιεση σε τσεπη τζιν κτλ) εκανε θαμπαδα ολο το σασι,μικρες γρατζουνιες κτλ με αποτελεσμα να σταματησω οποιαδηποτε θηκη δεν ειναι βελουτε μεσα. απο τοτε παιρνω ειτε τη γνησια σιλικονης που κανει ενα 20αρικο και ειναι φανταστικη ειτε καμια nillkin με καπακι στην καμερα και βελουδο μεσα (αυτη για τη γυναικα μου δηλαδη) και γενικα επαψα να ρισκαρω το σασι γιατι ειχα 2-3 κινητα απανωτα με το ιδιο προβλημα (εποχη note 20 νομιζω και επειτα)

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, costsa41 said:

Μήπως είναι λίγο ακριβή; Εγώ ή δερμάτινη της Samsung κάνει πολύ φτηνότερα και είναι και ωραία. Φυσικά υπάρχουν κι άλλες.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είναι όντως πανάκριβη αλλά και η μοναδική που είναι λεπτή και αφήνει λίγο σε θέα και αίσθηση την συσκευή. Όσες άλλες πήρα είναι κάπως χοντροκομενες να πω..

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, jtgiannis said:

Είναι όντως πανάκριβη αλλά και η μοναδική που είναι λεπτή και αφήνει λίγο σε θέα και αίσθηση την συσκευή. Όσες άλλες πήρα είναι κάπως χοντροκομενες να πω..

 

Την έχω και εγώ και την χρησιμοποιώ μόνο για μέσα στο σπίτι και βόλτες.... για δουλειά έχω μια της Spigen γκρί διάφανη. Η pitaka σε θέμα ασφάλειας δεν παίζει να κάνει πολλά. (υποσημειωση: την πείρα στα 40€ μεταχειρισμένη από ένα παιδί κοντά στην περιοχή μου σε άψογη κατάσταση. αρχική τιμή τότε είχε 80+€)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...