Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Τελικά υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσουμε το Good Lock για πάντα και όχι για λίγο διάστημα ή να αρκεστώ στο Nice lock?? 
Κατέβασε το goodlock patched απο εδώ .

https://downloads.corsicanu.ro/GoodLock/9/GoodLock_patched.apk

Ο συγκεκριμένος είναι dev στο xda.
Αυτό χρησιμοποιώ εδώ και μήνες.

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το goodlock patched απο εδώ .

https://downloads.corsicanu.ro/GoodLock/9/GoodLock_patched.apk

Ο συγκεκριμένος είναι dev στο xda.
Αυτό χρησιμοποιώ εδώ και μήνες.

My S23 Ultra Is Awesome!

με αυτό το patched παίρνουν αναβαθμίσεις τα modules;
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, johnnyman25 said:

 

7 ώρες πριν, johnnyman25 said:

Κατέβασε το goodlock patched απο εδώ .

https://downloads.corsicanu.ro/GoodLock/9/GoodLock_patched.apk

Ο συγκεκριμένος είναι dev στο xda.
Αυτό χρησιμοποιώ εδώ και μήνες.

My S23 Ultra Is Awesome!
 

Καλημέρα. Οκ το κατέβασα, ευχαριστώ πολύ φίλε μου!! 

Edited by jtgiannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με αυτό το patched παίρνουν αναβαθμίσεις τα modules;
Εσύ τα κατεβάζεις τα modules εννοείται.
Από apkmirror εάν θυμάμαι καλά.
Καλημέρα!

My S23 Ultra Is Awesome!

Καλημέρα. Οκ το κατέβασα, ευχαριστώ πολύ φίλε μου!! 
Καλημέρα φίλε μου.
Να σαι καλά,παρακαλώ!

My S23 Ultra Is Awesome!


Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, Andreaszel said:

Και προστασία να έχεις όπως εγώ που σταματάει στο 85% τα στατιστικά μηδενιζουν. Απλώς ο φίλος δε το άφησε να πάει 100%

Αυτό δεν ισχύει καθώς μένει πάνω στον ασύρματο φορτιστή για αρκετές ώρες οπότε θα έπρεπε να φόρτιζε στο 100%.

Σήμερα πάλι το ίδιο ήταν. Απο τις 2:30 που το έβαλα έως τις 8:30 που το σήκωσα ήταν στο 91% φορτισμένο και όχι 100%.

Θα το μελετήσω το απόγευμα που θα γυρίσω γιατί ίσως κάτι παίζει με τον φορτιστή (3πλος Samsung)..

 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

On 11/7/2023 at 5:44 ΜΜ, tasosathan said:

Σε άποψη επιδόσεων, όχι δεν έχω καταλάβει καμία διαφορά. Σε μπαταρία όμως έχω από μισή μέχρι και μια ώρα διαφορά σε SOT

Λοιπόν το light mode είναι η καλύτερη χακεριά για το τηλέφωνο μας! Καμία διαφορά στην απόδοση (δε παίζω απαιτητικά παιχνίδια αλλά έχω παρά πολλές εφαρμογές) και πραγματικά δεν το έχω νιώσει να ζεσταίνεται ποτέ. Και αυτό ειδικά το καλοκαίρι είναι σημαντικό. 

Για τη μπαταρία δε ξέρω δεν το έχω κάνει καλό συγκριτικό αλλά χειρότερα αποκλείεται να είναι!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, petpapoy said:

Αυτό δεν ισχύει καθώς μένει πάνω στον ασύρματο φορτιστή για αρκετές ώρες οπότε θα έπρεπε να φόρτιζε στο 100%.

Σήμερα πάλι το ίδιο ήταν. Απο τις 2:30 που το έβαλα έως τις 8:30 που το σήκωσα ήταν στο 91% φορτισμένο και όχι 100%.

Θα το μελετήσω το απόγευμα που θα γυρίσω γιατί ίσως κάτι παίζει με τον φορτιστή (3πλος Samsung)..

 

Στο 85 % σε μένα που έχω βάλει προστασία μπαταρίας τα στατιστικά μηδενιζουν.με φορτιστη ενσύρματο της Samsung. Το τι μένει ώρες δε λέει κάτι...το είπες κ μόνος σου...έφτασε στο 91% ...ε δε μηδενιζουν τα στατιστικά έτσι λογικό. Τώρα γιατί δε φορτίζει κ σταματάει η φόρτιση υποθέτω λόγω ζέστης?

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, yorgos00 said:

Λοιπόν το light mode είναι η καλύτερη χακεριά για το τηλέφωνο μας! Καμία διαφορά στην απόδοση (δε παίζω απαιτητικά παιχνίδια αλλά έχω παρά πολλές εφαρμογές) και πραγματικά δεν το έχω νιώσει να ζεσταίνεται ποτέ. Και αυτό ειδικά το καλοκαίρι είναι σημαντικό. 

Για τη μπαταρία δε ξέρω δεν το έχω κάνει καλό συγκριτικό αλλά χειρότερα αποκλείεται να είναι!

Δυστυχώς εμένα ζεσταίνεται αρκετά το κινητό, ακόμα και χωρίς multitasking, βέβαια σε τυχαίες στιγμές

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εμένα ζεσταίνεται αρκετά το κινητό, ακόμα και χωρίς multitasking, βέβαια σε τυχαίες στιγμές
Αυτή τη στιγμή... Σπίτι στη σκιά στο lite mode...a15857fbe1527e50517f8ebe98100725.jpg

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα,

σάς ζητώ συγγνώμη αν έχει απαντηθεί στο παρελθόν,

προσπαθώ να επεκτείνω την εγγύηση (αγορά τον φεβρουάριο) μέσω της σελίδας https://samsungprotect.gr/,

κόστος 54.68€, αλλά "κολλάω" στο πεδίο που αναφέρει "Επιλέξτε σημείο αγοράς ασφαλιστικού προϊόντος" ,

η αγορά είχε γίνει από πλαίσιο και δε γνωρίζω αν κάποιος από τους κωδικούς 4271146,1411640,1978470 αντιστοιχεί στο πλαίσο.

Αν κάποιος φίλος/φίλη γνωρίζει κάτι σχετικά και θέλει ας απαντήσει παρακαλώ.

Ευχαριστώ πολύ .

Edited by mspant
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δώσει συνδυασμό φορτιστή / καλωδίου, που εγγυημένα να φορτίζει σωστά και γρήγορα (super fast charge 2.0) το S23 ultra? 

Με τα reviews από το Amazon δεν βγαίνει άκρη, για αυτό ρωτάω εδώ

Link to comment
Share on other sites

Φορτιστής εγώ έχω αυτόν φορτίζει σίγουρα super fast charge μου ανάβει γαλάζιο ανοιχτό στην φόρτιση.. Και σημαντικό δε βράζει σε σχέση με άλλους ίσα που ζεσταίνεται καμία σχέση.

https://www.skroutz.gr/s/29312014/Samsung-Φορτιστής-Χωρίς-Καλώδιο-με-Θύρα-USB-A-και-Θύρα-USB-C-35W-Μαύρος-EP-TA220NBEGEU.html

Καλώδιο οποιοδήποτε type c σε type c 5a (ampere) σου κάνει .

20211104144754_d6cdd727.jpeg.jpg

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ChrisNikol said:

Φορτιστής εγώ έχω αυτόν φορτίζει σίγουρα super fast charge μου ανάβει γαλάζιο ανοιχτό στην φόρτιση.. Και σημαντικό δε βράζει σε σχέση με άλλους ίσα που ζεσταίνεται καμία σχέση.

https://www.skroutz.gr/s/29312014/Samsung-Φορτιστής-Χωρίς-Καλώδιο-με-Θύρα-USB-A-και-Θύρα-USB-C-35W-Μαύρος-EP-TA220NBEGEU.html

Καλώδιο οποιοδήποτε type c σε type c 5a (ampere) σου κάνει .

20211104144754_d6cdd727.jpeg.jpg

Βλέπω αυτός είναι 35w

Το S23 δεν υποστηρίζει ως 45w;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kergaz said:

Βλέπω αυτός είναι 35w

Το S23 δεν υποστηρίζει ως 45w;

https://m.aliexpress.com/item/1005004824432443.html?spm=a2g0n.order_detail.order_detail_item.3.528df19cHagfgS

 

Τον εχω κανα μηνα και ολα καλα!

Σε 10 μερες μου ηρθε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτόν πάρε είναι γνήσιος ... 🤣

Όπως πολλά πράγματα που έχω πάρει από aliexpress , bangood, gearbest .. Κλπ..

Πληροφορικάριος είμαι ..

Μούφα είναι άσε να ψωνίζουν ότι θέλουν ...

Θα το καταλάβουν πολύ αργότερα ..

Δεν έχουμε τυχαία τις αξιολογήσεις που έχουμε ... 

https://www.insomnia.gr/profile/418151-~joker~/?tab=node_feedback_Feedback

Με αμπερομετρο καταλαβαίνεις τι είναι μούφα ή όχι .. Το μάρκετινγκ καλά το περνάνε.. Δε στο δίνουν 5 ευρώ για την ψυχή της μανούλας τους ...🤣🤣

2 ώρες πριν, kergaz said:

Βλέπω αυτός είναι 35w

Το S23 δεν υποστηρίζει ως 45w;

Δεν κερδίζεις πάνω από 3 λεπτά .. Με περισσότερη θερμότητα .. Τους έχω δοκιμάσει όλους..

Link to comment
Share on other sites

Φορτιστής εγώ έχω αυτόν φορτίζει σίγουρα super fast charge μου ανάβει γαλάζιο ανοιχτό στην φόρτιση.. Και σημαντικό δε βράζει σε σχέση με άλλους ίσα που ζεσταίνεται καμία σχέση.
https://www.skroutz.gr/s/29312014/Samsung-Φορτιστής-Χωρίς-Καλώδιο-με-Θύρα-USB-A-και-Θύρα-USB-C-35W-Μαύρος-EP-TA220NBEGEU.html
Καλώδιο οποιοδήποτε type c σε type c 5a (ampere) σου κάνει .
20211104144754_d6cdd727.jpeg.thumb.jpg.3a98172f8f66def36029f5c4d7ac4064.jpg
εγώ με αυτόν είχα θέμα με το touch όταν φόρτιζε! έγραφα νέες swipe και έγραφε άλλα αντί άλλων. βαρέθηκα να τον πάω πίσω και απλά τον πέταξα.
Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά, τι μπαταριαρα είναι αυτή ρε παιδιά. Απίστευτη διαχείριση σε standby/ idle. Όλα ενεργοποιημενα.Απορω τι τους θελετε τους γρηγορους φορτιστες....477d6ce76a3e85e3ac75c19bdab63f80.jpg

Sent from my SM-S918B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά, τι μπαταριαρα είναι αυτή ρε παιδιά. Απίστευτη διαχείριση σε standby/ idle. Όλα ενεργοποιημενα.Απορω τι τους θελετε τους γρηγορους φορτιστες....477d6ce76a3e85e3ac75c19bdab63f80.jpg

Sent from my SM-S918B using Tapatalk




Με 4G και ινστα το διαλύει το κινητό.... light χρήση βλέπω έχεις...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Light χρήση τι εννοείς? 30% 5G- 70% wifi, συνδεδεμένο ρολόι και buds , 120 hz , fhd, τοποθεσία on, AOD tap to show, sync 4 mail. Social δεν χρησιμοποιώ (και αμα χρειαστει μέσω browser) , εκτός από twitter. Ομολογουμένως σήμερα είχα λίγες κλήσεις. Επίσης έδωσα περισσότερη βαρύτητα στο standby στο post, τομέας που ανέκαθεν τα sam πονουσαν.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:
4 ώρες πριν, ChrisNikol said:
Φορτιστής εγώ έχω αυτόν φορτίζει σίγουρα super fast charge μου ανάβει γαλάζιο ανοιχτό στην φόρτιση.. Και σημαντικό δε βράζει σε σχέση με άλλους ίσα που ζεσταίνεται καμία σχέση.
https://www.skroutz.gr/s/29312014/Samsung-Φορτιστής-Χωρίς-Καλώδιο-με-Θύρα-USB-A-και-Θύρα-USB-C-35W-Μαύρος-EP-TA220NBEGEU.html
Καλώδιο οποιοδήποτε type c σε type c 5a (ampere) σου κάνει .
20211104144754_d6cdd727.jpeg.thumb.jpg.3a98172f8f66def36029f5c4d7ac4064.jpg

εγώ με αυτόν είχα θέμα με το touch όταν φόρτιζε! έγραφα νέες swipe και έγραφε άλλα αντί άλλων. βαρέθηκα να τον πάω πίσω και απλά τον πέταξα.

Όταν δεν αγοράζουμε από τον πιο φτηνό δεν είναι έτσι συνήθως ... Αλήθεια γελάω με σχόλια εδώ μέσα 🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει.Παραγγελνουμε κάτι πχ από ικεα και έρχεται sms για την παραγγελία ανοίγουμε το sms και κάτω κάτω σου πετάει ένα συννεφάκι που γράφει (Δεν είναι δυνατή η απάντηση σε αυτόν τον βραχύ
κωδικό
Μάθετε περισσότερα) και αν δεν πατήσουμε στο.μαθε.περισσσοτερα δεν μπορείς να διαβάσεις το sms,ξέρει κανείς πως απενεργοποιειταια αυτή η κοτσάνα το μήνυμα κάθε φορά γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα;Όλα αυτά στην εφαρμογή του Google messeges, το ίδιο βέβαια έκανε και 1+ που είχα πριν και δεν έχω βρει γιατρειά.

Link to comment
Share on other sites



Light χρήση τι εννοείς? 30% 5G- 70% wifi, συνδεδεμένο ρολόι και buds , 120 hz , fhd, τοποθεσία on, AOD tap to show, sync 4 mail. Social δεν χρησιμοποιώ (και αμα χρειαστει μέσω browser) , εκτός από twitter. Ομολογουμένως σήμερα είχα λίγες κλήσεις. Επίσης έδωσα περισσότερη βαρύτητα στο standby στο post, τομέας που ανέκαθεν τα sam πονουσαν.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk






Αποκλειστικά 4G+(έχω unlimited data) πάρα πολύ social media (instagram facebook twitter) η οθόνη στη μεγίστη ανάλυση, galaxy watch 5 μόνιμα συνδεμένο, συγχρονισμός 3 email, τοποθεσία μόνιμα ανοιχτή... Αυτά που έρχονται γρήγορα στο μυαλό μου σου έγραψα..

Τι να σου κάνει μετά το έρμο... Με τίποτα δεν έχω τους δικούς σου χρόνους.

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Giannos1981 said:

Μια ερώτηση ρε παιδιά αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει.Παραγγελνουμε κάτι πχ από ικεα και έρχεται sms για την παραγγελία ανοίγουμε το sms και κάτω κάτω σου πετάει ένα συννεφάκι που γράφει (Δεν είναι δυνατή η απάντηση σε αυτόν τον βραχύ
κωδικό
Μάθετε περισσότερα) και αν δεν πατήσουμε στο.μαθε.περισσσοτερα δεν μπορείς να διαβάσεις το sms,ξέρει κανείς πως απενεργοποιειταια αυτή η κοτσάνα το μήνυμα κάθε φορά γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα;Όλα αυτά στην εφαρμογή του Google messeges, το ίδιο βέβαια έκανε και 1+ που είχα πριν και δεν έχω βρει γιατρειά.

https://support.google.com/messages/thread/206080481/in-messages-the-notification-can-t-reply-to-this-short-code-is-flickering?hl=en

Αμφιβαλλω αν το fix δουλευει για πολυ καιρο. Σε εμενα το κανει συνεχεια.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.. έχω βάλει thl επειδή χρειάζομαι την καταγραφή κλήσεων . Σήμερα όμως παρατήρησα ότι η εγγραφή κλήσεων μεσω wifi δεν είναι δυνατή από την εφαρμογή της samaung. Τι μπορώ να κάνω για να καταγράφονται και οι κλήσεις μέσω wifi ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...