Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα. 

Όταν αντιγράφω κείμενο μέσω μιας εικόνας (είτε με το πενάκι ή χωρίς), στα αγγλικά δουλεύει μια χαρά αλλά στα ελληνικά βγάζει ότι να'ναι. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια ρύθμιση πού χρειάζεται να αλλάξω;

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, makisliakos8 said:

Καλησπέρα στην ομάδα. 

Όταν αντιγράφω κείμενο μέσω μιας εικόνας (είτε με το πενάκι ή χωρίς), στα αγγλικά δουλεύει μια χαρά αλλά στα ελληνικά βγάζει ότι να'ναι. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια ρύθμιση πού χρειάζεται να αλλάξω;

Το έχω κ εγώ αυτό και το είχα και στο s22 ultra.σε κάποιους δε δουλεύει σωστά. Λύση δε νομίζω ότι υπάρχει 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Andreaszel said:

Το έχω κ εγώ αυτό και το είχα και στο s22 ultra.σε κάποιους δε δουλεύει σωστά. Λύση δε νομίζω ότι υπάρχει 

Όταν χρησιμοποιώ το google lens αντιγράφει σωστά το κείμενο. Εντύπωση μου κάνει που δεν λειτουργεί με το "μαμά" extraction και σίγουρα θα βόλευε καλύτερα γιατί βγάζει το εικονίδιο ανά πάσα ώρα και στιγμή, χωρίς έξτρα κινήσεις. Ελπίζω σε μελλοντικό update να διορθωθεί. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, MobilePerson said:

Για το (1) βάλε τα όλα στο φουλ φίλε μου. Δεν μασάει:)

Αυτό έκανα αλλά άλλαξα και το προφιλ απόδοσης στο ήπιο μιας και δε παίζω παιχνίδια. Διάβασα διάφορα άρθρα που όλα το εκθειάζαν. Μειώνει ελάχιστα την απόδοση χωρίς να καταλαβαίνεις τίποτα (λογικά αφού είναι θηρίο) αλλά το κρατάει πιο κρύο και δίνει και λίγο παραπάνω μπαταρία. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, johnnyman25 said:

Έχει παύλα γιατί το δουλεύω με μια σιμ
Δεν δοκίμασα να αλλάξω csc .

My S23 Ultra Is Awesome!
 

Όπως βλεπεις και απο τις άλλες απαντήσεις που έχουν 2 σιμ δεν έχει να κάνει με αυτό...εγω 1 σιμ εχω και μου του εμφανίζει όλα 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο θα ορκιζομουν σε Vodafone ότι δεν μπορείς να επιλέξεις από μόνο σου WiFi calling .κ στο φόρουμ της Vodafone αυτό που σου είπα ισχύει. Τώρα πως εσύ ορίζεις να το κάνεις πάω πάσο. Μέχρι πρότινος σε cosmote είχες αυτή την πολυτέλεια. 
Περίεργο, παίζει από τη πρώτη στιγμή έτσι εδώ κ 1 χρόνο κ κατι που πήγα vodafone κ στο note 20 ultra που ειχα. Δε το χα ψάξει, απλά έπαιζε με το καλημέρα κ ήταν το πρώτο απαρετητο που ήθελα καθώς είμαι συχνά σε απομακρυσμενες περιοχες σε αίθουσες συνεδριάσεων κ απαιτούσα wifi calling να μη χάνω κλείσεις.. Σκέψου οτι Αν ειχα ακούσει έστω ότι υπάρχει ενδεχόμενο η vodafone να μου κάνει πρόβλημα με το wifi calling απλά δε θα τολμούσα.. 6f7ce31a0c61c6cd4597ab0823f9d714.jpgd7c7e81958478a3b23d760fd145a782b.jpg9daf6208eb47fe5b98131695fa471efc.jpg

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@snoof τελικά φίλε μου είχες δίκιο. Όντως βρήκα τις ρυθμίσεις κ επιλέγεις κ το δίκτυο του wifi για να το έχεις μόνιμα wificalling . Δεν ξέρω αν το είχε από παλιά ίσως δεν το είχα ψάξει και τόσο κ είχα διαβάσει διάφορα στο φόρουμ της vodafone.  Ευχαριστώ πάντως για τις οδηγίες.  

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς ιδέα αν γίνεται να κάνεις ρουτίνα που να έχει αιτία τη σύνδεση σε οποιοδήποτε Wi-Fi; Υπάρχει αν συνδεθείς σε συγκεκριμένο Wi-Fi, εγώ θέλω να ισχύει γενικά σε όποιο Wi-Fi και αν συνδεθώ, είτε γνωστό είτε καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι το καλώδιο που δίνουν στη συσκευασία είναι για super fast charging. Γενικά τί προδιαγραφές πρέπει να έχει για να παραγγείλουμε έξτρα; Έτσι και αλλιώς κανένας φορτιστής σχεδόν δεν έχει. 

Επίσης έχει πάρει κανείς κανένα απλό τρίποδο για φωτογραφίες; Ένα που είχα για αστροφωτογραφίες ζορίζεται απο το βάρος του Ultra 

Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και στο δικό μου σήμερα το update του Ιουνίου.
Για να δούμε ταινία δούμε.
Τραξαμε και το galaxy app booster.
Όλα καλά προς το παρών.

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, yorgos00 said:

Υποθέτω ότι το καλώδιο που δίνουν στη συσκευασία είναι για super fast charging. Γενικά τί προδιαγραφές πρέπει να έχει για να παραγγείλουμε έξτρα; Έτσι και αλλιώς κανένας φορτιστής σχεδόν δεν έχει. 

Επίσης έχει πάρει κανείς κανένα απλό τρίποδο για φωτογραφίες; Ένα που είχα για αστροφωτογραφίες ζορίζεται απο το βάρος του Ultra 

Τρίποδο έχω πάρει αυτό εδώ: https://www.skroutz.gr/s/18728266/Rollei-Smartphone-Tripod-Traveler-με-Bluetooth-Μαύρο.html

Πολύ καλό και δοκιμασμένο για αστροφωτογραφίες με άριστο αποτέλεσμα. Θέλει λίγο προσοχή στην τοποθέτηση του κινητού κι επειδή έχω την leather case, βάζω ένα χαρτί για να την προστατεύω από τη πίεση που ασκείται όταν κλείνει η εγκοπή.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, yorgos00 said:

Υποθέτω ότι το καλώδιο που δίνουν στη συσκευασία είναι για super fast charging. Γενικά τί προδιαγραφές πρέπει να έχει για να παραγγείλουμε έξτρα; Έτσι και αλλιώς κανένας φορτιστής σχεδόν δεν έχει. 

Καλησπέρα, της συσκευασίας πρέπει να είναι 3Α (δεν γράφει "Εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση 2.0" όταν το συνδέω με τον γνήσιο 45w φορτιστή). Ό, τι καλώδιο 5Α έχω συνδέσει στον ίδιο φορτιστή μου δείχνει "Εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση 2.0", οπότε με ένα τέτοιο είσαι καλυμμένος.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μεμβράνη από iRepair. Τώρα είδα ότι κάλυψαν και τη μπροστινή κάμερα. Να υποθέσω ότι δεν έπρεπε να γίνει έτσι;;; Ή έτσι κάνουν όλοι; Λογικά μειώνει τη ποιότητα. Δε θυμάμαι καθόλου στα παλιά κινητά τι είχα κάνει...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, yorgos00 said:

Εβαλα μεμβράνη από iRepair. Τώρα είδα ότι κάλυψαν και τη μπροστινή κάμερα. Να υποθέσω ότι δεν έπρεπε να γίνει έτσι;;; Ή έτσι κάνουν όλοι; Λογικά μειώνει τη ποιότητα. Δε θυμάμαι καθόλου στα παλιά κινητά τι είχα κάνει...

Και σε γνωστό μου έτσι κάνανε. Δεν θέλουν να την ευθυγραμμισουν σωστά γιαυτό το κάνουν χωρίς κόψιμο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tasosathan said:

Και σε γνωστό μου έτσι κάνανε. Δεν θέλουν να την ευθυγραμμισουν σωστά γιαυτό το κάνουν χωρίς κόψιμο.

Κατάλαβα. Πεταμένα λεφτά.. Σε ποιο κατάστημα βάλατε εσείς; Αλλιώς να πάω στη γνωστή μέθοδο.... Να τη βάλω μόνος 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, yorgos00 said:

Κατάλαβα. Πεταμένα λεφτά.. Σε ποιο κατάστημα βάλατε εσείς; Αλλιώς να πάω στη γνωστή μέθοδο.... Να τη βάλω μόνος 

Αυτές τις spigen με τα ζουμιά με ζορισανε πάρα πολύ. Οπότε προτείνω τις ringke

Link to comment
Share on other sites

 Εγώ έβαλα τζαμακι Whitestone dome,πάει πακέτο με 2 τζαμακια και όλα τα υλικά φως υπερύθρων κόλλες αυτοκόλλητα προστασίας και γενικά ίσως είναι ότι κακάο ολοκληρωμένο εδώ και χρόνια για κινητά με κυρτή οθόνη.Κοστος αγοράς 40ευρω.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tasosathan said:

Αυτές τις spigen με τα ζουμιά με ζορισανε πάρα πολύ. Οπότε προτείνω τις ringke

Χαχαχαχα ναι ρε φίλε τώρα κατάλαβα ποια λες με τα ζουμιά 😂. Αυτή με το σπρεί! Αυτή είχα στο S22 και ήταν μια χαρά (δεν είχε πέσει ποτέ αλλά γρατζουνιές είχα γλυτώσει πολλές, από κλειδιά κυρίως). Εντάξει μόνο μία μικρή φουσκάλα πάνω πάνω είχα κάνει που είναι επιτυχία! Και από ό,τι θυμάμαι είχε 2 μέσα το κουτί και έκανε κανένα 10άρικο. Not bad...  Ringke δεν έχω βάλει να σου πω την αλήθεια.

Από καταστήματα δε βάζει κανένα καμία κομμένα σωστά (και με τρύπα στη μπροστινή κάμερα;)

6 ώρες πριν, kostas1_6 said:

Καλησπέρα, της συσκευασίας πρέπει να είναι 3Α (δεν γράφει "Εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση 2.0" όταν το συνδέω με τον γνήσιο 45w φορτιστή). Ό, τι καλώδιο 5Α έχω συνδέσει στον ίδιο φορτιστή μου δείχνει "Εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση 2.0", οπότε με ένα τέτοιο είσαι καλυμμένος.

Ευχαριστώ! Μα καλά τσιγκουνεύτηκαν και στο καλώδιο;;; Βρήκα αυτό. Λογικά θα είναι ΟΚ! https://www.skroutz.gr/s/27709260/Baseus-Cafule-Metal-Braided-USB-2-0-Cable-USB-C-male-USB-C-male-Μαύρο-1m-CATJK-C01.html

Και αυτο για πιο μεγάλο https://www.skroutz.gr/s/30095314/Baseus-Display-Braided-USB-2-0-Cable-USB-C-male-USB-C-male-Μαύρο-1m-CATSK-B01.html

Και αυτόν τον φορτιστή https://www.skroutz.gr/s/30167282/Ugreen-Φορτιστής-Χωρίς-Καλώδιο-με-2-Θύρες-USB-C-66W-Quick-Charge-3-0-Quick-Charge-2-0-Power-Delivery-Μαύρος-CD216.html

 

8 ώρες πριν, makisliakos8 said:

Τρίποδο έχω πάρει αυτό εδώ: https://www.skroutz.gr/s/18728266/Rollei-Smartphone-Tripod-Traveler-με-Bluetooth-Μαύρο.html

Πολύ καλό και δοκιμασμένο για αστροφωτογραφίες με άριστο αποτέλεσμα. Θέλει λίγο προσοχή στην τοποθέτηση του κινητού κι επειδή έχω την leather case, βάζω ένα χαρτί για να την προστατεύω από τη πίεση που ασκείται όταν κλείνει η εγκοπή.

Τούμπανο! Να πω την αλήθεια κοιτούσα κάποια πιο φτηνά και μαζεμένα στο μέγεθος αλλά ίσως να αξίζει αυτό που λες

Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

Και εμείς από Cosmote-Γερμανό στην τελευταία έκδοση. Για την ώρα τίποτα αξιοπρόσεχτο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις spigen με τα ζουμιά με ζορισανε πάρα πολύ. Οπότε προτείνω τις ringke
Καλημέρα, ήθελα να αναφέρω την δική μου εμπειρία με τα γυαλάκια....
Αρχικά θα αναφέρω ότι ήμουν μέγας fan των tempered glasses και ειδικά της whitedome όπου και φόραγα στο 21Ultra...Όταν έπρεπε να την αφαιρέσω όμως πρέπει να σας πω ότι η εμπειρία μου δεν ήταν καλή. Λόγο το ότι είμαι λίγο περίεργος με τις οθόνες μου κλώτσησε λίγο πάνω δεξιά μετά από 8-9 μήνες και έτσι αποφάσισα να βάλω την δεύτερη...
Δεν ξεκολαγε καθόλου εύκολα,έσπασε σε πολύ μικρά κομμάτια, κοπηκα ενώ κατάφερε και μου γρατζουνισε ελάχιστα μεν αλλά γρατζουνιά δε, κάποια σημεία στην οθόνη....
Επίλογος... άλλαξα γνώμη και ενώ έλεγα ότι και στο 23αρι θα την φόραγα δεν την επέλεξα...Έβαλα πρώτη φορά μια ζελατίνα της ZAGG μετά από παρότρυνση φίλου(έχοντας τις επιφυλάξεις μου βέβαια) αλλά πλέον είμαι απόλυτα ευχαριστημένος...η ζελατίνα είναι σίγουρα ιδιαίτερη είναι SELF HEALING που σημαίνει ότι μια γρατζουνιά γίνεται στην ζελατίνα από κλειδιά π.χ. μετά από λίγο εξαφανίζεται...
Ρωτώντας τυχαία έναν τεχνικό μου είπε ότι την εμπειρία που είχα με την Dome, την έχει αντιμετωπίσει Πάρα πολλές φορές... αυτά από εμένα. Ελπίζω να βοήθησα κάποιους στον τρόπο σκέψης... το κινητό έχει μια πολύ καλή οθόνη και από θέμα οπτικό αλλά και από θέμα αντοχής... Εμένα με καλύπτει αυτή η ζελατίνα και που κάποιον άλλον δεν... εγώ πάντως δεν πρόκειται να ξανά κάνω μπάνιο ένα τόσο ακριβό τηλ με κόλλα η οποία μετά από 10 λεπτά γίνεται μπετόν με την βοήθεια της λάμπας.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μεμβράνη από iRepair. Τώρα είδα ότι κάλυψαν και τη μπροστινή κάμερα. Να υποθέσω ότι δεν έπρεπε να γίνει έτσι;;; Ή έτσι κάνουν όλοι; Λογικά μειώνει τη ποιότητα. Δε θυμάμαι καθόλου στα παλιά κινητά τι είχα κάνει...
Στο κατάστημα irepair της Νέας Σμύρνης η ζελατίνα έχει εγκοπή στην μπροστινή κάμερα.Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι.
Πάντως 4 μήνες τώρα δεν μου έχει ξεκολλήσει κι είναι μια χαρά

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την αφαίρεση του Dome έχω δει κάποια βίντεο που ζεσταίνουν πρώτα το τζαμάκι με ένα πιστολάκι μαλλιών και στην συνέχεια το αφαιρούν πολύ εύκολα. Για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω αν το πιστολάκι μπορεί να βλάψει την οθόνη οπότε όταν έρθει η ώρα δεν ξέρω αν θα το προτιμήσω ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, samy_roula7 said:

Καλημέρα, ήθελα να αναφέρω την δική μου εμπειρία με τα γυαλάκια....
Αρχικά θα αναφέρω ότι ήμουν μέγας fan των tempered glasses και ειδικά της whitedome όπου και φόραγα στο 21Ultra...Όταν έπρεπε να την αφαιρέσω όμως πρέπει να σας πω ότι η εμπειρία μου δεν ήταν καλή. Λόγο το ότι είμαι λίγο περίεργος με τις οθόνες μου κλώτσησε λίγο πάνω δεξιά μετά από 8-9 μήνες και έτσι αποφάσισα να βάλω την δεύτερη...
Δεν ξεκολαγε καθόλου εύκολα,έσπασε σε πολύ μικρά κομμάτια, κοπηκα ενώ κατάφερε και μου γρατζουνισε ελάχιστα μεν αλλά γρατζουνιά δε, κάποια σημεία στην οθόνη....
Επίλογος... άλλαξα γνώμη και ενώ έλεγα ότι και στο 23αρι θα την φόραγα δεν την επέλεξα...Έβαλα πρώτη φορά μια ζελατίνα της ZAGG μετά από παρότρυνση φίλου(έχοντας τις επιφυλάξεις μου βέβαια) αλλά πλέον είμαι απόλυτα ευχαριστημένος...η ζελατίνα είναι σίγουρα ιδιαίτερη είναι SELF HEALING που σημαίνει ότι μια γρατζουνιά γίνεται στην ζελατίνα από κλειδιά π.χ. μετά από λίγο εξαφανίζεται...
Ρωτώντας τυχαία έναν τεχνικό μου είπε ότι την εμπειρία που είχα με την Dome, την έχει αντιμετωπίσει Πάρα πολλές φορές... αυτά από εμένα. Ελπίζω να βοήθησα κάποιους στον τρόπο σκέψης... το κινητό έχει μια πολύ καλή οθόνη και από θέμα οπτικό αλλά και από θέμα αντοχής... Εμένα με καλύπτει αυτή η ζελατίνα και που κάποιον άλλον δεν... εγώ πάντως δεν πρόκειται να ξανά κάνω μπάνιο ένα τόσο ακριβό τηλ με κόλλα η οποία μετά από 10 λεπτά γίνεται μπετόν με την βοήθεια της λάμπας.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ειχα βαλει παλιοτερα μεμβρανη της zagg στα mediamarkt και οντως ηταν καταπληκτικη. Εσενα την περασε μετα απο καποιο μηχανιμα για σκληρυνση  ή στην αφησε ετσι; εμενα παντως την ειχε αφησει ετσι. Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι πως σε καποια δειγματα που ειχα ζητησει να δω μου εδειξε καποια εκθεσιακα και φαινοταν σκληρο το υλικο, καμια σχεση με την αισθηση του υλικου που ειχα εγω που ηταν ελαφρως μαλακο, σαν σκληρη συλικονη κατι.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μέσα στο επόμενο διάστημα, μάλλον θα προχωρήσω στην αγορά του κινητού, να υποθέσω από αυτά που διαβάζω ότι το κινητό από μόνο του δεν έχει κάποια προστασία στην οθόνη; όπως είχε μια ζελατίνα όταν είχα πάρει το note 10+;

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...