Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 minutes ago, LAGGI said:

Δες αν εχεις ακομα το option "2G only" με το νέο firmware.Σε μενα εξαφανίστηκε στη Sim2 που ειναι Cosmote...

Και εμένα σε Cosmote πάντως εξαφανίστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nasosvasedis said:

Και εμένα σε Cosmote πάντως εξαφανίστηκε.

Μαλλον εξαρταται απο τη Sim.Περιμένω απάντηση απο την Cosmote...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ το bug με το δακτυλικό 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dark_Lord said:

Επιβεβαιώνω και εγώ το bug με το δακτυλικό 

Ποιο bug;

 

5 minutes ago, LAGGI said:

Μαλλον εξαρταται απο τη Sim.Περιμένω απάντηση απο την Cosmote...

Εξαφανιστηκε και σε εμενα. Ωστοσο, επειδη ειχα ρυθμισει μια ρουτινα τυπου οταν συνδεθεις σε αυτο το wifi-->network mode 2g(Εφαρμοζεται μονο στην sim που ειναι επιλεγμενη για να χρησιμοποιει τα δεδομενα, και στην περιπτωση μου ειναι της πρασινης) το γυριζει σε 2g μονο κατ' αυτο τον τροπο.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, flampouras said:

 

Εξαφανιστηκε και σε εμενα. Ωστοσο, επειδη ειχα ρυθμισει μια ρουτινα τυπου οταν συνδεθεις σε αυτο το wifi-->network mode 2g(Εφαρμοζεται μονο στην sim που ειναι επιλεγμενη για να χρησιμοποιει τα δεδομενα, και στην περιπτωση μου ειναι της πρασινης) το γυριζει σε 2g μονο κατ' αυτο τον τροπο.

Τωρα που το λές,το τσέκαρα και όντως αυτο ισχύει.Αν δηλαδη βαλω τα δεδομένα ενεργα στην Cosmote και τρεξει η ρουτίνα "μονο 2G σε ανοικτό WiFi" ,τοτε όντως μπαινει σε "μονο 2G" mode.

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, flampouras said:

Ποιο bug;

 

Εξαφανιστηκε και σε εμενα. Ωστοσο, επειδη ειχα ρυθμισει μια ρουτινα τυπου οταν συνδεθεις σε αυτο το wifi-->network mode 2g(Εφαρμοζεται μονο στην sim που ειναι επιλεγμενη για να χρησιμοποιει τα δεδομενα, και στην περιπτωση μου ειναι της πρασινης) το γυριζει σε 2g μονο κατ' αυτο τον τροπο.

Όταν πατάς το κουμπί του ξεκλειδώματος, είτε αργεί πολλές φορές να εμφανιστεί, είτε δεν εμφανίζεται καθόλου. Παρόλα αυτά, αν βάλεις το δάχτυλο ξεκλειδώνει. Κάποιο θέμα με το γραφικό του δακτυλικού είναι το διάβασα κα ισε ξένα fora

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάς το κουμπί του ξεκλειδώματος, είτε αργεί πολλές φορές να εμφανιστεί, είτε δεν εμφανίζεται καθόλου. Παρόλα αυτά, αν βάλεις το δάχτυλο ξεκλειδώνει. Κάποιο θέμα με το γραφικό του δακτυλικού είναι το διάβασα κα ισε ξένα fora
Και ποιος είναι ο λόγος για να ξεκλειδώσεις να πατήσεις κουμπί; Το κάνει πολύ καλά και με το πρόσωπο και με το ταπ. Εκτός κι αν δεν εννοείς τα κουμπιά δεξιά και κάτι άλλο. Η μπαταρία είναι ίδια μετά την αναβάθμιση

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, costsa41 said:

Και ποιος είναι ο λόγος για να ξεκλειδώσεις να πατήσεις κουμπί; Το κάνει πολύ καλά και με το πρόσωπο και με το ταπ. Εκτός κι αν δεν εννοείς τα κουμπιά δεξιά και κάτι άλλο. Η μπαταρία είναι ίδια μετά την αναβάθμιση

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και με το ταπ το ίδιο bug μου κάνει. Ακριβώς μετα την αναβάθμιση μου το ξεκίνησε .Την αναγνώριση προσώπου δεν τη χρησιμοποιώ και δε με βολεύει. Η μόνη σε ικανοποιητικό επίπεδο είναι το face id της Apple.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Και με το ταπ το ίδιο bug μου κάνει. Ακριβώς μετα την αναβάθμιση μου το ξεκίνησε .Την αναγνώριση προσώπου δεν τη χρησιμοποιώ και δε με βολεύει. Η μόνη σε ικανοποιητικό επίπεδο είναι το face id της Apple.
Δεν το έγραψες και δεν μου το έχει κάνει ακόμα για να ξέρω.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, super_f said:

Παιδιά με τη μπαταρία πώς πάει όσοι την περάσατε;

στα ίδια φαίνεται

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, super_f said:

Παιδιά με τη μπαταρία πώς πάει όσοι την περάσατε;

Δεν δείχνει κάτι προς το χειρότερο. Μάλλον στα ίδια. Το κινητό συνδέεται στο Bluetooth του αυτοκινήτου, στο ρολόι, εκτελεί και χρέη hot spot για περίπου 3 ώρες με δύο SIM μέσα ενεργές και από τις 6 το πρωί μέχρι το βράδυ στις 2200 έχει και ένα 20 τοις εκατό υπόλοιπο. Νομίζω καλά τα πάει 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όπως ήταν πριν είναι και τώρα απο πλευράς smoothness & animations.

Απορώ άλλο τηλ είχατε μερικοί...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Konstantine73 said:

Όπως ήταν πριν είναι και τώρα απο πλευράς smoothness & animations.

Απορώ άλλο τηλ είχατε μερικοί...

sent from my S23Ultra 12/512
 

Ούτε εγώ έχω εντοπίσει κάποια διαφορά άξια λόγου

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει διαφορά, μόνο οι εμφανείς αλλαγές στην καμερα

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, challenge143 said:

Πολύ απλά γιατί είμαι παθον για όποιον κάνει επαγγελματικά ταξίδια σε περιοχές με κακη κάλυψη το ΜΟΝΟ που θα σε σώσει είναι το 2g για να μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο.....

Στην cosmote η καλυψη ειναι η ιδια στο 4G και στο 2G , στην vodafone τωρα που τα δικτυα της ειναι μια 10ετια πισω , ναι σιγουρα θα κάνει διαφορά .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τη μπαταρία πώς πάει όσοι την περάσατε;
Εγώ βλέπω αρκετά καλύτερη μπαταρία σε σχέση με πριν! Και σε stand by και σε χρήση!
Με την ίδια χρήση πριν θα ήμουν στο 30% περίπου, ίσως και πιο κάτω. Από εκεί και πέρα εγώ δεν βλέπω άλλες διαφορές. Καλό είναι επειδή πρόκειται για μεγάλο update να κάνετε wipe cache μετά την εγκατάσταση και να τρέξετε και το Galaxy app booster από το good guardians. Screenshot_20230623_143658_Device care.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ακόμη τπτ ...2d0f5826bef26ea97cec8f91062c8ff7.jpg

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vlasismiriagos said:

Εγώ βλέπω αρκετά καλύτερη μπαταρία σε σχέση με πριν! Και σε stand by και σε χρήση!
Με την ίδια χρήση πριν θα ήμουν στο 30% περίπου, ίσως και πιο κάτω. Από εκεί και πέρα εγώ δεν βλέπω άλλες διαφορές. Καλό είναι επειδή πρόκειται για μεγάλο update να κάνετε wipe cache μετά την εγκατάσταση και να τρέξετε και το Galaxy app booster από το good guardians. Screenshot_20230623_143658_Device care.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Συμφέρει να τρέξει κανείς το Good Guardians; Το έκανα στο S22U αλλά ειλικρινά δεν παρατήρησα καμία διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, costsa41 said:

Και ποιος είναι ο λόγος για να ξεκλειδώσεις να πατήσεις κουμπί; Το κάνει πολύ καλά και με το πρόσωπο και με το ταπ. Εκτός κι αν δεν εννοείς τα κουμπιά δεξιά και κάτι άλλο. Η μπαταρία είναι 

Πάντως ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων μετά την αναβάθμιση τα σπάει.. όπως και τα animation.. την πέρασα έκανα και ένα φορματ και τα σπάει το τηλ.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MobilePerson said:

Σας φαίνεται ότι το κινητό ζεσταίνεται περισσότερο ?

Το αν ζεσταίνετε είναι παρεξηγημένη λέξη.  Ο κάθε άνθρωπος κάνει διαφορετική χρήση. Ο άλλος θα σου πει είναι παγωμένο δροσερό ζεστό κτλ . άλλος φοράει θήκη τανκς άλλος λεπτή κ μην ξεχνάς ότι πλέον η θερμοκρασία έχει ανέβει κατά πολύ.  Οι απόψεις θα διίστανται.  Σκέψου ότι έχεις μια καταπληκτική συσκευή κ ότι κ να κάνεις θα κάνει από μόνο του την καλύτερη διαχείριση από μόνο του. 

Link to comment
Share on other sites

On 22/6/2023 at 4:39 ΜΜ, Fotios55 said:

Ποια έκδοση oneUI είναι στην καινούργια αναβάθμιση;

Φυσικά 5.1

Αναβάθμιση στο oneUI θα δούμε με τη νέα έκδοση στο Android.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγω οτι η μπαταρία ειναι τουλάχιστον όπως πριν.Παρόλο που η Sim2 πια τρεχει με 4G και VoLTE (χωρίς ουσιαστικό λόγο),η καταναλωση ειναι παρόμοια με πριν.

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...