Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ποιον πάροχο είσαι;
Cosmote + Nova

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αλλαγή σε THL.

Εμφανίστηκε το Volte και επιλογή για standalone 5G, εξαφανιστηκε το Wifi calling

Το Volte ειναι default ON οταν εισαι σε 4G χωρις να κλεινει.

 

P.S Στο sound assistand ξερει κανεις πως κατεβάζουμε θέματα; Ολα γράφουν not available in your country

Link to comment
Share on other sites

το mobile Hotspot εάν ΔΕΝ είναι συνδεδεμένη καμία συσκευή πάνω (στο κινητό μου που έχει ενεργό το Hotspot) καταναλώνει μπαταρία το ίδιο όπως όταν είναι συνδεδεμένη κάποια συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Δεν απενεργοποιειται αυτόματα αν δεν είναι συνδεδεμένη κάποια συσκευή πάνω του; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν απενεργοποιειται αυτόματα αν δεν είναι συνδεδεμένη κάποια συσκευή πάνω του; 
ναι έχει επιλογή αλλά έλεγα τώρα που έχω απεριόριστα να μην το κλείνω γιατί μπαινοβγαινω αμάξι γραφείο που δίνει ίντερνετ το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ilka71 said:
16 minutes ago, p_k said:
Δεν απενεργοποιειται αυτόματα αν δεν είναι συνδεδεμένη κάποια συσκευή πάνω του; 

ναι έχει επιλογή αλλά έλεγα τώρα που έχω απεριόριστα να μην το κλείνω γιατί μπαινοβγαινω αμάξι γραφείο που δίνει ίντερνετ το κινητό.

Αν το έχεις μονημα ενεργό καταναλώνει 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αλλαγή σε THL.
Εμφανίστηκε το Volte και επιλογή για standalone 5G, εξαφανιστηκε το Wifi calling
Το Volte ειναι default ON οταν εισαι σε 4G χωρις να κλεινει.
 
P.S Στο sound assistand ξερει κανεις πως κατεβάζουμε θέματα; Ολα γράφουν not available in your country
Στο THL λογικά έχεις επίσης ηχογράφηση κλήσεων, spam control και 1,2 άλλα χαρακτηριστικά.
Το wifi calling δεν σου εμφανίζεται στις ρυθμίσεις;

Το sound assistant δεν το γνωρίζω η αλήθεια είναι.

Screenshot_20230617_223826_Settings.jpg

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδες υπαρχει καμια ευρωπαικη ρομ που να δινει την αναγνωριση κλησεων για αγνωστους (hiya) χωρις να μενω πισω σε αναβαθμισεις κτλ? πχ παλια εβαζα γερμανικη DBT. τωρα νομιζω δεν υπαρχει. Call recording δε με ενδιαφερει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Nikos_Mpl said:

παιδες υπαρχει καμια ευρωπαικη ρομ που να δινει την αναγνωριση κλησεων για αγνωστους (hiya) χωρις να μενω πισω σε αναβαθμισεις κτλ? πχ παλια εβαζα γερμανικη DBT. τωρα νομιζω δεν υπαρχει. Call recording δε με ενδιαφερει.

Eux δεν έχει;

13 minutes ago, karagalexk said:

Πως αλλάζουμε csc?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

https://youtu.be/A9LRnRvuee4

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Sofos_5 said:

Στο THL λογικά έχεις επίσης ηχογράφηση κλήσεων, spam control και 1,2 άλλα χαρακτηριστικά.
Το wifi calling δεν σου εμφανίζεται στις ρυθμίσεις;

Το sound assistant δεν το γνωρίζω η αλήθεια είναι.

Screenshot_20230617_223826_Settings.jpg

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

Nope, Wi-Fi και μετα η επόμενη επιλογή είναι Bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το update του Ιουνίου (csc THL) και απ' ότι φαίνεται λύθηκε το πρόβλημα με το google pay.
Σε εμένα, μετά το πρόβλημα που είχα αναφέρει τις προηγούμενες μέρες, λύθηκε μόνο του χωρίς να κάνω κανένα update. Όπως σταμάτησε ξαφνικά να λειτουργεί, έτσι ξαφνικά ξεκινησε πάλι να δουλεύει κανονικά.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, arxontas2323 said:

Eux δεν έχει;

https://youtu.be/A9LRnRvuee4

δεν ξερω αλλα κανω τη διαδικασια και δεν προχωραει, κανει reading και μενει εκει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Nikos_Mpl said:

δεν ξερω αλλα κανω τη διαδικασια και δεν προχωραει, κανει reading και μενει εκει

Στις επιλογές προγραμματιστή εχει ενα debugging , το έχεις κάνει αυτό; τα νούμερα στο πληκτρολόγιο τα πατάς;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Στις επιλογές προγραμματιστή εχει ενα debugging , το έχεις κάνει αυτό; τα νούμερα στο πληκτρολόγιο τα πατάς;

ναι εχω ενεργο το debugging και παταω τα πληκτρα οπως λεει στις οδηγιες.και στο ultra και στο μικρο

το αναγνωριζει το κινητο κτλ και μενει να κανει checking adb connection

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε περίπου πότε θα έρθει η μεγάλη αναβάθμιση Ιουνίου σε στοκ πάντα s23 ultra?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε περίπου πότε θα έρθει η μεγάλη αναβάθμιση Ιουνίου σε στοκ πάντα s23 ultra?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Λογικά από Δευτερα

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται τίποτα για το good lock? Υπάρχει περίπτωση να το δούμε?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξαφνικα μου εμφανιζει μια σειρα απο καμμενα pixels στο πλαι της οθονης. Εκανα επανεκκινηση κτλ, αλλα τιποτα. Ειναι καμμενα. Το τηλεφωνο το ειχα παρει προπαρεγγελια απο την samsung.  Με καλυπτει η εγγυηση και μεχρι ποτε? 

20230618_133732.jpg

20230618_133638.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 3 χρόνια εγγύηση. Περάστε μια βόλτα από smartec στο Χαϊδάρι και όλα θα τακτοποιηθουν. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

ναι εχω ενεργο το debugging και παταω τα πληκτρα οπως λεει στις οδηγιες.και στο ultra και στο μικρο

το αναγνωριζει το κινητο κτλ και μενει να κανει checking adb connection

Σορρυ αλλα τώρα μπήκα...τα κάνεις ολα τα βήματα οπως τα λεει ατο βίντεο και δεν στην κάνει την αλλαγή;; πολύ παράξενο... δοκίμασε με αλλο καλώδιο 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, arxontas2323 said:

Σορρυ αλλα τώρα μπήκα...τα κάνεις ολα τα βήματα οπως τα λεει ατο βίντεο και δεν στην κάνει την αλλαγή;; πολύ παράξενο... δοκίμασε με αλλο καλώδιο 

ναι δεν ειναι και τιποτα τρομερο εκτος αν δεν καταλαβα καλα (στο s22 το ειχα κανει και ειχε δουλεψει.)

Παταω στο πληκτρολογιο *#0*# και μολις μπει στο μενου αυτο βαζω το καλωδιο. το αναγνωριζει, γραφω στο CSC το EUX Που θελω, παταω να γινει η αλλαγη και δεν γινεται, μενει στο checking adb connection. το εχω κανει με 3 διαφορετικα καλωδια και στο s23 ultra και στο μικρο s23 Που εχω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nikos_Mpl said:

ναι δεν ειναι και τιποτα τρομερο εκτος αν δεν καταλαβα καλα (στο s22 το ειχα κανει και ειχε δουλεψει.)

Παταω στο πληκτρολογιο *#0*# και μολις μπει στο μενου αυτο βαζω το καλωδιο. το αναγνωριζει, γραφω στο CSC το EUX Που θελω, παταω να γινει η αλλαγη και δεν γινεται, μενει στο checking adb connection. το εχω κανει με 3 διαφορετικα καλωδια και στο s23 ultra και στο μικρο s23 Που εχω

drivers περασες σωστους;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ομάδα, τι γνώμη έχετε για τις μαγνητικές θήκες σαν αυτη του link?  https://www.chosprin.com/products/samsung-magneses-edzett-uveg-ketoldalas-telefontok-tbfu?st=

Edited by Panos_Znts
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...