Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 minutes ago, Dark_Lord said:

δεν υπάρχει οικολογική συνείδηση όταν μιλάμε για εταιρείες και κέρδος. Είναι σαν inside joke μεταξύ των εταιρειών και των καταναλωτών. Επίσης ξέρουν πολύ καλα΄γιατί κόβουν hardware features από τις ναυαρχίδες. Γιατί ξέρουν ότι συνήθως αυτοί θα σκάσουν λεφτά για ρολόγια, trackers, μεγαλύτερη έκδοση χωρητικότητας, συνδρομές σε spotify κ.λπ.

Ισχύει και δεν αντιλέγω, απλά μου κάνει εντύπωση που ας πουμε στην προκείμενη κόβουν feature που ούτως η άλλως είχε η ναυαρχίδα μόνο και όχι άλλα μοντέλα της. Αν έκανε trickle down, να το καταλάβαινα, ότι δλδ κάποιο Α series τα έχει αυτά και στα S τα καταργήσαμε γιατί αυτούς τους στοχευουμε στα smartwatch. Δεν είναι όμως μόνο η αγοραστική δυνατότητα το θέμα σε αυτή τη κατηγορία πελάτη που λες, γιατί αυτό το αγοραστικό κοινό ως επι των πλείστων κινείται στα μηχανικά ρολόγια και όχι στα smartwatches.

 

16 minutes ago, Dark_Lord said:

Το να μιλάμε πάντως για ξεσηκωμό των καταναλωτών για κόψιμο hardware οταν η apple κατέλαβε 8 από τις 10 θέσεις στις top πωλήσεις κινητών το 2022 είναι οξύμωρο. Τις άλλες δύο τις κατέλαβε h samsung με δύο μοντέλα της σειράς Α και μάλιστα low range... Τι να λέμε τώρα για features. το πιο ανάπηρο λειτουργικό από άποψης features και πουλάει σαν τρελό....ποιός καταναλωτής να ξεσηκωθεί?

Καλά, εννοείται αυτό για τον ξεσηκωμό, τι ξεσηκωμό να κάνεις, αν θες να αντιδράσεις, απλά μην αγοράσεις. Οι εταιρίες καταλαβαίνουν μόνο με χάσιμο χρημάτων(προφανώς). Γιατί αλλιώς αν περιμένεις ξεσηκωμό, δες πόσα χρόνια πήρε το right to repair.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Νομίζω είναι λίγο πιο αργή αλλά οι διαφημίσεις δεν παλεύονται πλέον. Θες να διαβάσεις ένα άρθρο και αν δεν έχεις κόφτη είναι σπάσιμο νεύρων. 

10 minutes ago, Dark_Lord said:

έχεις παρατηρήσει καθυστέρηση στην ταχύτητα πλοήγησης?

Ναι. Νομίζω είναι λίγο πιο αργή αλλά οι διαφημίσεις δεν παλεύονται πλέον. Θες να διαβάσεις ένα άρθρο και αν δεν έχεις κόφτη είναι σπάσιμο νεύρων. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, OverClocker said:

Ισχύει και δεν αντιλέγω, απλά μου κάνει εντύπωση που ας πουμε στην προκείμενη κόβουν feature που ούτως η άλλως είχε η ναυαρχίδα μόνο και όχι άλλα μοντέλα της. Αν έκανε trickle down, να το καταλάβαινα, ότι δλδ κάποιο Α series τα έχει αυτά και στα S τα καταργήσαμε γιατί αυτούς τους στοχευουμε στα smartwatch. Δεν είναι όμως μόνο η αγοραστική δυνατότητα το θέμα σε αυτή τη κατηγορία πελάτη που λες, γιατί αυτό το αγοραστικό κοινό ως επι των πλείστων κινείται στα μηχανικά ρολόγια και όχι στα smartwatches.

 

Καλά, εννοείται αυτό για τον ξεσηκωμό, τι ξεσηκωμό να κάνεις, αν θες να αντιδράσεις, απλά μην αγοράσεις. Οι εταιρίες καταλαβαίνουν μόνο με χάσιμο χρημάτων(προφανώς). Γιατί αλλιώς αν περιμένεις ξεσηκωμό, δες πόσα χρόνια πήρε το right to repair.

Κάποιες φορές ισχύει πάντως. Ας πούμε το A33 5g της μάνας μου έχει fm δέκτη που εγώ δεν έχω.

Όσο για τα μηχανικά/αυτόματα, θα εκπλαγείς πόσοι έχουν ξεκινήσει να μοστράρουν τα apple watches σε βάρος καλών ρολογιών που έχουν. Έτσι και αλλιώς, για τον ευρύ κόσμο άντε να χτυπήσει στο μάτι το rolex ίσως και κάποιο tag. Και patek philippe να δει κάποιος, μπορεί να περάσει απαρατήρητο. Το apple watch ultra όχι....Επίσης, ακόμη και οι afficionados των καλών ρολογιών θα γίνουν σιγά-σιγά δέσμιοι των δυνατοτήτων ενός smartwatch σε σχέση με ένα συμβατικό αυτόματο. Προβλέπω δεύτερη κρίση των αυτόματων/μηχανικών ρολογιών (εκτός Rolex) όπως όταν εφευρέθηκαν τα quartz...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια.

Υπαρχει καποιος τροπος οταν ερχεται ειδοποιηση (και η οθονη ειναι σβηστη) να βλεπω μια συντομη προεπισκοπηση του μηνυματος που ερχεται απο εφαρμογες οπως viber;

Στο S20u καθε φορα που ερχοταν μηνυμα με σβηστη οθονη μου εδινε μια προεπισκοπηση στην κορυφη της οθονης για λιγα δευτερολεπτα και μετα εσβηνε και αναβε η AOD για να δειχνει οτι εχω 1 ειδοποιηση.

 

Στο S23u απλα αναβει την οθονη κλειδωματος και δεν δειχνει τιποτα αν δεν πατησω πανω στο συμβολο της εφαρμογης που εχει ερθει η ειδοποιηση.

 

ΥΓ. Στις (ρυθμισεις)>(Στυλ αναδυομενης ειδοποιησης) εχω βάλει (Συντομες) και στην επιλογη ''στυλ φωτισμου οθονης edge'' εχω βαλει προβολεας αλλά μονο με ξεκλειδωτη οθονη δειχνει την ειδοποιηση...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, pikat said:

Kαλησπερα παιδια.

Υπαρχει καποιος τροπος οταν ερχεται ειδοποιηση (και η οθονη ειναι σβηστη) να βλεπω μια συντομη προεπισκοπηση του μηνυματος που ερχεται απο εφαρμογες οπως viber;

Στο S20u καθε φορα που ερχοταν μηνυμα με σβηστη οθονη μου εδινε μια προεπισκοπηση στην κορυφη της οθονης για λιγα δευτερολεπτα και μετα εσβηνε και αναβε η AOD για να δειχνει οτι εχω 1 ειδοποιηση.

 

Στο S23u απλα αναβει την οθονη κλειδωματος και δεν δειχνει τιποτα αν δεν πατησω πανω στο συμβολο της εφαρμογης που εχει ερθει η ειδοποιηση.

 

ΥΓ. Στις (ρυθμισεις)>(Στυλ αναδυομενης ειδοποιησης) εχω βάλει (Συντομες) και στην επιλογη ''στυλ φωτισμου οθονης edge'' εχω βαλει προβολεας αλλά μονο με ξεκλειδωτη οθονη δειχνει την ειδοποιηση...

Νομίζω είναι γενικο πρόβλημα αυτό που λες. Δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση. Και εγώ το έχω. 

https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-s23-series/s23-notifications-not-appearing-on-locked-screen/td-p/6886313/page/2

Link to comment
Share on other sites

Να πω και κάτι τραγικά αρνητικό. Το ξεκλείδωμα με αναγνώριση προσώπου είναι τουλάχιστον τραγικό στο s23. Έχω δίπλα δίπλα s20+ και s23 ultra. Το 20 ξεκλειδώνει 10 στις 10 φορές σε φωτισμό εσωτερικού χώρου. Το 23 πάλι απλά δεν ανιχνεύει πρόσωπο. Μόνο σε καλές συνθήκες εξωτερικού χώρου με ήλιο λειτουργεί. Δεν ξέρω για ποιο λόγο το έχουν χαλάσει τόσο.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να πω και κάτι τραγικά αρνητικό. Το ξεκλείδωμα με αναγνώριση προσώπου είναι τουλάχιστον τραγικό στο s23. Έχω δίπλα δίπλα s20+ και s23 ultra. Το 20 ξεκλειδώνει 10 στις 10 φορές σε φωτισμό εσωτερικού χώρου. Το 23 πάλι απλά δεν ανιχνεύει πρόσωπο. Μόνο σε καλές συνθήκες εξωτερικού χώρου με ήλιο λειτουργεί. Δεν ξέρω για ποιο λόγο το έχουν χαλάσει τόσο.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Σήκωνε το σωστά και θα σε αναγνωρίζει 10 στα 10 ακόμα και σε χαμηλό φωτισμό. Είναι καλύτερο από όλα τα προηγούμενα.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήκωνε το σωστά και θα σε αναγνωρίζει 10 στα 10 ακόμα και σε χαμηλό φωτισμό. Είναι καλύτερο από όλα τα προηγούμενα.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν λες να το σηκώνω σωστά;;;; Σου λέω τα δοκιμάζω και τα 2 τώρα που σου γράφω! Το ένα ξεκλειδώνει συνεχώς και το άλλο δεν μπορεί!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες να το σηκώνω σωστά;;;; Σου λέω τα δοκιμάζω και τα 2 τώρα που σου γράφω! Το ένα ξεκλειδώνει συνεχώς και το άλλο δεν μπορεί!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακριβώς το ίδιο κάνω κι εγώ με ένα 22 κι ένα 23. Το 23 έχει την πιο ακριβής αναγνώριση προσώπου!! Σήκωσε το να βλέπει Ακριβώς το πρόσωπο σου και δε θα χάσει ποτέ ξεκλείδωμα. Και σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού!!! Καθετα στο πρόσωπο σου, δεν ξέρω πως να στο πω αλλιώς.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω πως το λες. Ωστόσο θέλω να καταλάβεις και αυτό που λέω εγώ! Για μένα η αναγνώριση προσώπου του 23 είναι 3 γενιές πίσω.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω πως το λες. Ωστόσο θέλω να καταλάβεις και αυτό που λέω εγώ! Για μένα η αναγνώριση προσώπου του 23 είναι 3 γενιές πίσω.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ξαναπέρασε το πρόσωπο!! Επειδή κι εγώ είχα τα προηγούμενα αυτό είναι η εξέλιξη όλων!!! Δε χάνει ποτέ ξεκλείδωμα με το πρόσωπο σε οποιεσδήποτε συνθήκες!!! Ειδικά πριν το ui5 το ξεκλείδωμα με το πρόσωπο ήταν επιεικώς κακό! Με την προηγούμενη αναβάθμιση έγινε τέλειο και στο 22. Αυτό είναι η τελειότερη εξέλιξη. Δε χάνει ποτέ.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει όλα δυστυχώς! Από ότι βλέπω με μια πρόχειρη αναζήτηση που έκανα στο Google βλέπω πολλά θέματα από πρώην κατόχους της σειράς s που λένε τα ίδια με μένα, όποτε προφανώς υπάρχει θέμα. Ίσως στην προσπάθειά τους να το κάνουν πιο ασφαλές να το έκαναν και πιο δύσκολο να σε δει. Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι γενικο πρόβλημα αυτό που λες. Δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση. Και εγώ το έχω. 
https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-s23-series/s23-notifications-not-appearing-on-locked-screen/td-p/6886313/page/2
έχετε ενεργή την τελευταία επιλογή; εμένα σε S21 fe δουλεύει μια χαρά. με κλειστή οθόνη(είτε με AOD είτε χωρίς) ανάβει το brief pop up. το μόνο που θα ήθελα είναι 2 γραμμές κειμένου γιατί μια είναι λίγη afa00c16a752512d1e2726a164f00b69.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι που το έγραφαν στο 22 ότι έχει βελτιωθεί. Πόσο μάλλον αυτό. Αν περιμένει κάποιος με το που σηκώνει το τηλέφωνο, όπως να είναι κι όπως νομίζει , κι ότι θα του αναγνωρίσει το πρόσωπο δεν πρόκειται να συμβεί! Φυσικά και πρέπει να έχει ασφάλεια. Αν το βάλεις σωστά να κοιτάς την κάμερα του ξεκλειδώνει σε όλες τις περιπτώσεις και σε όλες τις συνθήκες.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι που το έγραφαν στο 22 ότι έχει βελτιωθεί. Πόσο μάλλον αυτό. Αν περιμένει κάποιος με το που σηκώνει το τηλέφωνο, όπως να είναι κι όπως νομίζει , κι ότι θα του αναγνωρίσει το πρόσωπο δεν πρόκειται να συμβεί! Φυσικά και πρέπει να έχει ασφάλεια. Αν το βάλεις σωστά να κοιτάς την κάμερα του ξεκλειδώνει σε όλες τις περιπτώσεις και σε όλες τις συνθήκες.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Να σε ρωτήσω κάτι; Τι ακριβώς δεν έχεις καταλάβει από το ότι τα έχω και τα 2 δίπλα μου και τα δοκιμάζω αυτή τη στιγμή που μιλάμε; Γιατί πρέπει σώνει και καλά να με πείσεις ότι είναι καλύτερο το 23 από το το 20; Τις ίδιες κινήσεις κάνω για να ξεκλειδώσει όπως έκανα και στο 20+ και στο 22 ultra. Αυτό απλά δεν νιώθει όταν είναι χαμηλός ο φωτισμός. Ας μας πουν και οι υπόλοιποι. Αυτά που διαβάζω πάντως σε xda, Reddit κλπ. επιβεβαιώνουν αυτό που βιώνω κι εγώ και όχι αυτά που λες εσύ!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι; Τι ακριβώς δεν έχεις καταλάβει από το ότι τα έχω και τα 2 δίπλα μου και τα δοκιμάζω αυτή τη στιγμή που μιλάμε; Γιατί πρέπει σώνει και καλά να με πείσεις ότι είναι καλύτερο το 23 από το το 20; Τις ίδιες κινήσεις κάνω για να ξεκλειδώσει όπως έκανα και στο 20+ και στο 22 ultra. Αυτό απλά δεν νιώθει όταν είναι χαμηλός ο φωτισμός. Ας μας πουν και οι υπόλοιποι. Αυτά που διαβάζω πάντως σε xda, Reddit κλπ. επιβεβαιώνουν αυτό που βιώνω κι εγώ και όχι αυτά που λες εσύ!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μα σου λέει ότι είναι η τελειότερη εξέλιξη τι δεν καταλαβαίνεις???Δεν προκειτε να αλλάξει γνώμη κ να θιχτεί


Sent from my iPad Pro using Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, pikat said:

Kαλησπερα παιδια.

Υπαρχει καποιος τροπος οταν ερχεται ειδοποιηση (και η οθονη ειναι σβηστη) να βλεπω μια συντομη προεπισκοπηση του μηνυματος που ερχεται απο εφαρμογες οπως viber;

Στο S20u καθε φορα που ερχοταν μηνυμα με σβηστη οθονη μου εδινε μια προεπισκοπηση στην κορυφη της οθονης για λιγα δευτερολεπτα και μετα εσβηνε και αναβε η AOD για να δειχνει οτι εχω 1 ειδοποιηση.

 

Στο S23u απλα αναβει την οθονη κλειδωματος και δεν δειχνει τιποτα αν δεν πατησω πανω στο συμβολο της εφαρμογης που εχει ερθει η ειδοποιηση.

 

ΥΓ. Στις (ρυθμισεις)>(Στυλ αναδυομενης ειδοποιησης) εχω βάλει (Συντομες) και στην επιλογη ''στυλ φωτισμου οθονης edge'' εχω βαλει προβολεας αλλά μονο με ξεκλειδωτη οθονη δειχνει την ειδοποιηση...

Δοκιμασες να πας ειδοποιησεις-εφαρμογες ,πατας στην εφαρμογη που θες και επιλεγεις χαμηλα εκει που λεει "πταν ειναι κλειδωμενο".αν καταλαβα σωστα τι ρωτας..

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Κάποιες φορές ισχύει πάντως. Ας πούμε το A33 5g της μάνας μου έχει fm δέκτη που εγώ δεν έχω.

Στο ραδιόφωνο όντως αλλά είναι απ τις λίγες εξαιρέσεις το οποίο για κάποιο λόγο ισχύει και σε άλλες εταιρείες, όχι μόνο στη samsung.

8 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Όσο για τα μηχανικά/αυτόματα, θα εκπλαγείς πόσοι έχουν ξεκινήσει να μοστράρουν τα apple watches σε βάρος καλών ρολογιών που έχουν. Έτσι και αλλιώς, για τον ευρύ κόσμο άντε να χτυπήσει στο μάτι το rolex ίσως και κάποιο tag. Και patek philippe να δει κάποιος, μπορεί να περάσει απαρατήρητο. Το apple watch ultra όχι....

Κοίτα, αν σκεφτείς ότι το ultra έχει 1κ και αυτό πλέον, είναι λογικό μιας και είναι ακριβότερο από αρκετά low budget αυτόματα ρολόγια, οπότε για αυτούς που δεν τους ενδιαφέρει το ρολόι με ότι αυτό πρεσβεύει, ναι, θα τους κάνει περισσότερο εντύπωση το watch ultra και θα νομίζουν ότι τους έβρισες αν ακούσουν την φράση "Royal Oak".

 

8 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Επίσης, ακόμη και οι afficionados των καλών ρολογιών θα γίνουν σιγά-σιγά δέσμιοι των δυνατοτήτων ενός smartwatch σε σχέση με ένα συμβατικό αυτόματο. Προβλέπω δεύτερη κρίση των αυτόματων/μηχανικών ρολογιών (εκτός Rolex) όπως όταν εφευρέθηκαν τα quartz...

Μπορεί και είναι μια πιθανότητα αν και νομίζω ότι το κοινό των μηχανικών ρολογιών πιο πολύ θα κινηθεί προς τα smartrings/ wrist bands(φάση whoop) ειδικά όταν ωριμάσουν περισσότερο ώστε να συνυπάρχουν μεταξύ τους.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ilka71 said:

έχετε ενεργή την τελευταία επιλογή; εμένα σε S21 fe δουλεύει μια χαρά. με κλειστή οθόνη(είτε με AOD είτε χωρίς) ανάβει το brief pop up. το μόνο που θα ήθελα είναι 2 γραμμές κειμένου γιατί μια είναι λίγη 

 

Εγω την εχω ενεργη ναι. 

Το δοκιμασα μια τωρα μιας και τεθηκε το θεμα. 

Λαμβανω brief pop up απ ολες τις εφαρμογες, οχι ομως απ το viber.

Απλα επειδη κυριως χρησιμοποιω το viber sto 90%  της επικοινωνιας δεν ειχα παρατηρησει οτι μονο με αυτο ειναι το προβλημα και τωρα που το αναφεραμε το τσεκαρα..

Αυτο για τις γραμμες ισχυει... Και εγω θα ηθελα 2.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Vlasismiriagos said:

Να σε ρωτήσω κάτι; Τι ακριβώς δεν έχεις καταλάβει από το ότι τα έχω και τα 2 δίπλα μου και τα δοκιμάζω αυτή τη στιγμή που μιλάμε; Γιατί πρέπει σώνει και καλά να με πείσεις ότι είναι καλύτερο το 23 από το το 20; Τις ίδιες κινήσεις κάνω για να ξεκλειδώσει όπως έκανα και στο 20+ και στο 22 ultra. Αυτό απλά δεν νιώθει όταν είναι χαμηλός ο φωτισμός. Ας μας πουν και οι υπόλοιποι. Αυτά που διαβάζω πάντως σε xda, Reddit κλπ. επιβεβαιώνουν αυτό που βιώνω κι εγώ και όχι αυτά που λες εσύ!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν και είναι η 1η φορά που βάζω την αναγνώριση προσώπου στις επιλογές ξεκλείδωμα τις,θεωρώ κι εγώ πως είναι μέτρια η υλοποίηση του.

Πολλές είναι οι φορές που δεν με αναγνωρίζει.

Κι επειδή η μόνη σύγκριση που είχα δίπλα δίπλα ήταν με ένα iphone 14 pro,της Samung φαίνεται πρόχειροδουλειά.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω και εγώ αναγνώριση προσώπου και θα σας πω. Πάντως στο s22u μου είχε φανεί απλώς οκ και εννοειται με γυαλιά κλπ υπήρχε πρόβλημα...μη συγκρίνετε με iphone...για αυτό άλλωστε τα iphone έχουν και τόσο μεγάλο notch...κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις ..προτιμώ πάντως το αποτύπωμα για θέματα ασφάλειας. ειδικά όταν είναι τόσο γρηγορο. 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που ρώτησε επάνω για γενικό ad block (και επειδή μετά γέμισε το thread από το πόσο καλή είναι η υλοποίηση προσώπου )
ADGUARD και καθάρισες φίλε...το έχω αγορασμένο και το δουλεύω σε όποια συσκευή αγοράζω και έχω ξενοιασει...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Konstantine73 said:

Για κάποιον που ρώτησε επάνω για γενικό ad block (και επειδή μετά γέμισε το thread από το πόσο καλή είναι η υλοποίηση προσώπου emoji28.png )
ADGUARD και καθάρισες φίλε...το έχω αγορασμένο και το δουλεύω σε όποια συσκευή αγοράζω και έχω ξενοιασει...

sent from my S21 FE 8/256
 

αν βαλεις χειροκινητα dns του adguard, δεν ειναι το ιδιο; πρεπει να το αγορασεις;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...