Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 ώρες πριν, costsa41 said:

Αν πάρεις παράδειγμα πόσο πωλείται το συγκεκριμένο τηλέφωνο στο άλλο γνωστό σάιτ η pandas μου το πήρε σε πιο καλή τιμή. Και είναι συν τα 100.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κώστα, τα +100 τα παίρνεις ούτως ή άλλως. Μη τα υπολογίζεις με το s10. 

Πόσο σου δώσανε μόνο  για τη συσκευή; 

Ρωτάω για να καταλάβω τι παίζει με αυτούς. 

Εγώ πχ δοκίμασα για το s23u 512gb άριστο και μου έβγαλε 485 μείον προμήθεια 413€. 

Αστείο.... 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung βελτιώνει τη δυνατότητα επισκευής του Galaxy S23 Ultra, ξεκινώντας από την μπαταρία (σε μετάφραση...)

Samsung-galaxy-s23-ultra-teardown-batter

Στην περίπτωση των smartphone, η μπαταρία είναι το πιο σημαντικό στοιχείο για εύκολη αντικατάσταση, καθώς είναι ένα από τα εξαρτήματα που φθείρονται πιο εύκολα με την πάροδο του χρόνου. Και αν κάποτε αρκούσε να αφαιρέσετε το πίσω κέλυφος για να αντικαταστήσετε την μπαταρία, τώρα που τα smartphone είναι κατασκευασμένα από γυαλί είναι πολύ πιο δύσκολο να το κάνετε. Ακόμα και στην περίπτωση της Samsung, που στο παρελθόν είχε δυσκολέψει τη ζωή όσων προσπάθησαν να το κάνουν χρησιμοποιώντας μπαταρίες που δεν αφαιρούνταν καθόλου εύκολα.

Ευτυχώς με το Samsung Galaxy S23 η κατάσταση αλλάζει. Μόλις αποσυναρμολογηθεί , αποδεικνύεται ότι έχει εισαχθεί μια ειδική γλωττίδα αφαίρεσης στο εσωτερικό του: απλώς τραβήξτε την για να αποσυνδέσετε την μπαταρία από το σώμα με σχετική ευκολία (υπό την προϋπόθεση ότι γνωρίζετε πώς να ανοίξετε το σώμα), χωρίς να διακινδυνεύσετε να το καταστρέψετε σε μια προσπάθεια αναγκαστικής έξω από το περίβλημά του.

Όπως λέει η ομάδα του iFixit , δεν ήταν τόσο εύκολο να αντικαταστήσεις την μπαταρία σε μια κορυφαία Samsung από το 2015, δηλαδή από τη μετάβαση από το S5 στο S6 και την εγκατάλειψη του πλαστικού υπέρ του γυαλιού. Ωστόσο, υπάρχει ακόμη πολλή δουλειά να γίνει: η βαθμολογία που λήφθηκε στο iFixit είναι 4/10 , η οποία θα μπορούσε να ανέλθει στο 6/10 εάν η Samsung διαθέσει στους χρήστες ανταλλακτικά και εγχειρίδια αποσυναρμολόγησης. και υπάρχουν όλα τα σημάδια ότι το κάνει, έχοντας ασπαστεί το δικαίωμα στην αποκατάσταση

Το Samsung Galaxy S23 Ultra αποσυναρμολογήθηκε

https://gizchina-it.translate.goog/2023/02/samsung-galaxy-s23-ultra-5g-test-resistenza-riparabilita-teardown-video/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=el&_x_tr_hl=el

 

 

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

Κώστα, τα +100 τα παίρνεις ούτως ή άλλως. Μη τα υπολογίζεις με το s10. 
Πόσο σου δώσανε μόνο  για τη συσκευή; 
Ρωτάω για να καταλάβω τι παίζει με αυτούς. 
Εγώ πχ δοκίμασα για το s23u 512gb άριστο και μου έβγαλε 485 μείον προμήθεια 413€. 
Αστείο.... 
Αστείο πραγματικά!!! Για νέες συσκευές δεν αξίζει εννοείται!!! Δίπλα είδα 512 s10 plus στα 220 . Το δικό μου είναι μικρότερης χωρητικότητας μου το πήραν 215 συν τα 100 της samsung σύνολο 315. Και αμφιβάλλω αν κάποιος αγοράσει χωρίς εγγύηση τηλέφωνο τόσων χρόνων στα 220 που ζητάνε εκεί.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, costsa41 said:

Δεν ισχύει για τα μαγαζιά του skroutz η προσφορά. Τα 100 είναι της samsung. Για τα χρήματα από τηλέφωνο δεν έχει να κάνει η samsung αλλά η pandas.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τα χρήματα στα δίνει η Pandas αλλά το voucher code στο δίνει η samsung και αν έχω καταλάβει καλά είναι και ξέχωρο κομμάτι από to samsung eshop.

To trade in πρώτα ξεκινάει με το ότι θα πρέπει να μπορεί να σου εμφανιστεί στο samsung members. Αν το skroutzομάγαζο το έχει αγοράσει από συνεργαζόμενο κατάστημα και αποφορολόγηση, θα πρέπει να έχει στα benefits το option για να κάνει αίτηση για το voucher.(άσχετα αν θα το εγκρίνουν η όχι μετά)

Τέλος, πράγματι, έχετε δίκιο, σε αυτό εδώ όντως γράφει ότι για να πάρεις το voucher code εννοεί πρακτικά ότι η ημερομηνία απόδειξης/τιμολογίου πρέπει να είναι μέχρι 19/3 αλλά πρέπει να έχεις αποδεικτικό ότι το έκανες προπαραγγελία στο ίδιο κατάστημα μέχρι και 16/02

 

β) να αγοράσει το Προϊόν εντός του διαστήματος από 17/02/2023 έως και 19/03/2023 («Διάρκεια
Αγορών») βάσει παραστατικού αγοράς από το ίδιο κατάστημα που είχε προπαραγγείλει το Προϊόν
και
γ) να ολοκληρώσει τη διαδικασία συμμετοχής μέσω Samsung Members που περιγράφεται στον
παρακάτω όρο 4 εντός του διαστήματος 17/02/2023 έως και 19/04/2023 (εφεξής «Διάρκεια
Συμμετοχής»).

 

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως τα 220 που σου έδωσαν είναι λίγα. Αν δεις όλες τις αγγελίες παίζουν από 280-300.

Δεω έχει σημασία όμως τώρα οπότε το κλείνουμε. 

Σαν τελικό συμπέρασμα δικό μου είναι πως κάνουν πολύ χαμηλές προσφορές. Το δοκίμασα και με παλιότερες συσκευές (Α71 κλπ) 

 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σημερα τελικα το πηρα και εγω στα χερια μου. Εκει στην εφαρμογη στα πλεονεκτηματα δεν εχει το σημειο για να βαλω τα στοιχεια της προπαραγγελιας και της αποδειξης αγορας. ΓΝωριζει καποιος πως μπορει να εμφανιστει;

Νομιζω ειχα διαβασει καπου στα προηγουμενα του μιτου καποιο παιδι που ειχε αναλογο προβλημα και αν θυμαμαι επικοινωνησε με Samsung και καπως το ελυσαν, καμια ιδεα εχουμε;

 

Καλοριζικο σε ολους !!

 

υγ. εκανα νεο τοπικ χωρις να το πολυκαταλαβω ηθελα να γραψω στο s23 ultra topic..tragic μπορει να το φτιαξει καποιος admin ?

 

Edited by santon
Link to comment
Share on other sites

Tωρα τελευταια αρχιζει και δεν μου χτυπαει για ειδοποιησεις απο messenger. Πηγα στις ρυθμισεις ειδοποιησεων και διαπιστωσα οτι ενω εχω απενεργοπιησει καποιες εφαρμογες να μην στελνουν ειδοποιησεις, μολις φευγω απο την σελιδα και ξαναγυριζω εχουν παλι ενεργοποιηθει. Ειναι bug αυτο ή κανω κατι λαθος?

 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. 

Η σιλικόνης της Samsung είναι η κλασική μαλακή που μαζεύει σκόνη σαν τον διάολο;;; 

Ψάχνω μια blue navy πλάτης και δεν βρίσκω. 

Ευχαριστώ. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πέρσι είχα πάρει μία burgundy για το s22u και μάζευε πολλή σκόνη. Φέτος που πήρε μία η σύζυγος για το s23u δε μαζεύει καθόλου. Ίσως άλλξαν το υλικό

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Από όσους έχουν αγοράσει θηκη, ποιες προτείνετε για τη καλύτερη κάλυψη του κινητού μας?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, bekatakis said:

Από όσους έχουν αγοράσει θηκη, ποιες προτείνετε για τη καλύτερη κάλυψη του κινητού μας?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλύτερη προστασία προσφέρουν οι θήκες οι οποίες είναι η βιβλίο και κλείνουν με καλο μαγνητικό κούμπωμα. Εγώ πάντα τέτοια χρησιμοποιώ χαλάει βέβαια την εμφάνιση αλλά είσαι σίγουρος ότι το κινητό δεν πρόκειται να πάθει τίποτα. Το προηγούμενο τηλέφωνο είχα note 10 plus μου είχε πέσει άπειρες φορές στην δουλειά μου, είχε φύγει ακόμη και από ουρανό αυτοκινήτου σε κίνηση. Το είδε περαστικός πήρα τηλέφωνο και μου το επέστρεψε. Μετά από τρία χρόνια που το πούλησα ήτανε σαν καινούργιο. Έχουν τέτοιες στο AliExpress

 

Screenshot_20230303_120944_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Πέρσι είχα πάρει μία burgundy για το s22u και μάζευε πολλή σκόνη. Φέτος που πήρε μία η σύζυγος για το s23u δε μαζεύει καθόλου. Ίσως άλλξαν το υλικό

Έχουν το ίδιο grip?

Γιατί και γω στο 9αρι που ειχα κάποια στιγμή μια της samsung είχε φανταστικό γκριπ αλλά για ακριβώς Τον ίδιο λόγο μαγνητίζει και τη σκονη

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gab said:

Καλύτερη προστασία προσφέρουν οι θήκες οι οποίες είναι η βιβλίο και κλείνουν με καλο μαγνητικό κούμπωμα. Εγώ πάντα τέτοια χρησιμοποιώ χαλάει βέβαια την εμφάνιση αλλά είσαι σίγουρος ότι το κινητό δεν πρόκειται να πάθει τίποτα. Το προηγούμενο τηλέφωνο είχα note 10 plus μου είχε πέσει άπειρες φορές στην δουλειά μου, είχε φύγει ακόμη και από ουρανό αυτοκινήτου σε κίνηση. Το είδε περαστικός πήρα τηλέφωνο και μου το επέστρεψε. Μετά από τρία χρόνια που το πούλησα ήτανε σαν καινούργιο. Έχουν τέτοιες στο AliExpress

 

Screenshot_20230303_120944_Chrome.jpg

σχετικά άβολες πάντως ειδικά σε τράβηγμα φωτογραιών, selfie κλπ. Επίσης, αν σου πέσει με ανοιχτό το κάλυμμα, κλάφτα...γενικά μόνο κάποιες θωρακισμένες παρέχουν απόλυτη προστασία αλλά το κάνουν έκτρωμα το κινητο.

5 minutes ago, OverClocker said:

Έχουν το ίδιο grip?

Γιατί και γω στο 9αρι που ειχα κάποια στιγμή μια της samsung είχε φανταστικό γκριπ αλλά για ακριβώς Τον ίδιο λόγο μαγνητίζει και τη σκονη

η καινούργια μια χαρά grip έχει πάντως

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

έχει βρει κανείς αν μπορούν να μπουν ελληνικά στο dial pad;

Αυτό το εκνευριστικό να έχεις το τηλέφωνο πάνω στο γραφείο και να το πατάς και να κτυπάει στο γραφείο επειδή ο κάμερες είναι στη μία πλευρά που το πας;

Επίσης είναι απαράδεκτο σε αυτή την τιμή να μην υπάρχει 3d face ώστε να ανοίγει το τηλέφωνο με το πρόσωπο σε χαμηλό φωτισμό.

Αυτά κατά τα λοιπά ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Dark_Lord said:

σχετικά άβολες πάντως ειδικά σε τράβηγμα φωτογραιών, selfie κλπ. Επίσης, αν σου πέσει με ανοιχτό το κάλυμμα, κλάφτα...γενικά μόνο κάποιες θωρακισμένες παρέχουν απόλυτη προστασία αλλά το κάνουν έκτρωμα το κινητο.

η καινούργια μια χαρά grip έχει πάντως

Η silicone της samsung ειναι εξαιρετική.Και καλο grip και δεν τραβαει πολυ σκονη και επισης δεν εχει το εκνευριστικο αλλων silicone που αν πας να βγαλεις το κινητο απο την τσεπη σου τραβαει και την τσεπη μαζι.Έχει πολυ premium αισθηση θεωρω

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθα στην παρέα κι εγώ. Έδωσα το S21 ultra και μεταφέρθηκα εδώ. Μέχρι τώρα πολύ καλές εντυπώσεις. Στα μεγάλα συν που θα έβαζα κάνοντας τη μετάβαση είναι
1. Μπαταρία. Το S21 ultra εμένα προσωπικά με είχε απογοητεύσει αρκετά, και ειδικά όταν είχα αρχίσει να χρησιμοποιώ ως δεύτερη συσκευή το 13 pro max, μεγάλωσε ακόμα περισσότερο η απογοήτευση μου. Μέχρι τώρα το S23 είναι πολύ δυνατό. Κινητό που με σκληρή χρήση σε ταξίδι με φωτογραφίες και βίντεο όλη μέρα, μόνο με 5g και δεν σε αγχώνει για το αν θα βγάλει τη μέρα
2. Φωτεινότητα οθόνης. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην βλέπεις καθαρά πουθενά. Όσο ήλιο και να έχεις κόντρα, βλέπεις τέλεια.
3. Δόνηση. Μου αρέσει πολύ το πώς χτυπάει το μοτορακι που έχουν βάλει φέτος, μου δίνει πολύ πιο premium αίσθηση.

Το μόνο αρνητικό που έχω να προσαψω που μπορεί απλά να έτυχε και να φταίει το δίκτυο, είναι ότι 3 στιγμές μου έκοψε τα δεδομένα και έχασε σήμα και ξεκόλλησε μόνο με reboot. Δεν ξέρω αν έτυχε σε κανέναν άλλον. Απλά επειδή έχω το 13 pro max ως δεύτερο, είχε κανονικά σήμα σε αυτές τις περιστάσεις

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, margianniss said:

Η silicone της samsung ειναι εξαιρετική.Και καλο grip και δεν τραβαει πολυ σκονη και επισης δεν εχει το εκνευριστικο αλλων silicone που αν πας να βγαλεις το κινητο απο την τσεπη σου τραβαει και την τσεπη μαζι.Έχει πολυ premium αισθηση θεωρω

Πήρα την Silicone Gadget. Αρκετά καλή, βέβαια μου αρέσει νομίζω περισσότερο η Leather και η Grip.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε κανενα link??

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσα θα γράψω, αλλά έχω πολλές σκέψεις.

Ξεκινώ από το ότι προέρχομαι από Note 8, με το οποίο είμαι εξαιρετικά ευχαριστημένος. 4,5 χρόνια δουλειάς, έβγαλε και την τηλεκπαίδευση (η σύζυγος κράτησε την Wacom, το παιδί το Tab S7+ κι εγώ έμεινα με το πιστό σκυλί να δουλεύω). Στους 650 κύκλους άλλαξα την μπαταρία στην Smartec, χωρίς reset κτλ. Είχε μια πτώση απόδοσης, όχι κάτι τραγικό, αλλά είπα να την αλλάξω για σιγουριά*. Σήμερα είμαι στους 950-1000 κύκλους συνολικά (άρα κάπου 300+ με την νέα μπαταρία). Γενικά την μπαταρία την φρόντιζα, δηλαδή φόρτιζα την νύχτα ή το μεσημέρι με χαμηλή ισχύ (έχω στην σειρά όλους τους φορτιστές της Samsung: 15, 25, 45W). Ούτε 10 φορές δεν χρειάστηκε να κάνω μερική φόρτιση, ενώ και η χρήση που κάνω είναι μία από τις δύο περιπτώσεις: ή βγάζω όλη την ημέρα χωρίς τηλέφωνα (χρησιμοποιώ για ενημέρωση τα tablets και τους υπολογιστές), οπότε η μπαταρία κρατάει 2 ημέρες, ή του πίνω το αίμα και η μπαταρία τελειώνει σε μισή ημέρα (όταν βρίσκομαι έξω). Ως μέσος όρος, όμως, υπολογίζω κάπου 200 φορτίσεις το χρόνο, οπότε άλλαξα την μπαταρία στα 3+ χρόνια. Σε αυτόν τον τομέα το S23 είναι πολύ καλύτερο βέβαια.

Τώρα, μια απογοήτευση που υπάρχει είναι ως προς την πληρότητα του εξοπλισμού. Ούτε led, ούτε βιομετρικοί αισθητήρες όπως στο Note 8. Τελευταία φορά που χρησιμοποίησα τους αισθητήρες του Note 8 ήταν την ημέρα που παρέλαβα το S23. Μια μαθήτρια αισθανόταν χάλια. Τις μέτρησα παλμούς (122 έγραψε) και οξυγόνο (98). Μετά έφτασε και η νοσηλεύτρια (έχουμε κι από αυτό στο σχολείο) και με το μηχάνημα έβγαλε τα ίδια αποτελέσματα (120 και 98). Την κατάσταση αυτή την αποδέχεσαι, όμως, αφού σκοπός τους είναι να πουλήσουν ρολόγια (κάπως σαν το ραδιόφωνο δηλαδή), αν και την θεωρώ απαράδεκτη.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω και δεν αποδέχομαι με τίποτα είναι το θέμα θήκη. Αγόρασα κινητό και δεν θέλω να το χρησιμοποιήσω (το έχω τόσες ημέρες και δεν το έχω δουλέψει καθόλου) γιατί δεν βρίσκω μια θήκη να με βολεύει. ΚΑΜΙΑ δεν μπορεί να συγκριθεί με την clear view του Note 8 ως προς την ευχρηστία (για ασφάλεια δεν ήταν τόσο καλή**). Με το ένα χέρι μπορώ να αποδέχομαι κλήσεις, αφού έχω δει το όνομα του καλούντος, να κλείνω το τηλέφωνο, να ελέγχω για εισερχόμενες ειδοποιήσεις κτλ. Ταυτόχρονα είναι και standing case. Η smart view του S23 είναι γελοία μπροστά της χρηστικά, εκτός της προστασίας δηλαδή. Ένα παραθυράκι πάνω δεξιά, χωρίς προστασία της οθόνης (άρα χρειάζεται μεμβράνη)... τι να πατήσεις εκεί; Πώς θα το πιάσεις το κινητό για να αποδεχθείς κλήση που είναι το αμεσότερο; Πώς θα το κρατήσεις και πώς θα φτάσεις να το χειριστείς; Ακόμη και του Note 2, που είχε παραθυράκι στην μέση της οθόνης ήταν καλύτερη. Από την άλλη, αν βάλεις απλή θήκη και μεμβράνη ή τζάμι μπροστά (για την δική μου  χρήση τουλάχιστον), θα πρέπει να αλλάζεις μεμβράνες και τζάμια συνέχεια γιατί όλη την ημέρα στην δουλειά η συσκευή βρίσκεται μέσα στην τσάντα, οπότε η οθόνη έρχεται σε επαφή με χαρτιά, στυλό και ό,τι άλλο βρεθεί στο συγκεκριμένο σημείο, άρα θα γρατζουνιστεί (το τζάμι θα φύγει κιόλας). Να πάρεις θήκη πορτοφόλι, όπως αναφέρθηκε παραπάνω; Τότε χάνεις τον χειρισμό και την εποπτεία της συσκευής. Πραγματικά είμαι σε αδιέξοδο με το συγκεκριμένο θέμα. Για το Note 8 είχα αγοράσει μεμβράνες, είχα πάρει και γυαλί (Dome) και δεν τα φόρεσα ποτέ, ενώ η συσκευή είναι ακόμη σαν καινούργια*** (ούτε γρατζουνιά δεν υπάρχει). Για το S23 είμαι σε αδιέξοδο. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα. Ό,τι κι αν κάνω οδηγεί σε περίεργους και ανεπιθύμητους συμβιβασμούς. Αν είχα ένα Redmi Note, όπως το παιδί, να βάλω μια μεμβράνη και μια σιλικόνη. Αλλά για τέτοια συσκευή να μην βρίσκεις μια θήκη αξιοπρεπή; Δεν έχει πει κανείς στην Samsung ότι η smart view δεν είναι βολική στην χρήση; Είμαι σε φάση να δώσω το κινητό και να κρατήσω το Note 8 μιας που με καλύπτει σε όλα (παιχνίδια δεν παίζω) εκτός των security updates, που ήταν η αιτία να αλλάξω συσκευή.

 

Σας έπρηξα, αλλά είπα να γράψω τον πόνο μου.

 

Ευχαριστώ.

 

* Πριν το Note 8, είχα το Note 2 και μια πεσμένη μπαταρία, που έλεγα να την αλλάξω όταν γύριζα από διακοπές, μου έκαψε το κινητό καθώς δεν μπορούσε να δώσει την απαιτούμενη ισχύ, το έβαζα συνέχεια στον φορτιστή κτλ κτλ.

** Κάτω μου έχουν πέσει τα εξής κινητά:

  • Nokia 6210 (το έριξε άλλος): Σπασμένη η επαφή στο modem (κλασσικό πρόβλημα) με χαμένες κλήσεις
  • Nokia N82: Κουβαλούσα πράγματα, αλλά ήταν ανάγκη να απαντήσω, οπότε το ρίσκαρα και μου έπεσε κάτω. Λίγο χρώμα έφυγε και αυτό ήταν όλο.
  • Nokia N8: Βιασύνη να φύγω, έπεσε κάτω, θα έπεφτε στο χαλί χωρίς ζημιά, αλλά ένας φίλος το σούταρε στην προσπάθειά του να το πιάσει και το πέταξε στο πλακάκι. Ελαφρύ σπάσιμο πάνω στο πλαστικό καπάκι
  • Samsung Galaxy Note 8 (το έριξε άλλος): Έπεσε με την θήκη κλειστή με την οθόνη προς τα κάτω, απολύτως παράλληλα με το έδαφος (μεγάλη επιφάνεια, μικρή πίεση). Καμία απολύτως ζημιά. Έκτοτε δεν άφησα ποτέ το κινητό σε επικίνδυνο σημείο ή δίπλα σε άλλον και ησύχασα. Καθαρή τύχη γιατί συνήθως η clear view άνοιγε κατά την πτώση και η οθόνη έσπαγε εύκολα.

*** Δύο φορές τον χρόνο το αφαιρούσα από την θήκη, καθάριζα προσεκτικά και πλήρως την συσκευή και την θήκη και όλα ήταν μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, pipinos1976 said:

Δεν ξέρω πόσα θα γράψω, αλλά έχω πολλές σκέψεις.

Ξεκινώ από το ότι προέρχομαι από Note 8, με το οποίο είμαι εξαιρετικά ευχαριστημένος. 4,5 χρόνια δουλειάς, έβγαλε και την τηλεκπαίδευση (η σύζυγος κράτησε την Wacom, το παιδί το Tab S7+ κι εγώ έμεινα με το πιστό σκυλί να δουλεύω). Στους 650 κύκλους άλλαξα την μπαταρία στην Smartec, χωρίς reset κτλ. Είχε μια πτώση απόδοσης, όχι κάτι τραγικό, αλλά είπα να την αλλάξω για σιγουριά*. Σήμερα είμαι στους 950-1000 κύκλους συνολικά (άρα κάπου 300+ με την νέα μπαταρία). Γενικά την μπαταρία την φρόντιζα, δηλαδή φόρτιζα την νύχτα ή το μεσημέρι με χαμηλή ισχύ (έχω στην σειρά όλους τους φορτιστές της Samsung: 15, 25, 45W). Ούτε 10 φορές δεν χρειάστηκε να κάνω μερική φόρτιση, ενώ και η χρήση που κάνω είναι μία από τις δύο περιπτώσεις: ή βγάζω όλη την ημέρα χωρίς τηλέφωνα (χρησιμοποιώ για ενημέρωση τα tablets και τους υπολογιστές), οπότε η μπαταρία κρατάει 2 ημέρες, ή του πίνω το αίμα και η μπαταρία τελειώνει σε μισή ημέρα (όταν βρίσκομαι έξω). Ως μέσος όρος, όμως, υπολογίζω κάπου 200 φορτίσεις το χρόνο, οπότε άλλαξα την μπαταρία στα 3+ χρόνια. Σε αυτόν τον τομέα το S23 είναι πολύ καλύτερο βέβαια.

Τώρα, μια απογοήτευση που υπάρχει είναι ως προς την πληρότητα του εξοπλισμού. Ούτε led, ούτε βιομετρικοί αισθητήρες όπως στο Note 8. Τελευταία φορά που χρησιμοποίησα τους αισθητήρες του Note 8 ήταν την ημέρα που παρέλαβα το S23. Μια μαθήτρια αισθανόταν χάλια. Τις μέτρησα παλμούς (122 έγραψε) και οξυγόνο (98). Μετά έφτασε και η νοσηλεύτρια (έχουμε κι από αυτό στο σχολείο) και με το μηχάνημα έβγαλε τα ίδια αποτελέσματα (120 και 98). Την κατάσταση αυτή την αποδέχεσαι, όμως, αφού σκοπός τους είναι να πουλήσουν ρολόγια (κάπως σαν το ραδιόφωνο δηλαδή), αν και την θεωρώ απαράδεκτη.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω και δεν αποδέχομαι με τίποτα είναι το θέμα θήκη. Αγόρασα κινητό και δεν θέλω να το χρησιμοποιήσω (το έχω τόσες ημέρες και δεν το έχω δουλέψει καθόλου) γιατί δεν βρίσκω μια θήκη να με βολεύει. ΚΑΜΙΑ δεν μπορεί να συγκριθεί με την clear view του Note 8 ως προς την ευχρηστία (για ασφάλεια δεν ήταν τόσο καλή**). Με το ένα χέρι μπορώ να αποδέχομαι κλήσεις, αφού έχω δει το όνομα του καλούντος, να κλείνω το τηλέφωνο, να ελέγχω για εισερχόμενες ειδοποιήσεις κτλ. Ταυτόχρονα είναι και standing case. Η smart view του S23 είναι γελοία μπροστά της χρηστικά, εκτός της προστασίας δηλαδή. Ένα παραθυράκι πάνω δεξιά, χωρίς προστασία της οθόνης (άρα χρειάζεται μεμβράνη)... τι να πατήσεις εκεί; Πώς θα το πιάσεις το κινητό για να αποδεχθείς κλήση που είναι το αμεσότερο; Πώς θα το κρατήσεις και πώς θα φτάσεις να το χειριστείς; Ακόμη και του Note 2, που είχε παραθυράκι στην μέση της οθόνης ήταν καλύτερη. Από την άλλη, αν βάλεις απλή θήκη και μεμβράνη ή τζάμι μπροστά (για την δική μου  χρήση τουλάχιστον), θα πρέπει να αλλάζεις μεμβράνες και τζάμια συνέχεια γιατί όλη την ημέρα στην δουλειά η συσκευή βρίσκεται μέσα στην τσάντα, οπότε η οθόνη έρχεται σε επαφή με χαρτιά, στυλό και ό,τι άλλο βρεθεί στο συγκεκριμένο σημείο, άρα θα γρατζουνιστεί (το τζάμι θα φύγει κιόλας). Να πάρεις θήκη πορτοφόλι, όπως αναφέρθηκε παραπάνω; Τότε χάνεις τον χειρισμό και την εποπτεία της συσκευής. Πραγματικά είμαι σε αδιέξοδο με το συγκεκριμένο θέμα. Για το Note 8 είχα αγοράσει μεμβράνες, είχα πάρει και γυαλί (Dome) και δεν τα φόρεσα ποτέ, ενώ η συσκευή είναι ακόμη σαν καινούργια*** (ούτε γρατζουνιά δεν υπάρχει). Για το S23 είμαι σε αδιέξοδο. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα. Ό,τι κι αν κάνω οδηγεί σε περίεργους και ανεπιθύμητους συμβιβασμούς. Αν είχα ένα Redmi Note, όπως το παιδί, να βάλω μια μεμβράνη και μια σιλικόνη. Αλλά για τέτοια συσκευή να μην βρίσκεις μια θήκη αξιοπρεπή; Δεν έχει πει κανείς στην Samsung ότι η smart view δεν είναι βολική στην χρήση; Είμαι σε φάση να δώσω το κινητό και να κρατήσω το Note 8 μιας που με καλύπτει σε όλα (παιχνίδια δεν παίζω) εκτός των security updates, που ήταν η αιτία να αλλάξω συσκευή.

 

Σας έπρηξα, αλλά είπα να γράψω τον πόνο μου.

 

Ευχαριστώ.

 

* Πριν το Note 8, είχα το Note 2 και μια πεσμένη μπαταρία, που έλεγα να την αλλάξω όταν γύριζα από διακοπές, μου έκαψε το κινητό καθώς δεν μπορούσε να δώσει την απαιτούμενη ισχύ, το έβαζα συνέχεια στον φορτιστή κτλ κτλ.

** Κάτω μου έχουν πέσει τα εξής κινητά:

  • Nokia 6210 (το έριξε άλλος): Σπασμένη η επαφή στο modem (κλασσικό πρόβλημα) με χαμένες κλήσεις
  • Nokia N82: Κουβαλούσα πράγματα, αλλά ήταν ανάγκη να απαντήσω, οπότε το ρίσκαρα και μου έπεσε κάτω. Λίγο χρώμα έφυγε και αυτό ήταν όλο.
  • Nokia N8: Βιασύνη να φύγω, έπεσε κάτω, θα έπεφτε στο χαλί χωρίς ζημιά, αλλά ένας φίλος το σούταρε στην προσπάθειά του να το πιάσει και το πέταξε στο πλακάκι. Ελαφρύ σπάσιμο πάνω στο πλαστικό καπάκι
  • Samsung Galaxy Note 8 (το έριξε άλλος): Έπεσε με την θήκη κλειστή με την οθόνη προς τα κάτω, απολύτως παράλληλα με το έδαφος (μεγάλη επιφάνεια, μικρή πίεση). Καμία απολύτως ζημιά. Έκτοτε δεν άφησα ποτέ το κινητό σε επικίνδυνο σημείο ή δίπλα σε άλλον και ησύχασα. Καθαρή τύχη γιατί συνήθως η clear view άνοιγε κατά την πτώση και η οθόνη έσπαγε εύκολα.

*** Δύο φορές τον χρόνο το αφαιρούσα από την θήκη, καθάριζα προσεκτικά και πλήρως την συσκευή και την θήκη και όλα ήταν μια χαρά.

Δικός μου είσαι εσύ και με βρίσκεις σύμφωνο σε όλα.

Το θέμα θήκη μπορεί να μην με έχει προβληματίσει τόσο, στα υπόλοιπα όμως συμφωνώ 100% μιας και εγώ έκανα την μετάβαση από το Note 9 στο S23, όπου με το 9άρι είχαν φτιάξει πολύ το θέμα μπαταρία στα Note.

Εκτός απ τους health sensors που μετά το 9 τους πέταξαν, δεν έχει ούτε ANT+ που είχαν παραδοσιακά όλες οι συσκευές από το Note 2 ως και το Νote 20. Μην πούμε για το 3.5mm jack...

Tα Spen σύγκρινε και δες τι αίσθηση σου δίνει το καθένα. Του 23 εμένα μου δίνει την πολύ φθηνού πλαστικού.

Μόνο και μόνο όταν βάζεις τα κουτιά δίπλα δίπλα, λες δεν είναι δυνατόν το ένα να είχε 800 και το άλλο 1600.

Δεν συζητώ για το τί έχει μέσα το κουτί σαν εξοπλισμό(φορτιστη, καλώδιο, spen tips, spen tip remover, headphones, in ear headphone replacement tips, type-c -> usb-a adapter) αλλά την ποιότητα του κουριού και την εμπειρία του Unboxing που σου έδινε.

Αφού δεν τα δίνουν πλέον τα κινητά σε χαρτοσακούλα πάλι καλά να λέμε μου φαίνεται.

 

1 hour ago, kek said:

μας εξηγεις τι βλεπουμε?

έλα ντε.

Πάντως όσες φορές και να ακουμπήσω το spen πάνω στο ίδιο σημείο δεν είδα να κάνει κάτι. 😕

Μάλλον καμιά γνώμη για watch face Θα θέλει

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, pipinos1976 said:

Δεν ξέρω πόσα θα γράψω, αλλά έχω πολλές σκέψεις.

Ξεκινώ από το ότι προέρχομαι από Note 8, με το οποίο είμαι εξαιρετικά ευχαριστημένος. 4,5 χρόνια δουλειάς, έβγαλε και την τηλεκπαίδευση (η σύζυγος κράτησε την Wacom, το παιδί το Tab S7+ κι εγώ έμεινα με το πιστό σκυλί να δουλεύω). Στους 650 κύκλους άλλαξα την μπαταρία στην Smartec, χωρίς reset κτλ. Είχε μια πτώση απόδοσης, όχι κάτι τραγικό, αλλά είπα να την αλλάξω για σιγουριά*. Σήμερα είμαι στους 950-1000 κύκλους συνολικά (άρα κάπου 300+ με την νέα μπαταρία). Γενικά την μπαταρία την φρόντιζα, δηλαδή φόρτιζα την νύχτα ή το μεσημέρι με χαμηλή ισχύ (έχω στην σειρά όλους τους φορτιστές της Samsung: 15, 25, 45W). Ούτε 10 φορές δεν χρειάστηκε να κάνω μερική φόρτιση, ενώ και η χρήση που κάνω είναι μία από τις δύο περιπτώσεις: ή βγάζω όλη την ημέρα χωρίς τηλέφωνα (χρησιμοποιώ για ενημέρωση τα tablets και τους υπολογιστές), οπότε η μπαταρία κρατάει 2 ημέρες, ή του πίνω το αίμα και η μπαταρία τελειώνει σε μισή ημέρα (όταν βρίσκομαι έξω). Ως μέσος όρος, όμως, υπολογίζω κάπου 200 φορτίσεις το χρόνο, οπότε άλλαξα την μπαταρία στα 3+ χρόνια. Σε αυτόν τον τομέα το S23 είναι πολύ καλύτερο βέβαια.

Τώρα, μια απογοήτευση που υπάρχει είναι ως προς την πληρότητα του εξοπλισμού. Ούτε led, ούτε βιομετρικοί αισθητήρες όπως στο Note 8. Τελευταία φορά που χρησιμοποίησα τους αισθητήρες του Note 8 ήταν την ημέρα που παρέλαβα το S23. Μια μαθήτρια αισθανόταν χάλια. Τις μέτρησα παλμούς (122 έγραψε) και οξυγόνο (98). Μετά έφτασε και η νοσηλεύτρια (έχουμε κι από αυτό στο σχολείο) και με το μηχάνημα έβγαλε τα ίδια αποτελέσματα (120 και 98). Την κατάσταση αυτή την αποδέχεσαι, όμως, αφού σκοπός τους είναι να πουλήσουν ρολόγια (κάπως σαν το ραδιόφωνο δηλαδή), αν και την θεωρώ απαράδεκτη.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω και δεν αποδέχομαι με τίποτα είναι το θέμα θήκη. Αγόρασα κινητό και δεν θέλω να το χρησιμοποιήσω (το έχω τόσες ημέρες και δεν το έχω δουλέψει καθόλου) γιατί δεν βρίσκω μια θήκη να με βολεύει. ΚΑΜΙΑ δεν μπορεί να συγκριθεί με την clear view του Note 8 ως προς την ευχρηστία (για ασφάλεια δεν ήταν τόσο καλή**). Με το ένα χέρι μπορώ να αποδέχομαι κλήσεις, αφού έχω δει το όνομα του καλούντος, να κλείνω το τηλέφωνο, να ελέγχω για εισερχόμενες ειδοποιήσεις κτλ. Ταυτόχρονα είναι και standing case. Η smart view του S23 είναι γελοία μπροστά της χρηστικά, εκτός της προστασίας δηλαδή. Ένα παραθυράκι πάνω δεξιά, χωρίς προστασία της οθόνης (άρα χρειάζεται μεμβράνη)... τι να πατήσεις εκεί; Πώς θα το πιάσεις το κινητό για να αποδεχθείς κλήση που είναι το αμεσότερο; Πώς θα το κρατήσεις και πώς θα φτάσεις να το χειριστείς; Ακόμη και του Note 2, που είχε παραθυράκι στην μέση της οθόνης ήταν καλύτερη. Από την άλλη, αν βάλεις απλή θήκη και μεμβράνη ή τζάμι μπροστά (για την δική μου  χρήση τουλάχιστον), θα πρέπει να αλλάζεις μεμβράνες και τζάμια συνέχεια γιατί όλη την ημέρα στην δουλειά η συσκευή βρίσκεται μέσα στην τσάντα, οπότε η οθόνη έρχεται σε επαφή με χαρτιά, στυλό και ό,τι άλλο βρεθεί στο συγκεκριμένο σημείο, άρα θα γρατζουνιστεί (το τζάμι θα φύγει κιόλας). Να πάρεις θήκη πορτοφόλι, όπως αναφέρθηκε παραπάνω; Τότε χάνεις τον χειρισμό και την εποπτεία της συσκευής. Πραγματικά είμαι σε αδιέξοδο με το συγκεκριμένο θέμα. Για το Note 8 είχα αγοράσει μεμβράνες, είχα πάρει και γυαλί (Dome) και δεν τα φόρεσα ποτέ, ενώ η συσκευή είναι ακόμη σαν καινούργια*** (ούτε γρατζουνιά δεν υπάρχει). Για το S23 είμαι σε αδιέξοδο. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα. Ό,τι κι αν κάνω οδηγεί σε περίεργους και ανεπιθύμητους συμβιβασμούς. Αν είχα ένα Redmi Note, όπως το παιδί, να βάλω μια μεμβράνη και μια σιλικόνη. Αλλά για τέτοια συσκευή να μην βρίσκεις μια θήκη αξιοπρεπή; Δεν έχει πει κανείς στην Samsung ότι η smart view δεν είναι βολική στην χρήση; Είμαι σε φάση να δώσω το κινητό και να κρατήσω το Note 8 μιας που με καλύπτει σε όλα (παιχνίδια δεν παίζω) εκτός των security updates, που ήταν η αιτία να αλλάξω συσκευή.

 

Σας έπρηξα, αλλά είπα να γράψω τον πόνο μου.

 

Ευχαριστώ.

 

* Πριν το Note 8, είχα το Note 2 και μια πεσμένη μπαταρία, που έλεγα να την αλλάξω όταν γύριζα από διακοπές, μου έκαψε το κινητό καθώς δεν μπορούσε να δώσει την απαιτούμενη ισχύ, το έβαζα συνέχεια στον φορτιστή κτλ κτλ.

** Κάτω μου έχουν πέσει τα εξής κινητά:

  • Nokia 6210 (το έριξε άλλος): Σπασμένη η επαφή στο modem (κλασσικό πρόβλημα) με χαμένες κλήσεις
  • Nokia N82: Κουβαλούσα πράγματα, αλλά ήταν ανάγκη να απαντήσω, οπότε το ρίσκαρα και μου έπεσε κάτω. Λίγο χρώμα έφυγε και αυτό ήταν όλο.
  • Nokia N8: Βιασύνη να φύγω, έπεσε κάτω, θα έπεφτε στο χαλί χωρίς ζημιά, αλλά ένας φίλος το σούταρε στην προσπάθειά του να το πιάσει και το πέταξε στο πλακάκι. Ελαφρύ σπάσιμο πάνω στο πλαστικό καπάκι
  • Samsung Galaxy Note 8 (το έριξε άλλος): Έπεσε με την θήκη κλειστή με την οθόνη προς τα κάτω, απολύτως παράλληλα με το έδαφος (μεγάλη επιφάνεια, μικρή πίεση). Καμία απολύτως ζημιά. Έκτοτε δεν άφησα ποτέ το κινητό σε επικίνδυνο σημείο ή δίπλα σε άλλον και ησύχασα. Καθαρή τύχη γιατί συνήθως η clear view άνοιγε κατά την πτώση και η οθόνη έσπαγε εύκολα.

*** Δύο φορές τον χρόνο το αφαιρούσα από την θήκη, καθάριζα προσεκτικά και πλήρως την συσκευή και την θήκη και όλα ήταν μια χαρά.

Όσα γράφεις αδερφέ δείχνουν το πόσο διαφορετική χρήση κάνει ο καθένας στο κινητό του...

Ως προς το κουτί, είναι τακτική όλων των εταιρειών και σίγουρα τα παλιά κουτιά δείχνουν ότι πήρες κάτι ακριβό, ωστόσο δεν είναι το περιτύλιγμα που μετράει. Και αν μετράει για κάποιους από εμάς, δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι.

Το πενάκι όντως φαίνεται πιο φτηνιάρικο ακόμα και από του note 4, όμως υπάρχουν παράμετροι όπως μείωση βάρους, μείωση όγκου, recycled plastics κ.λπ. Πάντως η αντοχή του δεν υπολείπεται καθόλου και σίγουρα σε δυνατότητες είναι έτη φωτός μακριά.

Ως προς τους αισθητήρες κ.λπ. τα είπε και ο φίλος. Θέλουν να πουλήσουν ρολόγια..επίσης το note 8 είχε 2 φακούς και όχι 5 που έχει το s23u...κάπου πρέπει να χωρέσουν..Κάθε σχολική μονάδα σήμερα πρέπει να έχει ένα οξύμετρο, το οποίο είναι πιο αξιόπιστο από τους αισθητήρες των φορητών συσκευών.

Ως προς τη θήκη, είχα και εγώ την αντίστοιχη με τη δική σου σε note 4 και έχεις δίκιο σε όσα γράφεις. Όμως είναι άβολη σε στιγμές που θες να χειριστείς το κινητό με το ένα χέριμ να βγάλεις μια σέλφι κλπ...εγώ την είχα αποσύρει...Καταλαβαίνω φυσικά τον προβληματισμό σου αλλά, με όλο το θάρρος μήπως υπερβάλλεις λιγάκι...? Βάλε ένα τζαμάκι ή μία καλή μεμβράνη. Και να την αλλάζεις μία φορά τον χρόνο δεν έγινε κάτι...Μην ξεχνάς ότι τα iphones δεν έχουν καμία επιλογή για clearview θήκες σαν αυτή που περιγράφεις. Πώς την παλεύουν όλοι αυτοί?

Για μένα άσε την όντως μετριότατη s-view και πάρε μια ωραία θήκη + τζαμάκι/μεμβράνη ή μία καλή τύπου folio. Σίγουρα πνίγει το κινητό αλλά το ίδιο το έπνιγε και η clearview. Το παραθυράκι με το φτηνό πλαστικό δεν το λές ότι αναβάθμιζε τη συσκευή..την έπνιγε την οθόνη...Και αν είσαι τόσο ψείρας με την προστασία, δες κάποια rugged από supcase, poetic,otterbox κ.λπ. 

 

 

Και ένα review από ένα site που εκτιμώ. Ήταν από τα λίγα που είχε πει ανοιχτά ότι η κάμερα του pixel 7 pro πατάει κάτω του 14 pro max με πολύ λιγότερα χρήματα...

https://www.digitalcameraworld.com/reviews/samsung-galaxy-s23-ultra-review

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλημέρες στην παρεα!
κάτοχος και εγω της συσκευής

με το που το ανοιξα ξεκίνησε το στήσιμο της και ειπα να δοκιμάσω το smartswitch της Samsung αφου περαστικαν ολα απο το "παλιο" Samsung Galaxy A52s προσεξα ότι ειδοποιήσεις απο καποιες εφαρμογές δεν ερχονται π.χ. οι εγγραφές στο YouTube οταν ανεβάζουν καινούργιο βιντεο. έχω κάνει τα παντα και δεν γίνεται τιποτα. Απο το "παλιο" Samsung Galaxy A52s ολα ρολοι οι ειδοποιήσεις!
Ακομα και καποιες εφαρμογες δεν συνδέονται με το Google account π.χ. Truecaller εκτος και αν κανω εγω κατι λαθος.
Εφαγε bug με το smartswitch αραγε; η επειδή δεν ειναι ολες η εφαρμογες optimize για την ωρα;

η μπαρα ειδοποιήσεων για τις εφαρμογες ειναι ολες το ίδιο χρώμα.

τα εχω και εγω ολα στο φουλ και βλεπω οτι τρώει μπαταρία ευκολα αυτο θα στρωσει;



Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Antonio27 said:

Καλώς ήρθα στην παρέα κι εγώ. Έδωσα το S21 ultra και μεταφέρθηκα εδώ. Μέχρι τώρα πολύ καλές εντυπώσεις. Στα μεγάλα συν που θα έβαζα κάνοντας τη μετάβαση είναι
1. Μπαταρία. Το S21 ultra εμένα προσωπικά με είχε απογοητεύσει αρκετά, και ειδικά όταν είχα αρχίσει να χρησιμοποιώ ως δεύτερη συσκευή το 13 pro max, μεγάλωσε ακόμα περισσότερο η απογοήτευση μου. Μέχρι τώρα το S23 είναι πολύ δυνατό. Κινητό που με σκληρή χρήση σε ταξίδι με φωτογραφίες και βίντεο όλη μέρα, μόνο με 5g και δεν σε αγχώνει για το αν θα βγάλει τη μέρα
2. Φωτεινότητα οθόνης. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην βλέπεις καθαρά πουθενά. Όσο ήλιο και να έχεις κόντρα, βλέπεις τέλεια.
3. Δόνηση. Μου αρέσει πολύ το πώς χτυπάει το μοτορακι που έχουν βάλει φέτος, μου δίνει πολύ πιο premium αίσθηση.

Το μόνο αρνητικό που έχω να προσαψω που μπορεί απλά να έτυχε και να φταίει το δίκτυο, είναι ότι 3 στιγμές μου έκοψε τα δεδομένα και έχασε σήμα και ξεκόλλησε μόνο με reboot. Δεν ξέρω αν έτυχε σε κανέναν άλλον. Απλά επειδή έχω το 13 pro max ως δεύτερο, είχε κανονικά σήμα σε αυτές τις περιστάσεις

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Καλορίζικο! Πώς σου φαίνεται σε σχέση με το 13 Pro Max? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...