Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρια ειναι ένα θέμα ούτως ή αλλως.Εγω ειμαι στις 30 ωρες αναμονή με 4 ώρες SOT και 20% μπαταρια υπόλοιπο,με 2 ενεργες sim.Σαφώς χειρότερα απο κάθε άλλη φορά...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είμαι κάτοχος ενός s24 ultra εδώ και 2 μέρες... δυστυχώς ένα πρόγραμμα που χρησιμοποιώ καθημερινά εδώ και 20 χρόνια (από εποχή windows mobile!) έχει ασυμβατότητα με τη συσκευή και δεν εγκαθίσταται καθόλου και γι αυτό θα το πουλήσω... σκέφτομαι μήπως στο s23 ultra, που έχει άλλον επεξεργαστή, τρέχει. Στο Xiaomi των παιδιών μου βγάζει μήνυμα ότι είναι παλιό πρόγραμμα και ίσως να μην τρέχει καλά, αλλά τρέχει super. Αν υπάρχει κάποιος κάτοχος s23 ultra που θα μπορούσα να του δώσω το apk της εφαρμογής και να το τρέξει για μα δούμε αν το s23ultra ξεπερνάει το πρόβλημα της παλαιότητας του προγράμματος θα ήμουν πραγματικά υπόχρεη!!! Το πρόγραμμα λέγεται cash organizer είναι πολύ μικρό (17M) και πολύ απλό, διαχείρισης οικονομικών, αλλά εξαιρετικά βολικό. Δυστυχώς ο προγραμματιστής του δεν το υποστηρίζει πια...

Παιδιά πραγματικά θα σας χιλιοευγνωμονώ!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, depy333 said:

Καλημέρα! Είμαι κάτοχος ενός s24 ultra εδώ και 2 μέρες... δυστυχώς ένα πρόγραμμα που χρησιμοποιώ καθημερινά εδώ και 20 χρόνια (από εποχή windows mobile!) έχει ασυμβατότητα με τη συσκευή και δεν εγκαθίσταται καθόλου και γι αυτό θα το πουλήσω... σκέφτομαι μήπως στο s23 ultra, που έχει άλλον επεξεργαστή, τρέχει. Στο Xiaomi των παιδιών μου βγάζει μήνυμα ότι είναι παλιό πρόγραμμα και ίσως να μην τρέχει καλά, αλλά τρέχει super. Αν υπάρχει κάποιος κάτοχος s23 ultra που θα μπορούσα να του δώσω το apk της εφαρμογής και να το τρέξει για μα δούμε αν το s23ultra ξεπερνάει το πρόβλημα της παλαιότητας του προγράμματος θα ήμουν πραγματικά υπόχρεη!!! Το πρόγραμμα λέγεται cash organizer είναι πολύ μικρό (17M) και πολύ απλό, διαχείρισης οικονομικών, αλλά εξαιρετικά βολικό. Δυστυχώς ο προγραμματιστής του δεν το υποστηρίζει πια...

Παιδιά πραγματικά θα σας χιλιοευγνωμονώ!

μαλλον θεμα λειτουργικου ειναι και οχι επεξεργαστη . οι google εκανε καποιες αλλαγες στο τελευταιο αντροιντ και πολλες εφαρμογες σταματησαν να δουλευουν . κοιταξε τι λειτουργικο εχει το xiaomi των παιδιων , λογικα παλιοτερο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, challenge143 said:

https://cash-organizer-free.en.aptoide.com/app λογικά αυτό μας περιγράφει 

 

Μ΄ΕΣΩΣΕΣ!!!!!

Πρώτη φορά το ακούω το aptoide αλλά είχε μια πιο καινούργια version του Cash organizer η οποία με παίδεψε αλλά τελικά δούλεψε στο 24 ultra. Δεν έχω λόγια να σ΄ ευχαριστήσω!!! Στεναχωριόμουν πολύ που θα σκότωνα καινούργιο κινητό τόσο γρήγορα!

Να΄σαι πάντα καλά!

Edited by depy333
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, LAGGI said:

Η μπαταρια ειναι ένα θέμα ούτως ή αλλως.Εγω ειμαι στις 30 ωρες αναμονή με 4 ώρες SOT και 20% μπαταρια υπόλοιπο,με 2 ενεργες sim.Σαφώς χειρότερα απο κάθε άλλη φορά...

Καλημέρα. Ναι θα κάνω μάλλον και εγω το update παιδιά. Εξάλλου θεωρώ εντός Οκτωβρίου θα έρθει το νέο. Αν και 2 εβδομάδες τώρα η samsung δεν έχει δώσει νέο.

Link to comment
Share on other sites

παντως  το κινητο αν αφησουμε στην ακρη το θεμα με την καμερα στο ζουμ ,  το κινητο με το 6.1.1   UI    πεταει ,  και μπαταρια πολυ καλυτερη και  πολυ πιο γρηγορο και σταθερο σε σχεση με πριν ! ! 

Και update να μην δωσει μικρο το κακο ,  αλλωστε καπου  Νοεβριο  θα βγει το Android 15  ΟneUI  7.0

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, JimmisKon said:

παντως  το κινητο αν αφησουμε στην ακρη το θεμα με την καμερα στο ζουμ ,  το κινητο με το 6.1.1   UI    πεταει ,  και μπαταρια πολυ καλυτερη και  πολυ πιο γρηγορο και σταθερο σε σχεση με πριν ! ! 

Και update να μην δωσει μικρο το κακο ,  αλλωστε καπου  Νοεβριο  θα βγει το Android 15  ΟneUI  7.0

Εγώ πάντως διαβάζω ότι σχετικά με την μπαταρία η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Άλλοι αναφέρουν battery drain, και άλλοι καλύτερη διαχείριση....

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, jim2019 said:

Εγώ πάντως διαβάζω ότι σχετικά με την μπαταρία η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Άλλοι αναφέρουν battery drain, και άλλοι καλύτερη διαχείριση....

Δεν ξέρω τι συμβαίνει με τη μπαταρία αλλά τους τελευταίους μήνες δεν είναι όπως π.χ. στις αρχές του έτους και δεν ξέρω αν επιδέχεται βελτίωση η κατάσταση αυτή.

Ίσως ένα hard reset φτιάξει την κατάσταση αλλά ποιος κάθεται να τα στήσει όλα από την αρχή?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

On 27/9/2024 at 7:55 ΜΜ, katsiletra said:

 

https://sammyguru.com/galaxy-s23-ultra-gets-camera-fix-after-one-ui-6-1-1-zoom-bug/

Δόθηκε fix στο θέμα με την κάμερα,σε χρήστες της συσκευής στην Κορέα Αναμένουμε και το widely roll out.

Εγώ πάντως λεω να περάσω την προβληματική έκδοση. Εφόσον είναι ζήτημα ημερών πια και σε εμάς το update.

Edited by jim2019
Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2024 at 10:11 ΠΜ, depy333 said:

Καλημέρα! Είμαι κάτοχος ενός s24 ultra εδώ και 2 μέρες... δυστυχώς ένα πρόγραμμα που χρησιμοποιώ καθημερινά εδώ και 20 χρόνια (από εποχή windows mobile!) έχει ασυμβατότητα με τη συσκευή και δεν εγκαθίσταται καθόλου και γι αυτό θα το πουλήσω... σκέφτομαι μήπως στο s23 ultra, που έχει άλλον επεξεργαστή, τρέχει. Στο Xiaomi των παιδιών μου βγάζει μήνυμα ότι είναι παλιό πρόγραμμα και ίσως να μην τρέχει καλά, αλλά τρέχει super. Αν υπάρχει κάποιος κάτοχος s23 ultra που θα μπορούσα να του δώσω το apk της εφαρμογής και να το τρέξει για μα δούμε αν το s23ultra ξεπερνάει το πρόβλημα της παλαιότητας του προγράμματος θα ήμουν πραγματικά υπόχρεη!!! Το πρόγραμμα λέγεται cash organizer είναι πολύ μικρό (17M) και πολύ απλό, διαχείρισης οικονομικών, αλλά εξαιρετικά βολικό. Δυστυχώς ο προγραμματιστής του δεν το υποστηρίζει πια...

Παιδιά πραγματικά θα σας χιλιοευγνωμονώ!

Ρίξε μια ματιά στο fast budget απο το store. Κάνει την ίδια δουλειά πάνω-κάτω και οσα χρόνια το χρησιμοποιώ παίρνει τακτικά ενημερώσεις.

Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, jim2019 said:

https://sammyguru.com/galaxy-s23-ultra-gets-camera-fix-after-one-ui-6-1-1-zoom-bug/

Δόθηκε fix στο θέμα με την κάμερα,σε χρήστες της συσκευής στην Κορέα Αναμένουμε και το widely roll out.

Εγώ πάντως λεω να περάσω την προβληματική έκδοση. Εφόσον είναι ζήτημα ημερών πια και σε εμάς το update.

Καλύτερα όταν έρθει η καινούρια μπας κι έχει περισσότερα fixes. 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, katsiletra said:

Καλύτερα όταν έρθει η καινούρια μπας κι έχει περισσότερα fixes. 

Από ότι λέει το άρθρο το βασικό που λύνει είναι το θέμα με την κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τις τελευταίες μέρες δε μπορεί να κάνει εγκατάσταση ή update συγκεκριμένων μόνο εφαρμογών όπως payzy και edge. Έχει κάποιος άλλος θέμα; 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, χωρίς να θέλω να μετατρέψω το θέμα σε versus: Σε σχέση με το  iPhone 14 Pro Max, με τα update σχεδόν δυο χρόνων στην καμερα, είναι κοντά στο βίντεο; Δεν αντέχω άλλο το iOS, αλλά τα βίντεο σε κινούμενα θέματα (παιδιά) είναι εξαιρετικά και ο μόνος λόγος που το κρατάω. Είχα ένα S22 ultra αλλά σε βίντεο ήταν η μέρα με τη νύχτα με το iPhone 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα τελικά το update. Σε ένα ξάδερφο μου ήρθε κ το fix που αναμέναμε. Ωστόσο σε εμένα δεν έχει εμφανιστεί. Λογικά είναι θέμα ημερών ή ωρών. Για να δούμε. 

Edited by jim2019
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, stapd_21 said:

Παιδιά μια ερώτηση, χωρίς να θέλω να μετατρέψω το θέμα σε versus: Σε σχέση με το  iPhone 14 Pro Max, με τα update σχεδόν δυο χρόνων στην καμερα, είναι κοντά στο βίντεο; Δεν αντέχω άλλο το iOS, αλλά τα βίντεο σε κινούμενα θέματα (παιδιά) είναι εξαιρετικά και ο μόνος λόγος που το κρατάω. Είχα ένα S22 ultra αλλά σε βίντεο ήταν η μέρα με τη νύχτα με το iPhone 

Στο βίντεο θεωρώ ότι είναι εφάμιλλο με το 14 pro max. Εκεί που χωλαίνει είναι στη φωτογραφία κινουμένων θεμάτων όπως παιδιά και ζώα. Ακόμη και με το iphone 7 plus, είχα μια στις εκατό θολή φωτογραφία, ενώ εδώ είναι πάνω από τις μισές. Είναι το μόνο πραγματικά τρωτό σημείο της κάμερας. Αλλά για όσους έχουν παιδιά και κατοικίδια, είναι εκνευριστικο. Συμβαίνει κυρίως σε εσωτερικούς χώρους 

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Dark_Lord said:

Στο βίντεο θεωρώ ότι είναι εφάμιλλο με το 14 pro max. Εκεί που χωλαίνει είναι στη φωτογραφία κινουμένων θεμάτων όπως παιδιά και ζώα. Ακόμη και με το iphone 7 plus, είχα μια στις εκατό θολξ φωτογραφία, ενώ εδώ είναι πάνω από τις μισές. Είναι το μόνο πραγματικά τρωτό σημείο της κάμερας. Αλλά για όσους έχουν παιδιά και κατοικίδια, είναι εκνευριστικο. Συμβαίνει κυρίως σε εσωτερικούς χώρους 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Στο S22 Ultra ήταν πολύ soft το βίντεο. Έχει βελτιωθεί; Στις φωτογραφείς να σου πω και με το iphone, κουνημένες βγαίνουν οι μισές (εκτός αν κάνω κάτι λάθος!) Αλλά το cinematic mode του iphone δεν παιζεται!

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, jim2019 said:

Έκανα σήμερα τελικά το update. Σε ένα ξάδερφο μου ήρθε κ το fix που αναμέναμε. Ωστόσο σε εμένα δεν έχει εμφανιστεί. Λογικά είναι θέμα ημερών ή ωρών. Για να δούμε. 

 ηρθε;;;στην samsung ελλαδα που μιλησα πριν λιγο δεν εχουν ιδεα 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, lagoudakis said:

 ηρθε;;;στην samsung ελλαδα που μιλησα πριν λιγο δεν εχουν ιδεα 

Σε εμένα όχι. Αλλά στο ξάδερφο που έχει πάρει τη συσκευή από ελληνικό κατάστημα ήρθε ναι. Εγώ ότι ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jim2019 said:

Σε εμένα όχι. Αλλά στο ξάδερφο που έχει πάρει τη συσκευή από ελληνικό κατάστημα ήρθε ναι. Εγώ ότι ακόμη.

τι να πω...η samsung μου ειπε οτι στην Ελλαδα δεν εχουν δωσει τιποτα ακομα,κανενας αλλος εδω μεσα εχει παρει κατι;;;;

Edited by lagoudakis
Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2024 at 3:05 ΜΜ, yorgos00 said:

Εμένα τις τελευταίες μέρες δε μπορεί να κάνει εγκατάσταση ή update συγκεκριμένων μόνο εφαρμογών όπως payzy και edge. Έχει κάποιος άλλος θέμα; 

Μήπως έχεις work profile στο τηλεφωνο για εταιρικα emails?

Εαν ναι, με διαγραφη του profile & device restart τα updates λειτουργούν ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ήρθε μια ενημέρωση. Την κατέβασα ήδη. Θα τσεκάρω τι έφτιαξε. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, jtgiannis said:

Καλημέρα. Ήρθε μια ενημέρωση. Την κατέβασα ήδη. Θα τσεκάρω τι έφτιαξε. 

Πάντως στην κάμερα το πρόβλημα με το zoom δεν διορθώθηκε 

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...