Jump to content

Moto G32


polhs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 8/10/2023 at 9:32 ΜΜ, JOHN_ONLY said:

Με ενδιαφερει αν τα παρδιδουν εστω και 1 μηνα μετα ή ποτέ.

Εγώ το έχω παραγγείλει από εκεί και αναμένω μέχρι 4 Νοεμβρίου.Βεβαια τώρα παίζει στα 140 και στο e-lenovo και σε άλλα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

138,90 στο e-shop στο crazysundays

https://www.e-shop.gr/kinito-motorola-g32-128gb-6gb-dual-sim-grey-p-TEL.094327

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Μόλις "έσκασε" ενημέρωση ασφάλειας. Πλέον το επίπεδο ασφάλειας είναι 1η Σεπτεμβρίου 

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Giannis114 said:

Παιδιά η μνήμη rom που χρησιμοποιεί το τηλέφωνο είναι λογικά ufs ;;Γιατί τώρα εχω το Redmi note 9 με emmc και με έχει κουράσει..

Ναι UFS είναι...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

1) Πως αλλάζεις την σειρά διάταξης των εφαρμογών από αλφαβητικά που είναι τώρα;

2) Έχει δοκιμάσει κανείς την εφαρμογή Dumpster αν του δουλεύει ;

Επαναφέρει σβησμένα αρχεία, είναι σαν τον κάδο ανακύκλωσης στον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που εμφανίζονται όλες οι εφαρμογές προφανώς εννοείς, δεν βλέπω τρόπο να αλλάζει διάταξη. Στις βασικές οθόνες όμως με τις συντομεύσεις και τα widget τις τακτοποιείς όπως θέλεις εσύ. Κάνεις tap σε κάποια συντόμευση και την σέρνεις όπου θέλεις εσύ.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα το κινητο, η ταινια με το λογοτυπο της motorola ηταν σκισμενη  και απο πανω ειχε μπει αλλη. Σημαδια δεν ειχε βεβαια το κινητο μεσα και να πω την αληθεια δεν με πειραζει προσωπικα ( λογικα θα το πηρε καποιος και θα το γυρισε). Ημερομηνια κατασκευης τελη  αυγουστου 2023 και πρεπει να ειναι απο ισπανια, μεσα ειχε φορτιστη αλλά οχι ακουστικα. Σε επομενο διαστημα θα σεταριστει. 

Με απασχολει μονο αν ηταν μεσα και τα σκουστικα και αφαιρεθηκαν. Στα γρηγορα που ειδα δεν βρηκα να γραφει τι περιεχει η συσκευασια.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, JOHN_ONLY said:

Παρελαβα σημερα το κινητο, η ταινια με το λογοτυπο της motorola ηταν σκισμενη  και απο πανω ειχε μπει αλλη. Σημαδια δεν ειχε βεβαια το κινητο μεσα και να πω την αληθεια δεν με πειραζει προσωπικα ( λογικα θα το πηρε καποιος και θα το γυρισε). Ημερομηνια κατασκευης τελη  αυγουστου 2023 και πρεπει να ειναι απο ισπανια, μεσα ειχε φορτιστη αλλά οχι ακουστικα. Σε επομενο διαστημα θα σεταριστει. 

Με απασχολει μονο αν ηταν μεσα και τα σκουστικα και αφαιρεθηκαν. Στα γρηγορα που ειδα δεν βρηκα να γραφει τι περιεχει η συσκευασια.

Μεγεια και καλοδουλευτο. Ακουστικά σίγουρα δεν είχε η συσκευασία οπότε μην ανησυχείς. Εμένα είχε μόνο το καλώδιο και τη κλασσική διάφανη επίσημη θήκη φορεμένη...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ρε παιδιά θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις:

- Τι φάση με την ένταση του ήχου; Εξηγώ: αν βάλεις τον ήχο τέρμα και ακούς κάποιο τραγούδι από το YouTube, πχ, μετά από λίγο μειώνεται λίγο η ένταση. Φαντάζομαι ότι το κάνει η συσκευή για προστασία αλλά πώς απενεργοποιητε;

- Τι φάση με τα 90hz της οθόνης; Είναι η πρώτη μου συσκευή με ρυθμό ανανέωσης πάνω από 60hz και περίμενα πώς και πώς αλλά πραγματικά δε βλέπω καμία διαφορά!!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο δεν το έχω παρατηρησει οπότε δεν μπορώ να σου πω

Για το δεύτερο η διαφορά φαίνεται κυρίως σε παιχνίδια και στην πιο ομαλή κίνηση και σκρολάρισμα. Νομίζω στις περισσότερες απλές εργασίες δεν θα δεις μεγάλη διαφορά. Καταναλώνει περισσότερη μπαταρία στο μεταξύ στα 90 hertz

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και μια βδομάδα και δουλεύει ρολόι εκτός από το fingerprint sensor που αν το κινητό μείνει κλειδωμένο για λίγη ώρα ο αισθητήρας κοιμάται και πρέπει να πατήσεις το κουμπί για να αρχίσει πάλι να λειτουργεί..

 

Edited by Giannis114
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Giannis114 said:

Το έχω εδώ και μια βδομάδα και δουλεύει ρολόι εκτός από το fingerprint sensor που αν το κινητό μείνει κλειδωμένο για λίγη ώρα ο αισθητήρας κοιμάται και πρέπει να πατήσεις το κουμπί για να αρχίσει πάλι να λειτουργεί..

 

Δε μου το έχει κάνει ποτέ. Μήπως είναι κάποια ρύθμιση ή κάποια εφαρμογή;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, atillas24 said:

Δε μου το έχει κάνει ποτέ. Μήπως είναι κάποια ρύθμιση ή κάποια εφαρμογή;

Του έκανα ένα on/off του fingerprint από τις ρυθμίσεις και μια επανακινηση τη συσκευή.Πιο πολύ κάτι σε software μου κάνει γιατί αν πατήσεις πχ το κουμπί της έντασης μετά το διαβάζει το δάχτυλο.. Κατά τα άλλα το τηλέφωνο ειδικά για 138 ευρώ είναι μακράν η καλύτερη αγορά που έχω κάνει..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ηρθε το android 13. Στυλιστικές αλλαγες σε εικονιδια και γραμματοσειρές, αλλά το σημαντικότερο για μένα ότι πλέον στην οθόνη σύνοψης (εφαρμογή moto) υπάρχουν ξεχωριστες επιλογές για άναμμα της οθόνης με κούνημα και με tap. Αυτά προς το παρόν.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να διορθωθεί και κάνα 2 bug που εντόπισα;; όπως:Στα πρώτα δευτερόλεπτα της κλήσης δεν με ακούνε κάποιες φορές (βέβαια μπορεί να φταίει και η νόβα σε αυτό) καλοδεχούμενο πάντως 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω παρατηρησει (με vodafone είμαι)

αλλα σ'αυτο μπορεί να φταίει και το volte

Link to comment
Share on other sites

Τι φάση ρε παιδιά που πλέον δε βγάζει το σήμα του αθόρυβου;;!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω να μη βγάζει το σήμα της δόνησης. Το αθόρυβο κανονικά

Edit βασικά βγάζει το σήμα της δόνησης όταν κατεβάζεις την 'κουρτίνα'

Συμπληρωση

Υπάρχει εδω ρύθμιση για το εικονίδιο της δόνησης. Δεν ξέρω αν υπήρχε ή αν στην αναβάθμιση έγινε reset στη ρύθμιση.

65132958_Screenshot_20231212-1945482.thumb.png.9d993b84824cfcb05d51803f7571e780.png

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, kmpatra said:

Εγώ βλέπω να μη βγάζει το σήμα της δόνησης. Το αθόρυβο κανονικά

Edit βασικά βγάζει το σήμα της δόνησης όταν κατεβάζεις την 'κουρτίνα'

Συμπληρωση

Υπάρχει εδω ρύθμιση για το εικονίδιο της δόνησης. Δεν ξέρω αν υπήρχε ή αν στην αναβάθμιση έγινε reset στη ρύθμιση.

65132958_Screenshot_20231212-1945482.thumb.png.9d993b84824cfcb05d51803f7571e780.png

Σε ευχαριστώ φίλε μου 

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ,στο amdroid 12 οι πρόσφατα ανοιχτές εφαρμογές ήταν στην αρχική οθόνη στη γραμμή πλοήγησης..Πάει αυτή η λειτουργία;;

Screenshot_20231213-193628.png

Edited by Giannis114
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα! Παρατηρώ τον τελευταίο καιρό ότι οι ταχυτητες του wifi ειναι πολυ κακές και δεν διακιολογουνται με βάση  την πραγματική ταχύτητα wifi του εκάστοτε χώρου. Επίσης παρατηρώ και αποσυνδέσεις του wifi πολύ συχνά. Είναι κατι που έχετε παρατηρήσει και εσεις?

 

ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, spyroskara said:

Καλησπέρα κι από εμένα! Παρατηρώ τον τελευταίο καιρό ότι οι ταχυτητες του wifi ειναι πολυ κακές και δεν διακιολογουνται με βάση  την πραγματική ταχύτητα wifi του εκάστοτε χώρου. Επίσης παρατηρώ και αποσυνδέσεις του wifi πολύ συχνά. Είναι κατι που έχετε παρατηρήσει και εσεις?

 

ευχαριστώ 

Κοίτα σε σχέση με redmi note 9 που είχα πριν αν συνδεθώ στον γείτονα που είναι λίγο μακριά αποσυνδέεται to moto ενώ το redmi όχι

 

Απογοήτευση αυτό με τις πρόσφατες εφαρμογές με βόλευε πολύ..Υπαρχει τρόπος να γυρίσω πίσω στο android 12 ;;Αν το φλασαρω θα περνώ ενημερώσεις ασφαλείας;;

Edited by Giannis114
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους εξαλείφθηκε το bug με το ξυπνητήρι! Σε εμένα τουλάχιστον...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...