Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 minutes ago, HEO said:

καταντια και ξεφτιλα για μια εταιρεία σαν την voda.....

Αυτά τους έγραψα στην αξιολόγηση μετά. Πολύ κρίμα 

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

3 ώρες πριν, glofiish said:

Που@@α μεγάλη.Μπραβο.Ουτε ένα sms .Πόσος κόσμος θα χάσει υπόλοιπα χρηματικά.Εδω στέλνουν ένα κάρο άχρηστα sms ,τώρα τσιγκουνευτηκαν.

Αυτό πραγματικά δείχνει το πόσο ανέντιμοι είναι. Σου στέλνουν σμσ για οποια άσχετη μλκια αλλα φυσικά όχι για κάτι τόσο σημαντικό. Προφανώς θα βγάλουν αρκετά σημερα απο ανυποψίαστους

Edited by geopapa123
Link to comment
Share on other sites

Πολυς κόσμος απο σημερα εκει που μιλαει στο τηλ θα του πεσει η γραμμή και οταν μπει στο app θα δει τα παντα μηδενισμένα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και τα εβδομαδιαία πακέτα ΒΒ αν σας καλύπτουν. Εγώ αυτά χρησιμοποιώ για αρχή ώσπου να δω τι θα κάνω για 3 cu- δικό μου και των παιδιών.

Σε απλό Cu 100'+4GB με 2,5€.

Σε φοιτητικό 500'+ 8GB με 3€

Περίπου 10 και 12 €/ μήνα αντίστοιχα. Προστίθενται και τυχόν υπόλοιπα

Μεγάλα μειονεκτήματα  είναι α)ότι θα πρέπει να μπαίνει υπενθύμιση για να μην ξεχαστώ και β)να ελέγχω μην εξαντληθούν και αρχίσουν οι γνωστές χρεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σας (μας) βλέπω απογοητευμένους από τη συμπεριφορά της εταιρείας, και καλά κάνουμε, απλά ήθελα να τονίσω ότι οι εταιρείες είναι εταιρείες και ως τέτοιες έχουν ως ΜΟΝΑΔΙΚΟ στόχο το ΚΕΡΔΟΣ! Όλα τα άλλα είναι να 'χαμε να λέγαμε. Αυτό δε σημαίνει βέβαια ότι ό,τι πράττουν είναι ανέντιμο απέναντί μας. Μπορεί κάποιες πολίτικές (πτογράμματα) να μας συμφέρουν, αλλά δεν το κάνουν ούτε για να μας επιβραβεύσουν , ούτε για να μας ευχαριστήσουν, αν αυτό δεν έχει αντίκτυπο το οικονομικό τους κέρδος. Απλά το αναφέρω γιατί κάποιοι βλέπω στεναχωριούνται ή έστω εκπλήσσονται από την ανεντιμότητά τους.

Ειδικά εδώ στην Ελλάδα με τα καρτέλ και την ανομία/ατιμωρησία που υπάρχει - όπως προανέφερα σε σχόλιο πριν μέρες - το τελευταίο που θα έπρεπε να περιμένει ένας "κοινός θνητός" σαν κι εμάς είναι η "εντιμότητα" των εταιρειών. Υπάρχουν άπειρα παραδείγματα, αλλά ενδεικτικά αναφέρω ένα από τα πιο καίρια , την υπερτιμολόγηση των παρόχων αερίου πριν ένα χρόνο που χρέωναν 2πλάσιες καταναλώσεις χωρίς καν να μετρήσουν , με τη δικαιολογία ότι θα αφαιρούταν στους επόμενους λογαριασμούς , οι οποίοι όμως είχαν τη μισή χρέωση ανα kw και συνεπώς θα είχαν έτσι κατακλέψει τον κοσμάκη. Πόσοι την πατησαν τότε. Κι έβγαιναν οι κυβερνόντες τότε (δεν ανήκω σε κόμμα, όσοι έχουν περάσει τα ίδια είναι και το έχουν αποδείξει) και λέγαν με στόμφο ότι θα πατάξουν αυτη την αδικία αναγκάζοντας τις εταιρείες να επιστρέψουν τα ποσά. Δλδ καταλάβατε πως λειτουργούν εδώ τα πράγματα?
Σε πιάνουν εσένα κι εμένα ζούλα κατσίκα και μας περνάνε δικαστήρια και φυλακή / πρόστιμο.
Πιάνουν τους παρόχους ζούλα κατσίκα και τους λένε, εντάξει επιστρέψτε την κατσίκα και όλα καλά...

Γι αυτό είχα αναρρωτηθεί παλιότερα αν μπορούμε να αντιδράσουμε κάπως σε ό,τι γίνεται. Μέχρι πριν ένα χρόνο έβγαζα με 6,5 ευρώ στην Q όλο τον μήνα με 300' και 1gb. Το έκανε 15ήμερο απο μήνα και έφυγα και ήρθα liquid που πάλι με τόσο την έβγαζα το μήνα (13€ /2μηνο) . Τώρα καταργήθηκε κι αυτό. Όλοι συνεννοημένοι είναι . Δλδ απο 6,5€/μήνα τώρα η voda λέει 11,5€/μήνα (ola apola) και το φτηνότερο της Q είναι 8,90€. (Frog δε μιλάμε για το national pack γιατί δεν έχει data.)

Αν το σκεφτείτε δλδ μιλάμε για κατακόρυφες αυξήσεις 37% η Q και σχεδόν 100% η voda. Κι αυτά σχεδόν ταυτόχρονα και χωρίς λόγο!! Συνεννοημένα δλδ, καρτέλ. Και σε μια χώρα που έχει τις ακριβότερες επικοινωνίες ανά εισόδημα στην ΕΕ!!!

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, balkos said:

Υπάρχουν και τα εβδομαδιαία πακέτα ΒΒ αν σας καλύπτουν. Εγώ αυτά χρησιμοποιώ για αρχή ώσπου να δω τι θα κάνω για 3 cu- δικό μου και των παιδιών.

Σε απλό Cu 100'+4GB με 2,5€.

Σε φοιτητικό 500'+ 8GB με 3€

Περίπου 10 και 12 €/ μήνα αντίστοιχα. Προστίθενται και τυχόν υπόλοιπα

Μεγάλα μειονεκτήματα  είναι α)ότι θα πρέπει να μπαίνει υπενθύμιση για να μην ξεχαστώ και β)να ελέγχω μην εξαντληθούν και αρχίσουν οι γνωστές χρεώσεις.

Σε απλό Cu 100'+4GB με 2,5€. Αυτό το πακέτο παίρνει παράταση (Rollover) αν το ξαναβάλω πριν την λήξη του?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους. Πριν λίγο διαπίστωσα και εγώ ότι γυρίσαμε σε κανονικο cu πλέον. Ερώτηση λοιπόν. Έμειναν τα απεριόριστα αφού είχα κανει και ανανέωση πριν λίγες ήμερες. Το υπόλοιπο μου σε χρήματα  έμεινε ως είχε. Παίζει να το χάσω?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, astronaytis said:

Το υπόλοιπο μου σε χρήματα  έμεινε ως είχε. Παίζει να το χάσω?

Το υπόλοιπο δεν το χάνεις 

Για τον φίλο που έγραψε το μακροσκελές ποστ

Το κέρδος πετυχαίνετε με ικανοποίηση του πελάτη 

Αν το πετύχεις με δυσαρεστημένο τον πελάτη, ο πελάτης φεύγει και πολύ πιθανό να μην ξαναέρθει 

Θα μου πεις υπάρχουν πολλά κορόιδα στην λίμνη, αυτό όμως είναι άλλο θεμα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, HEO said:

Το υπόλοιπο δεν το χάνεις 

Για τον φίλο που έγραψε το μακροσκελές ποστ

Το κέρδος πετυχαίνετε με ικανοποίηση του πελάτη 

Αν το πετύχεις με δυσαρεστημένο τον πελάτη, ο πελάτης φεύγει και πολύ πιθανό να μην ξαναέρθει 

Θα μου πεις υπάρχουν πολλά κορόιδα στην λίμνη, αυτό όμως είναι άλλο θεμα

Αυτό ισχύει σε κανονικό ευνομούμενο κράτος όπου δεν υπάρχουν καρτέλ και η δικαιοσύνη αποδίδεται ορθά και όχι κατά το δοκούν. Γι αυτό ανέφερα το περσινό φιάσκο με τα τιμολόγια του αερίου ως παράδειγμα. Γιατί αυτό αποδεικνύει ότι ΔΕΝ είμαστε ένα τέτοιο κράτος.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, astronaytis said:

Καλησπέρα σε ολους. Πριν λίγο διαπίστωσα και εγώ ότι γυρίσαμε σε κανονικο cu πλέον. Ερώτηση λοιπόν. Έμειναν τα απεριόριστα αφού είχα κανει και ανανέωση πριν λίγες ήμερες. Το υπόλοιπο μου σε χρήματα  έμεινε ως είχε. Παίζει να το χάσω?

Έχε υπόψη σου ότι ένας φίλος έγραψε οτι του είπαν ότι τα κερδισμένα απεριόριστα θα κοπούν

Το νου σου ότι με έλλειψη απεριόριστα λεπτά σου ροκανίσει το υπόλοιπο 

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, HEO said:

Έχε υπόψη σου ότι ένας φίλος έγραψε οτι του είπαν ότι τα κερδισμένα απεριόριστα θα κοπούν

Το νου σου ότι με έλλειψη απεριόριστα λεπτά σου ροκανίσει το υπόλοιπο 

Αυτή είναι η ημερομηνία που αναγράφεται οτι θα λήξει. Τι να πω? Ίδωμεν

Screenshot_2024-06-25-21-52-32-372_gr.mobile.vodafone.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Alexandros201285 said:

Σε απλό Cu 100'+4GB με 2,5€. Αυτό το πακέτο παίρνει παράταση (Rollover) αν το ξαναβάλω πριν την λήξη του?

Ναι.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, musictracer said:

Αυτό ισχύει σε κανονικό ευνομούμενο κράτος όπου δεν υπάρχουν καρτέλ και η δικαιοσύνη αποδίδεται ορθά και όχι κατά το δοκούν. Γι αυτό ανέφερα το περσινό φιάσκο με τα τιμολόγια του αερίου ως παράδειγμα. Γιατί αυτό αποδεικνύει ότι ΔΕΝ είμαστε ένα τέτοιο κράτος.

Koklw show Alpha TV και λεφτα και υγεια να χει κανεις σε αυτη τη χωρα, δε πα οι συνομωσιες αποχαυνωσης να κανουν παρτυ με ουζα, κανεις δε παει μεσα.

Καταλαβετε το. De facto δεν υπαρχει ουτε 0% πιθανοτητα να αλλαξει αυτο. Και γλεντηστε τωρα. Μπουκα οι γειτονες μπα και "σωθουμε" και σοβαρεψουμε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.

Ως τοτε η "πραγματικοτητα" μας ως χωρα θαναι "Μουσικη, γλεντι και αντισταση (δηθεν)"._

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alteisei said:

Koklw show Alpha TV και λεφτα και υγεια να χει κανεις σε αυτη τη χωρα, δε πα οι συνομωσιες αποχαυνωσης να κανουν παρτυ με ουζα, κανεις δε παει μεσα.

Καταλαβετε το. De facto δεν υπαρχει ουτε 0% πιθανοτητα να αλλαξει αυτο. Και γλεντηστε τωρα. Μπουκα οι γειτονες μπα και "σωθουμε" και σοβαρεψουμε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.

Ως τοτε η "πραγματικοτητα" μας ως χωρα θαναι "Μουσικη, γλεντι και αντισταση (δηθεν)"._

Αντιλαμβάνομαι ότι η μοιρολατρία είναι ίδιον μας ως νεοέλληνες , αλλά δε νομίζω ότι βοηθάει και πολύ στην παρούσα φάση. Από το κακό στο χειρότερο πάμε. (Προς Θεού δε μιλάω επί προσωπικού. Απλά η απαθής αποδοχή της κατάστασης δεν είναι προς το συμφέρον μας ως σύνολο. Αυτό θέλω να πω)

Edit : Σταματάω εδώ λόγω off topic. Sorry για την εκτροπή...

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα μόλις, όπως μου είπαν. Τέλος. Πραγματικά κρίμα, χάρηκα πάντως παιδιά, ωραία ήταν όσο κράτησε 

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, johndouk said:

Πάει και η απεριόριστη ομιλία από liquid....

Αλητεία, λέμε, χωρίς καμμία προειδοποίηση τα έφαγαν τα απεριόριστα 

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Χαθηκε ο κόσμος να δώσουν δωρεάν καποια λεπτά ομιλίας/mb σε όλους τους πρώην liquid για να μην μείνουν ξαφνικά στον αέρα,σαν μια γέφυρα ας πούμε? Τεχνικά δεν υπήρχε οπως αποδεικνύεται κανένα πρόβλημα να κρατηθούν και τα απεριόριστα και εκτός liquid. Η ανακοίνωση βγήκε μεσα Απριλίου, μια υπενθύμιση,ένα sms, κάτι, καλοκαιριάτικα να μην ψαχνεται ο άλλος τι έγινε. Όταν είναι να μας διαφημισουν καρακιτς εκδηλώσεις μια χαρά έρχονται ειδοποιήσεις και μηνύματα. Στο μεταξύ και αυτό το σύστημα, αυτό μας έκαψε, να σέβεται τις ώρες κοινής ησυχίας. Λήγουν πακέτα, γίνονται αλλαγές μετά τα μεσάνυχτα, και το σύστημα ξυπνάει το πρωί για να σου στείλει μετά τις 9:00 ειδοποίησεις για το τι έγινε πριν 7 ώρες...

Υ.Γ. συγνώμη πρωί-πρωί που θα καταντήσει σεντόνι, δεν γίνεται να μην παρατηρήσω για πολλοστή φορά τον γνωστό χρόνια φίλο μας, εκπρόσωπο του 5%, που όταν τρώει ban επανέρχεται με νέο προφίλ, ήσυχος, ήρεμος, έτοιμος να βοηθήσει, και φτάνει πάλι στο ίδιο σημείο και ξανά από την αρχή.

Λάθος κόσμος θα καταλήξει στο γιατρό πάλι...

Υ.Γ.2 εμείς δηλαδή

 

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ο τρόπος που η vodafone υλοποιεί το τέλος του liquid δεν είναι απλά απαράδεκτος και πρωτόγνωρος για αυτή, αλλά μοιάζει εκδικητικός και με κακία, σαν να τιμωρεί παραδειγματικά τους πελάτες της που επέλεξαν να χρησιμοποιήσουν ένα προϊόν που εκείνη προσέφερε....

Πραγματικά nut case study...

Έχω τον κύριο αριθμό μου στη vodafone επί 29 χρόνια (με εποχές λογαριασμών 200+€/μήνα) και πραγματικά για πρώτη φορά μένω άφωνος... 

Δικαίωμα τους είναι βέβαια. Η αξιοπρέπεια άλλωστε βρίσκεται στις δικές μας πράξεις, όχι των άλλων.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, johndouk said:

, αλλά μοιάζει εκδικητικός και με κακία, σαν να τιμωρεί παραδειγματικά τους πελάτες της που επέλεξαν να χρησιμοποιήσουν ένα προϊόν που εκείνη προσέφερε....

Το ιδιο ακριβως αισθανθηκα την περίοδο των Χριστουγέννων, οταν μας εκανε καψονια και κολλούσε το μπες-βγες που κάναμε για κασμπακ. Και παλαιοτερα που κολλούσε η ενημέρωση. Θυμαμαι ατομα εδω να γραφουν οτι τους πηρε 2 εβδομαδες να τους το φτιάξουν. 

Πιστευω οι αιτίες της συμπεριφοράς της εταιρίας οφείλονται στο συνδυασμό έλλειψης προσωπικού και κακής ποιότητας της πλειοψηφίας του προσωπικού και προϊσταμένων, σε σχεση με τα παλιά χρυσά χρόνια της εταιρίας. 

Μάλλον θα επιβεβαιωθουν αυτά που εγραφα περι πωλησης της εταιρίας και οτι η επίσκεψη της Αγγλιδας CEO στην Ελλάδα δεν ηταν για καλό. Άλλωστε βλεπουμε τα κεντρικα να πουλάνε αριστερά και δεξιά...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το γενίκευσα. Ούτε μπορώ να καταλογίζω σκοπιμότητα σε περιπτώσεις όπου πιθανότατα πρόκειται για αδυναμία & ανεπάρκεια. Εν προκειμένω, δεν ενοχλήθηκα από την απόφαση της εταιρείας να διακόψει το προϊόν, αλλά από τον τρόπο και μέθοδο που το υλοποιεί, στα όρια του χυδαίου, κάτι που πιστεύω ότι δεν οφείλεται σε ανικανότητα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...