Jump to content

Sony Ericsson P990i [old]


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Johner kai Vageli eriksa mia matia se auta pou episimanate, brika kai ekana edit ta arxeia apo to thema pou edose o Johner,(itane arketa pio anabathmismena apo to arxiaki pou episimane o Vagelis) pleon ypostirizei kai kanonikes alla kai kinites eortes. Eftiaksa to problima pou eperne 2 meres kai tora mou doulevi apsoga me to Outlook 2007 ;)

 

Oi kinites eortes pane mexri to 2050, gia tis kanonikes prepei na kanete edit to arxeiaki alazontas tin xronoligia 1 fora to xrono.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

re paidia , iremiste me to thema timi. 1)to kin tha kanei peripou 680 euro (kato apo to orio ton 700 euro sigourotata.2)aneta kaneis mporei na to diapistosei auto, afou to 'akrivo' plaisio to exei 714 euro gia propaggelia malista,kai to expansys to eixe 690 kai otan eide oti o kosmos tsimpaei kai i lista tis proparaggelias megalone to evale 750+ kserontas oti tha to poulisei aneta gia tous poromenous.3)otan to kin mpei sta rafia ousiastika teli augoustou tote i timi tou i official tha ksekinisi, tora aplos kikloforei i timi tis proparaggelias kai tou proskairou kerdous.

 

 

Nα διορθωσω για το Πλαισιο που το χει 719ευρώ!!Ακομα πιο ακριβα!Ειναι κρίμα πάντως τόσο μεγάλα καταστήματα να λειτουργούν με μεθόδους ''λαικής αγοράς'' .....Κρίμα.....:mad: Και ντροπή τους:mad:

 

Τουλάχιστον στο e-shop δίνουν μια και καλη την τιμή...συνήθως χαμηλότερα...αν και δεν ξέρω από θεμα αξιοπιστίας τι παιζει...

Link to comment
Share on other sites

Johner kai Vageli eriksa mia matia se auta pou episimanate, brika kai ekana edit ta arxeia apo to thema pou edose o Johner,(itane arketa pio anabathmismena apo to arxiaki pou episimane o Vagelis) pleon ypostirizei kai kanonikes alla kai kinites eortes. Eftiaksa to problima pou eperne 2 meres kai tora mou doulevi apsoga me to Outlook 2007 ;)

 

Oi kinites eortes pane mexri to 2050, gia tis kanonikes prepei na kanete edit to arxeiaki alazontas tin xronoligia 1 fora to xrono.

ποιο από τα 2 περνάμε και πως στο Outlook:confused:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

poli kali timi tha doume apo e-shop sigoura. apo thema aksiopistias gia to e-shop ti na po .psonizo kapou 6 xronia apo ekei (otan eixe vivlia,dvd kai

arxise dila dila na fernei kameres) kai oi entiposeis ine oi kaliteres.kali timi tha doume apo tous paroxous kinitis kai sigoura pio xamili timi apo vodafole logo tou live

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

ok περάστικαν οι γιορτές στο Μ600 :D

Λογικά και στο ρ990 δεν θα υπάρχει πρόβλημα

 

 

thanks johner,n-mik & v@gelis:respect:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα??Με τον bibon που τα λέγαμε ειπε 4....:shifty:

Απο την πλευρά σου αυτο ειναι πολυ ευχάριστο...!!!Με τι χρηση όμως??

 

 

Για να δουμε....

 

Η συσκευη προφανως δεν απευθυνεται ουτε εμφανισιακα ουτε απο αποψη δυνατοτητων αλλα κυριως λογω τιμης , σε καποιον που θελει μια συσκευη για ομιλια κατα κυριο λογο .

Φυσικα σαν "επαγγελματικο"/επαγγελματικο κινητο προφανως θα "γραφει" αρκετη ομιλια καθημερινα ...

 

Παμε στα υπολοιπα .

Με ενα φυσιολογικο "πακετο" για δεδομενα σε ενα απο τα τρια ελληνικα δικτυα , εχει ενας μεσος επαγγελματιας που το χρειαζεται , την δυνατοτητα να "μετακινησει" εναν μικρο ογκο δεδομενων καθημερινα απο το κινητο του μεσω δικτυου .

Μπορει ακομα να το αφησει και online για μια ωρα π.χ. για να ερθει μονο του ενα Mail που περιμενει .

Θελοντας να εκμεταλευτει και το wi-fi ειτε στον χωρο εργασιας του ειτε σπιτι του (ελπιζουμε εδω οτι στον χωρο εργασιας εχει σωστη υποδομη και δεν εχει φαει μονος του τον χρονο που απαιτειται για να το σεταρει) μπορει να μετακινησει με αυτο εναν σημαντικο ογκο δεδομενων ειτε λογω δουλειας ειτε για πλακα .

 

Σαν λογικος ανθρωπος που δεν θελει να εχει το τηλεφωνο τις ωρες που μιλαει στο αυτι συνεχεια , θα εχει και ενα Bluetooth ακουστικο το οποιο θα ειναι πιθανοτατα μονιμως συνδεδεμενο με το τηλεφωνο .

Χωρις να ειμαι επαγγελματιας (και τωρα που πληρωνω τις κλησεις) μιλαω κατα μεσο ορο μιση ωρα την ημερα συνολικα σε εξερχομενες και εισερχομενες κλησεις .

 

Αν θελεις μπορω να προσθεσω και αλλες ενεργοβορες διαδικασιες που ειναι πολυ πιθανο να κανει καποιος μεσος χρηστης που εχει επιλεξει συνειδητα αυτη την συσκευη και δεν το εχει κανει για την πλακα του οπως εσυ και εγω .

 

Για πες μου ομως , με αυτη ή ακομα "σκληροτερη" χρηση εισαι τοσο αφελης για να πιστευεις οτι μπορει να βγαλει 4 ημερες αναμονης χωρις φυσικα να μιλαμε για κλειστη συσκευη τα βραδια?

 

 

Δεν ειναι ολοι οι χρηστες ενος τετοιου κινητου ανθρωποι που θα το παρουν για να πουν οτι το πηραν , θα παιξουν λιγο με το data και θα σταματησουν γιατι... χρεωνεται και θα εχουν απλα να κοιτανε ενα Ρ990 και να κανουν αναπαντητες και να στελνουν κανενα μηνυματακι . :cool:

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω θα σκοτωθούν παλικάρια στην ποδιά του p990.

Παιδιά, μην χαλιέστε άδικα. Απλά μερικοί εδώ μέσα που ή είναι πολύ μικρότεροι από την ηλικία που γράφει κάτω από το αβατάρ τους(αν όχι τότε φέρονται σαν πολύ μικρότεροι και αυτό είναι ακόμη χειρότερο), ή επειδή κάποιοι τους δώσαν λίγο σημασία παραπάνω και το πήραν σε χαρά και ποστάρουν κάθε μέρα μόνο και μόνο επειδή θέλουν να νιώθουν ότι ανήκουν κάπου, ή δεν ξέρω εγώ για τί άλλο, βρήκαν ένα βήμα να δείξουν ότι υπάρχουν στον κόσμο.

Και αυτό το κάνουν εις βάρος των υπολοίπων που ασχολούνται πραγματικα με το κινητό και θέλουν να λύσουν απορίες τους ή να ποστάρουν την -βάσιμη- άποψη τους.

Αν λοιπόν η Ιθάκη σας είναι το p990 τότε στην ζωή σας ταιριάζει η παροιμία "εδώ ο κόσμος καίγεται...".

 

 

 

Τώρα και κάτι on topic (προς όσους το είχαν και το επεξεργάστηκαν):

Πως θα χαρακτηρίζατε την δημιουργία/επεξεργασία word/excel από άποψη ταχύτητας και ευχρηστίας; είναι βιώσιμη αυτή η λειτουργία η θα καλύτερα να μείνουμε στην απλή προβολή τέτοιων αρχείων;

Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα και κάτι on topic (προς όσους το είχαν και το επεξεργάστηκαν):

Πως θα χαρακτηρίζατε την δημιουργία/επεξεργασία word/excel από άποψη ταχύτητας και ευχρηστίας; είναι βιώσιμη αυτή η λειτουργία η θα καλύτερα να μείνουμε στην απλή προβολή τέτοιων αρχείων;

 

Μα ....απο το 910 είχες επεξεργασία σε τέτοια αρχεία και όχι μόνο προβολή, άρα λογικά και το 990 θα το κάνει. Στο 910, ήταν πολύ καλό και εύχρηστο...(για μένα τουλάχιστον)

 

Γ.

 

Παράκληση: Μην σχολιάζετε τα off topics.

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτοντως το μενου του 990 ειναι σχεδον ιδιο με του Μ600 απο οτι διαπιστωσα.

 

Χμμ αυτό ήταν αναμενόμενο πιστεύω αφού πρόκειται για το ίδιο λειτουργικό.Θα διαφέρουν μόνο σε εγκατεστημένες εφαρμογές λόγω του ότι το P990 έχει περισσότερο hardware από το Μ600(βλέπε κάμερα,wifi,ραδιόφωνο).

It's Christmas time.

Ubuntu has been broken ;)

Be aware of the consequence.

Link to comment
Share on other sites

Από όσους το πήραν θα ήθελα να μάθω πόση ώρα κάνει να εκκινήσει και τι λέει από ταχύτητα στο μενού. Αν είναι δυνατόν μη μου συγκρίνετε σε σχέση με το P900/910 λόγω του ότι δεν έχω κάποιες εμπειρίες απ'αυτά, αλλά με κάποιο 60αρι πχ με το 6680. Ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω θα σκοτωθούν παλικάρια στην ποδιά του p990.

Αν έχουν μερικοί τόσο μυαλό, ας το κάνουν. Λυπάμαι που γράφω κάτι τέτοιο, όμως δεν υπάρχει νόημα να λέμε τα ίδια και τα ίδια (για την ομάδα διαχείρισης λέω του MyPhone).

 

@CtR,

μην συγκρίνεις τα συγκεκριμένα λειτουργικά. Στην ουσία δεν πρέπει να συγκρίνουμε ούτε το ίδιο λειτουργικό, γιατί η συμπεριφορά του αλλάζει ανάλογα με το τι έχουμε "φορτώσει" στο κινητό. Κάποιες φορές μπορεί να φταίει έστω και μια εφαρμογή για τα όποια κολλήματα ή καθυστερήσεις.

 

Σε clear εγκατάσταση του λειτουργικού (απο την μάνα του), όλα είναι γρήγορα (σαν τα ppc κάτι). Μετά το τι μπορεί να συμβαίνει, έχει διαφορές δευτερολέπτων, που για άλλους δεν είναι καν διαφορές και για άλλους κάνουν την διαφορά. Ίσως το καλύτερο είναι να το δεις απο κοντά.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι?

ξερει κανεις αν οταν βγει με το καλο! , θα παιρνει τις απλες καρτες SIM ή θα χρειαζεται να ειναι νεου τύπου λογω 3G?

 

ευχαριστω πολυ και καλο καλοκαιρι σε ολους

:)

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Iparxoun eidikes kartes sim gia to 3G?! Den nomizo na simbainei kato tetoio. :confused:

 

κι εγω δεν ειμαι σιγουρος, απλα νομιζω καποια στιγμη ακουσα καπου για καποια συσκευή (οταν ειχαν πρωτοβγει τα 3G) που ειχε προβλημμα συμβατοτητας με τις "κλασικες" καρτες SIM

Ισως να μην θυμαμαι καλα αλλα καλο ειναι να το ξεκαθαρισουμε οποτε αν καποιος ξερει σιγουρα θα βοηθησει!!

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Iparxoun eidikes kartes sim gia to 3G?! Den nomizo na simbainei kato tetoio. :confused:

 

Ειδικές κάρτες υπάρχουν(οι u-sim)αλλά δεν είναι απαραίτητες για τη χρήση του 3G.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

κι εγω δεν ειμαι σιγουρος, απλα νομιζω καποια στιγμη ακουσα καπου για καποια συσκευή (οταν ειχαν πρωτοβγει τα 3G) που ειχε προβλημμα συμβατοτητας με τις "κλασικες" καρτες SIM

Ισως να μην θυμαμαι καλα αλλα καλο ειναι να το ξεκαθαρισουμε οποτε αν καποιος ξερει σιγουρα θα βοηθησει!!

 

 

Η θεωρια λεει οτι οι USIM πρεπει να ειναι backwards compatible και να παιζουν χωρις προβλημα και μη UMTS τηλεφωνα .

Παλαιοτερα , καποιες 3G συσκευες παρουσιαζαν "ασταθεια" οταν την χρησιμοποιουσε καποιος με απλη SIM , αλλα μονο σε δικτυο τριτης γενιας .

Παραδειγμα το δικτυο της vodafone που μπορουσες να εχεις προσβαση στο 3g τους και χωρις USIM .

 

Πλεον σχεδον καμια συσκευη στην αγορα δεν εχει προβλημα με αυτο .

Σε λιγα μονο τηλεφωνα που δεν ειναι 3G μπορει να παρουσιαστει καποιο προβλημα αν εχεις USIM (το εχω δει σε L7 της motorola με USIM της Vodafone)

Link to comment
Share on other sites

παντως στην αγορα δεν βλεπω να εχει εμφανιστει και ουτε φαινεται πως θα εμφανιστει συντομα....μαλλον για τελη αυγουστου αρχες σεπτεμβρη το βλεπω (στην καλυτερη περιπτωση)...και οσοι ημασταν αισιοδοξοι για αρχες αυγουστου μαλλον διαψευστηκαμε οικτρα...
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το ανοιγμα και την διαχειριση αρχειων word το p910 δεν τα πηγαινε καθολου καλα...οταν επροκειτο για μεγαλα αρχεια αδυνατουσε να τα ανοιξει....χαρακτηριστικα ειχα καπου 500 αρχεια των 40-50 kb (αρχεια πελατων)

(συνολο καπου 20 mb)και οταν βρισκονταν ολα μαζι στιν καρτα μνημης αργουσε υπερβολικα η δεν ανοιγε καθολου καποιο απο αυτα...εβγαζε καποιο μυνημα λαθους.

αυτος ηταν και ο λογος που μετα απο 6 μηνες κατεφυγα στο treo 650 το οποιο στον τομεα αυτο τα καταφερνε υποδειγματικα,αλλα ειχε χτυπητες αδυναμιες σαν τηλεφωνο.

ελπιζω στο p990 να εχουν γινει βελτιωσεις στον τομεα διαχειρηση εγγραφων word

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που αναφερατε παιδια για τα εγγραφα μαλλον οφειλεται στον επεξεργαστη που αδυνατει να σηκωνσει το βαρος ολων των εφαρμογων...
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που αναφερατε παιδια για τα εγγραφα μαλλον οφειλεται στον επεξεργαστη που αδυνατει να σηκωνσει το βαρος ολων των εφαρμογων...

 

Δεν είμαι σίγουρος.

Ακόμα και ένας πολύ αδύναμος επεξεργαστής θα μπορούσε να ανοίξει ένα αρχείο word.Δεν είναι και τίποτα βαρύ.

Αν δεν μπορεί να κάνει και αυτό , τότε τι μπορεί να κάνει?

Δεν νομίζω να είναι θέμα επεξεργαστή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος.

Ακόμα και ένας πολύ αδύναμος επεξεργαστής θα μπορούσε να ανοίξει ένα αρχείο word.Δεν είναι και τίποτα βαρύ.

Αν δεν μπορεί να κάνει και αυτό , τότε τι μπορεί να κάνει?

Δεν νομίζω να είναι θέμα επεξεργαστή.

Δεν ειναι μονο θεμα επεξεργαστη... αλλα και μνημης!!!

Τα Π δεν εχουν πολυ ελευθερη μνημη μετα το μπουταρισμα του κινητου και ετσι το κινητο δυσκολευεται απιστευτα να ανοιξει ενα μεγαλουτσικο αρχειο και να το διαχειριστει... ή δεν το ανοιγει καθολου!!!

Αν θες πιο πολυ επαγγελματικη χρηση απο ενα Πολυεργαλειο θα παρεις ανετα ενα WindowsMobile!;) :)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μονο θεμα επεξεργαστη... αλλα και μνημης!!!

Τα Π δεν εχουν πολυ ελευθερη μνημη μετα το μπουταρισμα του κινητου και ετσι το κινητο δυσκολευεται απιστευτα να ανοιξει ενα μεγαλουτσικο αρχειο και να το διαχειριστει... ή δεν το ανοιγει καθολου!!!

Αν θες πιο πολυ επαγγελματικη χρηση απο ενα Πολυεργαλειο θα παρεις ανετα ενα WindowsMobile!;) :)

 

Μα είναι δυνατόν να μην μπορεί να ανοίξει ένα word των 50 kb(που λέει ο φίλος πιο πάνω)αλλά να μπορεί να ανοίξει ένα βίντεο των 500Kb ή των 2mb??

Συμφωνώ ότι τα pxxx δεν είναι και ότι καλύτερο από θέμα μνήμης , αλλά για το συγκεκριμένο πιστεύω ότι είναι θέμα της εφαρμογής.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...