Jump to content

Sony Ericsson P990i [old]


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι τωρα που το λες το TIM center το είχε 760 αλλα για καποια ειδική απόδειξη που ήθελα για επιστροφή ΦΠΑ (λόγω του ότι θα ταξίδευα εκτός Ευρώπης) και δεν έδινε το TIM center το πήρα απο πλαίσιο 760 μείον το ΦΠΑ = 644 γύρω στις 10 Ιανουαρίου 2004

Και επίσης λάθος δικό μου δεν είχε 840 αλλά 800 σε αλλα καταστήματα. Αλλά το 900 ευρώ τερμα εγνατίας ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι τωρα που το λες το TIM center το είχε 760 αλλα για καποια ειδική απόδειξη που ήθελα για επιστροφή ΦΠΑ (λόγω του ότι θα ταξίδευα εκτός Ευρώπης) και δεν έδινε το TIM center το πήρα απο πλαίσιο 760 μείον το ΦΠΑ = 644 γύρω στις 10 Ιανουαρίου 2004

Και επίσης λάθος δικό μου δεν είχε 840 αλλά 800 σε αλλα καταστήματα. Αλλά το 900 ευρώ τερμα εγνατίας ισχύει.

ok,τώρα συμφωνούμε απόλυτα:p:)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

p800 arxikh timh 834:X

p900 897:X

p910 750:wacko:

p990 1500 dolaria se gnosto site san paragkelia kai meta lete pos sas kleboun:confused:

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Και ομως υπηρχαν...και το ιδιο θα λες οταν με το καλο απο Μαιο και μετα δωσεις 800 ευρω για να παρεις το Ρ990 πληρώνοντας εσυ και γω τα ''σπασμενα'' της καθυστερησης και κατα τον Δεκέμβριο δεις την αναβάθμηση του (Ρ1000) και κλαις(ω) τα λεφτα σου...Οπως αλλωστε εγινε και με το Ρ800...πρωτοποριακο για την εποχη του...αργησε να βγει...και σε 8 μηνες ήταν ετοιμος διαδοχος...Ρ900...που ουσιαστικα αυτό αποτελούσε την πρωτη ολοκληρωμενη παρουσιαση στη σειρα ΡΧΧΧ...Εγω πάντως θα το πάρω αλλα αν είναι να βγει κατα Ιουλιο οπως λένε ειναι βεβαιο οτι Χριστουγεννα θα κυκλοφορησουν αλλο...Και πριν προλαβει καποιος να πει...''αν ειναι ετσι οσο και να περιμενεις παντοτε θα βγαινει και κατι καλυτερο'' να πω πως αυτοι που επενδυσαν στο Ρ910 βγηκαν κερδισμενοι καθως πλησιαζει να κλεισει τα 2χρονια τωρα και χωρις σημαντικη επιπτωση στην τιμη ;-)

I alitheia einai oti o diadoxos tou P990 tha vgei sxetika poly syntoma, opos egine me to P910. Kata tin gnomi mou, oi xristes tou P910 tha prepei na perimenoun to P1000 (ektos an tous endiaferei to 3G). Koitaxte ti egine me tin kykloforia tis seiras P os pron tin RAM:

P800-12mb RAM

P900-16mb RAM

P910-64mb RAM !!

P990-80mb RAM (ousiastika prokite gia mikri diafora, oti egine apo P800 se P900)

P1000- ? (nomizo tha exei 128mb or 256mb RAM)

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

το P990 θα έχει 64mb RAM κι όχι 80. Τα 80mb είναι ελεύθερα για το χρήστη. Άρα έχουμε συνολική μνήμη 64+80=144mb

 

emena pantos me mperdepses me ayto pou eipes!! :confused:

pws tha exei 64 kai oxi 80 kai ta 80 tha einai eleuthera ara karta 64 kai ram 80 =144 :!:

swsto oti tha exei 144 alla ta prwta me mperdepsan! :p

Link to comment
Share on other sites

το P990 θα έχει 64mb RAM κι όχι 80. Τα 80mb είναι ελεύθερα για το χρήστη. Άρα έχουμε συνολική μνήμη 64+80=144mb

Ta exeis mperdepsei .Mallon anti gia ton oro 'RAM' eprepe na valo 'Internal Memory', einai i flash memory, ekei pou grafoume ta files, applications etc. Ta 64mb pou anafereis, pithanon einai i 'Operating memory' kai apo afti free tha einai peripoy ~40mb.

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Ta exeis mperdepsei .Mallon anti gia ton oro 'RAM' eprepe na valo 'Internal Memory', einai i flash memory, ekei pou grafoume ta files, applications etc. Ta 64mb pou anafereis, pithanon einai i 'Operating memory' kai apo afti free tha einai peripoy ~40mb.

ορίστε στο site της SE

http://developer.sonyericsson.com/site/global/products/phonegallery/p990/p_p990.jsp

Link to comment
Share on other sites

παρεμπιπτώντως σε αξιόπιστο eshop βρήκα το Ρ990 προς 734 ευρω και αναμένεται αρχες Μαίου. Δυστυχώς το eshop δεν μπορω να το αποκαλυψω απο τωρα.
Link to comment
Share on other sites

tote prokeite gia paranoisi ton oron.

apo to site tis SE:

RAM Memory: 64MB---> einai i 'Operating Memory', edo fortononte kai ektelounte ta programmata.(peripou 40-45mb tha einai free)

Flash Memory: 128MB---> einai ta ROM Drive Z: kai A:, to firmware.

Shared memory for storage: Up to 80MB user free memory--> einai i 'Internal Memory' pou eixa anaferei, diladi to Drive C:

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Apo ta 128 ta 80 ine diathesima ston xristi auto enoei...

H RAM ine allo kai ine 64MB pio aplo apo auto den ginete...

 

Fantastite to PC sas exei skliro disko 120GB kai 1GB RAM.

To P990 gia skliro exei 128MB(apo ta opia 80 ine diathesima) kai 64MB RAM..

Link to comment
Share on other sites

Fantastite to PC sas exei skliro disko 120GB kai 1GB RAM.

To P990 gia skliro exei 128MB(apo ta opia 80 ine diathesima) kai 64MB RAM..

 

Η καλύτερη εξήγηση / αναλογία μέχρι στιγμής :)

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

δεν τίθεται θεμα να μην εχει καταλαβει κανεις. απλα ο φίλος HuskedRu είχε γράψει ότι θα εχει 80mb RAM (ενω είναι 64) -->RAM Memory: 64MB

P990-80mb RAM (ousiastika prokite gia mikri diafora, oti egine apo P800 se P900)

 

και μετά λέει

Shared memory for storage: Up to 80MB user free memory--> einai i 'Internal Memory' pou eixa anaferei, diladi to Drive C:

 

Αλλο η RAM που λες οτι ειχες αναφέρει στο πρωτο post κι άλλο το C:

Link to comment
Share on other sites

δεν τίθεται θεμα να μην εχει καταλαβει κανεις. απλα ο φίλος HuskedRu είχε γράψει ότι θα εχει 80mb RAM (ενω είναι 64) -->RAM Memory: 64MB

P990-80mb RAM (ousiastika prokite gia mikri diafora, oti egine apo P800 se P900)

 

και μετά λέει

Shared memory for storage: Up to 80MB user free memory--> einai i 'Internal Memory' pou eixa anaferei, diladi to Drive C:

 

Αλλο η RAM που λες οτι ειχες αναφέρει στο πρωτο post κι άλλο το C:

Ne, xrisimopoiisa lathos oro, dialdi RAM anti gia Internal Memory (Drive C: ). Gi afto ta anefera analytika sto post #1067. Ousiastika, afto pou exei simasia einai to Drive C: kai i diafora einai ontos mikri, apo 64mb sta 80mb, perimeno sto epomeno montelo na einai 128 or 256mb, etsi mas exei sinithisei i SE.

Gia tin RAM pou les, einai anamenomeno na ginei 64mb (diplasia apo to P910 pou exei 32) afou oi apaitiseis ton programmaton gia to UIQ 3.0 einai megaliters ;)

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

agglia pantos se periodiko pou uparxei gia nea montela apo vodafone shop ,leei apo maio.ara ellada............Ante kai kala mpania:rolleyes:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα τηλ σημερα την SE και μου ειπε οτι αναμενεται με καθε επιφυλαξη μεσα στο μηνα:confused: ...Λιγο νωρις δεν ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα τηλ σημερα την SE και μου ειπε οτι αναμενεται με καθε επιφυλαξη μεσα στο μηνα:confused: ...Λιγο νωρις δεν ειναι?

Μέσα στο μήνα;Μακάρι αλλά δεν το βλέπω με τίποτα.Έτσι όπως έχει πάει,μέσα στο 2006 να είναι και να είμαστε και ευχαριστημένοι...:confused:

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Η ερώτηση που θα κάνω είναι εκτός θέματος αλλά υποσχέθηκα σε κάποιο φίλο ότι θα τον βοηθήσω.Λόγω επαγγέλματος αναγκάζεται να στέλνει e-mails στην επιχείρηση που δουλεύει.Ψάχνει για μια συσκευή εύκολη στη χρήση και αξιόπιστη.Μπορείτε να προτείνετε καμία?Ποιο το κόστος αποστολής e-mail μέσω κινητού?sorry για την άσχετη ερώτηση αλλά νομίζω ότι αρκετοί από εσάς θα είναι σε θέση να μου απαντήσουν:O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Η ερώτηση που θα κάνω είναι εκτός θέματος αλλά υποσχέθηκα σε κάποιο φίλο ότι θα τον βοηθήσω.Λόγω επαγγέλματος αναγκάζεται να στέλνει e-mails στην επιχείρηση που δουλεύει.Ψάχνει για μια συσκευή εύκολη στη χρήση και αξιόπιστη.Μπορείτε να προτείνετε καμία?Ποιο το κόστος αποστολής e-mail μέσω κινητού?sorry για την άσχετη ερώτηση αλλά νομίζω ότι αρκετοί από εσάς θα είναι σε θέση να μου απαντήσουν:O

Αυτό εξαρτάται απ'το τιμολόγιο της εταιρίας που έχει σύνδεση και απ'το μέγεθος σε kb που θα έχει το κάθε email.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα τηλ σημερα την SE και μου ειπε οτι αναμενεται με καθε επιφυλαξη μεσα στο μηνα:confused: ...Λιγο νωρις δεν ειναι?

Αν σκεφτούμε ότι συνήθως τα high-end μοντέλα χρειάζονται ένα δίμηνο απο την κυκλοφορία τους στο εξωτερικό για να κυκλοφορήσουνε στην Ελλάδα, τότε... είναι όντως νωρίς. Πάντως άκουσα κι εγώ περι 1ης Μαϊου για Αγγλία.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...