Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγκατέστησα την ενημέρωση (one ui6). Το κινητό είναι στα καλύτερά του. Ακολουθώ το android από εποχή Froyo. Η νέα έκδοση του λειτουργικού είναι από τις καλύτερες που έχει βγάλει η Google... και όταν έχεις καλά θεμέλια, χτίζεις καλύτερα και το skin σου. Με τη σειρά της η Samsung έκανε πολύ καλή δουλειά. Προσωπικά είμαι fan της καθαρής εγκατάστασης των μεγάλων updates αλλά την πέρασα από πάνω μιας και δεν θα άντεχα τη γκρίνια της γυναίκας ότι της έχασα αρχεία κτλ. Πάλι όμως κι έτσι, είναι εμφανής η διαφορά στο ρολάρισμα, στην απόκριση και στην μικρή βελτίωση της αυτονομίας. Ένα factory cache έκανα μόνο. 

Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2024 at 4:28 ΜΜ, left_ace said:

Εγκατέστησα την ενημέρωση (one ui6). Το κινητό είναι στα καλύτερά του. Ακολουθώ το android από εποχή Froyo. Η νέα έκδοση του λειτουργικού είναι από τις καλύτερες που έχει βγάλει η Google... και όταν έχεις καλά θεμέλια, χτίζεις καλύτερα και το skin σου. Με τη σειρά της η Samsung έκανε πολύ καλή δουλειά. Προσωπικά είμαι fan της καθαρής εγκατάστασης των μεγάλων updates αλλά την πέρασα από πάνω μιας και δεν θα άντεχα τη γκρίνια της γυναίκας ότι της έχασα αρχεία κτλ. Πάλι όμως κι έτσι, είναι εμφανής η διαφορά στο ρολάρισμα, στην απόκριση και στην μικρή βελτίωση της αυτονομίας. Ένα factory cache έκανα μόνο. 

Το μόνο αρνητικό που έκαναν τον πίνακα γρήγορων ρυθμίσεων πολύ πιο δύσχρηστο χωρίς κανένα λόγο🤔

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ilka71 said:

διαγραφή

υποστηρίζει esim το κινητό;

Έχει κάτι που προσφέρει παραπάνω η esim?

Διάβασα ότι αν αλλάξεις συσκευή πρέπει να αλλάξεις και esim(+5ευρω)Αν ισχύει μεγάλο φάουλ..

Edited by Tolakos
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάτι που προσφέρει παραπάνω η esim?
Διάβασα ότι αν αλλάξεις συσκευή πρέπει να αλλάξεις και esim(+5ευρω)Αν ισχύει μεγάλο φάουλ..
δεν έχω ιδέα! πρέπει να μας πει κάποιος που ξέρει
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, tollisth said:

Έσκασε καινούργια ενημέρωση ασφαλείας 

Ειχε ερθει στις 10 Ιανουαριου, ηρθε κι αλλη; δεν βρισκω τιποτα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δύο απανωτές ενημερώσεις μου έβγαλε και τις πέρασα σήμερα το πρωί στο παλιό μου 21fe ,μιας και την συσκευή την δουλεύει πια η κόρη μου. Όλα μια χαρά από ότι είδα και όσο πρόλαβα να το δουλέψω. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με τα google play system updates τι γίνεται; Εγώ ακόμα στη Νοεμβρίου είμαι

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, black3539 said:

Με τα google play system updates τι γίνεται; Εγώ ακόμα στη Νοεμβρίου είμαι

Και εμεις φιλε μου με νοεμβριου ειμαστε...s23 ultra πριν απο λιγες ημερες το λαβαμε ειχαμε κολλησει στον μηνα ιουλιο

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το περίεργο μήνυμα εμφανίζεται τώρατελευταία, οποτε πάω να συνδέσω τα ενσύρματα ακουστικά της Samsung...Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος? 

Έχω δώσει όλες τις άδειες στο viber...

Screenshot_20240120_095345_One UI Home.jpg

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, rapsodos1979_ said:

Αυτο το περίεργο μήνυμα εμφανίζεται τώρατελευταία, οποτε πάω να συνδέσω τα ενσύρματα ακουστικά της Samsung...Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος? 

Έχω δώσει όλες τις άδειες στο viber...

Screenshot_20240120_095345_One UI Home.jpg

Κι εμένα το ίδιο μου βγάζει σε s21+!!! Κάποιο σκάλωμα έχει φάει πάλι το viber, ένα φτιάχνουν 10 χαλάνε...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, konakis said:

Κι εγώ δύο απανωτές ενημερώσεις μου έβγαλε και τις πέρασα σήμερα το πρωί στο παλιό μου 21fe ,μιας και την συσκευή την δουλεύει πια η κόρη μου. Όλα μια χαρά από ότι είδα και όσο πρόλαβα να το δουλέψω. 

Δύο ενημερώσεις μετά την μεγάλη αναβάθμιση, σωστά; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

On 19/1/2024 at 9:27 ΠΜ, vastegial_74 said:

Ειχε ερθει στις 10 Ιανουαριου, ηρθε κι αλλη; δεν βρισκω τιποτα.

Ίσως να ήταν και αυτή δεν μου την είχε βγάλει ποιο νωρίς 

Link to comment
Share on other sites

εγω απηβδησα με το viber, ειδικα στο μηλο πλεον ηταν unusable. Whatsapp και ειναι καλυτερα τα πραματα. Παιδες η μπαταρια μου κραταει 3 μερες με 5 ωρες οθονη χρηση στην 14 android version , θεωρω πως ειναι καλα. Τι λετε?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι είναι μια χαρά...εξαιρετικά θα έλεγα εγώ για 3ήμερη χρήση.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, ea6gka said:

εγω απηβδησα με το viber, ειδικα στο μηλο πλεον ηταν unusable. Whatsapp και ειναι καλυτερα τα πραματα. Παιδες η μπαταρια μου κραταει 3 μερες με 5 ωρες οθονη χρηση στην 14 android version , θεωρω πως ειναι καλα. Τι λετε?

Η μπαταρία πάρα πολύ καλά. 

Σχετικά με το viber έχεις θέμα με το s21fe?

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, ea6gka said:

εγω απηβδησα με το viber, ειδικα στο μηλο πλεον ηταν unusable. Whatsapp και ειναι καλυτερα τα πραματα. Παιδες η μπαταρια μου κραταει 3 μερες με 5 ωρες οθονη χρηση στην 14 android version , θεωρω πως ειναι καλα. Τι λετε?

το βράδυ κλειστό; 

Link to comment
Share on other sites

On 23/1/2024 at 8:28 ΠΜ, ilka71 said:

το βράδυ κλειστό; 

οχι ανοιχτο, το εχω και σαν ξυπνητηρι. Ολα ανοιχτα wifi, BT, NFC, 60Hz, 5G , μονο το εχω σε σιγαση

On 22/1/2024 at 7:17 ΜΜ, kakos said:

Η μπαταρία πάρα πολύ καλά. 

Σχετικά με το viber έχεις θέμα με το s21fe?

οχι με το iphone εχω, 11 pro max

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Με 60 Hz βελτιώνεται η αυτονομία αλλά είναι κλάσεις κατώτερη η εμπειρία χρήσης.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, ilka71 said:

είναι η συσκευή μας συμβατή με esim όπως λένε στην nova;; νομίζω όχι. 

Οχι , ασε την nova να λεει 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...