Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κάνει και η Eurobank σε τακτά χρονικά διαστήματα κυρίως όταν αναβαθμίζει την εφαρμογή.
Επειδή έχω και Eurobank το μόνο που ζητάει εμένα είναι κάθε 6 μήνες να αλλάζω το κωδικό, τίποτα άλλο.

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, longus said:

Επειδή έχω και Eurobank το μόνο που ζητάει εμένα είναι κάθε 6 μήνες να αλλάζω το κωδικό, τίποτα άλλο.

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Update την εφαργογή την κάνεις ?

Link to comment
Share on other sites

Update την εφαργογή την κάνεις ?
Ναι κανονικά γίνονται όλες οι αναβαθμίσεις οπότε μου τις βγάζει, επίσης το ψάχνω και εγώ ανά εβδομάδα περίπου στο playstore αν υπάρχει κάποια καινούρια αναβάθμιση και τις κάνω αμέσως.

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, longus said:

Επειδή έχω και Eurobank το μόνο που ζητάει εμένα είναι κάθε 6 μήνες να αλλάζω το κωδικό, τίποτα άλλο.

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

+1

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ilka71 said:

εδώ και 2 ώρες ή θερμοκρασία είναι από 38 μέχρι 48 βαθμούς! έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα.

Πώς την μετράς την θερμοκρασία; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πώς την μετράς την θερμοκρασία; 
με την εφαρμογή cooltool. όταν πήγε 48 δεν πιανοταν το κινητό. του έβγαλα και την θήκη αλλά κάτω από 38 δεν έπεφτε. τώρα είναι κάπως καλύτερα στους 36
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Κάνω την μετάβαση από Samsung S8 σε Samsung F21 FE, μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάνα ανταπτοράκι για ακουστικά που αποδεδειγμένα δουλεύει; Επειδή δεν έχω bluetooth ακουστικά, θα ήθελα να βάλω αυτά που είχα στο S8 και είναι με "καρφί".

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, lalaounis said:

Καλησπέρα στην παρέα

Κάνω την μετάβαση από Samsung S8 σε Samsung F21 FE, μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάνα ανταπτοράκι για ακουστικά που αποδεδειγμένα δουλεύει; Επειδή δεν έχω bluetooth ακουστικά, θα ήθελα να βάλω αυτά που είχα στο S8 και είναι με "καρφί".

 

Ευχαριστώ πολύ.

Νομίζω πως η πιο ασφαλής επιλογή θα είναι το παρακάτω (δεν το έχω δοκιμάσει):

https://www.skroutz.gr/s/20578981/Samsung-Metatropeas-USB-C-male-se-3-5mm-female-Leyko-EE-UC10JUWEGWW.html

 

Από την άλλη, με τόσο μικρή διαφορά γιατί να μην πάρεις type c ακουστικά;

https://www.skroutz.gr/s/21721126/Samsung-EO-IC100-In-ear-Handsfree-me-Vysma-USB-C-Mayro.html

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, lalaounis said:

Καλησπέρα στην παρέα

Κάνω την μετάβαση από Samsung S8 σε Samsung F21 FE, μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάνα ανταπτοράκι για ακουστικά που αποδεδειγμένα δουλεύει; Επειδή δεν έχω bluetooth ακουστικά, θα ήθελα να βάλω αυτά που είχα στο S8 και είναι με "καρφί".

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

55 minutes ago, stefan_city said:

Νομίζω πως η πιο ασφαλής επιλογή θα είναι το παρακάτω (δεν το έχω δοκιμάσει):

https://www.skroutz.gr/s/20578981/Samsung-Metatropeas-USB-C-male-se-3-5mm-female-Leyko-EE-UC10JUWEGWW.html

 

Από την άλλη, με τόσο μικρή διαφορά γιατί να μην πάρεις type c ακουστικά;

https://www.skroutz.gr/s/21721126/Samsung-EO-IC100-In-ear-Handsfree-me-Vysma-USB-C-Mayro.html

Επειδη και εγω δεν βρηκα ανταπτορα που να δουλευει σιγουρα με ολα τα κινητα, σου προτεινω οτι και ο stefan_city, να πας για usb-c ακουστικα. 
Δες τις αρνητικες στο skroutz για τον ανταπτορα και θα καταλαβεις. 
Τελος, με αυτα τα ανταπτορακια πολλες φορες ειναι δυσκολο να ξερεις αν οντως αγοραζεις samsung ή κατι no name που πλασαρεται ως samsung.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

On 29/10/2023 at 10:42 ΜΜ, stamatis3133 said:

 

Επειδη και εγω δεν βρηκα ανταπτορα που να δουλευει σιγουρα με ολα τα κινητα, σου προτεινω οτι και ο stefan_city, να πας για usb-c ακουστικα. 
Δες τις αρνητικες στο skroutz για τον ανταπτορα και θα καταλαβεις. 
Τελος, με αυτα τα ανταπτορακια πολλες φορες ειναι δυσκολο να ξερεις αν οντως αγοραζεις samsung ή κατι no name που πλασαρεται ως samsung.

Σας ευχαριστώ φίλοι μου.

 

Τελικά πράγματι παρήγγειλα τα ακουστικά μαζί με αυτή τη θήκη (https://www.skroutz.gr/s/33338948/Spigen-Rugged-Armor-Back-Cover-Silikonis-Anthektiki-Matte-Black-Galaxy-S21-FE-5G.html)  και πιστεύω πως είμαι οκ 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι  ενώ το βάζω σε flight mode  πριν κοιμηθώ, το πρωί έχω 8-10% απώλεια της μπαταρίας! Στον έλεγχο των ενεργοβορων εφαρμογών, δε βλέπω κάτι παράξενο..Στις 2 πρώτες θέσεις είναι chrome κ youtube, που όντως χρησιμοποιώ..Τί να έχει γίνει? 

Screenshot_20231101_070103_Device care.jpg

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταια αναβάθμιση λογισμικου, πίνει την μπαταρία ανεξέλεγκτα. Χθες το βραδυ πηγα για υπνο με 32% μπαταρια και το πρωι το βρηκα κλειστο. Τον προηγουμενο μηνα ηταν μια χαρα.

Sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nininikos said:

Με την τελευταια αναβάθμιση λογισμικου, πίνει την μπαταρία ανεξέλεγκτα. Χθες το βραδυ πηγα για υπνο με 32% μπαταρια και το πρωι το βρηκα κλειστο. Τον προηγουμενο μηνα ηταν μια χαρα.

Sent from my S21 FE 8/256
 

Επίσης....Και παρατηρώ κ λίγη αδυναμία στο σήμα! 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης....Και παρατηρώ κ λίγη αδυναμία στο σήμα! 
Κάτι δεν έχει κάτσει καλά ή έχουν ταλαιπωρηθεί οι συσκευές όσο αναφορά την μπαταρία τους, εμένα με καινούργια μπαταρία έχει 50% υπόλοιπο και σχεδόν 4 ώρες οθόνη, 3h και 50min για την ακρίβεια!!

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 23/10/2023 at 9:26 ΜΜ, longus said:

Επειδή έχω και Eurobank το μόνο που ζητάει εμένα είναι κάθε 6 μήνες να αλλάζω το κωδικό, τίποτα άλλο.

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πόσο κόστισε η αλλαγή μπαταρίας? 

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κόστισε η αλλαγή μπαταρίας? 
Δεν γνωρίζω δυστυχώς...έγινε αλλαγή μπαταρίας μαζί με οθόνη και πίσω καπάκι, όλα μέσα σε εγγύηση στην Smartec.

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φτιάξει με την αναβάθμιση σε One UI 6 που περιμένουμε αυτές τις μέρες;

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, nininikos said:

Με την τελευταια αναβάθμιση λογισμικου, πίνει την μπαταρία ανεξέλεγκτα. Χθες το βραδυ πηγα για υπνο με 32% μπαταρια και το πρωι το βρηκα κλειστο. Τον προηγουμενο μηνα ηταν μια χαρα.

Sent from my S21 FE 8/256
 

 

11 ώρες πριν, rapsodos1979_ said:

Επίσης....Και παρατηρώ κ λίγη αδυναμία στο σήμα! 

Αυτή η δεύτερη για Οκτώβριο ενημέρωση έκανε ζημιά και στα S21 plus...

Μετά από 2 χρόνια είδα πρώτη φορά λαγκ

Edited by bromiaris
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, johnybe said:

Μήπως φτιάξει με την αναβάθμιση σε One UI 6 που περιμένουμε αυτές τις μέρες;

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

Κράτα μικρό καλάθι... Συνήθως τα λειτουργικά πιο βαριά γινονται σε σχέση με την μπαταρία...

"που περιμένουμε αυτές τις μέρες" 🤔 αν έρθει μέσα στον Δεκέμβρη ικανοποιημένος θα είμαι...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Κράτα μικρό καλάθι... Συνήθως τα λειτουργικά πιο βαριά γινονται σε σχέση με την μπαταρία...
"που περιμένουμε αυτές τις μέρες"  αν έρθει μέσα στον Δεκέμβρη ικανοποιημένος θα είμαι...
Οκ. Και υποτίθεται ότι θα πάρουμε άλλες 2 αναβαθμίσεις λειτουργικού;

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, johnybe said:

Οκ. Και υποτίθεται ότι θα πάρουμε άλλες 2 αναβαθμίσεις λειτουργικού;

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

Αλλες τρεις μαζι με αυτη που θα ερθει τωρα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

On 29/10/2023 at 6:40 ΜΜ, lalaounis said:

Καλησπέρα στην παρέα

Κάνω την μετάβαση από Samsung S8 σε Samsung F21 FE, μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάνα ανταπτοράκι για ακουστικά που αποδεδειγμένα δουλεύει; Επειδή δεν έχω bluetooth ακουστικά, θα ήθελα να βάλω αυτά που είχα στο S8 και είναι με "καρφί".

 

Ευχαριστώ πολύ.

Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω ότι δεν μπορείς να συνδέσεις ενσύρματα ακουστικά.

Εγω πάντως όσα δοκίμασα δεν δούλεψαν.

Link to comment
Share on other sites

13% πτώση μπαταρίας, κατά τις βραδινές ώρες, σε flight mode  κ κλειστές όλες τις εφαρμογές...Δε πάμε καθόλου καλά! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...