Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν περίμενα να το πω αλλά δοκιμάζοντας τον NOVA launcher μετά από καιρό είναι πολύ πιο smooth από τον μαμά. το θεωρώ απαράδεκτο μια 3η εφαρμογή να είναι πιο ομαλή από μια μαμά

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ilka71 said:

δεν περίμενα να το πω αλλά δοκιμάζοντας τον NOVA launcher μετά από καιρό είναι πολύ πιο smooth από τον μαμά. το θεωρώ απαράδεκτο μια 3η εφαρμογή να είναι πιο ομαλή από μια μαμά

Τον τελευταίο beta έβαλες; 

8.0.6; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2023 at 7:47 ΠΜ, ilka71 said:

εγώ θα πήγαινα σε s23+ για καλύτερη μπαταρία από το απλό S23 το οποίο όμως μου αρέσει σαν μέγεθος... καλό το ultra αλλά τεράστιο με θήκη ειδικά.

 

On 25/9/2023 at 8:02 ΠΜ, konakis said:

S23 plus κι από μένα... 

Κι όπως γράφει ο αγαπητός 

@vastegial_74  το θέμα είναι πόσα δίνει...ουσιαστικά πάει minimum στα διπλάσια χρήματα για used και ++ για καινούριο. Βέβαια παίρνει καλύτερη συνολικά συσκευή δίχως όμως για τα δικά μου θέλω να δικαιολογεί την τόσο μεγάλη οικονομική διαφορά...

Αν πάω στο απλό S23 δεν θα μείνω ικανοποιημένος λέτε;

Edited by gxyp
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, gxyp said:

 

Αν πάω στο απλό S23 δεν θα μείνω ικανοποιημένος λέτε;

Εχω το s21 FE και το απλο s23.
To απλο s23 ειναι μια χαρα σαν μεγεθος και ειναι και upgrade σε ολα, μπαταρια, οθονη, καμερα. Δυστυχως οταν τα εχεις διπλα διπλα μπορεις να δεις την διαφορα, το s21 FE ειναι "αργο".

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

να φανταστώ δεν υπάρχει ρουτίνα που να μπαίνει η γρήγορη φόρτιση μόνο όταν το φορτίζω στο αμάξι και όχι στο σπίτι ε;

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, ilka71 said:

να φανταστώ δεν υπάρχει ρουτίνα που να μπαίνει η γρήγορη φόρτιση μόνο όταν το φορτίζω στο αμάξι και όχι στο σπίτι ε;

Μπορω να σκεφτω πολλα σεναρια.
1. Σπιτι "αργος" φορτιστης.
2. Σπιτι wireless φορτιστης που θα ειναι πιο αργος.
3. nfc tag τοποθετημενο καπου στο σπιτι π.χ. κοντα στον φορτιστη που θα απενεργοποιει το fast charging.

Link to comment
Share on other sites

Όταν με καλεί κάποιος και απαντήσω...με βάζει αυτόματα να μιλάω απτό smart watch.Πως το αλλάζω αυτό?δλδ αν απαντήσω απτό fe να μιλάω απτο fe..και αν απαντήσω απτό smartwatch,να μιλάω απτό smartwatch..(realme watch3)

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάζω πάλι τον μαμά launcher και παρατηρώ στο συρτάρι εφαρμογών δεν φαίνονται αρκετές! ενώ στον nova launcher φαίνονται. δεν έχω καμία κρυφή κλπ. EDIT τελικά έφταιγε το module home up του good lock είχε φάει κόλλημα

Link to comment
Share on other sites

Ότι θέλεις μπορείς να το κάνεις το screenshot.874dad13b7bd1d17e86e341aa2de232f.jpg

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να βγάλουμε screenshot ΜΈΡΟΣ της οθόνης;
Ρυθμίσεις - εμφάνιση - edge panel κ Διαλέγεις "έξυπνη επιλογή.
Εχω άλλο σαμσουνγκ αλλα ειδα ότι το εχει κ το δικό σας.
Με εχει σώσει για τέτοιες δουλειές.




Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - εμφάνιση - edge panel κ Διαλέγεις "έξυπνη επιλογή.
Εχω άλλο σαμσουνγκ αλλα ειδα ότι το εχει κ το δικό σας.
Με εχει σώσει για τέτοιες δουλειές.




Tapa

αυτό με τα edge panels δουλεύει με τα gestures; γιατί όταν σέρνω το δάχτυλο από δεξιά λειτουργεί το gesture όχι το edge panel!
Link to comment
Share on other sites

αυτό με τα edge panels δουλεύει με τα gestures; γιατί όταν σέρνω το δάχτυλο από δεξιά λειτουργεί το gesture όχι το edge panel!
Μήπως έχεις βάλει άλλη επιλογή?
Μου εμφανίζει μια πλαϊνή γραμμή κ όταν την κάνω προς το κεντρο της οθόνης, μου εμφανίζει το πλαίσιο που εχω βαλει.


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει άλλη επιλογή?
Μου εμφανίζει μια πλαϊνή γραμμή κ όταν την κάνω προς το κεντρο της οθόνης, μου εμφανίζει το πλαίσιο που εχω βαλει.


Tapa

ναι είχες δίκιο..
Link to comment
Share on other sites

ναι είχες δίκιο..
Σωραίος.
Ειναι τέλειο. Με εχει σώσει σε πολλά τμηματικά screenshots


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα πως από το Edge panel βγάζεις τμηματικά screenshots. Δεν βλέπω πουθενά την επιλογή έξυπνη επιλογή. Το έχω στα αγγλικά αλλά δεν βλέπω κάτι που να θυμίζει έστω στις επιλογές.... 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα πως από το Edge panel βγάζεις τμηματικά screenshots. Δεν βλέπω πουθενά την επιλογή έξυπνη επιλογή. Το έχω στα αγγλικά αλλά δεν βλέπω κάτι που να θυμίζει έστω στις επιλογές.... 
Στο μενού του, κλικαρεις τα ποιο κάτω εικονίδια.
"εξυπνη επιλογή" το λέει στο δικό μου (παλιό σαμσουνγκ) και είναι το σήμα με το ορθογώνιο. 3c5adafa1d568fbc003d5af059c1f109.jpg


Tapa


Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Πως λειτουργούμε ταυτόχρονα σε μια οθόνη, δυο εφαρμογές; 

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kakos said:

Πως λειτουργούμε ταυτόχρονα σε μια οθόνη, δυο εφαρμογές; 

Πρόσφατες εφαρμογές...πατάς παρατεταμένα επάνω στη μία από τις δύο που θες ....τη πας στο μισό πάνω ή κάτω της οθόνης...σου λέει αφήστε εδώ για ανοιγμα...την αφήνεις ανοίγει στο μισο κ μετά σου ανοίγει ο κατάλογος με τις εφαρμογές κ πατάς να ανοίξεις οποία θες

Link to comment
Share on other sites

Στο μενού του, κλικαρεις τα ποιο κάτω εικονίδια.
"εξυπνη επιλογή" το λέει στο δικό μου (παλιό σαμσουνγκ) και είναι το σήμα με το ορθογώνιο. 3c5adafa1d568fbc003d5af059c1f109.jpg


Tapa


όταν έχω ανοιχτή μια εφαρμογή και από το edge panel ανοίξω άλλη μια αυτές οι δύο εφαρμογές μοιράζονται την οθόνη! έτσι δουλεύει το edge panel;
Link to comment
Share on other sites

όταν έχω ανοιχτή μια εφαρμογή και από το edge panel ανοίξω άλλη μια αυτές οι δύο εφαρμογές μοιράζονται την οθόνη! έτσι δουλεύει το edge panel;
Δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί εχω πιο παλιό σαμσουνγκ κ δεν μπορω να έχω 2 εφαρμογές να μοιράζονται την οθόνη.
Ας απαντήσει κάποιος με το ιδιο κινητό.


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, ilka71 said:
20 ώρες πριν, coulis said:
Στο μενού του, κλικαρεις τα ποιο κάτω εικονίδια.
"εξυπνη επιλογή" το λέει στο δικό μου (παλιό σαμσουνγκ) και είναι το σήμα με το ορθογώνιο. 3c5adafa1d568fbc003d5af059c1f109.jpg


Tapa

 

όταν έχω ανοιχτή μια εφαρμογή και από το edge panel ανοίξω άλλη μια αυτές οι δύο εφαρμογές μοιράζονται την οθόνη! έτσι δουλεύει το edge panel;

 Έχει πολλές χρήσεις. Συνήθως βάζεις τις εφαρμογές που χρησιμοποιείς πιο συχνά. Όχι δεν κάνει αυτόματα split screen αλλά όταν έχεις δύο ανοιχτές εφαρμογές σε split screen στο κέντρο έχει τρεις κουκίδες. Αν πατήσεις επάνω σου βγαίνουν δύο σύμβολα ένα από δεξιά που αν το πατήσεις φέρνεις την πάνω κάτω και ένα αστέρι δεξιά που αν το πατήσεις αποθηκεύονται έτσι μοιρασμένες στο Edge panel. Αυτό βοηθάει πολύ αν έχεις κάποιες που χρησιμοποιείς συχνά σε split screen για να μην κάθεσαι κάθε φορά να κάνεις τη διαδικασία.  Θα τις έχεις έτοιμες στο Edge panel. 

Screenshot_20230930_110029_Calculator.jpg

Screenshot_20230930_110022_Calculator.jpg

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

 Έχει πολλές χρήσεις. Συνήθως βάζεις τις εφαρμογές που χρησιμοποιείς πιο συχνά. Όχι δεν κάνει αυτόματα split screen αλλά όταν έχεις δύο ανοιχτές εφαρμογές σε split screen στο κέντρο έχει τρεις κουκίδες. Αν πατήσεις επάνω σου βγαίνουν δύο σύμβολα ένα από δεξιά που αν το πατήσεις φέρνεις την πάνω κάτω και ένα αστέρι δεξιά που αν το πατήσεις αποθηκεύονται έτσι μοιρασμένες στο Edge panel. Αυτό βοηθάει πολύ αν έχεις κάποιες που χρησιμοποιείς συχνά σε split screen για να μην κάθεσαι κάθε φορά να κάνεις τη διαδικασία.  Θα τις έχεις έτοιμες στο Edge panel. 
Screenshot_20230930_110029_Calculator.thumb.jpg.7ed59d8dd61e8c5476f9a5bc8bf2b9ff.jpg
Screenshot_20230930_110022_Calculator.thumb.jpg.d999b53b721f966a260cce59321596be.jpg
εμένα όταν έχω ανοιχτή μια εφαρμογή και ανοίξω από το edge panel άλλη ανοίγει αυτόματα σε split screen!

αυτές τις ρυθμίσεις πως τις έχεις; στο advanced είναι 7758409c330a07e6ce0e8d9aa9085c18.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ilka71 said:

εμένα όταν έχω ανοιχτή μια εφαρμογή και ανοίξω από το edge panel άλλη ανοίγει αυτόματα σε split screen!

αυτές τις ρυθμίσεις πως τις έχεις; στο advanced είναι 7758409c330a07e6ce0e8d9aa9085c18.jpg

Έτσι με βολεύει και το δουλεύω. 

Screenshot_20230930_112410_Settings.jpg

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...