Jump to content

iPhone 14 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 ώρες πριν, Tasos19s said:

Αλήθεια ακούγεται;

Αστο φίλε. Η δικιά μου με ρώτησε ποιος σου στέλνει  στο μεσσεντζερ στις 12 το βράδυ ενώ μιλούσαμε στο τηλέφωνο. Στην αρχή δεν έλεγε τίποτα οπότε έλεγα δεν ακούγεται. Εσύ είσαι που το λες...

Edited by Antwny
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μιλούσα στο τηλέφωνο με τα ακουστικά airpods

 Με πήρε κάποιος ακόμα 2η κλήση και ήρθε απλά ειδοποίηση όταν σταμάτησε να με καλεί 

Την ώρα της κλήσης μόνο άκουγα μέσα στα ακουστικά ότι κάποιος ακόμα με καλεί 

Δεν μπορείς να δεις από το ρολόι ποιος καλεί γιατί η κλήση γίνεται από το κινητό και άρα εκεί πηγαίνει και η 2η κλήση 

Πιστευω ότι μόνο εάν μιλάς από το ρολόι τότε μπορεί να σου εμφανίσει και την 2η κλήση στο ρολόι 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
51 minutes ago, Tasos19s said:

Δεν μπορείς να δεις από το ρολόι ποιος καλεί γιατί η κλήση γίνεται από το κινητό και άρα εκεί πηγαίνει και η 2η κλήση 

Πιστευω ότι μόνο εάν μιλάς από το ρολόι τότε μπορεί να σου εμφανίσει και την 2η κλήση στο ρολόι 

Ισχύει...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο μενού είναι να απενεργοποιησουνε το να ζητάει πιν για την κάρτα σιμ; αλλάξαμε σιμ σήμερα και δεν θυμάμαι που είναι αυτή η ρύθμιση

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ilka71 said:

σε ποιο μενού είναι να απενεργοποιησουνε το να ζητάει πιν για την κάρτα σιμ; αλλάξαμε σιμ σήμερα και δεν θυμάμαι που είναι αυτή η ρύθμιση

Settings / mobile data/ sim pin

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

σε iPhone πως απενεργοποιειται ο τηλεφωνητής ;τώρα που αλλάξαμε σιμ
μας τον ενεργοποίησαν πάτησα ##002# και κλήση αλλά έβγαλε ένα κατεβατό


σε iPhone πως απενεργοποιειται ο τηλεφωνητής ;τώρα που αλλάξαμε σιμ
μας τον ενεργοποίησαν πάτησα ##002# και κλήση αλλά έβγαλε ένα κατεβατό



στης γυναίκας μου δούλεψε. στου γιου βγάζει αυτό (ενώ στην γυναίκας έλεγε επιτυχής σε όλα) 2f450368c74a660735547fe1664369b7.jpg2a211aa9987c2f2c9abb6b762986a60c.jpg

εντάξει με 2 restart έφτιαξε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , αξίζει η μετάβαση σε αυτό από το απλό 13άρι ;;

Με 400€ έξτρα;

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενη συζήτηση που είχαμε για δεύτερη κλήση στο ρολόι…

Εχθες μιλούσα με αυτό και είχα δεύτερη κλήση. Εμφάνιζε κανονικά ποιος με καλεί και αν ήθελα απαντούσα κιόλας 

Αλλα είπαμε πρέπει να μιλάς από αυτό 

Αν μιλάς με ακουστικά η κλήση γίνεται από το κινητό όποτε έτσι δουλεύει είναι ξεκάθαρο μετά από τις δοκιμές που έκανα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Εδώ κ καμία εβδομάδα παρατηρώ battery drain σε flightmode. Έχασε το βράδυ 12% κ μέχρι τώρα έχανε Μαξ 3%.

Έβγαλα την εφαρμογή του fb γιατί είχε περίεργες καταναλωσεις. Λέτε με ένα reset κ επαναφορά από το cloud να στρώσει? Με την απλή χρήση που του κανω παντα έβγαζα 1.5 με 2 μέρες τώρα 1....λέτε να φταίει η 16.5.1?

 

Ευχαριστώ θερμά 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Από την ανάλυση στις ρυθμίσεις της μπαταρίας, δείχνει κάποια εφαρμογή που τρέχει στο background και «τρώει» τη μπαταρία;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, athanaso77 said:

Από την ανάλυση στις ρυθμίσεις της μπαταρίας, δείχνει κάποια εφαρμογή που τρέχει στο background και «τρώει» τη μπαταρία;

Είναι περίεργο πολύ κ θεωρώ ότι είναι το 16.5.1 γιατί κ το 12αρι που έχω τρώει κάπου 10% με 12% το βράδυ σε flight mode...παίζει αν το αφήσω χωρίς flightmode να κάψει λιγότερο....έσβησα σήμερα την επιλογή background app refresh κάτι το οποίο δεν είχα πράξει ποτέ χωρίς κανένα θέμα...οψομεθα κ σ ευχαριστώ για την απάντηση 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το βραδυ ενα 5αρακι το τρωει, το οποιο θεωρω οτι ειναι πολυ για 6-7 ωρες που μενει σε flight..

Επισης ειχα αλλαξει το ρυθμο ανανεωσης οθονης και εκτος οτι ειχε τρομερο lag (δεν ηταν λογω ρυθμου ανανεωσης, δε γινεται να πηγαινει σαν κινητο 10ετιας με τη μειωση του ρυθμου, χειροτερα απο κινητα που δεν εχουν υψηλο ρυθμο) διαπιστωσα οτι με τον υψηολοτερο ρυθμο κραταει και παραπανω η μπαταρια σε χρηση. δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου αλλα μου βγαζει παραπανω νομιζω. περιεργα πραγματα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Εμενα το βραδυ ενα 5αρακι το τρωει, το οποιο θεωρω οτι ειναι πολυ για 6-7 ωρες που μενει σε flight..

Επισης ειχα αλλαξει το ρυθμο ανανεωσης οθονης και εκτος οτι ειχε τρομερο lag (δεν ηταν λογω ρυθμου ανανεωσης, δε γινεται να πηγαινει σαν κινητο 10ετιας με τη μειωση του ρυθμου, χειροτερα απο κινητα που δεν εχουν υψηλο ρυθμο) διαπιστωσα οτι με τον υψηολοτερο ρυθμο κραταει και παραπανω η μπαταρια σε χρηση. δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου αλλα μου βγαζει παραπανω νομιζω. περιεργα πραγματα.

Σ ευχαριστώ για την απάντηση....Σε καμία περίπτωση δεν ήταν έτσι...χωρίς να κάνω καμιά αλλαγή μόνο κάτι ταξίδια έκανα κ μετακινήσεις....χωρίς να το έχω σε flight mode κ χωρίς να το ακουμπησω  για 8 ώρες σίγουρα θα φάει 10% κ το περίεργο είναι ότι με flight mode πριν 2 μήνες έτρωγε Μαξ 3% 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έφαγε μια φρίκη σήμερα , δεν ξεκλειδωνε με τίποτα με το face id, με τίποτα όμως.. ήθελε το pin . Δοκίμασα διάφορα από τις ρυθμίσεις του αλλά τίποτα. Μόνο με restart συνήλθε

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, BOST said:

Σ ευχαριστώ για την απάντηση....Σε καμία περίπτωση δεν ήταν έτσι...χωρίς να κάνω καμιά αλλαγή μόνο κάτι ταξίδια έκανα κ μετακινήσεις....χωρίς να το έχω σε flight mode κ χωρίς να το ακουμπησω  για 8 ώρες σίγουρα θα φάει 10% κ το περίεργο είναι ότι με flight mode πριν 2 μήνες έτρωγε Μαξ 3% 

80% πριν κοιμηθω ,80 οταν ξυπναω ,χωρις flying mode μονο σιγαση τις ειδοποιησεις

IMG_2288.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, greg2310 said:

80% πριν κοιμηθω ,80 οταν ξυπναω ,χωρις flying mode μονο σιγαση τις ειδοποιησεις

IMG_2288.png

απο εφαρμογες τι εχεις μεσα? αυτο το βλεπω μονο σε s23 αυτη τη στιγμη, καμια φορα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos_Mpl said:

απο εφαρμογες τι εχεις μεσα? αυτο το βλεπω μονο σε s23 αυτη τη στιγμη, καμια φορα.

Απο social email spotify office τραπεζικες εξυπνες συσκευες,επεξεργασια εικονας γενικα καμια 50αρια εξτρα εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 ώρα πριν, kiouspas said:

Γεια σας παιδιά , μια ερώτηση θέλω να κάνω . Όταν φορτίζω το κινητό θερμαίνεται πολύ είναι φυσιολογικό; Τι μπορώ να κάνω ;

Φυσιολογικό είναι 

Με ταχύ φορτιστή; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, kiouspas said:

Γεια σας παιδιά , μια ερώτηση θέλω να κάνω . Όταν φορτίζω το κινητό θερμαίνεται πολύ είναι φυσιολογικό; Τι μπορώ να κάνω ;

Το καλοκαίρι οι θερμοκρασίες κατά τη φόρτιση είναι υψηλότερες ούτως ή άλλως. Εγώ προσωπικά όταν το βάζω και φορτίζει, έχω και ένα μικρό ανεμιστηρακι στο κομοδίνο και το χρησιμοποιώ κατά τη φόρτιση και κρατάει τη συσκευή δροσερή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, athanaso77 said:

Το καλοκαίρι οι θερμοκρασίες κατά τη φόρτιση είναι υψηλότερες ούτως ή άλλως. Εγώ προσωπικά όταν το βάζω και φορτίζει, έχω και ένα μικρό ανεμιστηρακι στο κομοδίνο και το χρησιμοποιώ κατά τη φόρτιση και κρατάει τη συσκευή δροσερή.

Μια απο τα ιδια . Το ιδιο κανω με magesafe φορτιστη και usb ανεμιστηρακι και ειναι δροσερο

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, zerokill said:




Sent from my iPhone using Tapatalk

Classic λόγω εξωτερικής θερμοκρασίας και στο 13αρι μια από τα ίδια 

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό με τα automations είναι λίγο μούφα, αφού δε γίνεται αυτόματα. Σε ρωτάει "να το κάνω"?? Τα απενεργοποίησα όλα πάνω που χάρηκα 

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...