Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

55 minutes ago, Tasos19s said:

Κατά καιρούς έχουν γίνει διαφορά την ώρα της αναβάθμισης 

Επίπονη διαδικασία την θεωρώ για μια συσκευή 

 

Σε λίγο θα φοβόμαστε να κάνουμε update...κάτι πήγε πολύ στραβά και γι αυτό του το έφτιαξαν και μέσα στην εγγύηση 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, arxontas2323 said:

Σε λίγο θα φοβόμαστε να κάνουμε update...κάτι πήγε πολύ στραβά και γι αυτό του το έφτιαξαν και μέσα στην εγγύηση 

Τυχαίνει μια στις μερικές χιλιάδες και βάλε 

Ετυχε όμως τι να κάνουμε 

Το πρόβλημα είναι ότι μπορεί να χάσεις δεδομένα εάν δεν είχες προνοήσει 

Τιποτα άλλο 

Και μια μικρή ταλαιπωρία μέχρι να παραλάβεις νέα συσκευή 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Τιμολόγιο ηταν αγορά περισυ τν Οκτώβριο απο τους πρώτους...

Δεν του είπαν παραπάνω...δεν ρώτησε και αυτός παραπάνω...ευτυχώς το έφτιαξαν σχετικά γρήγορα!!

Που το πήγες για να ξέρουμε γιατί εγώ που είχα πάει ενα 13PMax για ένα θέμα με την κάμερα  μετά τον χρόνο στην Document με τιμολόγιο είχα φάει άκυρο!!

2 ώρες πριν, Tasos19s said:

Κατά καιρούς έχουν γίνει διαφορά την ώρα της αναβάθμισης 

Επίπονη διαδικασία την θεωρώ για μια συσκευή 

 

Την αναβάθμιση επίπονη διαδικασία;; 😂

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, vtag said:

Που το πήγες για να ξέρουμε γιατί εγώ που είχα πάει ενα 13PMax για ένα θέμα με την κάμερα  μετά τον χρόνο στην Document με τιμολόγιο είχα φάει άκυρο!!

Την αναβάθμιση επίπονη διαδικασία;; 😂

Στην istorm Θεσσαλονίκη το πήγε!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mol said:

Τσιμισκή η κόσμος?

Tο πήγε κοσμος και του είπαν οτι πρέπει να παει τσιμισκή γιατί δεν αναλαμβάνει το κοσμος...απορω τι αλλαξε στο καταστημα και εκαναν εγκαινια...παλι σερβις δεν κανουν

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, arxontas2323 said:

Tο πήγε κοσμος και του είπαν οτι πρέπει να παει τσιμισκή γιατί δεν αναλαμβάνει το κοσμος...απορω τι αλλαξε στο καταστημα και εκαναν εγκαινια...παλι σερβις δεν κανουν

Προφανώς μόνο πουλάνε δεν έχουν service 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Administrators

Η off topic συζήτηση περί μπαταρίας γενικότερα μεταφέρθηκε αυτούσια στο γενικό θέμα… https://myphone.gr/forum/topic/173142/page/91

Και έμεινε αυτούσια για να διαβάσουν τυχόν ενδιαφερόμενοι και να βγάλουν τα συμπεράσματα τους.
Στο παρόν topic ας επικεντρωθούμε στα της συσκευής του τίτλου.

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Λοιπόν θα πω κάτι για τελευταία φορά μιας και μερικοί δεν έχουν διάθεση να καταλάβουν και θέλουν να συνεχίζουν να προκαλούν.

Ενημερώνω λοιπόν ότι από εδώ και στο εξής, μηνύματα εριστικά και με ύφος ειρωνικό, δε θα διαγράφονται απλώς και θα ακολουθήσει χωρίς περεταίρω προειδοποίηση αποκλεισμός πρόσβασης στο φόρουμ. Σε όποιον δεν αρέσει, υπάρχουν και άλλα site για να εκτονώνονται. Εδώ μέσα όλοι μπαίνουμε για να κάνουμε το hobby μας και μέχρι εκεί. Ευχαριστώ και συνεχίζουμε στα της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, athanaso77 said:

Λοιπόν θα πω κάτι για τελευταία φορά μιας και μερικοί δεν έχουν διάθεση να καταλάβουν και θέλουν να συνεχίζουν να προκαλούν.

Ενημερώνω λοιπόν ότι από εδώ και στο εξής, μηνύματα εριστικά και με ύφος ειρωνικό, δε θα διαγράφονται απλώς και θα ακολουθήσει χωρίς περεταίρω προειδοποίηση αποκλεισμός πρόσβασης στο φόρουμ. Σε όποιον δεν αρέσει, υπάρχουν και άλλα site για να εκτονώνονται. Εδώ μέσα όλοι μπαίνουμε για να κάνουμε το hobby μας και μέχρι εκεί. Ευχαριστώ και συνεχίζουμε στα της συσκευής.

Σωστός 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα τη βοήθειά σας σε ένα θέμα που προέκυψέ με το κινητό του γιου μου.

Στον αναλυτικό λογαριασμό είδαμε χρέωση τριών sms προς δίκτυα εξωτερικού (είναι ο γνωστός αριθμός που σχετίζεται με τα imessages και το facetime αν δεν κάνω λάθος).

Επειδή δεν έχω καθόλου εμπειρία και γνώσεις από κινητά iPhone καθώς ανήκω στο αντίπαλο στρατόπεδο, θα ήθελα να μου πείτε τι μπορούμε να κάνουμε για να μην επαναληφθούν αυτές οι χρεώσεις.

Σε πρώτη φάση έκλεισε τον διακόπτη imessages.

Χρειάζεται να κλείσουμε και το facetime ή αρκεί μόνο το imessages;

Η χρέωση είναι 0,23€ και όπως καταλαβαίνετε δεν το κάνω για τα χρήματα.

Πάροχος η Νόβα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έγινε η ενεργοποίηση και η χρέωση δεν χρειαζόταν να το κλείσει. Τώρα αν θέλει να ενεργοποιήσει ξανά θα γίνει ξανά η χρέωση. Στην cosmote πάντως δεν έχει χρέωση για την ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε,το φαντάστηκα αυτό... γιατί όμως έστειλε τρία sms;

Τόσα απαιτούνται για την ενεργοποίηση ή μόνο ένα; το ρωτάω γιατί και σε κάποια forum του εξωτερικού που διάβασα πάλι μιλούσαν για τρία sms.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρω αυτό. Η COSMOTE δεν χρεώνει οποτε δεν ξέρω ποσά sms στέλνει.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, leo06 said:

Δεν το ξέρω αυτό. Η COSMOTE δεν χρεώνει οποτε δεν ξέρω ποσά sms στέλνει.

Ωραία, αυτό που δεν κατάλαβα είναι αν υπάρχει συσχέτιση ανάμεσα στα  imessages και στο facetime.

Δηλαδή αν έχει κλειστό το διακόπτη imessage και ανοιχτό το διακόπτη του facetime θα μπορεί να χρησιμοποιεί το facetime χωρίς χρεώσεις;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έγινε η ενεργοποίηση και η χρέωση δεν χρειαζόταν να το κλείσει. Τώρα αν θέλει να ενεργοποιήσει ξανά θα γίνει ξανά η χρέωση. Στην cosmote πάντως δεν έχει χρέωση για την ενεργοποίηση.

Στην Cosmote εδώ και μήνες πλέον υπάρχει κανονικά χρέωση στην ενεργοποίηση iMessage...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ωραία, αυτό που δεν κατάλαβα είναι αν υπάρχει συσχέτιση ανάμεσα στα  imessages και στο facetime.
Δηλαδή αν έχει κλειστό το διακόπτη imessage και ανοιχτό το διακόπτη του facetime θα μπορεί να χρησιμοποιεί το facetime χωρίς χρεώσεις;

Δεν χρειάζεται να κλείσει κανένα διακόπτη. Άπαξ και ενεργοποιήθηκε δεν έχει ξανά χρέωση.
Σε περίπτωση που χαθεί το iMessage, χρειάζονται περίπου 30 μέρες χωρίς ενεργή γραμμή, πχ αν είσαι εξωτερικό, τότε θέλει ξανά ενεργοποίηση το νούμερο και στέλνει sms.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το κλείσαμε φίλε μου τι γίνεται; να το αφήσουμε έτσι ή να το ξανανοίξουμε; και αν το ξανανοίξουμε θα υπάρξει χρέωση;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, rebel1 said:

Στην Cosmote εδώ και μήνες πλέον υπάρχει κανονικά χρέωση στην ενεργοποίηση iMessage...

Μια έτσι μια αλλιώς είναι. Την τελευταία φορά που πάλευα (έστειλε 23 μηνύματα) δεν χρεώθηκε κανένα 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, rebel1 said:


Στην Cosmote εδώ και μήνες πλέον υπάρχει κανονικά χρέωση στην ενεργοποίηση iMessage...

Δεν με είχαν χρεώσει όταν έπρεπε να το ξαναενεργοποιήσω πριν από μια βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, p_k said:

Τώρα που το κλείσαμε φίλε μου τι γίνεται; να το αφήσουμε έτσι ή να το ξανανοίξουμε; και αν το ξανανοίξουμε θα υπάρξει χρέωση;

Εγώ θα το άνοιγα ξανά. iPhone χωρίς iMessage και χωρίς FaceTime έχει ουσιαστικά λιγότερες δυνατότητες. Θα χρεωθεί το μήνυμα για την ενεργοποίηση και μετά το αφήνετε έτσι, δεν υπάρχει λόγος να το πειράζει.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το κλείσαμε φίλε μου τι γίνεται; να το αφήσουμε έτσι ή να το ξανανοίξουμε; και αν το ξανανοίξουμε θα υπάρξει χρέωση;

Μηπως έβαλε και δεύτερη sim στο κινητό και του ζήτησε ξανα ενεργοποίηση ; Γιατί σε κάθε αλλαγή των SIM το iMessage ζητάει ενεργοποίηση ώστε να επιβεβαιώσει τον αριθμό κινητού


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Γενικά τώρα τελευταία στέλνει περισσότερα από ένα μηνύματα, δεν ξέρω γιατί. 
επισης η Cosmote χωρίς να έχω καταλάβει πότε τα χρεώνει και πότε όχι, τα μετράει κανονικά. Πχ όταν άλλαξα κάρτα είχα φραγή στα μηνύματα, το κινητό τα έστελνε χωρίς να ξέρει προφανώς γιατί δεν φτάνουν και η Cosmote τα χρέωνε για παραδοτέα. 

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό ρε παιδιά; 
Χρειαζεται το iMessage και το FaceTime? 
Και επίσης ακόμα και να μην το χρειαστεί κάποιος, αξίζει αυτά τα 3 sms με κόστος 0.7€ να το έχει ενεργό και ας είναι αχρείαστο 

Μια φορά το ενεργοποιεις και ξεμπερδεύεις 

 

Τι καθόμαστε και ζητήσαμε τώρα με τόσο λεπτομέρεια;;; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, paanos said:

0,07 είναι, ακόμα μικρότερο ποσό 

Πιο πάνω ανέφερε ότι τους κράτησε 0.23€ για κάθε μήνυμα 

ετσι κατάλαβα εγώ 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...