Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, athanaso77 said:

Δε γίνεται. Μάλιστα, όταν είναι να χρησιμοποιηθούν κωδικοί που θεωρείται ευαίσθητο περιεχόμενο, έχεις αποκλειστικά το native πληκτρολόγιο.

ok κατάλαβα ,το είχα βάλει και γώ γιατί το χρησιμοποίουσα στο android ότι καλύτερο αλλά είναι εκνευριστικό που κάνει αυτή την εναλλαγή των πληκτρολογίων στο iphone αλλά apple τι να κανεις έχουν τον δικό τους τρόπο σκέψης 😤ευχαριστώ πολύ πάντως 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, antoniozark said:

ok κατάλαβα ,το είχα βάλει και γώ γιατί το χρησιμοποίουσα στο android ότι καλύτερο αλλά είναι εκνευριστικό που κάνει αυτή την εναλλαγή των πληκτρολογίων στο iphone αλλά apple τι να κανεις έχουν τον δικό τους τρόπο σκέψης 😤ευχαριστώ πολύ πάντως 

Εναλλαγή κάνει μόνο όταν βάζεις passwords. Και μετά πατάς κάτω αριστερά την υδρογειο και το αλλάζεις. No.big deal.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

No big deal ναι, αλλά οταν έχεις προεπιλογή ένα άλλο πληκτρολόγιο που έχεις κατεβάσει επίσημα από το app store, το λες περιττή κίνηση..

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antwny said:

No big deal ναι, αλλά οταν έχεις προεπιλογή ένα άλλο πληκτρολόγιο που έχεις κατεβάσει επίσημα από το app store, το λες περιττή κίνηση..

Apple είναι αυτή. Έχει κάποια κολλήματα με την ασφάλεια 😉

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόνο gboard εγώ λέω. 

Το έχω δοκιμάσει και το SwiftKey αλλά σαν το AI του gboard δεν βρίσκω κάτι αντίστοιχα τόσο καλό. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Antwny said:

No big deal ναι, αλλά οταν έχεις προεπιλογή ένα άλλο πληκτρολόγιο που έχεις κατεβάσει επίσημα από το app store, το λες περιττή κίνηση..

Είναι και ο λόγος που χρησιμοποιώ το native πληκτρολόγιο(με όσες ελλείψεις έχει. )

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε μου ,να ρωτήσω αν υπάρχει δυνατότητα να έχεις μόνο το swiftkey και να κανείς αφαίρεση το native πληκτρολόγιο ώστε να μην έχει και τα δυο πατώντας το κουμπί για εναλλαγή 

Γίνεται αυτό! Αν πας ρυθμίσεις->γενικα->πληκτρολογιο->πληκτρολόγια.

Σβηνεις όλα τα άλλα της λίστας και αφήνεις μόνο το SwiftKey


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, vtag said:

Μόνο gboard εγώ λέω. 

Το έχω δοκιμάσει και το SwiftKey αλλά σαν το AI του gboard δεν βρίσκω κάτι αντίστοιχα τόσο καλό. 

Ναι κι εγώ λόγω AI βασικά χρησιμοποιώ το Gboard... είναι απίστευτο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ λόγω AI βασικά χρησιμοποιώ το Gboard... είναι απίστευτο...
εγώ στο gboard δεν μπορώ με τίποτα να συνηθίσω την αλλαγή γλώσσας με κουμπί και όχι με swipe!
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, vtag said:

Μόνο gboard εγώ λέω. 

Το έχω δοκιμάσει και το SwiftKey αλλά σαν το AI του gboard δεν βρίσκω κάτι αντίστοιχα τόσο καλό. 

 

2 ώρες πριν, ethnik471 said:

Ναι κι εγώ λόγω AI βασικά χρησιμοποιώ το Gboard... είναι απίστευτο...

Πώς ακριβώς χρησιμοποιείς την ΑΙ του πληκτρολογίου? Εννοω σε τι σου χρησιμεύει??

2 ώρες πριν, nk_46 said:


Γίνεται αυτό! Αν πας ρυθμίσεις->γενικα->πληκτρολογιο->πληκτρολόγια.

Σβηνεις όλα τα άλλα της λίστας και αφήνεις μόνο το SwiftKey


Sent from my iPhone using Tapatalk

Και έτσι να το κάνεις πάλι εμφανίζεται το μαμά πληκρολόγιο στο πεδίο password!

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, koutsis said:

 

Πώς ακριβώς χρησιμοποιείς την ΑΙ του πληκτρολογίου? Εννοω σε τι σου χρησιμεύει??

Και έτσι να το κάνεις πάλι εμφανίζεται το μαμά πληκρολόγιο στο πεδίο password!

Μαθαίνει τις λέξεις , φράσεις που χρησιμοποιείς και στις βγάζει επάνω με αποτέλεσμα να μπορείς να πατήσεις και να μη χρειάζεται να το γράφεις...

Γενικά μαθαίνει τις λέξεις και το λεξιλόγιο σου και σε βοηθάει πολύ να γλιτώνεις γράψιμο

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ethnik471 said:

Μαθαίνει τις λέξεις , φράσεις που χρησιμοποιείς και στις βγάζει επάνω με αποτέλεσμα να μπορείς να πατήσεις και να μη χρειάζεται να το γράφεις...

Γενικά μαθαίνει τις λέξεις και το λεξιλόγιο σου και σε βοηθάει πολύ να γλιτώνεις γράψιμο

Αν αυτό εννοείς, και το swiftkey το κάνει αυτο. Τώρα αν το gboard το κάνει καλύτερα δεν ξέρω...

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και έτσι να το κάνεις πάλι εμφανίζεται το μαμά πληκρολόγιο στο πεδίο password!

Στους κωδικούς μόνο ναι. Αλλά εγώ δεν τους βάζω ποτέ πληκτρολογώντας γιατί μου τους κάνει αναγνώριση με το face id.

Αλλά Καλό είναι που βγάζει το μαμά για να μην τους κλέψουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, bardull said:

Κατεβάζω το ios 17 να δούμε τι εχει


Sent from my iPhone using Tapatalk

και εγω τωρα την κατεβαζω αλλα βλεπω σερνεται , το download οχι η 17 χααχ

Link to comment
Share on other sites

Το ιστορικό κλήσεων  στο τηλέφωνο από ότι διάβασα έχει πάει στις 2000 πλέον αντί για 100 που ήταν. Ξέρει κάνεις αν υπάρχει κάπου επιλογή να μην εμφανίζονται κλήσης από άλλες εφαρμογές.

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μας όσοι την βάλατε εντυπώσεις από μπαταρία ώστε να την περάσουμε και οι υπόλοιπο αλλιώς να περιμένουμε για το πρώτο fix update!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vtag said:

Πείτε μας όσοι την βάλατε εντυπώσεις από μπαταρία ώστε να την περάσουμε και οι υπόλοιπο αλλιώς να περιμένουμε για το πρώτο fix update!

Εγώ την πέρασα το Σάββατο ως RC, και μπορω να σου πω ότι σε μπαταρία πάει μια χαρά! Σήμερα έγινε και το test στη δουλειά, και αυτή την ώρα έχω 60%. Πάνω κάτω με το IOS16, 50% τη μέρα ξοδευα, οπότε, προσωπικά είμαι ικανοποιημένος!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, vtag said:

Πείτε μας όσοι την βάλατε εντυπώσεις από μπαταρία ώστε να την περάσουμε και οι υπόλοιπο αλλιώς να περιμένουμε για το πρώτο fix update!

Εγώ την έβαλα το απόγευμα και μια χαρά τη βλέπω τη μπαταρία.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία θα πω αύριο,για τις κλήσεις το διάβασα και γω και νομίζω ότι όμως στα Samsung δε χρειάζεται να κάνεις κατι


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι πολύ καλά,εμφανής αλλαγές στις κλησεις


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 18/9/2023 at 11:03 ΜΜ, leo06 said:

Το ιστορικό κλήσεων  στο τηλέφωνο από ότι διάβασα έχει πάει στις 2000 πλέον αντί για 100 που ήταν. Ξέρει κάνεις αν υπάρχει κάπου επιλογή να μην εμφανίζονται κλήσης από άλλες εφαρμογές.

300 δυστυχως

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, arxontas2323 said:

300 δυστυχως

σίγουρα? παντου διαβαζω για 2000

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, leo06 said:

σίγουρα? παντου διαβαζω για 2000

δειτε κάποιος αν σας βγάζει μεγάλο ιστορικό...εγω δεν έχω ακόμα iphone...περιμένω να παραλάβω το iphone 15 pro max...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Αφήνοντας το το βράδυ σε πτηση όλα κλειστά χάνει σε 8 ώρες 2-3%, στο 24ωρο γύρω 6% μόνο του, είναι φυσιολογικό;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...