Jump to content

Φακοί επαφής


Spyros86
 Κοινοποίηση

Χρησιμοποιείτε φακούς επαφής?  

711 members have voted

  1. 1. Χρησιμοποιείτε φακούς επαφής?

    • Ναι
      511
    • Όχι
      200


Recommended Posts

Χρησιμοποιω μηνιαιους φακους αλλα υπαρχουν μερες που δεν τους φοραω, αν πχ μια εβδομαδα δεν τους φορεσω και τους εχω στη θηκη θα πρεπει παλι καθε μερα να αλλαζω υγρο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρησιμοποιω μηνιαιους φακους αλλα υπαρχουν μερες που δεν τους φοραω, αν πχ μια εβδομαδα δεν τους φορεσω και τους εχω στη θηκη θα πρεπει παλι καθε μερα να αλλαζω υγρο?
oxi! toulaxiston sto diko mou igro(novasoft aqua) oi odigies lene oti mporeis na exeis tous fakous mexri kai 1 mina sto idio igro.

gia sigouria diavase tis odigies tou igrou sou

Link to comment
Share on other sites

Πόσο τους εχετε βρει τους Purevision για 30 μερονυχτα στην Ελλαδα?

Εγώ τους βρήκα 50 € το πακέτο των 6. Στην http://www.lensdiscounters.com/catalog/contact_lenses/CLPVBL/Bausch-and-Lomb-Purevision.html

 

εχουν 35 δολλαρια αλλά με τα μεταφορικά βγαινει περιπου μία ή άλλη . Ξέρετε καμιά καλύτερη τιμή εδω?

 

Πήγαν στα 50 Ε? Τι λες...Όταν ρώταγα εγώ πέρσι για τιμές σε αυτούς μου έλεγαν 150 (!) .

 

Τέλος πάντων, η συμφερότερη λύση μάλλον θα ήταν να πάρεις προμήθειες για ένα χρόνο και στα 2 μάτια από την σελίδα που βρήκες, καθώς θα σου βγει 120 $ (= περίπου 100 Ε) για 4 κουτάκια, με μια προσφορά που έχουν και σου επιστρέφουν χρήματα για αγορές 4 κουτιών (καλό βέβαια είναι να μάθεις αν και εφόσον αυτή ισχύει εκτός ΗΠΑ)...και μεταφορικά χωρίς courier.

 

Αν το κάνεις αυτό, παίρνεις 4 κουτιά στην τιμή των 2...Καθόλου κακό σαν τιμή...

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο τους εχετε βρει τους Purevision για 30 μερονυχτα στην Ελλαδα?

Εγώ τους βρήκα 50 € το πακέτο των 6. Στην http://www.lensdiscounters.com/catalog/contact_lenses/CLPVBL/Bausch-and-Lomb-Purevision.html

 

εχουν 35 δολλαρια αλλά με τα μεταφορικά βγαινει περιπου μία ή άλλη . Ξέρετε καμιά καλύτερη τιμή εδω?

 

re si davinci giati den pas sto ebest.gr pou echei merikes eteries me optika, lensdiscounters (dio link pou eida se olo to thread) kane mia siggrisi kai prochora... episis psakse apo google kai an eise vora...mporeis na pas tourkia i voulgaria...

 

pano apo ola omos na echeis "metrisei" to mati sou gia na mporeis na "dekteis" ton sosto fako

Link to comment
Share on other sites

re si davinci giati den pas sto ebest.gr pou echei merikes eteries me optika, lensdiscounters (dio link pou eida se olo to thread) kane mia siggrisi kai prochora... episis psakse apo google kai an eise vora...mporeis na pas tourkia i voulgaria...

 

pano apo ola omos na echeis "metrisei" to mati sou gia na mporeis na "dekteis" ton sosto fako

 

 

Πηγα σε καποια site του ebest αλλά εκτός του ότι οι τιμές δεν ήταν φθηνότερες από το lensdiscounters τα μεταφορικά ήταν το ίδιο ακριβά.

 

Η οπτικός μου ,που την ρώτησα, από το τηλέφωνο βέβαια, μου είπε μόνο 36€ και έμεινα. Αν ισχύει ,όντως ,τα πήρα άυριο.

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

Για αγορά μέσω lensdiscounters που αναφέρετε παραπάνω από πού μπορώ να πάρω προπληρωμένη κάρτα;

Το παραπάνω site λέει ότι δέχεται visa. Αρκεί η visa electronic της τράπεζας Πειραιώς; ...είμαι λίγο άσχετος με αγορές μέσω internet.

Υπάρχει κάποιο site που να μετράει την αξιοπιστία των e- shops?

Link to comment
Share on other sites

kostakiss forane..

times de gnorizo..analoga an 8es sketoud fakous enxromous h kai me muopia

 

ps.esu den eisoun pou eleges psonio kapoia kopelitsa pou foraei?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ναι εγω ειμαι..εντελως απο απορια ρωτησα :)

θελω να παρω για ενα φιλο μου(κολητο)..κατι προτοτυπο ;)

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε παρη..μην τα παιρνεις σοβαρα..οπως εσενα δεν σου αρεσει το piercing εμενα δεν μου αρεσει αυτο..it's ok ;)

γουστα ειναι αυτα μαν..:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

πήγα σήμερα να πάρω υγρο καθαρισμου απο το φαρμακείο που συνήθως παίρνω και μου είπαν πως...το renu καταργήθηκε! Οταν ρώτησα γιατι μου είπαν λόγο του προβληματος που είχε προκύψει :mad:

 

Με δουλευουν;

Link to comment
Share on other sites

πήγα σήμερα να πάρω υγρο καθαρισμου απο το φαρμακείο που συνήθως παίρνω και μου είπαν πως...το renu καταργήθηκε! Οταν ρώτησα γιατι μου είπαν λόγο του προβληματος που είχε προκύψει :mad:

 

Με δουλευουν;

Όντως έτσι είναι...http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=111000&highlight=renu

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

loipon ego forao fakous muopias edo k 3 xronia.arxika forousa ethsious alla parousiazan suxna provlimata(leronontan)k etsi edo k 1 xrono xrhsimopoio mhniaious k ola kalaaaa!:)

pantos einai alhtheia oti o kathe ofthalmiatros leei ta dika tou.:lol: enas mou elege oti apagoreuontai austhra oi fakoi sthn hlikia mou(ton egrapsa kanonikotata giati den antexo ta gualia),enas allos oti den uparxei kanena provlima alla na pairno ethsious kalutera k mia trith oti prepei na tous forao oso ligotero mporo k oti einai kaluteroi oi mhniaioi!e re trela!

gia tous xromatistous exo akousei oti den einai k oti kalutero gia to mati.tous vrisko k ligo axrhstous...:rolleyes:

 

Εγώ παιδιά είμαι ΥΠΕΡ των φακών ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ και μετά τσουπ πέταμα

ΚΑΜΜΙΑ περίπτωση μόλυνσης

Αλλά είναι πολύ ακριβοί και έτσι παίρνω μηνιαίους

Εχει τύχει να κοιμηθώ με φακούς και μετά να τα βλέπω όλα άσπρα την άλλη μέρα !!!!!!

Ενα ζευγάρι γυαλιά πάντως είναι απαραίτητο γιατί άντε εκεί που είσαι στο κρεβάτι και βλέπεις τηλεόραση και γλαρώνεις να σηκωθείς να τρέχεις να τους βγάζεις

sostos!

Link to comment
Share on other sites

αχρηστος πρακτικα ναι..αλλα αισθητικα οχι..μια γυναικα με τον καταλληλο φακο(χρωμα)..πιστεψε με,γινετε αλλος ανθρωπος,μεταμορφωνεται ;)
Link to comment
Share on other sites

αχρηστος πρακτικα ναι..αλλα αισθητικα οχι..μια γυναικα με τον καταλληλο φακο(χρωμα)..πιστεψε με,γινετε αλλος ανθρωπος,μεταμορφωνεται ;)

 

koita isos paei se merikes.giati exo mia symmathitria pou de leei k polla apo emfanish k foraei k prasinous fakous k einai sa zompi!to psonismeno!!:mad: (thn exo k axti)

Link to comment
Share on other sites

αν δεις κ πιο πισω..λεω οτι τους μισω τους εγχρωμους..:rolleyes:

εχει και η κοπελα μου..αλλα νταξ,της πανε. εγω την θελω αληθινη κ οχι με σαχλαμαρες..αλλα,τι να πεις..υπαρχει γυναικα που να ειναι αληθινη σημερα?(χωρις βαψιματα κτλ)..:whistle:

Link to comment
Share on other sites

koita isos paei se merikes.giati exo mia symmathitria pou de leei k polla apo emfanish k foraei k prasinous fakous k einai sa zompi!to psonismeno!!:mad: (thn exo k axti)

:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω φοραγα πρασινους φακους επαφης το χειμωνα,που ειχα μαυρα τα μαλλια μου.τωρα τα εχω ξανθα κ πηρα μπλε...

πολυ ωραια κ τα δυο!

Link to comment
Share on other sites

Οι εγχρωμοι φακοι επαφης ''διακρινονται'' ευκολα οταν τους φοραει καποιος μερα....Μπορει ο καθενας να καταλαβει αν ειναι φυσικο το χρωμα.....:p :p :p :p

 

Εγω παντως φοραω κανονικους φακους επαφης απο τα 15 μου.....εγχρωμους δεν θα φορουσα.....εκτος και μονο αν ηταν κατι πολυ εξρτιμ δηλαδη κοκκινοι:wacko: :wacko: :p :p :p :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

τι προβλημα υπαρχει αμα φαινοντε?δεν προσπαθω να κρυψω το αληθινο χρωμα των ματιων μου,απλα να κανω μια αλλαγη....ετσι νομιζω οτι σκευτοντε κ οι περισσοτεροι...

manolog3 ενας φιλος μου ειχε βαλει κοκκινους...δεν θες να μαθεις πως ηταν!

Link to comment
Share on other sites

Τι υγρο χρησιμοποιητε για τους φακους σας....Εγω το Oxysept 1 step ειναι λιγο μανουρα λογο του οτι απο την στιγμη που θα μπουν οι φακοι σε αυτο πρεπει να μεινουν το λιγοτερο 6 ωρες....αλλα ειναι παρα πολυ καλο σε καθαρισμο.....:D :D

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω εναν ορο...

την πρωτη φορα που πηρα φακους χυθηκε το υγρο απο μεσα ή εξατμιστηκε απο τον εναν φακο κ εγινε κοκαλο...!

οταν πηγα να τον κουνησω κοπηκε...μολις τους ειχα παρει πηγαν τσαμπα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...