Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, elkons said:

Με το που το είπες τώρα που είμαι σπίτι πήγε σε Ε 🥲🥲🥲 τώρα έχω 4g+ κανονικό . Πρώτο Ε στην νόβα που είχα 🥳😅😅

Τι συσκευή έχεις;;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chrischal1908 said:

Τι συσκευή έχεις;;

Galaxy A34 5G (την σιμ Nova την έχω σε 4g+ γιατί είναι καλύτερο από 5g εδώ) απλά η Nova σε ένα σημείο δεν έχει σήμα σπίτι οριακό 4g σκέτο όχι+ οπότε το περίμενα 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Chrischal1908 said:

Εδώ δεν έχουν φτάσει το 50% των χρημάτων που θα ρίξουν για τα δίκτυα νέας γενιάς και η κριτική που δέχεται είναι άδικη και αυστηρή! Γνώμη μου θέλει ένα χρόνο ακόμη για να κριθεί. Βέβαια περιμένουμε και την είσοδο του νέου μετόχου για να δούμε τι μέλλει γενέσθαι...

Είμαστε εύκολοι στις κριτικές, ίδιον του λαού μας.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elkons said:

Σπίτι σου πώς είναι η Nova?

Αρκετοί λέτε πως η Nova είναι τραγική.. νταξει εγώ δεν έχω δει κάτι κακό απλά λίγες εναλλαγές σε Ε αλλά όχι πολλές.. βέβαια δεν έχω πάει σε πολλά μέρη με αυτή,άλλα με Cosmote 

Και μείνε στη cosmote γιατί με τη νόβα σώθηκες στα χωριά τα μη τουριστικά   

Μην ακούς τους καλούς μου φίλους για τη νόβα γιατί είναι οι συγγράφεις του "πως να κάνεις προπαγάνδα για τη νόβα" και θα πάρουν και Πούλιτζερ 🤣   🤣   🤣   🤣   🤣 

Παντελή μη γελάς για σένα και τον Χρήστο τα λέει όλο το φόρουμ 🤣🤣🤣🤣🤣

Ακόμα και τα emoji του φόρουμ  🤣🤣🤣🤣🤣

Νονα φορ εβερ the always on sale network 🤣

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, cmvr said:

Και μείνε στη cosmote γιατί με τη νόβα σώθηκες στα χωριά τα μη τουριστικά   

Μην ακούς τους καλούς μου φίλους για τη νόβα γιατί είναι οι συγγράφεις του "πως να κάνεις προπαγάνδα για τη νόβα" και θα πάρουν και Πούλιτζερ 🤣   🤣   🤣   🤣   🤣 

Παντελή μη γελάς για σένα και τον Χρήστο τα λέει όλο το φόρουμ 🤣🤣🤣🤣🤣

Ακόμα και τα emoji του φόρουμ  🤣🤣🤣🤣🤣

Νονα φορ εβερ the always on sale network 🤣

Ναι δεν έχω για την Nova απαιτήσεις για τις προσφορές την έχω να έχω καβαντζα 🫠 

Όχι μωρέ δεν είναι κακός ο @p_kαπλά τον βολεύει η Nova 🌚 άλλωστε λίγοι είναι που θα πούνε για την Nova οπότε έχουμε να μας λένε τι παίζει 🫠

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

Εάν πάρουν την Νοβα τα Εμιράτα, δε νομίζω ότι θα σκοπεύουν να την πουλησουν. Αρκεί βέβαια να σκοπεύουν να ρίξουν σοβαρά χρήματα για την εταιρία (αυτό θα φανεί στο πρωτο 6μηνο ιδιοκτησίας). 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elkons said:

Ναι δεν έχω για την Nova απαιτήσεις για τις προσφορές την έχω να έχω καβαντζα 🫠 

Όχι μωρέ δεν είναι κακός ο @p_kαπλά τον βολεύει η Nova 🌚

Ο Παντελής παρόλο το χαβαλέ που κάνουμε είναι από τα ποιο ευγενικά παιδιά του φόρουμ. Προς Θεού δηλαδή μέρες που είναι.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, cmvr said:

Ο Παντελής παρόλο το χαβαλέ που κάνουμε είναι από τα ποιο ευγενικά παιδιά του φόρουμ. Προς Θεού δηλαδή μέρες που είναι.

Εννοείται από την πρώτη μέρα που μπήκα μίλησε κιόλας και απάντησε σε μερικά που έλεγα ο Παντελής και ο "aektzhs " Γενικά εδώ το φόρουμ είναι τέλειο και με τον καιρό αυξάνονται τα μέλη βλέπω 

Link to comment
Share on other sites

Κερκυρα πίτα απο κόσμο στον επιτάφιο (παλαιά πόλη) πλήρως λειτουργική η πράσινη σε κλήσεις και data 5G (10mbps τιμιοτατο λόγω κόσμου) . Η κόκκινη κολλημενο Ε , 4/5G ούτε με flight mode .update αύριο στους μποτιδες 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Ninjis said:

Κερκυρα πίτα απο κόσμο στον επιτάφιο (παλαιά πόλη) πλήρως λειτουργική η πράσινη σε κλήσεις και data 5G (10mbps τιμιοτατο λόγω κόσμου) . Η κόκκινη κολλημενο Ε , 4/5G ούτε με flight mode .update αύριο στους μποτιδες 

Έπαθε νόβα και αυτή  🤣 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, cmvr said:

Έπαθε νόβα και αυτή  🤣 

🥲

9 minutes ago, Ninjis said:

Κερκυρα πίτα απο κόσμο στον επιτάφιο (παλαιά πόλη) πλήρως λειτουργική η πράσινη σε κλήσεις και data 5G (10mbps τιμιοτατο λόγω κόσμου) . Η κόκκινη κολλημενο Ε , 4/5G ούτε με flight mode .update αύριο στους μποτιδες 

Η Nova πως είναι?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, elkons said:

🥲

Η Nova πως είναι?

Δεν έχω ιδέα .. πάντως κουβαλάει και αυτή μπόλικους roamers 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά θα μπορούσαμε να κάνουμε ένα ομαδικό teams κάποια στιγμή. Θα ήταν ωραίο να γνωριστούμε όλα τα μέλη και να μοιραστούμε τις εμπειρίες μας.


Δεν πειράζει αυτοί που έχετε πολλαπλούς λογαριασμούς θα μπαίνατε από δυο συσκευές 🤣
 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, cmvr said:

Η νόβα πρέπει να δίνει δώρο και 1 τέτοιο πια SA και κουραφέξαλα για την επαρχία 🤣🤣🤣

image.png

 

Γιατί δεν παλεύεται στα χωριά μόνο για G σκέτο είναι και αυτό εκτός σπιτιών πραγματικά τσάμπα βάλαμε κάρτα στο f2g 

Την Παρασκευή 

IMG_6163.jpeg

8 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Εδώ δεν έχουν φτάσει το 50% των χρημάτων που θα ρίξουν για τα δίκτυα νέας γενιάς και η κριτική που δέχεται είναι άδικη και αυστηρή! Γνώμη μου θέλει ένα χρόνο ακόμη για να κριθεί. Βέβαια περιμένουμε και την είσοδο του νέου μετόχου για να δούμε τι μέλλει γενέσθαι...

Αυστηρή ναο. Κριτική όχι. Εγώ την βελτίωση στα Μέθανα την κατέγραψα. Νομίζω έχω αποδείξει την αντικειμενικότητά μου προσωπικά. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Gv2008 said:

Την Παρασκευή 

IMG_6163.jpeg

Αυστηρή ναο. Κριτική όχι. Εγώ την βελτίωση στα Μέθανα την κατέγραψα. Νομίζω έχω αποδείξει την αντικειμενικότητά μου προσωπικά. 

Θέλω να έρθω Μέθανα! Έχει παντού κάλυψη 4G/5G;; Και σε εσωτερικούς χώρους;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrischal1908 said:

Θέλω να έρθω Μέθανα! Έχει παντού κάλυψη 4G/5G;; Και σε εσωτερικούς χώρους;;

Πλέον ναι, σπάνια γυρίζει σε EDGE αλλά σε εσωτερικούς χώρους έχει 5G 5 Mbps γιατί πιάνει από μια κεραία στα 10 χλμ 5G B20 disconnected. Έξω βαράει από 60 μέχρι 100 αν δεν έχεις οπτική με την κεραία ενώ αν έχεις φτάνει και τα 250 με δυσκολία. Η συνεργάτιδα έχει σχεδόν τις διπλάσιες ταχύτητες.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gv2008 said:

Πλέον ναι, σπάνια γυρίζει σε EDGE αλλά σε εσωτερικούς χώρους έχει 5G 5 Mbps γιατί πιάνει από μια κεραία στα 10 χλμ 5G B20 disconnected. Έξω βαράει από 60 μέχρι 100 αν δεν έχεις οπτική με την κεραία ενώ αν έχεις φτάνει και τα 250 με δυσκολία. Η συνεργάτιδα έχει σχεδόν τις διπλάσιες ταχύτητες.

Αναβάθμισαν μόνο ή μπήκε και σταθμός;; Με S23 λες να έχω πρόβλημα και τέτοιες ταχύτητες;;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Chrischal1908 said:

Αναβάθμισαν μόνο ή μπήκε και σταθμός;; Με S23 λες να έχω πρόβλημα και τέτοιες ταχύτητες;;

Απλά αναβάθμισαν 

Link to comment
Share on other sites

Σερρες απεριόριστα 

Μεγάλου Αλεξάνδρου μέσα σε στενό γύρω από 6οροφες χωρίς οπτική επαφή 

IMG_7062.thumb.png.b947c1f1577c7d232a6fa701c4f8bb50.pngIMG_7063.thumb.png.26acb7c4ed5f93ca64ce0a90768fff76.png

και πάνω στην μεγάλου Αλεξάνδρου με οπτική επαφή 

IMG_7065.thumb.png.266de297616756204cac28b131cb73df.pngIMG_7064.thumb.png.757b52d4a1e9a97e05ee5455378fb45f.png
 

Vodafone μεγάλου Αλεξάνδρου με οπτική στην κεραία επίσης και φουλ σήμα IMG_4061.thumb.png.99ed90b67a9bf5edd526bf44479d054e.pngIMG_4060.thumb.png.c305c239b1286a3f7678716666037974.png

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

Καλή Ανάσταση σε όλους με υγεία!!🤝 Προσοχή στο τραπέζι αύριο μην φάμε του σκασμού!🍾 

Γκάλοπ: Ποιός είναι μεγαλύτερος και ισχυρότερος όμιλος τηλεπικοινωνιών;;

Α) Deutsche Telekom 

B) Emirates Telecommunications Group Company (e& UAE)

Ο νικητής κερδίζει ένα ταξίδι στο Αμπού Ντάμπι να κλείσει την συμφωνία για την εξαγορά της United Group!🤝🤝✌️🇦🇪.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chrischal1908 said:

Καλή Ανάσταση σε όλους με υγεία!!🤝 Προσοχή στο τραπέζι αύριο μην φάμε του σκασμού!🍾 

Γκάλοπ: Ποιός είναι μεγαλύτερος και ισχυρότερος όμιλος τηλεπικοινωνιών;;

Α) Deutsche Telekom 

B) Emirates Telecommunications Group Company (e& UAE)

Ο νικητής κερδίζει ένα ταξίδι στο Αμπού Ντάμπι να κλείσει την συμφωνία για την εξαγορά της United Group!🤝🤝✌️🇦🇪.

Α) Ο μεγαλύτερος και ισχυρότερος όμιλος τηλεπικοινωνιών είναι η Deutsche Telekom

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Chrischal1908 said:

Καλή Ανάσταση σε όλους με υγεία!!🤝 Προσοχή στο τραπέζι αύριο μην φάμε του σκασμού!🍾 

Γκάλοπ: Ποιός είναι μεγαλύτερος και ισχυρότερος όμιλος τηλεπικοινωνιών;;

Α) Deutsche Telekom 

B) Emirates Telecommunications Group Company (e& UAE)

Ο νικητής κερδίζει ένα ταξίδι στο Αμπού Ντάμπι να κλείσει την συμφωνία για την εξαγορά της United Group!🤝🤝✌️🇦🇪.

Ακόμα και να κλείσει συμφωνία με υην e& , την διάφορε στην κεραία της γειτονιάς πιθανώς θα την δεις σε ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ , ίσως και ποτέ αν εισαι σε περιοχή που  δεν ανάμενεται να μπει κεραία για τους γνωστούς ψεκαδοστικους λόγου . Δεν μου λέει Τίποτα το ότι θα εξαγοραστεί το group από κάτι μεγαλύτερο . Εδώ φώναζες τόσα χρονια ότι η nova θα δώσει περισσότερα γκάφρα από το τοτε ΧΡΕΠΙ την Vodafone και τωρα έχουν προσπεράσει κατά πολύ . .

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση είναι sim κάρτα με roaming σε όλα τα δίκτυα και unlimited δεδομένα. Παίζουν οι τιμές από 60 έως 100 ευρώ τον μήνα αλλά είσαι ξένοιαστος. Πάντα έχεις τον καλύτερο πάροχο. Έτσι και αλλιώς και οι τρεις πάροχοι είναι για τα πανηγύρια σε πολλά σημεία 🤣

Συνεχίζεται να μαλώνετε μερικοί για τα δίκτυα μετά και πιο είναι καλύτερο στο wc του και το ασανσέρ σας 🤣🤣🤣🤣🤣

 

23 minutes ago, georgebad said:

Σερρες απεριόριστα 

Μεγάλου Αλεξάνδρου μέσα σε στενό γύρω από 6οροφες χωρίς οπτική επαφή 

IMG_7062.thumb.png.b947c1f1577c7d232a6fa701c4f8bb50.pngIMG_7063.thumb.png.26acb7c4ed5f93ca64ce0a90768fff76.png

και πάνω στην μεγάλου Αλεξάνδρου με οπτική επαφή 

IMG_7065.thumb.png.266de297616756204cac28b131cb73df.pngIMG_7064.thumb.png.757b52d4a1e9a97e05ee5455378fb45f.png

Και κάπως έτσι είναι η πραγματικότητα για όλα τα δίκτυα στο επίπεδο δρόμου ανάλογα την γειτονιά και το που είναι ο καθένας.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Chrischal1908 said:

Καλή Ανάσταση σε όλους με υγεία!!🤝 Προσοχή στο τραπέζι αύριο μην φάμε του σκασμού!🍾 

Γκάλοπ: Ποιός είναι μεγαλύτερος και ισχυρότερος όμιλος τηλεπικοινωνιών;;

Α) Deutsche Telekom 

B) Emirates Telecommunications Group Company (e& UAE)

Ο νικητής κερδίζει ένα ταξίδι στο Αμπού Ντάμπι να κλείσει την συμφωνία για την εξαγορά της United Group!🤝🤝✌️🇦🇪.

Σαν να συγκρίνεις τον όμιλο Daimler με την Renault. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...