Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι θα πει δε λέει; αυτό ειναι το κουτί του superslim και αυτό του slim. δεν μπορεί να καταλάβει ποιο έχει; αν το πήρε πρόσφατα είναι το super slim το πιο πιθανό. και γιατί να μην αξίζει; ειναι σίγουρα το πιο απροβλημάτιστο(οχι ότι εχει αναφερθεί κάτι για το slim). αν έχει σκοπό να το χακάρεις χακάρεται αλλά νομίζω θα πρέπει να κάνεις λίγη υπομονή ακόμα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τι θα πει δε λέει; αυτό ειναι το κουτί του superslim και αυτό του slim. δεν μπορεί να καταλάβει ποιο έχει; αν το πήρε πρόσφατα είναι το super slim το πιο πιθανό. και γιατί να μην αξίζει; ειναι σίγουρα το πιο απροβλημάτιστο(οχι ότι εχει αναφερθεί κάτι για το slim). αν έχει σκοπό να το χακάρεις χακάρεται αλλά νομίζω θα πρέπει να κάνεις λίγη υπομονή ακόμα

 

Έχω σκοπό να το χακαρο. Αλλά λέω σε περίπτωση που είναι το slim αν αξίζει.. Μου είπε οτι έχει ραβδώσεις οποτε θα είναι το super slim.

Edited by GeorgeX21
Link to comment
Share on other sites

τι θα πει δε λέει; αυτό ειναι το κουτί του superslim και αυτό του slim. δεν μπορεί να καταλάβει ποιο έχει; αν το πήρε πρόσφατα είναι το super slim το πιο πιθανό. και γιατί να μην αξίζει; ειναι σίγουρα το πιο απροβλημάτιστο(οχι ότι εχει αναφερθεί κάτι για το slim). αν έχει σκοπό να το χακάρεις χακάρεται αλλά νομίζω θα πρέπει να κάνεις λίγη υπομονή ακόμα

 

κατα 70% θα παρω καινουριο ps3... αυτο εχει περιπου 250 ευρω το 500αρι... μου ζηταει ενα παιδι απο το φορουμ με παρα πολυ καλες κριτικες 30 ευρω για να το χακαρει... πολυ σεβαστο ποσο εννοειται οτι δεν κανω το μνμ για αυτο τον λογο...

 

1) αξιζει να το χακαρω?

2)πως μπορω να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα παει κατι στραβα η/και οτι δεν θα χασω τα λεφτα μου (και το Ps3 moy?)

Link to comment
Share on other sites

Έχω σκοπό να το χακαρο. Αλλά λέω σε περίπτωση που είναι το slim αν αξίζει.. Μου είπε οτι έχει ραβδώσεις οποτε θα είναι το super slim.

 

και βέβαια αξίζει. ειναι και πιο μπάνικο κατ εμε. για χακάρισμα του superslim διαβασε 1-2 σελίδες πισω τα ποστ του kaluas. τα 250 ουτε ευκαιρία μου φαινεται αλλα μάλλον νορμάλ τιμή. τσέκαρε εδώ https://www.skroutz.gr/c/108/game_consoles.html?from=autocomplete&keyphrase=ps3+super+slim+500gb

 

κατα 70% θα παρω καινουριο ps3... αυτο εχει περιπου 250 ευρω το 500αρι... μου ζηταει ενα παιδι απο το φορουμ με παρα πολυ καλες κριτικες 30 ευρω για να το χακαρει... πολυ σεβαστο ποσο εννοειται οτι δεν κανω το μνμ για αυτο τον λογο...

 

1) αξιζει να το χακαρω?

2)πως μπορω να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα παει κατι στραβα η/και οτι δεν θα χασω τα λεφτα μου (και το Ps3 moy?)

 

1) την εχουμε αναλυσει εκτενώς αυτήν την ερωτηση

2) αν εχουν περάσει πολλά ps3 απ τα χέρια του δεν υπάρχει φόβος αν όχι υπάρχει περιπτωση να brickαρει και απ οτι ξέρω επανέρχεται μόνο με Progskeet

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος πουλάει το ps3 το οποίο του το πήραν δώρο με δυο παιχνίδια και ενα τηλεχειριστήριο 500 GB 250 ευρώ. Και σκέφτομαι να το πάρω αλλά δε λέει πανω στο κουτί αν είναι το slim η το super slim. Δεν θέλει να το ανοίξει γιατί αν δε το πάρω θα το κανει επιστροφη στο μαγαζί. Θα το δω απόγευμα. Αν δεν είναι το super slim αξίζει να το παρω; Τι λετε;

 

Αφού είναι το 500gb είναι το Super Slim.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το πήρα το εργαλείο με την έκδοση 4.10 μέσα αλλά βάζοντας να παίξω το pro την πάτησα και έγινε αναβάθμιση σε 4.50. Πως το σπάμε τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το πήρα το εργαλείο με την έκδοση 4.10 μέσα αλλά βάζοντας να παίξω το pro την πάτησα και έγινε αναβάθμιση σε 4.50. Πως το σπάμε τώρα;

 

καλημερα οπως σου απαντησε και το παληκαρι απο πανω

το super slim μονο με cobra ode

αν σε ενδιαφερει στειλε ενα τηλ να μιλησουμε μπορω να στο αναλαβω

 

κατα 70% θα παρω καινουριο ps3... αυτο εχει περιπου 250 ευρω το 500αρι... μου ζηταει ενα παιδι απο το φορουμ με παρα πολυ καλες κριτικες 30 ευρω για να το χακαρει... πολυ σεβαστο ποσο εννοειται οτι δεν κανω το μνμ για αυτο τον λογο...

 

1) αξιζει να το χακαρω?

2)πως μπορω να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα παει κατι στραβα η/και οτι δεν θα χασω τα λεφτα μου (και το Ps3 moy?)

 

αν παρεις καινουριο ps3 super slim μονο με τσιπακι τυπου cobra ode μπορεις να το

πειραξεις

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτές τις περιπτώσεις (πχ Cobra ODE) τι γίνεται με το PSN;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναβαθμίζω μόνο με cfw (rebug) εδώ και χρόνια καθώς δεν με πολύ-ενδιαφέρει το PSN. Μπαίνω για λίγο περιστασιακά εάν θέλω να κατεβάσω κάνα patch ή update. Νομίζω ότι με λύσεις τύπου cobra (δεν είναι η μόνη) δεν χάνεις την πρόσβαση στο PSN, αλλά καλύτερα να στα πει αυτά κάποιο παιδί από εδώ που τα έχει δοκιμάσει ή ψάξου στο διαδίκτυο...
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτές τις περιπτώσεις (πχ Cobra ODE) τι γίνεται με το PSN;

 

Μπαίνεις κανονικά, με το τελευταίο official firmware ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Κάποια στιγμή είχα πάρει ένα αντάπτορα για να χρησιμοποιώ τα χειριστήρια του PSX στο PC

Για την ακρίβεια αυτόν:

http://www.trade4less.de/playstation_gamepad_dual_adapter_eaxus-p-9.html

 

Παίζει να μπορώ να τα συνδέσω με το ps3;

Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Κάποια στιγμή είχα πάρει ένα αντάπτορα για να χρησιμοποιώ τα χειριστήρια του PSX στο PC

Για την ακρίβεια αυτόν:

http://www.trade4less.de/playstation_gamepad_dual_adapter_eaxus-p-9.html

 

Παίζει να μπορώ να τα συνδέσω με το ps3;

Το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Τελικά το δοκίμασα και παίζει κανονικά!

Και με τα 2 χειριστήρια Dual Shock I πάνω στον adapter.

Το δοκίμασα με το LittleBigPlanet 2 και παίξαμε κανονικά 4 άτομα.

 

Για την ιστορία να πως έχω το τελευταίο OFW (4.50).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα.

 

Θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με ταινίες και ps3. Μπορώ με κάποιο τρόπο να έχω ταινίες στο ps3 και αρχείο srt υποτίτλων και να τα συγχονίσω ;; Κάτι παρόμοιο με bs player για παράδειγμα.

 

Ευχαριστώ :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

εγώ όταν βλέπω ταινίες τις βλέπω μεσω streaming απ τον υπολογιστή μου. αν το ps3 και το pc σου ειναι συνδεμένα στο ιδιο δικτυο wifi εγκαθιστάς στον υπολογιστή σου το ps3 media server και κατευθείαν πας στη καρτέλα βιντεο μεσα στο ps3 και ψάχνεις τη ταινια που θέλεις. αν στο srt εχει το ιδιο ονομα με τη ταινια θα παιξει κανονικα. με φλασακι δεν εχω δοκιμάσει για να σου πω αλλα αν το επιχειρήσεις πρέπει να ειναι φορμαρισμένο σε fat 32 που σημαινει οτι αμα εχεις καμια μεγαλη full hd ταινια δε θα βγαλεις ακρη. κατέβασε απο δω http://www.ps3mediaserver.org/ και είσαι έτοιμος

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Σκέφτομαι να πάρω μια κονσόλα και είμαι ανάμεσα στο ps3 και ps4.

Τα παιχνίδια που παίζω είναι κυρίως σπορ και gta. Μέχρι τώρα έπαιζα στο pc. Με την έλευση του gta 5 σκέφτομαι το 3. Συγκεκριμένα Θέλω να παίζω fifa 2k basket και gta άντε και τα call of duty. Τι να κάνω δεν ξέρω. Το ps4 υποστηρίζει και τα next gen και εχω μπερδευτεί. Η διαφορά στην τιμή είναι μεγάλη. Μπορείτε να μου πείτε τους απόψεις σας σαν κάτοχοι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

εγώ όταν βλέπω ταινίες τις βλέπω μεσω streaming απ τον υπολογιστή μου. αν το ps3 και το pc σου ειναι συνδεμένα στο ιδιο δικτυο wifi εγκαθιστάς στον υπολογιστή σου το ps3 media server και κατευθείαν πας στη καρτέλα βιντεο μεσα στο ps3 και ψάχνεις τη ταινια που θέλεις. αν στο srt εχει το ιδιο ονομα με τη ταινια θα παιξει κανονικα. με φλασακι δεν εχω δοκιμάσει για να σου πω αλλα αν το επιχειρήσεις πρέπει να ειναι φορμαρισμένο σε fat 32 που σημαινει οτι αμα εχεις καμια μεγαλη full hd ταινια δε θα βγαλεις ακρη. κατέβασε απο δω http://www.ps3mediaserver.org/ και είσαι έτοιμος

 

Ευχαριστώ πολύ, θα το δοκιμάσω :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Σκέφτομαι να πάρω μια κονσόλα και είμαι ανάμεσα στο ps3 και ps4.

Τα παιχνίδια που παίζω είναι κυρίως σπορ και gta. Μέχρι τώρα έπαιζα στο pc. Με την έλευση του gta 5 σκέφτομαι το 3. Συγκεκριμένα Θέλω να παίζω fifa 2k basket και gta άντε και τα call of duty. Τι να κάνω δεν ξέρω. Το ps4 υποστηρίζει και τα next gen και εχω μπερδευτεί. Η διαφορά στην τιμή είναι μεγάλη. Μπορείτε να μου πείτε τους απόψεις σας σαν κάτοχοι

 

Κοίτα αυτό είναι καθαρά θέμα χρημάτων...Αν αντέχεις οικονομικά το ps4 πάρτο,εσύ ξέρεις....:p

 

Παιδιά εγώ έχω ένα πάρα πολυ σημαντικό πρόβλημα!Έχω το ps3 superslim 12gb και σε καμία εβδομάδα θα πάρω το gta v.Συμφορουμίτης που το έχει και παίζει μου είπε πως χωράνε τα 8gb στο superslim.Το ερώτημα μου όμως είναι:Αν με τα dlc το ps3 μου γεμίσει θα πρέπει να του βάλω μεγαλύτερο δίσκο...Άρα θέλω να μου βρείτε έναν δίσκο ο οποίος να μπορεί να μπει στο ps3 και όσο πιο φτηνός τόσο καλύτερα και να μου δώσετε αναλυτικές οδηγίες για το πως να αλλάξω τον σκληρό του ps3(με τον φτηνότερο δυνατό τρόπο)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Edited by Nero55
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω ένα πάρα πολυ σημαντικό πρόβλημα!Έχω το ps3 superslim 12gb και σε καμία εβδομάδα θα πάρω το gta v.Συμφορουμίτης που το έχει και παίζει μου είπε πως χωράνε τα 8gb στο superslim.Το ερώτημα μου όμως είναι:Αν με τα dlc το ps3 μου γεμίσει θα πρέπει να του βάλω μεγαλύτερο δίσκο...Άρα θέλω να μου βρείτε έναν δίσκο ο οποίος να μπορεί να μπει στο ps3 και όσο πιο φτηνός τόσο καλύτερα και να μου δώσετε αναλυτικές οδηγίες για το πως να αλλάξω τον σκληρό του ps3(με τον φτηνότερο δυνατό τρόπο)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Σιγά το σημαντικό πρόβλημα, λέω και εγώ κανένα YLOD ..

Στο θέμα μας .. Το PS3 πρώτον σηκώνει μέχρι και 1Tb ... Πάνω από 500Gb όμως θα παρατηρείς ελαφρώς πιο αργούς χρόνους φόρτωσης ...

Δεύτερον, ο σκληρός δίσκος που θα καταλήξεις να αγοράσεις θα κοιτάξεις να είναι πρώτον 2,5 ιντσών SATA, δεύτερον να έχει ύψος μέχρι 9,5mm ... Αν πάρεις κανέναν που έχει ύψος 15mm απλά δεν θα χωράει στο tray ... Αυτό εν μέρει είναι και καλό γιατί μικρότερο ύψος ισούται με λιγότερα platers, μειωμένη θερμοκρασία, καλύτερη ενεργειακή συμπεριφορά, μεγαλύτερος κύκλος ζωής ... Είχα βρει κάποια στιγμή στις αρχές του έτους έναν 1,5Tb που ήταν στα 9,5mm, δεν θα το συνιστούσα ...

Τρίτον, θα πρέπει να αγοράσεις tray, γνωστό και ως HDD mounting bracket ... Τα δικά μας τα Superslim των 12Gb δεν έχουν μέσα ... Ο τζάμπας ζει και λέγεται Sony ...

Τέταρτον, εδώ όλα:

.. Το tray είναι αυτό το σιδεράκι που τραβάει ο τυπάς, αυτό που βιδώνεις τον δίσκο πάνω ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αυτό είναι καθαρά θέμα χρημάτων...Αν αντέχεις οικονομικά το ps4 πάρτο,εσύ ξέρεις....:p

 

!

 

Το θέμα μου είναι πως Θέλω και το gta v αλλά και τα fifa 2k14 σε next gen

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μου είναι πως Θέλω και το gta v αλλά και τα fifa 2k14 σε next gen

 

Ξέχνα το ... Το GTA V είναι της τρέχουσας γενιάς ...

Συμβουλή μου ήταν πως αν θες να παίζεις αυτά τα δύο παιχνίδια, πάρε ή ένα Xbox ή αναβάθμισε το PC σου με τα ίδια λεφτά ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ξέχνα το ... Το GTA V είναι της τρέχουσας γενιάς ...

Συμβουλή μου ήταν πως αν θες να παίζεις αυτά τα δύο παιχνίδια, πάρε ή ένα Xbox ή αναβάθμισε το PC σου με τα ίδια λεφτά ...

 

Μέχρι τώρα στο pc ειμαι απλα επειδη δουλεύω αρκετά πλέον στο pc βαριά προγράμματα οπως solidworks cam ,autocad και τα περισσότερα adobe ήθελα να τον ελαφρυνω λιγακι και να χαλαρώνω ξαπλωμένος και ήρεμος. Δεν ξέρω. Μπέρδεμα είναι. Το gta δεν.θα έρθει στο 4?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα στο pc ειμαι απλα επειδη δουλεύω αρκετά πλέον στο pc βαριά προγράμματα οπως solidworks cam ,autocad και τα περισσότερα adobe ήθελα να τον ελαφρυνω λιγακι και να χαλαρώνω ξαπλωμένος και ήρεμος. Δεν ξέρω. Μπέρδεμα είναι. Το gta δεν.θα έρθει στο 4?

 

Δεν έχει κυκλοφορήσει κάποια ανακοίνωση ούτε για το PS4 ούτε για PC όμως, λόγω πειρατείας ...

Αν θες τα συγκεκριμένα δύο παιχνίδια μόνο θα πρότεινα ή PS3 ή 360 που είναι και πιο φθηνό ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Σιγά το σημαντικό πρόβλημα, λέω και εγώ κανένα YLOD ..

Στο θέμα μας .. Το PS3 πρώτον σηκώνει μέχρι και 1Tb ... Πάνω από 500Gb όμως θα παρατηρείς ελαφρώς πιο αργούς χρόνους φόρτωσης ...

Δεύτερον, ο σκληρός δίσκος που θα καταλήξεις να αγοράσεις θα κοιτάξεις να είναι πρώτον 2,5 ιντσών SATA, δεύτερον να έχει ύψος μέχρι 9,5mm ... Αν πάρεις κανέναν που έχει ύψος 15mm απλά δεν θα χωράει στο tray ... Αυτό εν μέρει είναι και καλό γιατί μικρότερο ύψος ισούται με λιγότερα platers, μειωμένη θερμοκρασία, καλύτερη ενεργειακή συμπεριφορά, μεγαλύτερος κύκλος ζωής ... Είχα βρει κάποια στιγμή στις αρχές του έτους έναν 1,5Tb που ήταν στα 9,5mm, δεν θα το συνιστούσα ...

Τρίτον, θα πρέπει να αγοράσεις tray, γνωστό και ως HDD mounting bracket ... Τα δικά μας τα Superslim των 12Gb δεν έχουν μέσα ... Ο τζάμπας ζει και λέγεται Sony ...

Τέταρτον, εδώ όλα:

.. Το tray είναι αυτό το σιδεράκι που τραβάει ο τυπάς, αυτό που βιδώνεις τον δίσκο πάνω ...

 

Είδα αυτό το βίντεο

και επειδή μου φαίνεται πως μπορώ να εξοικονομήσω λευτά με αυτόν τον τρόπο(δεν θα χρειαστεί να αγοράσω το tray που λες το οποιο κάνει 30 ευρώ) αλλά φοβάμαι μήπως δεν είναι αξιόπιστος τρόπος,εσύ τι λες?

 

Επίσης άνοιξα το ps3 μου και είδα αυτό(δες την συννημένη εικόνα).Σου δείχνω αυτή τη φωτογραφία γιατί το δικό μου δεν έχει αυτή την μπλε βίδα http://image.gamespotcdn.net/gamespot/images/2012/264/DSC01453_05596_640screen.jpg που έχει εδώ(λογικά θα είναι το 500άρι).Εγώ αυτή τη βίδα(η κάποια παρόμοια) που μπορώ να την βρω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...