Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πριν λίγες εβδομάδες που παρέλαβα το ps3 ανακάλυψα πως το x κάνει ένα περίεργο ήχο τριξίματος ενώ όλα τα άλλα κουμπιά είναι μια χαρά σταθερά αν το πήγαινα πίσω στο μαγαζί θα μπορούσαν να με βοηθήσουν καθώς σε εμποδίζει και χαλάει την όλη εμπειρία ? :)
Not a fanboy. Just a minimal fan.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά πριν λίγες εβδομάδες που παρέλαβα το ps3 ανακάλυψα πως το x κάνει ένα περίεργο ήχο τριξίματος ενώ όλα τα άλλα κουμπιά είναι μια χαρά σταθερά αν το πήγαινα πίσω στο μαγαζί θα μπορούσαν να με βοηθήσουν καθώς σε εμποδίζει και χαλάει την όλη εμπειρία ? :)

 

παντο για επισκευη μέσω εγγύησης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν λίγες εβδομάδες που παρέλαβα το ps3 ανακάλυψα πως το x κάνει ένα περίεργο ήχο τριξίματος ενώ όλα τα άλλα κουμπιά είναι μια χαρά σταθερά αν το πήγαινα πίσω στο μαγαζί θα μπορούσαν να με βοηθήσουν καθώς σε εμποδίζει και χαλάει την όλη εμπειρία ? :)

 

Αν και δε νομίζω να καταφέρεις κάτι (μιας και πέρασαν βδομάδες) αλλά δε χάνεις τίποτα να κάνεις μια επίσκεψη ή να επικοινωνήσεις με το κατάστημα.

Ενημερωτικά πάντως, τα stand alone χειριστήρια έχουν εγγύηση 7 ημερών μόνο! Για αυτά που εσωκλείονται στην συσκευασία δεν είμαι σίγουρος, αλλά λογικά το ίδιο θα ισχύει και για αυτά.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

2 νέα exclusive που θα αρέσουν σε πολλούς.

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=S3LENnCL4AI]Until Dawn Trailer Official Trailer 18+ enter only New PS3 Exclusive gamescom - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=srBWuUPt818]Rain - PS3 Title - Playstation gamescom August 2012 - YouTube[/ame]

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στην Σονι, που συνεχίζει να υποστηρίζει την κονσόλα, με ωραία, απ ότι φαίνεται, παιχνίδια!
Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

Και το 3ο κατα σειρά νέο exclusive.

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=0GECUR5Wgyc&feature=player_embedded]Puppeteer GamesCom Trailer - YouTube[/ame]

 

Puppeteer is a 2.5D side-scrolling game framed around a miniature stage. It's about a boy carried away by the "maleficent Moon-Bear King" to a black castle where the boy is transformed into a puppet. The boy gets on the king's bad side, so the tyrant eats his wooden head, but puppets are durable and the boy lives on to steal a pair of magic scissors that allow him to slice parts of the environment and attack enemies. The whole thing looks like LittleBigPlanet crossed with a Punch and Judy show spliced with a Terry Gilliam acid trip.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα παιδια,μια συμβουλη θα ηθελα.

Μου εβγαλε η κονσολα (fat ps3) το YLOD. Σκεφτομαι να την παω στο ebw. Να την ανταλλαξω με ανακατασκευασμενη με εγγυηση ενος ετους και 100 ευρω ή με καινουρια slim και εκπτωση 30-40 ευρω. Αξιζει η πρωτη λυση? Γιατι 1 χρονο εγγυηση δινει και η sony για τα καινουρια ps3. Eιμαι σχεδον σιγουρος οτι το ανακατασκευασμενο fat θα το ξαναβγαλει το YLOD,το πολυ πολυ να κανουν balling στην πλακετα,σιγα μη βαζουν καινουρια. Kαι απο την αλλη τα slim δεν ειναι ελευθερα τετοιων προβληματων ή κανω λαθος;

Ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,μια συμβουλη θα ηθελα.

Μου εβγαλε η κονσολα (fat ps3) το YLOD. Σκεφτομαι να την παω στο ebw. Να την ανταλλαξω με ανακατασκευασμενη με εγγυηση ενος ετους και 100 ευρω ή με καινουρια slim και εκπτωση 30-40 ευρω. Αξιζει η πρωτη λυση? Γιατι 1 χρονο εγγυηση δινει και η sony για τα καινουρια ps3. Eιμαι σχεδον σιγουρος οτι το ανακατασκευασμενο fat θα το ξαναβγαλει το YLOD,το πολυ πολυ να κανουν balling στην πλακετα,σιγα μη βαζουν καινουρια. Kαι απο την αλλη τα slim δεν ειναι ελευθερα τετοιων προβληματων ή κανω λαθος;

Ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις

 

Εννοείται slim. Δε θα πάθει τίποτα. Έχουν αναφέρει πολύ λίγοι YLOD σε Slim (δεν ξέρω αν ισχύει καν) και δύσκολα υπερθερμαίνεται... Έχω κλείσει σχεδόν 3 χρόνια με το slim, για αρκετές βδομάδες έκλεινα 15-18 ώρες συνεχούς gaming (φοιτητής) και δεν έπαθε τίποτα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση. Και εγω προς τα εκει κλινω. Θα μαζεψω λιγο περισσοτερο χρηματα ακομη και θα παω για καινουριο slim.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση. Και εγω προς τα εκει κλινω. Θα μαζεψω λιγο περισσοτερο χρηματα ακομη και θα παω για καινουριο slim.

 

νομιζω το ebw το δινει στα 220.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι,με μια μικρη εκπτωση αν τους πας το χαλασμενο. Πηρα τηλεφωνο και ετσι μου ειπαν.
Link to comment
Share on other sites

Ναι,με μια μικρη εκπτωση αν τους πας το χαλασμενο. Πηρα τηλεφωνο και ετσι μου ειπαν.

 

Αν ειναι σφραγισμενο, ζελατινατο και λοιπα, τοτε αξιζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

^Είναι με το cfw 3.55 ή δεν σε ενδιαφέρει και πας για το official ps3?

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,μια συμβουλη θα ηθελα.

Μου εβγαλε η κονσολα (fat ps3) το YLOD. Σκεφτομαι να την παω στο ebw. Να την ανταλλαξω με ανακατασκευασμενη με εγγυηση ενος ετους και 100 ευρω ή με καινουρια slim και εκπτωση 30-40 ευρω. Αξιζει η πρωτη λυση? Γιατι 1 χρονο εγγυηση δινει και η sony για τα καινουρια ps3. Eιμαι σχεδον σιγουρος οτι το ανακατασκευασμενο fat θα το ξαναβγαλει το YLOD,το πολυ πολυ να κανουν balling στην πλακετα,σιγα μη βαζουν καινουρια. Kαι απο την αλλη τα slim δεν ειναι ελευθερα τετοιων προβληματων ή κανω λαθος;

Ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις

 

 

 

και εγω το επαθα πριν κανενα μηνα περιπου...το ειχα αγορασει απο τους πρωτους πρωτους...πολλα λεφτα ασε...το ανοιξα αλλαξα τις παστες αλλα 10 λεπτα μετα το πρωτο αναμα εκλεισε παλι...με 230-250 παιρνεις καινουργιο και με παιχνιδια κιολας...εγω αυτο θα κανω

Link to comment
Share on other sites

Ισως ο πιο εντυπωσιακός τίτλος που θα δούμε στην τωρινή γενιά. Popcorn και απολαύστε!

 

[ame]

[/ame]

 

Θα καουμε παλι μπραβο στη naughty dog.Και μακαρι να εχουν βρει και τα κλειδια απο 4+ firmware να το παιξουμε κανα μηνα πριν την επισημη κυκλοφορια.

Link to comment
Share on other sites

Τα γραφικα και τα σκηνικα θυμιζουν εντονα νομιζω Uncharted .. Καλη δουλεια φαινεται
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

και εγω το επαθα πριν κανενα μηνα περιπου...το ειχα αγορασει απο τους πρωτους πρωτους...πολλα λεφτα ασε...το ανοιξα αλλαξα τις παστες αλλα 10 λεπτα μετα το πρωτο αναμα εκλεισε παλι...με 230-250 παιρνεις καινουργιο και με παιχνιδια κιολας...εγω αυτο θα κανω

 

Tι να κανουμε... Κριμα παντως ρε παιδια,δεν ειχα ακουσει για το YLOD,ειχα xbox και πηγα σε μεταχειρισμενο ps3 για να μην εχω τα rrod... Kαι εδω τα ιδια...Και εχω ενα psone δεκαετιας που δουλευει ακομη...

Link to comment
Share on other sites

E καλα τι σχεση εχει αυτο.

 

Εδω προκειται καθαρα για κατασκευαστικο σφαλμα. Οτι δηλαδη βαζανε οδοντοπαστα στις κολλησεις motherboard-chip ή τελος παντων επρεπε να το προσεξουν αυτο το θεμα της θερμοτητας. Και δημιουργηθηκε ενας τεραστιος ντορος εναντιον του xbox με το rrod ,ενω τελικα και το ps3 βγαζει ακριβως το ιδιο προβλημα.

 

Και εστω η microsoft δεν ξερει να φτιαχνει hardware, η sony ομως? Ειδικα απο τη στιγμη που τα προηγουμενα ps ηταν τερατα αξιοπιστιας. Προσωπικα την εχω σε μεγαλυτερη εκτιμηση τη sony και για αυτο εκανα την αλλαγη απο xbox για αυτο και αισθανομαι λιγο απογοητευμενος.

Link to comment
Share on other sites

το ανοιγω και παιρνω μαυρη οθονο.αλλαζω το hdmi,τα ιδια.βαζω το αναλογικο,τα ιδια...πηρα τηλ. το ebw και μου ειπαν για καρτα γραφικων και να δωσω 70 για ανακατασκευασμενη κονσολα...!!!.ερωτηση...η καρτα γραφικων δεν αλλαζει???αν αλλαζει που την παιρνουμε γιαται ειμαι επαρχια???αξιζει τον κοπο η να το πεταξω???

περιμενω γνωμες...ευχαριστω.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

το ανοιγω και παιρνω μαυρη οθονο.αλλαζω το hdmi,τα ιδια.βαζω το αναλογικο,τα ιδια...πηρα τηλ. το ebw και μου ειπαν για καρτα γραφικων και να δωσω 70 για ανακατασκευασμενη κονσολα...!!!.ερωτηση...η καρτα γραφικων δεν αλλαζει???αν αλλαζει που την παιρνουμε γιαται ειμαι επαρχια???αξιζει τον κοπο η να το πεταξω???

περιμενω γνωμες...ευχαριστω.

 

Ελπίζω να σε πρόλαβα.

 

Αρχικά δοκίμασε να κάνεις reset τα video setting's. Ίσως να λυθεί το θέμα. Πως θα το κάνεις;

Αφήνεις μόνο ένα καλώδιο εικόνας συνδεδεμένο μεταξύ PS3 και TV (HDMI ή A/V-Component).

Στη συνέχεια, αφού πρώτα έχεις κλείσει το PS3 σου, κράτα πατημένο το On/Off της κονσόλας.

Αυτή θα ανοίξει, θα κάνει 3 beep και θα κλείσει και πάλι μόνη της.

Τότε αφήνεις το κουμπί και μετά απλά το πατάς μια φορά για να ανοίξει.

Σε μερικά δευτερόλεπτα θα σου δείξει εικόνα. Αν όχι δοκίμασε με το A/V καλώδιο αφού αποσυνδέσεις πρώτα το HDMI.

Σιγουρέψου επίσης πως έχεις το σωστό κανάλι επιλεγμένο στην TV σου.

 

Αν τα παραπάνω δεν πιάσουν, τότε μάλλον έχει πρόβλημα η κάρτα γραφικών.

Δυστυχώς δεν είναι όπως τα PC για να αλλάξει μιας και είναι ενσωματωμένη επάνω στην MOBO (εκτός και αν κάνω κάποιο λάθος).

Για τα €70 που σου ζητάει το ebw.gr η άποψη μου είναι πως καλύτερα να πάρεις καινούργια. Ειδικά αν έχεις fat κονσόλα.

 

Τέλος, δες και σε video πως θα κάνεις reset τα video setting

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να σε πρόλαβα.

 

Αρχικά δοκίμασε να κάνεις reset τα video setting's. Ίσως να λυθεί το θέμα. Πως θα το κάνεις;

Αφήνεις μόνο ένα καλώδιο εικόνας συνδεδεμένο μεταξύ PS3 και TV (HDMI ή A/V-Component).

Στη συνέχεια, αφού πρώτα έχεις κλείσει το PS3 σου, κράτα πατημένο το On/Off της κονσόλας.

Αυτή θα ανοίξει, θα κάνει 3 beep και θα κλείσει και πάλι μόνη της.

Τότε αφήνεις το κουμπί και μετά απλά το πατάς μια φορά για να ανοίξει.

Σε μερικά δευτερόλεπτα θα σου δείξει εικόνα. Αν όχι δοκίμασε με το A/V καλώδιο αφού αποσυνδέσεις πρώτα το HDMI.

Σιγουρέψου επίσης πως έχεις το σωστό κανάλι επιλεγμένο στην TV σου.

 

Αν τα παραπάνω δεν πιάσουν, τότε μάλλον έχει πρόβλημα η κάρτα γραφικών.

Δυστυχώς δεν είναι όπως τα PC για να αλλάξει μιας και είναι ενσωματωμένη επάνω στην MOBO (εκτός και αν κάνω κάποιο λάθος).

Για τα €70 που σου ζητάει το ebw.gr η άποψη μου είναι πως καλύτερα να πάρεις καινούργια. Ειδικά αν έχεις fat κονσόλα.

 

Τέλος, δες και σε video πως θα κάνεις reset τα video setting

 

τελικα αυτο ηταν...μου το δωσανε απο αλλο φορουμ...κρατησα το powerbutton και ολα ενταξει...οπως και να εχει ευχαριστω

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

 

Μονο την τελευταια εκδοση θα δουμε εδω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

ειναι παμεμορφο:)Δυστηχως δε κρατιωμουνα και αγορασα το fat 60gb to 2007.Σιγουρα τωρα θα προτιμούσα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...