Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να ρωτησω παιδια,μπορω να παρω κατι σε bluetooth ακουστικο και να ακουω απο εκει οταν παιζω?

 

Αν θέλεις να ακούς τον ήχο του παιχνιδιού παίρνεις ασύρματα ακουστικά και τα συνδέεις με την τηλεόραση σου (αρκεί να έχει η τηλεόραση υποδοχή) και είσαι έτοιμος ;)

 

Αν θέλεις για chat τα περισσότερα bluetooth για κινητά κάνουν. Εγώ έχω συνδέσει στο PS3 ένα παλιό Sony Ericsson bluetooth και παίζει μια χαρά :)

 

Όχι Δεν γίνεται

:confused:

Γιατί το λες αυτό;; Προσπάθησες να κάνεις κάτι συγκεκριμένο και δεν έπαιξε;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το ps3 super slim 12gb οποτε ειναι αδυνατο να το κανω jailbreak. Διαβασε πριν απο μερικες σελιδες για ενα προγραμμα που λεγεται pexploit. Το εψαξα λιγο αλλα μου φαινεται οτι δεν μπορεις να περασεις ολοκληρα παιχνιδια αλλα μοναχα να κανεις τις demo versions παιχνιδιων σε full. Οποιος γνωριζει παραπανω και μπορει να με βοηθησει ας στειλει ενα pm.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να ακούς τον ήχο του παιχνιδιού παίρνεις ασύρματα ακουστικά και τα συνδέεις με την τηλεόραση σου (αρκεί να έχει η τηλεόραση υποδοχή) και είσαι έτοιμος ;)

 

Αν θέλεις για chat τα περισσότερα bluetooth για κινητά κάνουν. Εγώ έχω συνδέσει στο PS3 ένα παλιό Sony Ericsson bluetooth και παίζει μια χαρά :)

 

 

:confused:

Γιατί το λες αυτό;; Προσπάθησες να κάνεις κάτι συγκεκριμένο και δεν έπαιξε;;

Δοκίμασα τα πάντα αλλά τζίφος

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να ακούς τον ήχο του παιχνιδιού παίρνεις ασύρματα ακουστικά και τα συνδέεις με την τηλεόραση σου (αρκεί να έχει η τηλεόραση υποδοχή) και είσαι έτοιμος ;)

 

Αν θέλεις για chat τα περισσότερα bluetooth για κινητά κάνουν. Εγώ έχω συνδέσει στο PS3 ένα παλιό Sony Ericsson bluetooth και παίζει μια χαρά :)

 

 

:confused:

Γιατί το λες αυτό;; Προσπάθησες να κάνεις κάτι συγκεκριμένο και δεν έπαιξε;;

 

η τηλεοραση ειναι σμαρτ,προφανως θα δεχεται?πως θα το ψαξω?καλη φαση :)

 

αν εχεις να προτεινεις και καποιο ακουστικο..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα

 

GTA V / PS3

εχει κατεβασει και εγκαταστησει κανεις

mod menu?

υπαρχει καποιο λινκ?

 

επισης για το λεγομενο jailbreak υπαρχει καποιο ελληνικο σαιτ να με κατευθυνει?

 

ευχαριστω εκ των προτερων

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μου φέρανε ένα ps3 model CECH-25038 χωρίς σκληρό δίσκο και χωρίς τηλεχειριστήριο , απλά μου είπανε ότι παίζει dvd.

Όταν το ανοίγω μου βγάζει ότι δεν έχει σκληρό δίσκο, προσπάθησα να μπω στο κρυφώ μενού αλλά δυστοιχώς πάντα μου εμφανίζει

το μήνυμα ότι δεν υπάρχει σκληρός δίσκος. Πάτησα το κουμπί έγινε κόκκινο το άφησα το ξανά πάτησα και άκουσα τα δύο μπιπ αλλά

στη συνέχεια ξάνα εμφάνισε ότι δεν έχει δίσκο. Πως να δω αν μπορώ να το κάνω να δουλέψει ώστε στην συνέχεια να πάρω ενα δίσκο και ένα τηλεχειριστήριο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχει προσπαθήσει κανείς να επισκευάσει ylod (yellow light of death) μόνος του?

Μου το εμφάνισε πριν 3 μέρες, έλεγα να το πάω σε μαγαζί να μου το φτιάξουνε, μου είπαν τελικά μια τρελή τιμή και τώρα λεώ να το διορθώσω μόνος μου.

Δεν μου φάνηκε και τόσο δύσκολο από κάποια βίντεο που έχω δει αλλά θέλω και την γνώμη από κάποιον που το έχει επιχειρήσει...

Link to comment
Share on other sites

Άστο, πάρε άλλο ή το 4αρι

 

Αν είχα τα χρήματα για να πάρω άλλο 3 ή το 4αρι πιστεύεις πως θα έγραφα εδώ για να φτιάξω αυτό που έχω? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν είχα τα χρήματα για να πάρω άλλο 3 ή το 4αρι πιστεύεις πως θα έγραφα εδώ για να φτιάξω αυτό που έχω? :rolleyes:

Και να το επιδιορθώσεις, πάλι θα σε βγάλει το ίδιο πρόβλημα.Μπορεί αύριο, μπορεί σε 3 μήνες, μπορεί καθόλου.Ρίσκο είναι προσπαθώ να σε προστατεύσω

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έχει προσπαθήσει κανείς να επισκευάσει ylod (yellow light of death) μόνος του?

Μου το εμφάνισε πριν 3 μέρες, έλεγα να το πάω σε μαγαζί να μου το φτιάξουνε, μου είπαν τελικά μια τρελή τιμή και τώρα λεώ να το διορθώσω μόνος μου.

Δεν μου φάνηκε και τόσο δύσκολο από κάποια βίντεο που έχω δει αλλά θέλω και την γνώμη από κάποιον που το έχει επιχειρήσει...

 

Εχει δικιο ο Βρωμιαρης. Παρατατο. υπαρχει ενας κανονας για το YLOD

Once YLOD, Always YLOD

Και να το φτιαξεις θα στο ξαναβγαλει αργα η γρηγορα. ΤΟ YLOD οφειλεται στο οτι εχουν πλεον χαλασει οι κολλησεις στα μικροκυκλωματα. Αν το θερμανεις η κανεις οτιδηποτε οπως λενε στα βιντεο σταδιακα αυτες θα αποκολληθουν. Δεν αξιζει τον κοπο.

Ο μονος τροπος για να φτιαχτει το YLOD ειναι το reballing (οπου αλλαζουν παντελως τις κολλησεις) και αυτο απο ατομα που ξερουν η εισαι σιγουρος πως ειναι αξιοπιστα. Επειδη φυσικα παιρνει χρονο κοστιζει και αρκετα. Πιο πολυ σε συμφερει να βρεις μια μεταχειρισμενη Slim κονσολα να αγορασεις γυρω στο κατοσταρικο

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο ο Βρωμιαρης. Παρατατο. υπαρχει ενας κανονας για το YLOD

Once YLOD, Always YLOD

Και να το φτιαξεις θα στο ξαναβγαλει αργα η γρηγορα. ΤΟ YLOD οφειλεται στο οτι εχουν πλεον χαλασει οι κολλησεις στα μικροκυκλωματα. Αν το θερμανεις η κανεις οτιδηποτε οπως λενε στα βιντεο σταδιακα αυτες θα αποκολληθουν. Δεν αξιζει τον κοπο.

Ο μονος τροπος για να φτιαχτει το YLOD ειναι το reballing (οπου αλλαζουν παντελως τις κολλησεις) και αυτο απο ατομα που ξερουν η εισαι σιγουρος πως ειναι αξιοπιστα. Επειδη φυσικα παιρνει χρονο κοστιζει και αρκετα. Πιο πολυ σε συμφερει να βρεις μια μεταχειρισμενη Slim κονσολα να αγορασεις γυρω στο κατοσταρικο

 

Αυτο δεν ειναι λιγακι σοφισμα καθως καθε ps3 καταληγει τελικα με YLOD μετα απο καποιες ωρες λειτουργιας ?

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφερθηκα σε καθε PS3. Αναφερθηκα στα PS3 που εχουν παθει YLOD.

Υπαρχουν PS3 που δουλευουν μια χαρα. Δεν ειναι πανάκεια οτι ολα θα βγαλουν YLOD. Απο τα Slim και μετα αυτο ειναι αρκετα σπανιο.

Ειδικα τα χακαρισμενα που λειτουργουν με fan control πολυ δυσκολα θα το παθουν

Link to comment
Share on other sites

Βρε ξέρω πως είναι ρίσκο το πόσο θα κρατήσει μετά την επισκευή, αλλά πραγματικά είναι τόσο μικρό το ποσό για να το φτιάξω μόνος μου που θα το κάνω και όσο με πάει...

Ίσως αργότερα μαζεψω τα λεφτά για ένα μεταχειρισμένο αλλά για την ώρα σίγουρα όχι...

 

Το μόνο που μου έκανε εντύπωση είναι πως από ότι μου είπανε σε μαγαζί το ylod οφείλεται σε υπερθέρμανση μετά απο πολλές ώρες παιχνιδιού. Το δικό μου ζήτημα να λειτουργούσε 5 ώρες το μήνα..

Link to comment
Share on other sites

Στην κονσόλα μας ενώ παίζει κανονικά το παιχνίδι, δεν μπορεί να βγει το δισκάκι. Πατάμε eject και κολλάει. Έχει τύχει σε κάποιον; Έχετε ιδέα για κόστος επισκευής; Και αν έχετε να προτείνετε κάπου να το φτιάξουμε.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παρε Σλιμ με κωδικο απο πισω CECH2504 και date code να αρχιζει απο 0 (δηλαδη 0Α, 0Β, 0C, 0D). Αν το date code των CECH2504 αρχιζει απο 1 ή 2 δεν χακαρεται. Το date code αναγραφεται στο κατω μερος της κονσολας μονο

Επισης ολα τα σλιμ CECH 2004 η 2104 χακαρονται.

Καλυτερα μοντελα σλιμ ειναι τα CECH2504 που προανεφερα παραπανω.

Ο κωδικος CECH αναγραφεται στο πισω μερος και στο κατω μερος της κονσολας.

 

δηλαδη με το CECH 2004 που γραφει η δικια μου χακαρεται??το θεμα ειναι με downgrade τι κανουμε????

Link to comment
Share on other sites

Στην κονσόλα μας ενώ παίζει κανονικά το παιχνίδι, δεν μπορεί να βγει το δισκάκι. Πατάμε eject και κολλάει. Έχει τύχει σε κάποιον; Έχετε ιδέα για κόστος επισκευής; Και αν έχετε να προτείνετε κάπου να το φτιάξουμε.

 

Ή αρχική έκδοση του ps3 υπέφερε από το yellow light of death. Βγαλανε το slim για να αντιμετωπίσουν το πρόβλημα. Το slim όμως υποφέρει από το πρόβλημα που αναφέρεις και γι αυτό βγαλανε το super slim... Νομίζω όμως, στη περίπτωση σου, κάπου διάβασα ότι αν το γυρίσεις ανάποδα έχει μια τρυπουλα και αν βάλεις κάτι λεπτό (πχ συνδετήρα, οδοντογλυφίδα) βγαίνει το δισκάκι...

Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Ή αρχική έκδοση του ps3 υπέφερε από το yellow light of death. Βγαλανε το slim για να αντιμετωπίσουν το πρόβλημα. Το slim όμως υποφέρει από το πρόβλημα που αναφέρεις και γι αυτό βγαλανε το super slim... Νομίζω όμως, στη περίπτωση σου, κάπου διάβασα ότι αν το γυρίσεις ανάποδα έχει μια τράπουλα και αν βάλεις κάτι λεπτό (πχ συνδετήρα, οδοντογλυφίδα) βγαίνει το δισκάκι...

 

Σε ευχαριστώ. Την αρχική έκδοση έχουμε το χοντρό.... Αν επιμένεις πολύ καταφέρνει και βγαίνει αλλά δεν είναι δουλειά αυτή.... Ακομα δεν το έχω πάει κάπου....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Την αρχική έκδοση έχουμε το χοντρό.... Αν επιμένεις πολύ καταφέρνει και βγαίνει αλλά δεν είναι δουλειά αυτή.... Ακομα δεν το έχω πάει κάπου....

 

Στη περίπτωση του yellow light of death, που πιστεύω όμως θα ισχύει και στη δική σου περίπτωση, αν το πας στο service της sony πληρώνεις 180€ και σου δίνουν refurbished slim με 1 χρόνο εγγύηση. Αλλά και σε συνοικιακά μαγαζιά αν πας που πουλάνε games, κονσόλες κλπ (όχι μεγάλες αλυσίδες) θα μπορέσουν να στο φτιάξουν. Εγω ετσι το εκανα. Στο Ηρακλειο συγκεκριμενα. Στην ουσία το drive έχει πρόβλημα. Το κόστος δε νομίζω να ξεπερνάει τα 50€-60€...

 

Το μόνο που μου έκανε εντύπωση είναι πως από ότι μου είπανε σε μαγαζί το ylod οφείλεται σε υπερθέρμανση μετά απο πολλές ώρες παιχνιδιού. Το δικό μου ζήτημα να λειτουργούσε 5 ώρες το μήνα..

 

Και όμως αυτό ισχύει. Υπερθερμαινεται ή κάρτα γραφικών. Οφείλετε σε κατασκευαστικό λάθος...

Edited by zxr

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Αλλο το YLOD (yellow ή RED light od Death) και αλλο το δισκακι να μη βγαινει απο το drive.

Ειναι εντελως διαφορετικα πραγματα που δεν εχουν σχεση μεταξυ τους.

Το οτι δε βγαινει το δισκακι αλλαζει απλα με αλλαγη του BD-ROM αφου ανοιχτει η κονσολα. ενα κοστος απο 35-50 ευρω αναλογα με το απο που θα το παρεις η θα στο φτιαξουνε. Και εφοσον θα ανοιχτει και η κονσολα αν ειναι φατ καλο ειναι να γινεται και jailbreak με E-flasher γιατι επιπροσθετως μπαινει προγραμμα μεσα που ρυθμιζει τις στροφες του ανεμιστηρα και προστατευει και απο YLOD.

Link to comment
Share on other sites

Αλλο το YLOD (yellow ή RED light od Death) και αλλο το δισκακι να μη βγαινει απο το drive.

Ειναι εντελως διαφορετικα πραγματα που δεν εχουν σχεση μεταξυ τους.

Το οτι δε βγαινει το δισκακι αλλαζει απλα με αλλαγη του BD-ROM αφου ανοιχτει η κονσολα. ενα κοστος απο 35-50 ευρω αναλογα με το απο που θα το παρεις η θα στο φτιαξουνε.

 

Δεν είπα ποτέ ότι είναι το ίδιο πράγμα. Είπα ότι το service της sony μπορεί να ακολουθεί την ίδια πολιτική στο χαλασμένο drive με αυτή του YLOD και να αλλάξουν τη κονσολα

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...