Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κανω format θα γυρισει στο αρχικο fireware???

Αν κανεις φορματ, δεν εχει πια λειτουργικο και πρεπει πρεπει να του βαλεις εσυ μεσω usb σκληρου ή usb stick.

 

Οποτε αν εχεις τροπο να βρεις παλια εκδοχη του λειτουργικου πχ 3.41 το format θα σου κανει τη δουλεια σου.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν κανεις φορματ, δεν εχει πια λειτουργικο και πρεπει πρεπει να του βαλεις εσυ μεσω usb σκληρου ή usb stick.

 

Οποτε αν εχεις τροπο να βρεις παλια εκδοχη του λειτουργικου πχ 3.41 το format θα σου κανει τη δουλεια σου.

 

Λάθος τα λες.

 

Δεν μπορείς να γυρίσεις σε παλαιότερο firmware. Το format επίσης δεν διαγράφει το λειτουργικό της κονσόλας παρά μόνο τα αρχεία που είναι αποθηκευμένα στον σκληρό.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Λάθος τα λες.

 

Δεν μπορείς να γυρίσεις σε παλαιότερο firmware. Το format επίσης δεν διαγράφει το λειτουργικό της κονσόλας παρά μόνο τα αρχεία που είναι αποθηκευμένα στον σκληρό.

Εχεις δικιο θυμηθηκα οτι δεν ειχα κανει φορματ αλλα ειχα αλλαξει δισκο και ειχα βαλει με στικακι κατι.

 

 

Ειχα αδικο ελπιζω να μην εκανε κανεις φορματ εξαιτιας μου!!!!!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου ενταξει.Απλα θελω να παρω το f1 2010 τωρα π βγηκε και το patch του αλλα 45ευρω δεν μου περισευουν.Και γενικα 50 ευρο για ενα παιχνιδι ειναι αρκετα
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να βλεπουμε τα βιντεο του Youtube σε υψηλη ποιοητα? Γιατι απο το προκαθορισμενο που εχει ειναι χαλια,και δεν βρισκω επιλογη για αλλη ποιοτητα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρε κανεις το Black Ops?

Εγω εχω τρελα κολληματα και framerate losses ,αλλαξα και σκληρο αλλα τα ιδια.

Απο οτι διαβασα σε αλλα φορουμ εχουν πολλοι προβλημα, υπαρχει κανεις εδω μεσα που να το εχει και να μην εχει προβληματα?

 

Που ειναι ο Kaluas να μου πει τι φταιει και στο Xbox360 παιζει τελεια και στο Ps3 παιζει σκ@τα.

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρε κανεις το Black Ops?

Εγω εχω τρελα κολληματα και framerate losses ,αλλαξα και σκληρο αλλα τα ιδια.

Απο οτι διαβασα σε αλλα φορουμ εχουν πολλοι προβλημα, υπαρχει κανεις εδω μεσα που να το εχει και να μην εχει προβληματα?

 

Που ειναι ο Kaluas να μου πει τι φταιει και στο Xbox360 παιζει τελεια και στο Ps3 παιζει σκ@τα.

 

 

Μπήκες να κράξεις το PS3 στο θέμα του PS3 ?????

Πόσο θα το ψηνα να μπω και εγώ στο θέμα του 360 και να ξεκινήσω να κράζω για τα RRODs ....

Anyway, φέρομαι κόσμια επειδή μου αρέσει το forum και το προσπερνώ ....

Το chip του PS3, το πασίγνωστο Cell, είναι επίσης φημησμένο για την δυσκολία του προγραμματισμού του ....

Επίσης, κακώς που πιστέψατε πως το Call Of Duty θα είναι το ίδιο (αγαπημένο μου FPS - άπειρο λιώσιμο με παρέα στο Zombie Mod) διότι η Infinity Ward δεν το αναπτύσσει πλέον :)

Όσον αφορά τις δυνατότητες του PS3, περίμενε τρεις βδομάδες ακόμα μέχρι να βγει το Gran Turismo 5 ... Εκεί θα δεις παιχνίδι που όχι το 360, ούτε το 720 δεν θα το παίζει :lol:

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Το chip του PS3, το πασίγνωστο Cell, είναι επίσης φημησμένο για την δυσκολία του προγραμματισμού του ....

 

Εδώ θα εστιάσουμε. Ως γνωστών η Microsoft έχει... "εξαγοράσει" την σειρά Call of Duty από το modern warfare 2 και η κύρια κονσόλα ανάπτυξης της σειράς είναι το XBOX 360, οπότε και είναι λογικό να παίζει (ενδεχομένως) καλύτερα εκεί :p

 

Πάντως εγώ που το έπαιξα το παιχνιδάκι για λίγο, μια χαρά μου φάνηκε. Κανένα απολύτως πρόβλημα. Βέβαια, το lag στο online μέρος δίνει και παίρνει πάλι αλλά ΟΚ, χαλκοσωλήνα rules!

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα εστιάσουμε. Ως γνωστών η Microsoft έχει... "εξαγοράσει" την σειρά Call of Duty από το modern warfare 2 και η κύρια κονσόλα ανάπτυξης της σειράς είναι το XBOX 360, οπότε και είναι λογικό να παίζει (ενδεχομένως) καλύτερα εκεί :p

 

Πάντως εγώ που το έπαιξα το παιχνιδάκι για λίγο, μια χαρά μου φάνηκε. Κανένα απολύτως πρόβλημα. Βέβαια, το lag στο online μέρος δίνει και παίρνει πάλι αλλά ΟΚ, χαλκοσωλήνα rules!

Στο online ειχες lag ή framerate drops?

Οταν επαιζες online ο σκληρος σου διαβαζε/εγραφε συνεχεια?

Εμενα συνεχως!!!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Στο online ειχες lag ή framerate drops?

Οταν επαιζες online ο σκληρος σου διαβαζε/εγραφε συνεχεια?

Εμενα συνεχως!!!

 

Lag. Νομίζω είναι εμφανές ειδικά με την αναφορά μου στον χαλκοσωλήνα.

 

Για τον σκληρό δεν παρατήρησα τίποτα να σου πω την αλήθεια. Κοιτούσα την τηλεόραση και όχι την κονσόλα :p

Αλλά και πάλι το να δουλεύει ο σκληρός την ώρα που παίζεις δεν καταλαβαίνω γιατί είναι κακό.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

εχεις αγορασει κανενας τπτ απο το market????

8ελω να αγορασω κατι extra για μερικα παιχνιδια!!!

 

Εννοείς το PSN; Ναι, έχω αγοράσει εγώ.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

μια πιστωτικη της eurobang εχω!!8α κανω δουλεια λες?

 

Ναι κανονικά. Visa υποθέτω πως είναι οπότε no problem. Κι εγώ μια της Eurobank χρησιμοποίησα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Βέβαια αν κάποιος φοβάται να χρησιμοποιήσει πιστωτική ή δεν έχει, τότε μπορεί να αγοράσει μια PSN Card.

http://www.plaisio.gr/ProductImages/250x250/1347632.JPGhttp://www.plaisio.gr/ProductImages/250x250/1347640.JPG

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά. Visa υποθέτω πως είναι οπότε no problem. Κι εγώ μια της Eurobank χρησιμοποίησα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Βέβαια αν κάποιος φοβάται να χρησιμοποιήσει πιστωτική ή δεν έχει, τότε μπορεί να αγοράσει μια PSN Card.

http://www.plaisio.gr/ProductImages/250x250/1347632.JPGhttp://www.plaisio.gr/ProductImages/250x250/1347640.JPG

 

 

αυτος νομιζω ειναι ποιος ασφαλες τροπος!!!!

απο που την αγοραζω????????????

Link to comment
Share on other sites

Πλαίσιο, Multirama, Γερμανός, Seven Spots, E-shop και γενικά σε διάφορα καταστήματα που πουλάνε και παιχνίδια PS3.

 

http://www.skroutz.gr/c/875/video_game_cards.html?keyphrase=PSN+card

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοράσει κανεις καποιο karaoke για το ps 3? Ειδα οτι υπαρχουν διαφορα.. ποιο προτεινετε? Ποιο ειναι το καλυτερο πακετο? (δηλαδη εξοπλισμος,μικροφωνα +λογισμικο)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Eστω οτι θελω να βαλω το PS3 στην οθονη του pc με HDMΙ,με τον ηχο τι γινεται,πρεπει αναγκαστικα να χρησιμοποιησω οπτικες ινες??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eστω οτι θελω να βαλω το PS3 στην οθονη του pc με HDMΙ,με τον ηχο τι γινεται,πρεπει αναγκαστικα να χρησιμοποιησω οπτικες ινες??

 

Θα μπορούσες να συνδέσεις το Multi AV στην είσοδο του μικροφώνου σου με έναν αντάπτορα από RCA σε Mini Jack.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το HDMI μεταφέρει και τον ήχο. Εγώ το PS3 με την οθόνη το έχω συνδεδεμένο μόνο με HDMI.. ;)
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοράσει κανεις καποιο karaoke για το ps 3? Ειδα οτι υπαρχουν διαφορα.. ποιο προτεινετε? Ποιο ειναι το καλυτερο πακετο? (δηλαδη εξοπλισμος,μικροφωνα +λογισμικο)

 

Eννοείται τα SingStar.

Είναι της Sony και έχουν πάρα πολλά τραγούδια και μέσα στο κάθε πακέτο αλλά και για να αγοράσεις από το PSN.

Κυκλοφορούν πακέτα με συλλογές από μοντέρνα pop και dance κομμάτια αλλά και "θεματικά" όπως με τραγούδια των Queen και των Abba.

 

Από την άλλη, αν σε ενδιαφέρουν πιο rock κομμάτια μπορείς να χρησιμοποιήσεις και τα Rock Band ή το Guitar Hero σαν karaoke παιχνίδι. Παίρνεις το παιχνίδι σκέτο χωρίς τα όργανα, παίρνεις και ένα-δυο μικρόφωνα και έτοιμος.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Το HDMI μεταφέρει και τον ήχο. Εγώ το PS3 με την οθόνη το έχω συνδεδεμένο μόνο με HDMI.. ;)

 

Yep... αλλά θα πρέπει να υπάρχουν ενσωματωμένα ηχεία στο monitor τα οποία θα παίρνουν τον ήχο από το HDMI (αν δεν κάνω λάθος τα περισσότερα παίρνουν με jack από την κάρτα ήχου).

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Eγω που δεν εχω ηχεια στην οθονη ουτε ηχοσυστημα με οπτικες ινες τι μπορω να κανω???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...