Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Δε βλέπω το λόγο να σταματήσει κάποιος να ασχολείται με το GTAuto 4 επειδή βγήκε το MGS 4.

 

2) Ούτε βλέπω το λόγο να πουλήσει κάποιος την κονσόλα.

 

3) Δεν αρέσουν σε όλους τα ίδια παιχνίδα.

 

4) Και φυσικά δε βλέπω το λόγο να μη λέγεται κάποιος gamer αν δεν παίξει το MGS 4.

 

5) Με την ίδια λογική αν κάποιος δεν έχει παίξει το Ocarina of Time πρέπει να σταματήσει να παίζει παιχνίδια.

 

1) Εγω το εκανα αυτο.

2) Δεν το ειπε κυριολεκτικα το παιδι.

3) Συμφωνοι

4) Ισως ειναι υπερβολικη η φραση αλλα ,ναι, ειναι τοσο καλο το παιχνιδι, και δεν απευθυνεται σε casual gamers.

5) Υπαρχει καποιος που δεν εχει παιξει το ocarina of time?!?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ελάτε παιδιά τώρα, μην υπερβάλετε.

 

Εγώ είμαι gamer 15 χρόνια τώρα και δεν περιμένω από ένα παιχνίδι να μου πει αν είμαι ή όχι "casual" ή μη gamer. Προσωπικά έπαιξα το Sons of Liberty και βαρέθηκα τη ζωή μου στα βιντεο και το επαναλαμβανόμενο gameplay. Σε άλλους άρεσε. Έκτοτε αποφάσισα πως η σειρά MGS δεν είναι για μένα. So what?

 

Και το ότι κάποιος μπορεί να είναι casual gamer από πότε έγινε κακό;;

 

Έλα, γιατί βλέπω ότι έχουν παρεξηγηθεί λίγο οι "όροι".

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ελάτε παιδιά τώρα, μην υπερβάλετε.

 

Εγώ είμαι gamer 15 χρόνια τώρα και δεν περιμένω από ένα παιχνίδι να μου πει αν είμαι ή όχι "casual" ή μη gamer. Προσωπικά έπαιξα το Sons of Liberty και βαρέθηκα τη ζωή μου στα βιντεο και το επαναλαμβανόμενο gameplay. Σε άλλους άρεσε. Έκτοτε αποφάσισα πως η σειρά MGS δεν είναι για μένα. So what?

 

Και το ότι κάποιος μπορεί να είναι casual gamer από πότε έγινε κακό;;

 

Έλα, γιατί βλέπω ότι έχουν παρεξηγηθεί λίγο οι "όροι".

 

 

eeee....to mono pu den exei to metal gear solid idietera to 2 einai to επαναλαμβανόμενο gameplay..kamia sxesh..

 

auto me ta video einai kai 1 apo tis ideoterotites ton metal gear solid...sto sunolo tou me to ethistiko gamplay,story ktl egw tha elega to kanoun xehwristo...

 

koitaxte kapoia games xefeygoun apo to na trexeis sta livadia kai na purovolas exwgiinous...:)

 

ok paidia{ kai apefthinomai mono se katoxous playstation 3} oxi kai na poulisete tin consola sas..lol synexiste na paizete ta uperoxa games opws....eeee..tooo.....xmmm....tin paleuoume genika???lol

 

ps3 xwris metal gear einai san na exeis ps3 xwris reuma...

Link to comment
Share on other sites

koitaxte kapoia games xefeygoun apo to na trexeis sta livadia kai na purovolas exwgiinous...:)

 

ok paidia{ kai apefthinomai mono se katoxous playstation 3} oxi kai na poulisete tin consola sas..lol synexiste na paizete ta uperoxa games opws....eeee..tooo.....xmmm....tin paleuoume genika???lol

 

ps3 xwris metal gear einai san na exeis ps3 xwris reuma...

 

Αυτό που λες είναι άτοπο, μόνο και μόνο από το γεγονός ότι τα Metal Gear Solid ποτέ δεν υπήρξαν παιχνίδια για όλους. Επιτυχημένα ναι, mainstream όμως με τον τρόπο που είναι το Grand Theft Auto όχι.

Και δεύτερον, εμένα μου αρέσει να πυροβολώ εξωγήινους :p

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά ξεχνάς τα λιβάδια.

Σημαντικό μέρος του επιχειρήματος ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά ξεχνάς τα λιβάδια.

Σημαντικό μέρος του επιχειρήματος ;)

 

:lol:etsi etsi...

 

 

http://gamer.blorge.com/2008/06/21/metal-gear-solid-4-big-three-says-best-game-ever-made-on-all-systems-ps3-xbox-360-and-wii/

Link to comment
Share on other sites

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν μου λεει κατι αυτο γιατι εγω τωρα πηρα ps3 και τα μονα παιχνδια που εχω ειναι αυτα τα 2, και το mgs το ευχαριστηθηκα πολυ περισσοτερο. Μου λεει βεβαια οτι ειναι και τα 2 παιχνιδαρες.

 

Δειτε και αυτο:

http://www.ps3news.com/PS3Online/10-reasons-why-mgo-beats-cod4-multi-player-1/

 

Το επιχειρημα οτι δεν ειναι mainstream το mgs ενισχυει το δικο μου οτι δεν κανει για casual gamers, γιατι σημερα οι casual gamers ειναι mainstream, αποδειξη το wii, i rest my case.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας σε ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το SingStar για το PSP3.

Εχω αγοράσει το παιχνίδι singstar και τα δύο μικρόφωνα (μπλέ & κόκκινο) που είναι συμβατά και με το PSP2 όμως δυστυχώς όταν ξεκινάει το τραγούδι και ξεκινάμε να τραγουδάμε υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση μεταφοράς της φωνής μας στα ηχεία της τηλεόρασης με αποτέλεσμα να τραγουδάμε κανονικά όταν διαβάζουμε τα λόγια αλλά δεν συμβαδίζει ο ήχος που αναπαράγεται στην τηλεόραση. Τι μπορεί να φταίε? Οι ρυθμίσεις της τηλεοράσης ? του PSP3? To ψάχνω εδώ και 3 ημέρες και δεν μπορώ να βρω κάτι. Η τηλεόραση που έχω είναι η PHILIPS 37' LCD AMBILIGHT. Μήπως φταίνε οι συνδέσεις των καλωδίων με ενισχυτές, dvd? Eιλικρινά δεν ξέρω...

Σας παρακαλώ πολύ βοηθήστε με αν γνωρίζετε κάτι.

Ευχαριστώ πολύ. :(

:p
Link to comment
Share on other sites

 

Εδώ θα διαφωνήσω, τα Metacritic scores δε μου λένε τίποτα γιατί ο ειδικός gaming τύπος είναι για γέλια, είναι χειρότερος και από τις αθλητικές φυλλάδες. Μπορείς να πάρεις μια ιδέα για ένα παιχνίδι αλλά αν ψάχνεις τις διαφορές του 0.3 άσ'το καλύτερα...

Το GTA4 που το έχω παίξει για πάρα πολλές ώρες μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι δεν αξίζει το 98%. Είναι πολύ καλό και με εντυπωσιακά βελτιωμένα mechanics σε σχέση με το παρελθόν αλλά δεν είναι το ίδιο φρέσκο και έξυπνο ΙΜΗΟ.

Για το Metal Gear δε λέω τίποτα γιατί είμαι ακόμα στο Act 1, πάντως είναι τελείως διαφορετικά παιχνίδια και δεν έχει και πολύ νόημα η σύγκριση μεταξύ τους.

Το καλύτερο παιχνίδι που έχω παίξει στο PS3 μου είναι (και μάλλον θα παραμείνει) το Call of Duty 4. Short but sweet.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Πώς σας φαίνεται το Kung Fu Panda?

 

ξέρουμε κάτι για τους HEROES ? (της NBC)

Link to comment
Share on other sites

Τερμάτισα πριν λίγες μέρες το MGS4 και ό,τι και να πω είναι λίγο. Το παιχνίδι κατά τη γνώμη μου είναι το καλύτερο του PS3 και παίζει να παραμείνει το καλύτερο μέχρι το τέλος της ζωής της κονσόλας.

Όσον αφορά το GTA4, είναι και αυτό πάρα πολύ καλό και πραγματικά next-gen, αλλά ΙΜΟ δεν φτάνει το MGS4.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα διαφωνήσω, τα Metacritic scores δε μου λένε τίποτα γιατί ο ειδικός gaming τύπος είναι για γέλια, είναι χειρότερος και από τις αθλητικές φυλλάδες. Μπορείς να πάρεις μια ιδέα για ένα παιχνίδι αλλά αν ψάχνεις τις διαφορές του 0.3 άσ'το καλύτερα...

Το GTA4 που το έχω παίξει για πάρα πολλές ώρες μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι δεν αξίζει το 98%. Είναι πολύ καλό και με εντυπωσιακά βελτιωμένα mechanics σε σχέση με το παρελθόν αλλά δεν είναι το ίδιο φρέσκο και έξυπνο ΙΜΗΟ.

Για το Metal Gear δε λέω τίποτα γιατί είμαι ακόμα στο Act 1, πάντως είναι τελείως διαφορετικά παιχνίδια και δεν έχει και πολύ νόημα η σύγκριση μεταξύ τους.

Το καλύτερο παιχνίδι που έχω παίξει στο PS3 μου είναι (και μάλλον θα παραμείνει) το Call of Duty 4. Short but sweet.

 

Για να σου πω την αλήθεια, δεν μπορώ να πω ούτε και εγώ ότι εμπιστεύομαι απόλυτα των ειδικό τύπο. Και αυτό δεν ισχύει μόνο για τα games. Και στα βιβλία και στις ταινίες ισχύει ακριβώς το ίδιο πράγμα.

 

Ωστόσο, αν θα έπρεπε να εμπιστευτώ τη γνώμη κάποιων δημοσιογράφων του χώρου θα την εμπιστευόμουν μονάχα όταν προέρχονται από "ανεξάρτητα" μέσα.

 

Τώρα το να βάζει (π.χ.) το Official PlayStation Magazine (UK & US) 100% σε έναν τίτλο που είναι αποκλειστικός για το PS3 και ένας από τους πιο "μεγάλους", console-sellers μου κάνει και λίγο... αυτονόητο. Αν θάψουνε και οι ίδιοι τα μεγαλύτερα παιχνίδια τους, ποιός θα τα εκθειάσει; (όχι πως το MGS4 το είχε ανάγκη, αλλά λέμε τώρα - εκεί που θα του έβαζε 95 του βάζει 100 για να κάνει μπούγιο)

 

Για το GTA4 διαφωνώ, αλλά εννοείται πως σέβομαι την άποψή σου, γιατί ακριβώς για αυτό τον λόγο υπάρχουν σήμερα παιχνίδια όλων των ειδών - από Fitness Video Games μέχρι Stealth Action Video Games - για να καλύπτουν όλο το φάσμα των αναγκών ενός gamer. Αν ΟΛΟΙ παίζαμε τα ίδια θα υπήρχαν 1-2 εταιρείες που θα είχαν τη "φόρμουλα" και θα έβγαζαν τα τέλεια παιχνίδια.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο, αν θα έπρεπε να εμπιστευτώ τη γνώμη κάποιων δημοσιογράφων του χώρου θα την εμπιστευόμουν μονάχα όταν προέρχονται από "ανεξάρτητα" μέσα.

 

Τώρα το να βάζει (π.χ.) το Official PlayStation Magazine (UK & US) 100% σε έναν τίτλο που είναι αποκλειστικός για το PS3 και ένας από τους πιο "μεγάλους", console-sellers μου κάνει και λίγο... αυτονόητο. Αν θάψουνε και οι ίδιοι τα μεγαλύτερα παιχνίδια τους, ποιός θα τα εκθειάσει; (όχι πως το MGS4 το είχε ανάγκη, αλλά λέμε τώρα - εκεί που θα του έβαζε 95 του βάζει 100 για να κάνει μπούγιο)

 

Δυστυχώς το πρόβλημα είναι πολύ ευρύτερο και η κατάσταση πολύ διαφορετική σε σχέση με άλλους τομείς που τυγχάνουν κριτικής. Οι κριτικές των games κατά τη γνώμη μου είναι μεθοδολογικά προβληματικές και εξαιρετικά αμφιλεγόμενης ανεξαρτησίας ακόμα και αν δεν έχουν δηλωμένο affiliation.

 

Για το GTA4 διαφωνώ, αλλά εννοείται πως σέβομαι την άποψή σου, γιατί ακριβώς για αυτό τον λόγο υπάρχουν σήμερα παιχνίδια όλων των ειδών - από Fitness Video Games μέχρι Stealth Action Video Games - για να καλύπτουν όλο το φάσμα των αναγκών ενός gamer. Αν ΟΛΟΙ παίζαμε τα ίδια θα υπήρχαν 1-2 εταιρείες που θα είχαν τη "φόρμουλα" και θα έβγαζαν τα τέλεια παιχνίδια.

 

Δεν εννοούσα ότι δεν είναι καλό, είναι εξαιρετικό. Αλλά κατά τη γνώμη μου έχει και αδυναμίες που δεν επισημάνθηκαν στις περισσότερες κριτικές, όταν τον πρώτο καιρό όλα τα περιοδικά και sites ανταγωνίζονταν για το ποιος θα γράψει το μεγαλύτερο διθύραμβο.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το πρόβλημα είναι πολύ ευρύτερο και η κατάσταση πολύ διαφορετική σε σχέση με άλλους τομείς που τυγχάνουν κριτικής. Οι κριτικές των games κατά τη γνώμη μου είναι μεθοδολογικά προβληματικές και εξαιρετικά αμφιλεγόμενης ανεξαρτησίας ακόμα και αν δεν έχουν δηλωμένο affiliation.

 

Ναι, ειναι γνωστό αυτο. Άλλωστε το γνωρίζουμε και εμείς εκ των προτέρων πως τα πιο μεγάλα sites/περιοδικά του χώρου παίρνουν μεγάλα ποσά για να εκθειάζουν και παιχνίδια που...δεν αξίζουν και τόσο πολύ διθυράμβους.

 

Πάντως η αλήθεια είναι (και γι'αυτό έβαλα στην ίδια κατηγορία ταινίες και βιβλία) πως αυτό είναι ένα universal φαινόμενο που δεν το αντιμετωπίζει μόνο η βιομηχανία παιχνιδιών. Πόσες ταινίες έχω δει που τις είχαν βαθμολογήσει ως "εξαιρετικές" και τελικά ήταν πατάτες... Απλά ίσως μια ταινία να σώζεται από τον όρο "cult". Αντίθετα ένα παιχνίδι, αν έχει προβληματικό χειρισμό ή χάλια AI, ή ακόμα χειρότερα bugs στο σημείο που να μην παίζεται... απλά είναι χάλια ._

 

Από την άλλη θεωρώ φυσιολογική τη "φθορά" του ειδικού τύπου. Τα τελευταία χρόνια τα games γνώρισαν μια απίστευτη άνθηση. Συνεπώς, πολλά από τα site/περιοδικά του χώρου εκμεταλλεύτηκαν αυτό το γεγονός και πήραν τεράστια διαφημιστικά πακέτα από εταιρείες που μέχρι πρότινως δεν έδιναν και τόσο μεγάλη σημασία στο marketing.

 

Ποιός θα τολμήσει μετά να γράψει αρνητικό review για ένα παιχνίδι όπως το Halo, το GTA ή το MGS4 (αν και επμένω πως περιοδικά dedicated σε μια κονσόλα είναι απλά...pointless να γράφουν reviews για μεγαθήρια της κονσόλας τους);;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η αλήθεια είναι (και γι'αυτό έβαλα στην ίδια κατηγορία ταινίες και βιβλία) πως αυτό είναι ένα universal φαινόμενο που δεν το αντιμετωπίζει μόνο η βιομηχανία παιχνιδιών. Πόσες ταινίες έχω δει που τις είχαν βαθμολογήσει ως "εξαιρετικές" και τελικά ήταν πατάτες... Απλά ίσως μια ταινία να σώζεται από τον όρο "cult". Αντίθετα ένα παιχνίδι, αν έχει προβληματικό χειρισμό ή χάλια AI, ή ακόμα χειρότερα bugs στο σημείο που να μην παίζεται... απλά είναι χάλια ._

 

Η διαφορά που βρίσκω είναι η εξής: ένας κριτικός κινηματογράφου λέει τη γνώμη του και τίποτα παραπάνω. Ξέρεις εκ των προτέρων ότι είναι υποκειμενική και αν ταιριάζει το γούστο σου με το δικό του έχει καλώς αλλιώς τον ξεχνάς. Π.χ. πριν δω ένα blockbuster δεν πρόκειται να διαβάσω τη γνώμη του Δανίκα γιατί ξέρω ότι θάβει ο,τιδήποτε τέτοιο χωρίς διαφοροποίηση. Αντίθετα η γνώμη του Τιμογιαννάκη με ενδιαφέρει γιατί χωρίς να του λείπουν και εκεινού τα κολλήματα θεωρώ πως συνήθως κρίνει το κάθε έργο γι' αυτό που είναι.

Οι κριτικές των παιχνιδιών αντίθετα προσπαθούν να είναι αντικειμενικές, κρίνουν τα παιχνίδια ως προϊόντα. Αυτά που λες, δηλαδή το αν το ΑΙ είναι καλό ή όχι, αν ο χειρισμός είναι intuitive, αν το παιχνίδι είναι γεμάτο bugs & glitches είναι πράγματα στα οποία το υποκειμενικό στοιχείο δεν υπεισέρχεται ιδιαίτερα.

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι ο κριτικός του κινηματοιγράφου έχει την άποψή του και τη σέβομαι ακόμα και αν δε συμφωνώ. Αυτός αντιθέτως που εκθειάζει ένα παιχνίδι με σοβαρότατα προβλήματα και ελλείψεις που φαίνονται στο δεκάλεπτο ξέρω ότι με δουλεύει.

 

Ποιός θα τολμήσει μετά να γράψει αρνητικό review για ένα παιχνίδι όπως το Halo, το GTA ή το MGS4 (αν και επμένω πως περιοδικά dedicated σε μια κονσόλα είναι απλά...pointless να γράφουν reviews για μεγαθήρια της κονσόλας τους);;

 

Το προσεγγίζεις από λάθος οπτική, γι' αυτό. Όταν έπαιρνα την Αθλητική Ηχώ μετά από νίκες του ΠΑΟ σε ντέρμπυ δεν το έκανα για να ενημερωθώ. :p

 

Έχει δοκιμάσει κανείς το πρόγραμμα mkv2vob? Είναι ένα utility που κάνει ό,τι χρειάζεται για να παίξουν αρχεία mkv στο PS3. Σε πάρα πολλές περιπτώσεις το μόνο που χρειάζεται είναι αλλαγή του container γιατί το PS3 δεν διαβάζει τα αρχεία mkv αλλά υποστηρίζει τους codecs που περιέχονται σε αυτά. Το mkv2vob λοιπόν μέσα σε 1-2 λεπτά μετατρέπει το mkv σε μια σειρά από αρχεία που παίζουν στο PS3 (οι επιλογές είναι mpg, vob, m2ts, avi & mp4) χωρίς βέβαια να μεσολαβήσει transcoding και χωρίς να χαθεί καθόλου ποιότητα. Τέτοια είναι η περίπτωση (X.264 + AC3) των 720p HDTV rips σειρών καθώς και των Blu-ray/HD-DVD rips για όσους έχουν την υπομονή να τα κατεβάζουν.

Αν χρειάζεται trancoding το mkv2vob το κάνει μόνο του αυτόματα (επιλογές μεταξύ MPEG-2, xViD &H.264).

Οι επιλέον δυνατότητες περιλαμβάνουν την ενσωμάτωση srt υποτίτλων (και ελληνικών) στο αρχείο αλλά σε αυτήν την περίπτωση κάνει transcoding υποχρεωτικά καθώς και το σπάσιμό του σε διάφορα μεγέθη (1,2,4GB, FAT32,DVD5 & DVD9).

Ένας σύντομος οδηγός υπάρχει εδώ.

Συνολικά πρόκειται για μια πολύ βολική όλα σε ένα λύση για την αναπαραγωγή σχεδόν κάθε αρχείου mkv στο PS3.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

http://www.gamelife.gr/admin/titles/images_large/metal-gear-solid-4-mgs4-2.jpg

 

http://www.gamelife.gr/admin/titles/images_large/metal-gear-solid-4-mgs4-5.jpg

 

http://www.gamelife.gr/admin/titles/images_large/metal-gear-solid-4-mgs4-7.jpg

 

Το λατρεύω αυτό το παιχνίδι.:love:

Link to comment
Share on other sites

 

http://www.gamelife.gr/admin/titles/images_large/metal-gear-solid-4-mgs4-5.jpg

 

Το λατρεύω αυτό το παιχνίδι.:love:

 

:confused:

 

πιάνει πουλιά στον αέρα?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον. επειδη ως σημερα δεν υπηρχε λογος να εχω καλωδιο hdmi μη εχοντασ συμβατη τηλεοραση δεν ειχα κανει καν τον κοπο να ψαξω.

 

Σας ειναι ευκολο να μου πειτε αν υπαρχουν ουσιαστικες διαφορες αναμεσα στα κλωδια διαφορωω εταιριων η απλα πληρωνουμε την μαρκα??

 

σε ποιο μαγαζι εχετε δει οτι υπαρχουν τα οικονομικοτερα καλωδια καθως ολοι γνωριζουμε οτι πεφτει η εκμεταλευση σ ολο το μεγαλειο στα καλωδια.

 

ευχαριστω εκ των πρωτερων

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον. επειδη ως σημερα δεν υπηρχε λογος να εχω καλωδιο hdmi μη εχοντασ συμβατη τηλεοραση δεν ειχα κανει καν τον κοπο να ψαξω.

 

Σας ειναι ευκολο να μου πειτε αν υπαρχουν ουσιαστικες διαφορες αναμεσα στα κλωδια διαφορωω εταιριων η απλα πληρωνουμε την μαρκα??

 

σε ποιο μαγαζι εχετε δει οτι υπαρχουν τα οικονομικοτερα καλωδια καθως ολοι γνωριζουμε οτι πεφτει η εκμεταλευση σ ολο το μεγαλειο στα καλωδια.

 

ευχαριστω εκ των πρωτερων

 

Δεν υπάρχουν διαφορές ποιότητας κατά τη χρήση. Δηλαδή ή θα κλειδώσει σωστά το hdmi ή όχι.

Η γνώμη μου είναι να μη χαλάσεις πολλά λεφτά για το καλώδιο. Πάρε ένα απλό (εντάξει, μην πάρεις και το φθηνότερο της αγοράς) και κατά πάσα πιθανότητα θα κάνεις τη δουλειά σου, αλλιώς πήγαινέ το πίσω.

Κάτι Logitech ή Monster που κάνουν 50 ή 80 € προσωπικά θα τα απέφευγα.

 

Update για το mkv2vob: το πέρασμα των υποτίλων θέλει transcoding όπως είπα το οποίο αργεί πολύ... Με επιλεγμένο x.264 encoder (είναι το πιο αργό αλλά δίνει την καλύτερη ποιότητα και κρατάει το μέγεθος του αρχείου περίπου όσο ηταν γιατί με MPEG-2 ξεφεύγει πολύ) ένα αρχείο 750ΜΒ και διάρκειας 28 λεπτών έκανε σχεδόν δύο ώρες να ετοιμαστεί στο PC μου - Core 2 Duo 1.8GHz, 2GB RAM. Το περίεργο ήταν μάλιστα ότι αρνιόταν να παίξει στον VLC μετά αλλά ευτυχώς στο PS3 παίζει κανονικά.

Επίσης όσοι έχετε HD Ready τηλεόραση ανάλυσης 1366x768 να επιλέξετε οπωσδήποτε το overscanning compensation γιατί αλλιώς οι υπότιτλοι κόβονται ελαφρώς στο κάτω μέρος.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

:confused:

 

πιάνει πουλιά στον αέρα?

Είναι μία από τις πολλές κωμικές στιγμές του παιχνιδιού.

 

Mέχρι και το Playboy μπορείς να ξεφυλλίσεις...:lol:

 

http://i27.tinypic.com/68zybb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επρεπε να τραβηξεις και μια με το εξωφυλλο για να φανει οτι ειναι οντως PLAYBOY και οχι καποιο generic περιοδικο. Μπορει να το κανω εγω μετα αν εχω ορεξη και χρονο.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον. το ps3 το εχω συνδεδεμενο με την εξοδο την 5καρφη...το σκ που πηγα στουσ γονεις μου το συνδεσα με hdmi. γυριζοντας σπιτι μου και συνδεοντας παλι με 5καρφη δεν εχς ουτε ηχο ουτε εικονα. τι συμβαινει?? εχει κλειδωσει στην hdmi?? και αν ναι γιατι στην 5καρφη δεν ειχε κλειδωσει και συνδεθηκα αμεσως με ηχο και εικονα στην hdmi??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...