Jump to content

Xbox 360


Flamenerve
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

 

Θέλω τη βοήθειά σας στο εξής:

Ο γιος μου έχει ένα XBOX 360 τσιπαρισμένο, με σκληρό δίσκο, το παλιό μοντέλο αυτό που από πίσω έχει εκτός της υποδοχής του τροφοδοτικού και του σήματος, μια θύρα USB και υποδοχή για κλιπ τηλεφώνου. Θέλω λοιπόν να βγάλω το XBOX από την τηλεόραση που είναι τώρα και να το συνδέσω με ένα TV Monitor που σκοπεύω να αγοράσω με σκοπό να είναι όλα στον υπολογιστή του. (Τηλεόραση, DVD, παιχνίδια).

Το monitor που είδα είναι αυτό:

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.169630

Το XBOX αυτή τη στιγμή συνδέεται στην τηλεόραση με το καλώδιό του δηλ. component.

Αν αγοραστεί το παραπάνω monitor-tv θα μπορεί να συνδεθεί ?

Βλέπω βέβαια στα χαρακτηριστικά του tv-monitor ότι έχει έξοδο component, αλλά από την άλλη βλέπω και στην τηλεόρασή μου ότι μπαίνουν 5 συνολικά χρωματιστοί ακροδέκτες από πίσω.

Μην αγοραστεί τζάμπα και δεν γίνει η δουλειά μας...

 

Sorry για το μακροσκελές...

 

>> Edit: Υπάρχει κάποιος αντάπτορας-μετατροπέας που να αλλάζει τα καλώδια που βγαίνουν από το Xbox σε κάποια έξοδο του συγκεκριμένου Tv-Monitor ??

Edited by jtzimitras
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το συνδέσεις. Υπάρχει και αντάπτορας XBOX με SCART, με RCA ότι θες. Έτσι ότι και να γίνει θα συνδεθούν μην αγχώνεσαι. :)

 

Στο δικό μου έχω SCART...

You're a Time Lord, let's call me the Dream Lord.
Link to comment
Share on other sites

παιδες κανεις στη θεσσαλονικη καμαρα μερια που να κανει reset glitch hack την κονσολα ?

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας παιδια ...αποφασισα να τσιπαρω κ εγω το xbox..μια ερωτηση μονο αξιζει ...?κ ακοθσα οτι χαλανε τα γραφικα με αυτην την διαδικασια ισχυει κατι τετοιο??
Link to comment
Share on other sites

οχι ρε παιδες εχω φτιαξει παρα πολλα 360

και κανενα δεν ειχε προβλημα

 

φυσικα αν προσπαθησεις να κανεις μονος σου rgh

υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα ,αν δεν εχεις ασχοληθει ξανα, να κανεις ζημια

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Μια ερώτηση:

επειδή είμαι άσχετος με τις κονσόλες, θέλω να πάρω ένα 2ο τηλεχειριστήριο στον ανηψιό μου που έχει το xbox-360.

Μπορεί να φορέσει όμως το παλιό gamepad του παλιού xbox, δηλ αυτό?

http://d.scdn.gr/images/sku_main_images/000053/53377/Microsoft-Controller-S.jpeg

ή πρέπει αναγκαστικά αγοράσω το μανίσιο του?

http://b.scdn.gr/images/sku_main_images/000053/53369/Xbox-360-Wired-Controller.jpg

Thanks...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από προσεκτική ματιά, παρατηρώ οτι τα βύσματα είναι διαφορετικά, το xbox360 έχει θύρα USB, άρα προφανώς δεν ταιριάζουν τα τηλεχειριστήρια!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως :D

To καλο ειναι το του 360 μπορει να το χρησιμοποιησει και στον υπολογιστη αν παιζει κ εκει παιχνιδια.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
γεια σας παιδια και καλες γιορτες!εχω το προ12 και θελω να κανω το update η οπως αλλιως το λενε για να εχω τις ομαδες κανονικες οπως ειναι με τα κανονικα ονοματα κ τις τωρινες μεταγραφες...μηπως μπορειται να μου πειτε πως γινετε...γιατι δεν θελω να μπω στην διαδικασια να παρω το καινουργιο προ επειδη δεν μου αρεσει ... Edited by giwrgoslalos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα ότι κυκλοφόρησε οικονομικό Christmas bundle με την κονσόλα των 250GB, το Forza 4 και το Skyrim με 200 ευρώ. Μου φαίνεται αρκετά καλή τιμή και με έβαλε σε σκέψεις να πάρω κονσόλα μετά από χρόνια..

Έχω όμως μερικές ερωτήσεις/απορίες καθότι άσχετος, οπότε δείξτε κατανόηση..!

 

1) Η κονσόλα είναι η τελευταία έκδοση που έχει βγει, με το μικρότερο μέγεθος, σωστά?

2) Μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε σαν Media Server? Σε PS3 είχαμε καταβολευτεί με το PS3 Media Server που έπαιζε τα πάντα από το PC ασύρματα/ενσύρματα στην τηλεόραση μέσω του PS3. Κυρίως για ταινίες/σειρές με ενδιαφέρει

3) Έχει ακουστεί κάτι για το πότε θα βγει το επόμενο XBOX? Μην το πάρουμε τώρα και σε λίγους μήνες βγει το καινούριο...

4) Η κονσόλα έχει ξεκλειδώσει εντελώς? Δηλαδή όλες μπορούν να τρέξουν εφαρμογές/loaders/παιχνίδια unsigned? Γιατί στο PS3 μόνο όσοι είχαν μέχρι FW 3.55 μπορούν και όσοι το πήραν μετά δεν έχουν αυτήν την δυνατότητα. Ρωτάω να ξέρω εκ των προτέρων. :rolleyes:

5) H Live συνδρομή είναι απαραίτητη για να κάνεις τα πάντα online, ή για αγορές και online gaming?

 

Να την κάνω κίνηση και να πεταχτώ αύριο στο Media Markt να το τιμήσω? :)

Έχει παίξει κανείς το FF XIII στο Xbox? Πώς του φάνηκε από θέμα γραφικών?

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
γεια σας παιδια ενδιαφερομαι να τσιπαρω την κονσολα....ξερει κανεις τι τιμες παιζονται και επειδη βρισκομαι αθηνα αν ξερει κανεις κανενα καταστημα να απευθυνθω??
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Αν ο obilias είναι αυτός που έχω στο μυαλό μου,να τον εμπιστευτείς,χαλαρά.Θα σου κάνει πολύ καλή δουλειά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
χαχαχα

γεια σου ρε χρυσοστομε εγω ειμαι!

 

Το φαντάστηκα απο το nickname σου!

Ενημερωτικά,ένας φίλος με έχει σε αναμονή για rgh,οπότε αμα δώσει το οκ θα σου τον στείλω.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά είδα ότι κυκλοφόρησε οικονομικό Christmas bundle με την κονσόλα των 250GB, το Forza 4 και το Skyrim με 200 ευρώ. Μου φαίνεται αρκετά καλή τιμή και με έβαλε σε σκέψεις να πάρω κονσόλα μετά από χρόνια..

Έχω όμως μερικές ερωτήσεις/απορίες καθότι άσχετος, οπότε δείξτε κατανόηση..!

 

1) Η κονσόλα είναι η τελευταία έκδοση που έχει βγει, με το μικρότερο μέγεθος, σωστά?

2) Μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε σαν Media Server? Σε PS3 είχαμε καταβολευτεί με το PS3 Media Server που έπαιζε τα πάντα από το PC ασύρματα/ενσύρματα στην τηλεόραση μέσω του PS3. Κυρίως για ταινίες/σειρές με ενδιαφέρει

3) Έχει ακουστεί κάτι για το πότε θα βγει το επόμενο XBOX? Μην το πάρουμε τώρα και σε λίγους μήνες βγει το καινούριο...

4) Η κονσόλα έχει ξεκλειδώσει εντελώς? Δηλαδή όλες μπορούν να τρέξουν εφαρμογές/loaders/παιχνίδια unsigned? Γιατί στο PS3 μόνο όσοι είχαν μέχρι FW 3.55 μπορούν και όσοι το πήραν μετά δεν έχουν αυτήν την δυνατότητα. Ρωτάω να ξέρω εκ των προτέρων. :rolleyes:

5) H Live συνδρομή είναι απαραίτητη για να κάνεις τα πάντα online, ή για αγορές και online gaming?

 

Να την κάνω κίνηση και να πεταχτώ αύριο στο Media Markt να το τιμήσω? :)

Έχει παίξει κανείς το FF XIII στο Xbox? Πώς του φάνηκε από θέμα γραφικών?

 

Για το επόμενο XBOX αργεί ακόμα. Μετά το καλοκαίρι. Μέχρι τότε έχεις καιρό.;)

Better be smart, than smart as*
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδιά επειδή είμαι άσχετος μπορώ να chipάρω το XboX 360 ώστε να παίζω αντιγραμμένα games; πόσο κοστίζει;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Κατα πασα πιθανοτητα δωρεαν.

Ισως χρειαστει κανενα 10-20 ευρω να παρεις μια καρτουλα αλλα δυσκολο.

Το κανεις και μονος σου αν ψαχτεις στο ιντερνετ με οδηγους.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Αμφιταλαντεύομαι μεταξύ αυτού και του ps3.. μου παν πως γι αυτό για να παίζω online πρέπει να πληρώσω... Δηλαδή για να παίξω battlefield 3 online πρέπει παρόλο που έχω αυθεντικό το παιχνίδι να παίξω;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...