Jump to content

Xbox 360


Flamenerve
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εαν εχω πειραγμενο XBOX και ΔΕΝ το χρησιμοποιω για online gaming ΠΟΤΕ σε περιπτωση που απλως μπαινω για πλοηγηση, και για να κατεβαζω κανενα ντεμο, υπαρχει περιπτωση να με μπαναρουν απο την Microsoft?

Επαναλαμβανω ΔΕΝ θα παιζω online με τιποτα και οταν θα ειναι να παιξω καποιο παιχνιδι θα το βγαζω απο το δικτυο.

 

 

και εγω την ιδια ερωτηση εχω! αν μπορει καποιος ας μας δωσει τα φωτα του!!:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εαν εχω πειραγμενο XBOX και ΔΕΝ το χρησιμοποιω για online gaming ΠΟΤΕ σε περιπτωση που απλως μπαινω για πλοηγηση, και για να κατεβαζω κανενα ντεμο, υπαρχει περιπτωση να με μπαναρουν απο την Microsoft?

Επαναλαμβανω ΔΕΝ θα παιζω online με τιποτα και οταν θα ειναι να παιξω καποιο παιχνιδι θα το βγαζω απο το δικτυο.

 

den einai gnosto ti akrivos elenxoun k ginete ban i konsola.ta pexnidia pou paizeis fenonte mesa apo to games -> played games.den iparxei kanenas sigouros tropos na min gineis ban apo to xbox live to mono pou mporo na sou po einai oti o elenxos ginete panta tin idia periodo (den gnirizo akrivos pote) k exo diavasei oti an den mpeis sto xbox live ekini tin periodo mporeis na glitoseis to ban.

:yinyang:Black, the color of betrayal
Link to comment
Share on other sites

den einai gnosto ti akrivos elenxoun k ginete ban i konsola.ta pexnidia pou paizeis fenonte mesa apo to games -> played games.den iparxei kanenas sigouros tropos na min gineis ban apo to xbox live to mono pou mporo na sou po einai oti o elenxos ginete panta tin idia periodo (den gnirizo akrivos pote) k exo diavasei oti an den mpeis sto xbox live ekini tin periodo mporeis na glitoseis to ban.

 

 

να συμφωνησω οτι δεν γνωριζουμε τι ελεγχουν αλλα αν μπεις live απλα για περιηγηση δεν θα εχεις προβλημα και να μην εχεις δισκακι (αντιγραμμενο) στο drive οσο θα εισαι live

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε απο Γερμανία, ύστερα από 10 μέρες περίπου.

Το πρόβλημα ήταν στην θύρα του δισκού.

 

Αυτο που δεν περίμενα να βρώ μέσα στο κουτί

είναι μια κάρτα xbox live gold...:happy:

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε απο Γερμανία, ύστερα από 10 μέρες περίπου.

Το πρόβλημα ήταν στην θύρα του δισκού.

 

Αυτο που δεν περίμενα να βρώ μέσα στο κουτί

είναι μια κάρτα xbox live gold...:happy:

 

Treat από τη μαμά Microsoft - όταν το πρόβλημα του RROD είχε τις εξάρσεις του (στατιστικές που έδειχναν 33%) και όταν επεκτάθηκε η εγγύηση στα 3 χρόνια, έδιναν δώρο και παιχνίδια :) :) (μες την τύχη σου είσαι άτυχος m8!)

 

EDIT:

 

Τώρα διάβασα τα μηνύματα, όσον αφορά τις φλασαρισμένες κονσόλες, διαβάζουν την ταχύτητα που το "ματάκι" διαβάζει το dvd-9. Μην το ψάχνετε δεν ξεφεύγετε από τη Black List, ϊσως όμως ξεφύγετε το ban αν είστε καλοί πελάτες (:P :P)

Link to comment
Share on other sites

παιδια οτι το πηρα 194 απο carrefoyr με kunfu panda k lego indiana jones ξερει κανεις πως φτιαχνω λογαριασμο για το live κ τι χωρα πρεπει να βαλω την κονσολα πως την αναβαθμιζω ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρονια πολλα

Σημερα παρελαβα ενα xbox360 απο το amazon

1.Αν χαλασει εχω εγγυηση στην Ελλαδα

2.Πως θα δω τι drive φοραει.

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγγυηση μαλλον εχεις με την αποδειξη.drive δεν χρειαζεται να ψαχνεις,εχεις liteON.

 

Οσων αφορα το φλασαρισμα μην ακουω εξωφρενικες τιμες για 100ε και 50ε..Ψαχτητε λιγο,ειτε για να το κανετε μονοι σας,ειτε για να βρειτε φθηνοτερη τιμη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια χρειαζομαι τη βοηθεια σας. Ειχα στειλει το xbox για επισκευη και μου αλλαξαν τελειως την κονσολα. Τωρα απ οτι το κοιταξα συμφωνα με το llamma εχω το benq drive. Γινεται να αλλαξουμε firmware?? θα ηθελα να το κανω μονος μου οποτε οποιος εχει οδηγιες και τα λοιπα ας βοηθησει! ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

βγαλε την προσοψη και κατω απο το drive εχει μια μικρη τρυπα κοιτα να δεις αν ειναι ασπρο καλωδιο η κιτρινο αν ειναι κιτρινο ειναι liteon οποτε θα χρειαστεις και ενα επιπλεον εξαρτημα για να μπορεσεις να παρεις το οριτζιναλ κλειδι
Link to comment
Share on other sites

ανοιγεις το 360 βγαζεις το βυσμα του sata απο το drive και βαζεις ενα sata απο το pc σου δηλαδη το ενωνεις με το pc ψαχνεις το iprep το κατεβαζεις και το τρεχεις και φτιαχνεις ενα usb stick κατεβαζεις και το ixtreme 1.5 για benq και επιλεγεις το firmware απο το iprep και μετα μπουταρεις απο το usb με συνδεμενο το drive και σε παει μετα με τις εντολες στα γραφω πολυ γρηγορα γιατι δεν εχω χρονο αλλα αυτα πρεπει να κανεις χοντρικα οποτε ψαξε για iprep και ixtreme και θα βρεις και αναλυτικες οδηγιες
Link to comment
Share on other sites

ανοιγεις το 360 βγαζεις το βυσμα του sata απο το drive και βαζεις ενα sata απο το pc σου δηλαδη το ενωνεις με το pc ψαχνεις το iprep το κατεβαζεις και το τρεχεις και φτιαχνεις ενα usb stick κατεβαζεις και το ixtreme 1.5 για benq και επιλεγεις το firmware απο το iprep και μετα μπουταρεις απο το usb με συνδεμενο το drive και σε παει μετα με τις εντολες στα γραφω πολυ γρηγορα γιατι δεν εχω χρονο αλλα αυτα πρεπει να κανεις χοντρικα οποτε ψαξε για iprep και ixtreme και θα βρεις και αναλυτικες οδηγιες

 

οσον αφορα το αυτοκολλητακι της εγγυησης, τι μπορω να κανω για να μη χασω την εγγυηση? ισχυει κατι που εχω διαβασει οτι ακομα και αν το χεις ανοιξει στο αλλαζουν αν βγαλει τα κοκκινα φωτακια?

Link to comment
Share on other sites

ζεστανε το με πιστολακι για τα μαλλια πριν το βγαλεις και θα βγει χωρις να χαλασει και ναι εχουν αναφερθει πολλες περιπτωσεις που το επισκευασαν ενω φαινοτανε οτι εχει ανοιχτει η κονσολα
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση θελω να κανω, για να παιξω παιχνιδια στο xbox 360 online πρεπει να πληρωσω επιπλεον συνδρομη ??
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες "επιπλέον";

Για να παίξεις online, πληρώνεις το live.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Αυτή εδώ η περίπτωση πως σας φαίνεται;

http://www.ebw.gr/store/Default.aspx?tabid=144&productid=5264&language=el-GR

Καλή προσφορά. Τελικά είμαστε ελάχιστοι εμείς που έχουμε ατσιπάριστες κονσόλες! :Ρ

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλή προσφορά. Τελικά είμαστε ελάχιστοι εμείς που έχουμε ατσιπάριστες κονσόλες! :Ρ

 

na soy pw thn alh8eia, kai egw to skeftomai an 8a proxwrhsw sto tsiparisma..

Dystyxws einai poly akriba ta paixnidia kai ayto bazei ton perissotero kosmo nomizw se skepseis

Link to comment
Share on other sites

na soy pw thn alh8eia, kai egw to skeftomai an 8a proxwrhsw sto tsiparisma..

Dystyxws einai poly akriba ta paixnidia kai ayto bazei ton perissotero kosmo nomizw se skepseis

Αν τ'αγοράζεις από eBay, τα βρίσκεις στην μισή τιμή απ'ότι εδώ, και φυσικά καινούρια και σφραγισμένα.

Αυτό που είχα παρατηρήσει κι από το PC, όταν κατεβάζεις αβέρτα παιχνίδια χάνεις το νόημα. Δεν πρόκειται να κάτσεις να εμβαθύνεις, και με την πρώτη δυσκολία θα το παρατήσεις.

Ενώ, όταν το έχεις πληρώσει θα το λιώσεις. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα επειδη ειμαι καινουργιος μπορει καποιος να μου στειλει με pm το που βρισκουμε να κατεβασουμε παιχνιαδια και αλλα χρησιμα site ?thx!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν το σπάσεις.. Παίζει αντεγραμμένα Games :worry:??

 

και μία ακόμα ερώτηση.. μπορεί να παίξει τα Games του παλιού XBOX??

Link to comment
Share on other sites

Αν το σπάσεις.. Παίζει αντεγραμμένα Games :worry:??

 

Αλλιώς γιατί να το σπάσεις; :)

 

και μία ακόμα ερώτηση.. μπορεί να παίξει τα Games του παλιού XBOX??

 

Όχι όλα αλλά τα πιο γνωστά τα παίζει και κατά καιρούς προστίθενται και άλλοι τίτλοι.

Επίσης για να παίξει τα συμβατά παιχνίδια του πρώτου Xbox χρειάζεσαι έκδοση με σκληρό δίσκο απαραιτήτως (δηλαδή αν έχεις Core ή arcade θα πρέπει να πάρεις ένα σκληρό δίσκο της Microsoft).

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...