Jump to content

Αποδείξεις (Ant1)


Dimitris79
 Κοινοποίηση

Τι γνώμη έχετε για τη συγκεκριμένη εκπομπή;  

611 members have voted

  1. 1. Τι γνώμη έχετε για τη συγκεκριμένη εκπομπή;

    • Πολύ καλή-Την παρακολουθώ και μου αρέσουν τα ρεπορταζ της
      219
    • Αδιάφορη-Τη βλέπω για να περάσει η ώρα
      112
    • Απαράδεκτη-Τα περισσότερα που δείχνει είναι στημένα/τραβηγμένα απ'τα μαλλιά
      280


Recommended Posts

ενταξει προφανως και θελει να δυναμωσει το προφιλ του στο συγκεκριμενο τομεα και φυσικα ειναι και οι εξελιξεις τετοιες που τον αναγκαζουν να το κανει!

 

περι ορεξεως....ομως!

εχουμε τοσες αλλες επιλογες.....το Ευαγγελατο θα κατσουμε να δουμε?:)

 

Ακριβως περι ορεξεως .... αλλα μην το λες αποδειξεις , πες οτι δεν εχεις αλλα θεματα ή οτι εχεις βγαλει εξω τα τσακαλια σου να ψαξουν και μεχρι να βρουνε κατι θα κανουμε πολιτικη εκπομπη.Ετσι Νικο Ευαγγελατο/ε....χαχα :p

 

Ασε που καθε μερα το δυναμωνει το προφιλ του στις ειδησεις που βγαζει καθε μερα λογο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εμενα φετος μου φαινεται κουραστικος.

Περσι ειχε μεγαλυτερη ποικιλια θεματων.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως περι ορεξεως .... αλλα μην το λες αποδειξεις , πες οτι δεν εχεις αλλα θεματα ή οτι εχεις βγαλει εξω τα τσακαλια σου να ψαξουν και μεχρι να βρουνε κατι θα κανουμε πολιτικη εκπομπη.Ετσι Νικο Ευαγγελατο/ε....χαχα :p

 

Έτσι Νίκο Τσιαμτσίκα! :lol: Τα είπες όλα! :D

Link to comment
Share on other sites

Εμενα φετος μου φαινεται κουραστικος.

Περσι ειχε μεγαλυτερη ποικιλια θεματων.

 

Μονο κουραστικος ??? οχι βεβαιαααα , Φετος δεν ειχε κανενα θεμα , του τελειωσαν ολα περσι.Αφου εβαλε και τραπεζι στην εκπομπη δεν βλεπω να το βγαζει , τον ειχε φαει και η ορθοστασια παλια :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

και την αλλη Τεταρτη θα εχει και αντιπαλο αφου μεχρι τωρα ουσιαστικα επαιζε "μονος του"!

και τι αντιπαλο.....την ΝΕΑ εκπομπη της Α.ΠΑΝΙΑ "ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ"!

 

Καταλαβενεται τι εχουν να δουν τα ματια μας παλι.....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Παιδια , πολυ καλη η σημερινη εκπομπη του Ευαγγελατου για το internet, εμαθα πραγματα και εντυπωσιαστηκα.
If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που βλέπουν αυτή την εκπομπή;;;

 

μεχρι και σημερα την θεωρουσα εντελως ανουσια και κινδυνολογική.Όμως , σήμερα ειδικά στο πρωτο μερος, ηταν ακρως ενδιαφερουσα.Εντελως τυχαια, χαζευοντας στο ΣΚΑΙ έπεσα πάνω στην εκπομπή.

 

Καληνύχτα..

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

XAXAXAXAXA!!

 

Τι ζω@ Θεέ μου που είναι σε αυτή την εκπομπή!!!!Εκεί που έριξα γέλιο ήταν η φοβερή προφορά του Αγγλόφωνου και υψηλού επιπέδου δημοσιογράφου με πτυχία κ.α. Κου Ευαγγελάτου (οΘεός να τον κάνει) όταν ανέφερε το Skype....!!!Έλεγε όλη την ώρα "ΣΚΑΪΠΙ"(!!!) ενώ φυσικά η σωστή προφορά είναι "ΣΚΑΪΠ" αι το μεγαλύτερο γέλιο είναι ότι ένας εκεί στο πάνελ του φώναζε το σωστό αλλά αυτός συνέχιζε με το....."ΣΚΑΪΠΙ"!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!Α ρε που πάνε τα λεφτά....ΟΥΣΤ!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

XAXAXAXAXA!!

 

Τι ζω@ Θεέ μου που είναι σε αυτή την εκπομπή!!!!Εκεί που έριξα γέλιο ήταν η φοβερή προφορά του Αγγλόφωνου και υψηλού επιπέδου δημοσιογράφου με πτυχία κ.α. Κου Ευαγγελάτου (οΘεός να τον κάνει) όταν ανέφερε το Skype....!!!Έλεγε όλη την ώρα "ΣΚΑΪΠΙ"(!!!) ενώ φυσικά η σωστή προφορά είναι "ΣΚΑΪΠ" αι το μεγαλύτερο γέλιο είναι ότι ένας εκεί στο πάνελ του φώναζε το σωστό αλλά αυτός συνέχιζε με το....."ΣΚΑΪΠΙ"!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!Α ρε που πάνε τα λεφτά....ΟΥΣΤ!

 

Όντως, κ εμενα μου εκανε φοβερη εντυπωση.Παντως ρε παιδια, δε ξερω αν την ειδατε απ την αρχή, αλλά εγω εντυπωσιαστηκα με καποιες απο τις e-επιχειρησεις.

 

Επίσης, το άλλο που υπέκλεπε αρχεια , αποκτωντας προσβαση στο wifi του άλλου, ειναι εφικτο αν εγω τα αποθηκευω ολα σε εξωτερικό δισκο κ στην επιφανεια εργασίας? Στα κοινοχρηστα αρχεια, δεν εχω τίποτα.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

XAXAXAXAXA!!

 

Τι ζω@ Θεέ μου που είναι σε αυτή την εκπομπή!!!!Εκεί που έριξα γέλιο ήταν η φοβερή προφορά του Αγγλόφωνου και υψηλού επιπέδου δημοσιογράφου με πτυχία κ.α. Κου Ευαγγελάτου (οΘεός να τον κάνει) όταν ανέφερε το Skype....!!!Έλεγε όλη την ώρα "ΣΚΑΪΠΙ"(!!!) ενώ φυσικά η σωστή προφορά είναι "ΣΚΑΪΠ" αι το μεγαλύτερο γέλιο είναι ότι ένας εκεί στο πάνελ του φώναζε το σωστό αλλά αυτός συνέχιζε με το....."ΣΚΑΪΠΙ"!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!Α ρε που πάνε τα λεφτά....ΟΥΣΤ!

 

βρε συ, προσπάθησε ο άνθρωπος να το εξελληνίσει το όνομα, να το εισαγει στο συστημα των κλιτών ονομάτων:το σκάιπι, του σκαιπιού, τα σκάιπια, των σκαιπιών. Αναλόγως μπορούν να κλίνονται και το γιουτιούμπι, το φεισμπούκι και το γκούγκλι...αμέσως να τον κακοχαρακτηρίσεις!:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα επειδη με νικησε η νυστα εχτες το βραδυ μηπως ξερετε εαν μπορουμε να το δουμε πουθενα στο ιντερνετ την χθεσινη εκπομπη ? οχι πως την βλεπω αλλα επειδη ειχε για το ιντερνετ και θα με ενδιεφερε ευχαριστω :O:O:O
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλημερα επειδη με νικησε η νυστα εχτες το βραδυ μηπως ξερετε εαν μπορουμε να το δουμε πουθενα στο ιντερνετ την χθεσινη εκπομπη ? οχι πως την βλεπω αλλα επειδη ειχε για το ιντερνετ και θα με ενδιεφερε ευχαριστω :O:O:O

Ορίστε: http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&VideoID=57704338

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σήμερα νομίζω θα δείξει κάτι λίγο απο όλες τις φετινές του εκπομπές
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Τι συμβαίνει με την εκπομπή ρε παιδιά ; Την κόψανε ; Και αν ναι γιατί άραγε ;
Χειρότερος από έναν κακό άνθρωπο είναι ένας βλάκας κακός άνθρωπος ...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Τι συμβαίνει με την εκπομπή ρε παιδιά ; Την κόψανε ; Και αν ναι γιατί άραγε ;

Ναι η εκπομπη Αποδειξεις και στην πολιτικη "κοπηκε"λογω μπατζετ!

Ειχε ακουστει οτι θα αρχισει νεα εκπομπη με τον Ευαγγελατο,αλλα δεν το κοβω,διοτι λογω περικοπων στο καναλι,δυσκολα τα πραγματα!

Παντως και να βγει στον αερα κατι δεν θα εχει καμια σχεση με την εκπομπη που ξεραμε,θα ειναι αλλο ενα τοκ σοου απο τα απειρα που υπαρχουν στην Ελληνικη τηλεοραση!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...
Ξερει κανενας που μπορω να δω ή κατεβασω τις αποδειξεις?Εχω φαει ολων τον κοσμο!

 

Δεν νομίζω να υπάρχουν. Μόνο στα αρχεία του αντ1 ή του Ευαγγελάτου!

 

Ωστόσο με την ευκαιρία να πούμε ότι οι Αποδείξεις ήταν η τελεταία εκπομπή έρευνας στην Ελλάδα. Έκτοτε η ενημέρωση έχει ταυτιστεί με την πολιτική κι όλα τα άλλα θέματα πέρασαν σε δεύτερη και τρίτη μοίρα. Ακόμα θυμάμαι ότι οι Αποδείξεις έπαιζαν βράδια Τετάρτης, συνήθιζα να το παρακολουθώ αμέσως μετά τη 10η εντολή, ήταν τηλε-μαραθώνιος αυτή η μέρα! Πρώτα σοκαριζόσουν με τους σκοτωμούς και μετά με τα "στρώματα". Φοβερή εκπομπή, θυμάμαι σκηνές σαν να βγήκαν από ταινία θρίλερ. Το πιο φοβερό ο πανικός που προκλήθικε αμέσως μετά, σχετικά με το αν το δικό μας στρώμα είναι οκ ή ανάμεσα σε αυτά που καταπιάστηκε η εκπομπή. Μεγάλες τηλεοπτικές στιγμές που ανήκουν φυσικά στο παρελθόν, όπως κάθε τι ενδιαφέρον πια! Ευτυχώς τις προλάβαμε (όσοι τις προλάβαμε).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Δεν νομίζω να υπάρχουν. Μόνο στα αρχεία του αντ1 ή του Ευαγγελάτου!

 

Ωστόσο με την ευκαιρία να πούμε ότι οι Αποδείξεις ήταν η τελεταία εκπομπή έρευνας στην Ελλάδα. Έκτοτε η ενημέρωση έχει ταυτιστεί με την πολιτική κι όλα τα άλλα θέματα πέρασαν σε δεύτερη και τρίτη μοίρα. Ακόμα θυμάμαι ότι οι Αποδείξεις έπαιζαν βράδια Τετάρτης, συνήθιζα να το παρακολουθώ αμέσως μετά τη 10η εντολή, ήταν τηλε-μαραθώνιος αυτή η μέρα! Πρώτα σοκαριζόσουν με τους σκοτωμούς και μετά με τα "στρώματα". Φοβερή εκπομπή, θυμάμαι σκηνές σαν να βγήκαν από ταινία θρίλερ. Το πιο φοβερό ο πανικός που προκλήθικε αμέσως μετά, σχετικά με το αν το δικό μας στρώμα είναι οκ ή ανάμεσα σε αυτά που καταπιάστηκε η εκπομπή. Μεγάλες τηλεοπτικές στιγμές που ανήκουν φυσικά στο παρελθόν, όπως κάθε τι ενδιαφέρον πια! Ευτυχώς τις προλάβαμε (όσοι τις προλάβαμε).

 

Θα μου επιτρέψετε να έχω κάποιες αμφιβολίες σχετικά με το πόσο τεκμηριωμένες ήταν οι «αποδείξεις», τουλάχιστον αναφορικά με την εκπομπή που είχε θέμα τα στρώματα.

Μετά την προβολή της συγκεκριμένης εκπομπής (και το σάλο που προκλήθηκε), παρενέβη ο εισαγγελέας, ασκήθηκε ποινική δίωξη και η υπόθεση έφθασε στο ακροατήριο. Από την διαδικασία αποδείχθηκε ότι όλες οι εταιρείες που αναφέρονταν στο ρεπορτάζ προμηθεύονταν το υλικό για το γέμισμα των στρωμάτων από πιστοποιημένες εταιρείες είτε ελληνικές είτε του εξωτερικού και πολλές από αυτές διέθεταν επί πλέον και οι ίδιες μηχανισμούς αποστείρωσης.

Όλοι οι εκπρόσωποι των εταιρειών κατά των οποίων είχε ασκηθεί ποινική δίωξη (για τα αναφερόμενα στο συγκεριμένο ρεπορτάζ), αθωώθηκαν από το τριμελές Πλημμελειοδικείο Αθηνών.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

15 Μαρτίου 2020. Ζούμε και γράφουμε ιστορία στα χρόνια κορονοιού.

 

Με τα super markets ουσιαστικά κλειστά λόγω συγχρωτισμού, άρχισα να ψάχνω e-markets και θυμήθηκα τον Ευαγγελάτο που διαφήμιζε ένα τέτοιο ηλεκτρονικό κατάστημα. Ψάχνοντας να το βρω, «έπεσα» πάνω στο post αυτό. Σαν λάτρης των εκπομπών του, είπα να «ξεθάψω» έπεται από 8 χρόνια τη συζήτηση αυτή, που προφανώς και δεν έχει κανένα ενδιαφέρον νομίζω πια, απλά ήθελα να απαντήσω στο τελευταίο μήνυμα παρότι δεν θα το διαβάσει κανείς. Τα χρόνια που πέρασαν είναι πολλά και νομίζω πως έχουμε όλοι «ξυπνήσει»

 

Απαντώντας λοιπόν στο τελευταίο σχόλιο, έχω να γράψω τα εξής: Ας υποθέσουμε πως ένας επιχειρηματίας βλέπει τον εαυτό του να ξεμπροστιάζεται στα κανάλια. Και γίνονται δικαστήρια φυσικά, και αγωγές και μηνύσεις, ότι και καλά τηρούνται όλες οι προϋποθέσεις και προδιαγραφές. Ακόμα και χρόνια ολόκληρα να μην έκαναν μέχρι να τελεσιδικήσουν τα δικαστήρια, είναι δυνατόν ο επιχειρηματίας που βγάλανε στον τάκο, να συνεχίζει την παραγωγή του με τον ίδιο ακριβώς τρόπο την επόμενη κιόλας ημέρα??? Εννοείται πως από την επόμενη κιόλας ημέρα, τα πάντα θα «άστραφταν» εκεί μέσα.

 

Και μια και το «ξέθαψα», να απαντήσω σε όσους ακόμα ενδιαφέρονται πως κάποιες από τις εκπομπές του έχω. Εάν συνεχίζετε να τις ψάχνετε, στείλτε μου. Και γιατί όχι, να τις ανεβάσω με σύνδεσμο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...