Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εκτός των άλλων, αν η αστυνομία ψάξει, όπως και στην περίπτωση της Αγγέλας θα βρει δακτυλικά αποτυπώματα του Φώτη...

Οπότε θα είναι κι αυτός καταζητούμενος.

O Φώτης δεν έχει φάκελο στην αστυνομία, όπως η Αγγέλα άρα δεν μπορούν να τον βρουν από τα αποτυπώματα. Από την άλλη, η πολυλογού γειτόνισσα (αυτή με τον Γρηγόρη και την ντουντούκα) δεν θα είπε στην αστυνομία ότι ένας νεαρός ζητούσε τον νεκρό λίγο πριν τη δολοφονία; Δεν θα τον περιέγραφε στους αστυνομικούς; Δεν θα έχουν σκίτσα που θα αναζητούν έναν τύπο με τσουλούφι;:p )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάω στοίχημα ότι η Αμαλία θα παίξει πρωταγωνιστικό ρόλο στην επόμενη season!

Θα είναι σίγουρα πιο κοντά στους 5 και θα εξηγηθούν όλα τα κενά απο το τρένο και μετά...

 

Δεν είναι τυχαίο το ότι στο πρωτο επεισόδιο ξεκινάει με την σκηνή του τρένου, με την Αμαλία αφηγήτρια και ξεκινώντας την αφήγηση "δώδεκα μήνες πρίν... " και "...όσο για το ποιά είμαι εγώ είναι ακόμα πολύ νωρίς να μάθετε"

Αρα στην επόμενη season θα μάθουμε ποιά πραγματικά είναι.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είμαστε σίγουροι ότι η Αμαλία αφηγείται;:worry: Ξέρω ότι είναι η Μακρυπούλια, αλλά μιλάει κανονικά... Οπότε μήπως είναι μια "αφηγήτρια" γενικά και αόριστα και όχι η Αμαλία ως χαρακτήρας; Λέω μήπως...:O
Σήμα στην Κυψέλη κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είμαστε σίγουροι ότι η Αμαλία αφηγείται;:worry: Ξέρω ότι είναι η Μακρυπούλια, αλλά μιλάει κανονικά... Οπότε μήπως είναι μια "αφηγήτρια" γενικά και αόριστα και όχι η Αμαλία ως χαρακτήρας; Λέω μήπως...:O

 

Αποκλείεται...γιατί στο 1ο επεισόδιο είχε πει "όσο για το ποιά είμαι εγώ, ας πούμε πως είναι πολύ νωρίς να το μάθετε":)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Σωστό κι αυτό...:rolleyes: Εγώ πάντως σπάω το κεφάλι μου γιατί μιλάει κανονικά:p Btw ειλικρινά ελπίζω να μην είναι πνεύμα όπως λένε πολλοί...:ninja:
Σήμα στην Κυψέλη κανείς;
Link to comment
Share on other sites

στο 1ο επεισόδιο είχε πει "όσο για το ποιά είμαι εγώ, ας πούμε πως είναι πολύ νωρίς να το μάθετε"

Ακριβώς! Η Αμαλία και η αφηγήτρια ΕΙΝΑΙ το ίδιο πρόσωπο.

Εγώ πάντως σπάω το κεφάλι μου γιατί μιλάει κανονικά

Μα προφανώς γιατί η προφορά της είναι "ψεύτικη" όπως και ολόκληρη η προσωπικότητα της Αμαλίας. Ως τώρα, φαίνεται ότι τα μόνα αληθινά πράγματα που τους έχει πει είναι ότι "κάποτε πήγε ένα ταξίδι που της άλλαξε τελείως τη ζωή" και ότι "κάποτε είχε φίλους, με τους οποίους ΑΥΤΗ χάθηκε", όλα τα άλλα, η ζωή της στην Τρίπολη, το ότι είναι εγγονή της διαχειρίστριας, το ότι ήθελε να γίνει μοντέλο, το ότι έχασε το κινητό της(με τα τηλέφωνα), το ότι είχε πρόβλημα στην σπλήνα,το ότι γνώρισε τον τύπο στην Λάρισα και χώρισε, είναι ΟΛΑ προφανή ψέματα-"κάλυψη" για να μην καταλάβουμε-και εμείς και οι 5- τον πραγματικό ρόλο της, είτε είναι μεταφυσικός είτε όχι.

Link to comment
Share on other sites

μπορει ομως και με την αρχη του δευτερου κυκλου να τα δειξει πιο λεπτομερες ολα αυτα τα παραπανω με την αστυνομια , με το φονο του βενετοπουλου καθως και τι μεσολαβει μεσα σε αυτες τις 10 μερες που γινονται οι εκλογες και βγαινει το κομμα του κακου στην εξουσια.

παντως εγω πιστευω οτι στην εξουσια θα ειναι ο κακος και με διαφορους τροπους οι 5 με τις καταλληλες αποκαλυψεις προς τυπο και τις διαφορες ερευνες ο αρχι κακος θα αναγκαστει να παραιτηθει απο την εξουσια και ολο αυτο το διαστημα ο men in black θα προσπαθει παντα να τους εξοντωσει και συνεχεια στο παρα πεντε οι 5 θα τη σκαπουλαρουν εξου και ο τιτλος της σειρας!!!!

Link to comment
Share on other sites

όλα τα άλλα....το ότι είναι εγγονή της διαχειρίστριας...είναι ΟΛΑ προφανή ψέματα-"κάλυψη"

Δηλαδή είτε εκκρεμεί μια έξωση για το Σπύρο και τη γιαγιά τους που πληρώνανε κοινόχρηστα σε λάθος πρόσωπο είτε η διαχειρίστρια είναι επίσης under cover/στο κόλπο :wacko:

 

Πάντως ο ρόλος της Αμαλίας μοιάζει αρκετά με "άγγελου του τσάρλυ". Ίσως σχετιζόταν κάπως με τον πρώην υπουργό που δολοφονήθηκε (πχ P.I. / τον βοηθούσε με τις έρευνες του) και τώρα βοηθάει την παρέα εξ αποστάσεως και κυρίως στα πιο επικίνδυνα σημεία. Δεν αποκαλύπτει την ταυτότητα της γιατι αυτό της επιτρέπει να παριστάνει τη "χαζή" (οπότε λιγότερο ύποπτη/επικίνδυνη).

Επίσης πολύ πιθανό να παίζει κάτι με σκηνοθετημένο θάνατό της (πχ πρόγραμμα προστασίας μαρτύρων, κόλπο για να κρύψει/κρύψουν την πραγματική της ταυτότητα)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Αφου οταν ο κακος σκοτωσε το Βενετοπουλο, αρχισε να κυνηγαει το Φωτη, δεν πηγε να δει μεσα στο σπιτι.

[...]

 

Μπήκε στο σπίτι, άγγιξε τον Βενετόπουλο στον αυχένα και στη συνέχεια μπήκε σε άλλο δωμάτιο όπου από το παράθυρο αυτού είχε βγει και ο Φώτης από το σπίτι. :)


Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Η Αμαλία και η αφηγήτρια ΕΙΝΑΙ το ίδιο πρόσωπο.

 

Μα προφανώς γιατί η προφορά της είναι "ψεύτικη" όπως και ολόκληρη η προσωπικότητα της Αμαλίας. Ως τώρα, φαίνεται ότι τα μόνα αληθινά πράγματα που τους έχει πει είναι ότι "κάποτε πήγε ένα ταξίδι που της άλλαξε τελείως τη ζωή" και ότι "κάποτε είχε φίλους, με τους οποίους ΑΥΤΗ χάθηκε", όλα τα άλλα, η ζωή της στην Τρίπολη, το ότι είναι εγγονή της διαχειρίστριας, το ότι ήθελε να γίνει μοντέλο, το ότι έχασε το κινητό της(με τα τηλέφωνα), το ότι είχε πρόβλημα στην σπλήνα,το ότι γνώρισε τον τύπο στην Λάρισα και χώρισε, είναι ΟΛΑ προφανή ψέματα-"κάλυψη" για να μην καταλάβουμε-και εμείς και οι 5- τον πραγματικό ρόλο της, είτε είναι μεταφυσικός είτε όχι.

 

h amalia k h afhghtria DEN EINAI to idio prosopo,to exei pei o kapoutzidhs se synenteyksi.k de nomizo oti koroideyei tous 5.aplos kryvei ki auth kati pou isos na exei sxesh me auto pou psaxnoun oi 5.alla den to kserei kaneis tous.ego mia idea rixno giati kapou paei to myalo mou...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

h amalia k h afhghtria DEN EINAI to idio prosopo,to exei pei o kapoutzidhs se synenteyksi.k de nomizo oti koroideyei tous 5.aplos kryvei ki auth kati pou isos na exei sxesh me auto pou psaxnoun oi 5.alla den to kserei kaneis tous.ego mia idea rixno giati kapou paei to myalo mou...:rolleyes:

 

Και τότε πώς εξηγείται η χιλιοειπωμένη σε αυτή τη σελίδα ατάκα της ως αφηγήτρια στο πρώτο επεισόδιο; Έχει καμία δίδυμη; Πάντως δεν θα εκπλαγώ

αν είναι καμία πρακτόρισσα της ΕΥΠ που είχε πληροφορίες από τους πολιτικούς αντιπάλους του Παυρινού και βοηθάει τους 5.

 

Link to comment
Share on other sites

Και τότε πώς εξηγείται η χιλιοειπωμένη σε αυτή τη σελίδα ατάκα της ως αφηγήτρια στο πρώτο επεισόδιο; Έχει καμία δίδυμη; Πάντως δεν θα εκπλαγώ

αν είναι καμία πρακτόρισσα της ΕΥΠ που είχε πληροφορίες από τους πολιτικούς αντιπάλους του Παυρινού και βοηθάει τους 5.

 

 

ti?kala eimai h monh edo pou vriskei thn amalia entelos athoa?sigoura o rolos ths einai kathoristikos alla de nomizo na kserei kati h idia...

thn eidame me ta matia mas na odyretai gia to vaggellli to llimannni ths!!

Link to comment
Share on other sites

exo na theso ena erothma alla thelo na mou apanthsei kapoios fanatikos tou para 5,dhladh kapoios pou exei dei ola ta episodeia k exei proseksei leptomereies klp.k tha po ki ego thn apopsi mou meta.loipon:

poioi apotelousan thn 5melh parea tou kakou???

Link to comment
Share on other sites

exo na theso ena erothma alla thelo na mou apanthsei kapoios fanatikos tou para 5,dhladh kapoios pou exei dei ola ta episodeia k exei proseksei leptomereies klp.k tha po ki ego thn apopsi mou meta.loipon:

poioi apotelousan thn 5melh parea tou kakou???

 

Δεν έχει ξεκαθαριστεί ακόμα!!Αλλά το μόνο μέλος που ήταν σίγουρα στην ομάδα του κακού ήταν ο Καστέλης.

Ο Βενετόπουλος δεν ήταν...απλά τον ενοχοποίησαν για τον φόνο της κοπέλας, ο Σταυριανίδης επίσης δεν ήταν,ο Ασλάνογλου βοηθούσε τον Σταυριανίδη οπότε ήταν με τους "καλούς" και τέλος ο Παύλος που αναφέρθηκε στο τελευταίο επεισόδιο δεν ξέρουμε σε ποια ομάδα ανήκε.

Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα περισσότερο....;)

Link to comment
Share on other sites

O Φώτης δεν έχει φάκελο στην αστυνομία, όπως η Αγγέλα άρα δεν μπορούν να τον βρουν από τα αποτυπώματα. Από την άλλη, η πολυλογού γειτόνισσα (αυτή με τον Γρηγόρη και την ντουντούκα) δεν θα είπε στην αστυνομία ότι ένας νεαρός ζητούσε τον νεκρό λίγο πριν τη δολοφονία; Δεν θα τον περιέγραφε στους αστυνομικούς; Δεν θα έχουν σκίτσα που θα αναζητούν έναν τύπο με τσουλούφι;:p )

Αποτυπώματα δεν παίρνουν μόνο όταν κάποιος κάνει παράπτωμα και του ανοίγουν φάκελο.Αποτυπώματα μας παίρνουν και όταν βγάζουμε ταυτότητα.Οπότε κι έτσι μπορεί να βρει τον Φώτη η Αστυνομία.

Στη γυναίκα από το χωριό,ο Φώτης είπε ότι ο πατέρας του έχει το κανάλι Τηλεβόας.Αν τα θυμηθεί αυτά η γυναίκα μπορεί άνετα να οδηγήσει την Αστυνομία στα ίχνη του,πηγαίνοντας στο κανάλι.

Ωστόσο δε θυμάμαι:ο Φώτης ακούμπησε τίποτα στο σπίτι του Βενετόπουλου για να αφήσει ίχνη;Αν και μέσα στον πανικό μάλλον ακούμπησε...

Link to comment
Share on other sites

Αποτυπώματα δεν παίρνουν μόνο όταν κάποιος κάνει παράπτωμα και του ανοίγουν φάκελο.Αποτυπώματα μας παίρνουν και όταν βγάζουμε ταυτότητα.Οπότε κι έτσι μπορεί να βρει τον Φώτη η Αστυνομία.

Στη γυναίκα από το χωριό,ο Φώτης είπε ότι ο πατέρας του έχει το κανάλι Τηλεβόας.Αν τα θυμηθεί αυτά η γυναίκα μπορεί άνετα να οδηγήσει την Αστυνομία στα ίχνη του,πηγαίνοντας στο κανάλι.

Ωστόσο δε θυμάμαι:ο Φώτης ακούμπησε τίποτα στο σπίτι του Βενετόπουλου για να αφήσει ίχνη;Αν και μέσα στον πανικό μάλλον ακούμπησε...

 

Οχι λάθος κάνεις...Δεν παίρνουνε πια αποτυποώματα...εμένα πχ η ταυτότητά μου δεν έχει! (Ξερεις είναι απο αυτές τις σατανικές που δεν γράφουν θρήσκευμα)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο μεν -διοτι ειπαμε ενα σηριαλ ενα και μαλιστα κωμικο δε θα ψαχνουμε να βρουμε bugs στο σεναριο τωρα!- ακομα και μενα που η ταυτοτητα μου ειναι αρχαια και εχει αποτυπωματα δε χρησιμευουν σε κατι. Αντιπαραβολη γινεται με τα αποτυπωματα σεσημασμενων και μονο.... δεν πιανουν ενα ενα δεκα εκατομμυρια αποτυπωματα να δουν πιο ταιριαζει... οποτε no φακελος, no στοιχεια οσα αποτυπωματα κι αν αφησει καποιος... Εκτος αν υποδειχθει σαν υποπτος φυσικα!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Οχι λάθος κάνεις...Δεν παίρνουνε πια αποτυποώματα...εμένα πχ η ταυτότητά μου δεν έχει! (Ξερεις είναι απο αυτές τις σατανικές που δεν γράφουν θρήσκευμα)

Kαλά λες.Λάθος θυμάμαι.Μόνο το αποτύπωμα του αντίχειρα πήραν για να το βάλουν στην ταυτότητα. Μάλλον πρέπει να κλείσουμε το θέμα με τα αποτυπώματα.Και το έχουμε πει ότι ο Καπού δε μας αφήνει αναπάντητα ερωτήματα και κενά,αλλά αυτή τη φορά μας έβαλε σε πολλές σκέψεις.Μάλλον για να σκεφτόμαστε κάτι όλο το καλοκαίρι.

Κάπου διάβασα ότι τη Δευτέρα 12/6 το ΜΕGA θα προβάλλει αφιέρωμα στη Ντάλια και τη Ζουμπουλία.Και την τακτική αυτή των αφιερωμάτων θα τη συνεχίσει καθ'όλη τη διάρκεια του καλοκαιριού.

Link to comment
Share on other sites

Eίχα γράψει το Φλεβάρη:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1237157#post1237157

 

 

 

Όσο για το επεισόδιο, ήταν απλά τέλειο.

Δεν καταλαβαίνω τι πρόβλημα υπάρχει που δεν έδειξαν το ότι τους έλυσαν από τις ράγες. Λες και υπήρχε περίπτωση να τους αφήσουν. :lol:

Ούτε καταλαβαίνω τι πρόβλημα υπάρχει που δεν φαίνεται μετά η Αμαλία. Για μια ακόμη φορά πήγε Τρίπολλλη (έτσι τους είπε δηλαδή, αλλά ξέρουμε που πήγε...).

Γιατί να χάσει χρόνο να τα δείξει όλα αυτά;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν την έδειξε μετά το σκηνικό με το τρένο, δε σημαίνει ότι έφυγε απ' την Αθήνα!! Απλώς δεν την έδειξε, όπως και τον πατέρα του Φώτη, όπως και τον Δράκουλα! Που είναι το παράξενο επιτέλους;;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ξεκαθαριστεί ακόμα!!Αλλά το μόνο μέλος που ήταν σίγουρα στην ομάδα του κακού ήταν ο Καστέλης.

Ο Βενετόπουλος δεν ήταν...απλά τον ενοχοποίησαν για τον φόνο της κοπέλας, ο Σταυριανίδης επίσης δεν ήταν,ο Ασλάνογλου βοηθούσε τον Σταυριανίδη οπότε ήταν με τους "καλούς" και τέλος ο Παύλος που αναφέρθηκε στο τελευταίο επεισόδιο δεν ξέρουμε σε ποια ομάδα ανήκε.

Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα περισσότερο....;)

Ποιός ήταν ακριβώς ο Ασλάνογλου είπαμε;

Link to comment
Share on other sites

Ποιός ήταν ακριβώς ο Ασλάνογλου είπαμε;

Ήταν ο αδελφός της Ελευθερίας, της κοπέλας που δολοφονήθηκε στην Θεσ/νίκη. Τον σκότωσε και αυτόν ο κακός και το έκανε να φανεί ως τροχαίο.

Link to comment
Share on other sites

εγω ηθελα εναν μεγαλυτερο ρολο της αμαλιας.ειναι φοβερη...το περιεσσοτερο γελιο το εριξα στην σκηνη που επαιζε αυτη.γιαυτο αν εδειχνε πως τους λυσανε θα ειχε σιγουρα μεγαλυτερο ρολο η μακρυπουλια...

μια χαρα ηταν το επεισοδιο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ξεκαθαριστεί ακόμα!!Αλλά το μόνο μέλος που ήταν σίγουρα στην ομάδα του κακού ήταν ο Καστέλης.

Ο Βενετόπουλος δεν ήταν...απλά τον ενοχοποίησαν για τον φόνο της κοπέλας, ο Σταυριανίδης επίσης δεν ήταν,ο Ασλάνογλου βοηθούσε τον Σταυριανίδη οπότε ήταν με τους "καλούς" και τέλος ο Παύλος που αναφέρθηκε στο τελευταίο επεισόδιο δεν ξέρουμε σε ποια ομάδα ανήκε.

Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα περισσότερο....;)

 

den me mperdepses!isa isa auto pisteuo ki ego,akrivos auto!omos oloi oi gnostoi mou pou vlepoun para 5 lene oti o venetopoulos k o staurianidhs htan sthn 5ada tou kakou...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια! Η πεντάδα του κακού είναι υπεύθυνη για το φόνο της Ελευθερίας. Αν είτε ο Σταυριανίδης είτε ο Βενετόπουλος ήταν μέσα, θα ήταν σε ένα βαθμό ένοχοι οι ίδιοι και δε θα χρειαζόταν να κάνουν έρευνες τόσα χρόνια για να βρουν ποιοι είναι οι πραγματικού υπεύθυνοι.

 

Τα μόνα επιβεβαιωμένα μέλη ως τώρα είναι Παυρινός και Καστέλης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...