Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως καποια πραγματα ειναι και λιγο ακυρα στη σειρα.Για παραδειγμα η Αμαλια σαν να περναει απαρατηρητη(ισως επειδη ειναι φαντασμα).Δηλαδη τους εσωσε στο νοσοκομειο,τους εσωσε στο τρενο,τους εσωσε οταν πατησε τον ψηλο...Και δεν το εχουν αναφερει μια φορα.Δεν τους εχει κανει εντυπωση η συμπτωση???

Μαλιστα οταν πηγε να τους πατησει με το αμαξι,η Ζουμπουλια αρχισε να την βριζει,ξεχνωντας οτι την εχει σωσει προσωπικα και ειναι ο σωτηρας και των πεντε...

Eπισης η Νταλια ειναι χαζουλα,ok,αλλά σε καποιες περιπτωσεις ειναι τραγικο και καθολου πιστευτο,οπως οταν τους ειχε παρει τηλ.ο νεος κακος και τους ειπε οτι μονο το επωνυμο της Αγγελας δεν ειχε εντοπισει.Τοτε πεταχτηκε η Νταλια και ειπε:"Ιωακειμειδηηη!" Δηλαδη δεν ειχε καταλαβει ουτε το στοιχειωδες,οτι αυτος τους κυνηγαει και ειναι σε κινδυνο?Ελεος!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μαλιστα οταν πηγε να τους πατησει με το αμαξι,η Ζουμπουλια αρχισε να την βριζει,ξεχνωντας οτι την εχει σωσει προσωπικα και ειναι ο σωτηρας και των πεντε...

Μάλλον τη συνειδητοποίηση την κρατάνε για το τέλος. Δε θα είχε πολύ νόημα (περα απο τη συνέπεια με τα γεγονότα) μια σκηνή του στυλ

- Ρε παιδιά η Αμαλία συνέχεια μας σώζει απο βέβαιο θάνατο!

- Ωπα, ναι ρε συ... τι να σημαίνει άραγε αυτό;

- Χμ αναρωτιέμαι αν κάτι μας κρύβει. Λέτε να...

- Ηρθαν οι πίτσες!

- Yeaheeeee

- Τι λέγαμε;...

- ...

 

Όσο για τη Ζουμπουλία, χωρίς να θυμάμαι καλά τη σκηνη, προφανώς δεν λειτουργεί ακριβώς έτσι το πράγμα. Δηλάδη αν σου σώσω τη ζωή (έστω 3-4 φορές) δε μου δίνει το δικαίωμα να σου την πάρω.

 

Eπισης η Νταλια ειναι χαζουλα,ok,αλλά σε καποιες περιπτωσεις ειναι τραγικο και καθολου πιστευτο,οπως οταν τους ειχε παρει τηλ.ο νεος κακος και τους ειπε οτι μονο το επωνυμο της Αγγελας δεν ειχε εντοπισει.Τοτε πεταχτηκε η Νταλια και ειπε:"Ιωακειμειδηηη!" Δηλαδη δεν ειχε καταλαβει ουτε το στοιχειωδες,οτι αυτος τους κυνηγαει και ειναι σε κινδυνο?Ελεος!

E εντάξει η Ντάλια έχει αυτή την αφέλεια υποτίθεται γιατί ήταν πολύ κλειστός και απομονωμένος άνθρωπος brainwashed απο σαπουνόπερες πριν γνωρίσει τους υπόλοιπους, και έχει πολύ ενθουσιώδεις και κάποιες ανόητες αντιδράσεις.

Και χάριν της κωμωδίας (που βασίζεται στην υπερβολή) ο χαρακτήρας της πηγε απο το αφελής, στο ψιλοχαζούλα. (και εγώ θεωρώ ότι το παρακάνανε)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω το μωρό να έχει την φωνή ή τις ατάκες της θεοπούλας...:lol:

 

θα παρει κ το ονομα κ την χαρη της.

η αντιδραση της γιαγιας Θεοπουλας παντως αναμενεται να ειναι συγκινητικη(οπως θα σχολιαστει την επομενη:!: εβδομαδα απο τους φανατικους χρηστες του myphone.gr:cool: )

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

η περίληψη όπως είδα νομίζω ότι διάβασα για το επεισόδιο της Δευτέρας έχει ως εξής:

 

'Αλλη μια περιπετειώδης χρονιά φτάνει στο τέλος της με ξεκαρδιστικά απρόοπτα αλλά και με στιγμές βαθιάς συγκίνησης. Η οικογένεια Πολίτη δέχεται ένα ισχυρό πλήγμα καθώς οι πέντε είναι αποφασισμένοι να αντιμετωπίσουν χωρίς φόβο τους ισχυρούς. Τα Χριστούγεννα έρχονται βρίσκοντάς τους όλους ενωμένους και προσθέτοντας άλλο ένα μέλος στην παρέα. Σε εκκρεμότητα για το νέο έτος μένει η μάχη με τον πρωθυπουργό καθώς και ένας καινούργιος (ή παλιός;) έρωτας...

 

 

 

 

και το επεισόδιο θα ξεκινήσει 22:00 με 23:30.

 

Κατ'εμε....ο Πολίτης θα φύγει από τη μέση είτε αυτοκτονώντας είτε θα τον καθαρίσει ο γνωστός "εκτελεστής" διότι αν φτάσει να μιλήσει στον Παυρινό το πράγμα θα μπλεχτεί πολύ.

 

 

 

ΥΓ:νομίζω ότι η υπόθεση η Αμαλία να είναι ο Χαράλαμπος είναι κάτι που θα επρεπε να το διερευνήσουμε περεταίρω.....:wacko: :!: :wacko:

 

 

Πάντως αν η Baby θεοπούλα αρχίσει τις ατάκες στιλ Look who's talking now (ή μωρά Κουντουράτου από Δύο Ξένοι) ....αναμένεται πολύ γέλιο!

Link to comment
Share on other sites

Oντως!!!!!!!!

 

Απαιχτο!!!!!!

 

 

Παντως στο επεισοδιο που θα αποκαλυφθει η ταυτοτητα της Αμαλιας θα ηταν ωραιο να ξεκινουσε με στιχομυθια του στυλ:

 

-Ευτυχως που ηταν η Αμαλια που μας εσωσε τοτε...

-Στην αποθηκη δεν λες;

-Οχι ρε, τοτε στο...

-Στο τρενο;

-Οχι οχι, στο νοσοκομειο!!!

-...

-...

(παυση...)

 

 

-!!!!!!!!!!!!!!

-!!!!!!!!!!!!!!

 

κατι τετοιο ξερω γω...

Link to comment
Share on other sites

Κι επειδή πολύ ασχοληθήκαμε για το αν βάλει τελικά επανάληψη ή όχι, θα αναφερθώ στο τελευταίο επεισόδιο..Βλέποντας το ξανά και ιδιαίτερα την τελευταία σκηνή, νομίζω πως ο Σπύρος μπλοφάρει για το ότι ήδη η αστυνομία έχει ειδοποιηθεί.. Εξάλλου από την αρχή δεν ήθελαν να μπλέξουν την αστυνομία.

Μήπως το κάνει αυτό για να αναγκάσει τον Πολίτη να ομολογήσει; Μπας και κρατάει την κάμερα στα χέρια επίτηδες ώστε να μαγνητοσκοπήσει αυτή την ομολογία; Θα δείξει..

 

Μετά από αυτό πάντως εικάζω πως ο Πολίτης θα "συνεργαστεί" μαζί τους ώστε να ξεσκεπάσουν και τον πρωθυπουργό (και φυσικά να αποκαλύψει και τους άλλους 2)

Επίσης κάτι μου λέει ότι κάποια σχέση έχει Αμαλία και Πολίτης.. Άντε να δούμεεε...

ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ Η ΑΜΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ.

 

ΔΕΝ ΠΕΦΤΩ ΕΞΩ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ

BARCELONA FOR EVER!!!
Link to comment
Share on other sites

ενταξει, αν δικαιωθεις θα σου αποστειλουμε λουλουδια.

αν ξεφτιλιστεις θα στειλουμε γιαουρτια.

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ Η ΑΜΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ.

 

ΔΕΝ ΠΕΦΤΩ ΕΞΩ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ

Ok,αλλά μην το σβησεις για να μπορω να το κανω quote και να σ δουλευω μετα!

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ Η ΑΜΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ.

 

ΔΕΝ ΠΕΦΤΩ ΕΞΩ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ

Σημειωνεται.

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ Η ΑΜΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ.

 

ΔΕΝ ΠΕΦΤΩ ΕΞΩ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ

 

Σημειωνεται +1..:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας,θα πας εκεί που κοιτάς..

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα.......

Είδε κανείς το τρέιλερ για το χριστουγεννιάτικο επεισόδιο?

Τραγουδάει η Εφη Θώδη πάλι στο background...

:D :D :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παω στοιχημα, οτι αν στο τελος η Αμαλια ειναι απλα η Αμαλια,στους μισους εδω μεσα εκτος του οτι θα τους φανει απροβλεπτο και σοκαριστικο θα αρχισουν να κανουν τα edit το ενα μετα το αλλο:lol: :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παω στοιχημα, οτι αν στο τελος η Αμαλια ειναι απλα η Αμαλια,στους μισους εδω μεσα εκτος του οτι θα τους φανει απροβλεπτο και σοκαριστικο θα αρχισουν να κανουν τα edit το ενα μετα το αλλο:lol: :lol: :lol:

 

Ευτυχώς δε θα γίνεται edit μετά από τόσο καιρό:p

Link to comment
Share on other sites

Mωρε γιινεται!!

Αντε και το έκανε. Τι θα καταλάβει εφόσων έχει γίνει 3 φορές quote?

 

 

ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ Η ΑΜΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ.

 

ΔΕΝ ΠΕΦΤΩ ΕΞΩ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ

 

 

Α συγνώμη, 4 φορές :lol:

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

αντε παλι με τις αποκλειστικοτητες σε αυτη την χωρα.

τους συγγενεις κ τους πρωην συμμαθητες του καπουτζιδη θα μας δειξει η τηλεοραση. ΑΠΑΙΣΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

ΝΑ ΚΟΠΕΙ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΓΙΑ 24 ΩΡΕΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΧΩΡΑ

ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΟΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ

Link to comment
Share on other sites

αντε παλι με τις αποκλειστικοτητες σε αυτη την χωρα.

τους συγγενεις κ τους πρωην συμμαθητες του καπουτζιδη θα μας δειξει η τηλεοραση. ΑΠΑΙΣΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

ΝΑ ΚΟΠΕΙ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΓΙΑ 24 ΩΡΕΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΧΩΡΑ

ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΟΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ

Συμφωνώ απολύτως!Πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας ουσιαστικός λόγος για να κάνουν κάτι τέτοιο!:(

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν αρεσει αυτο, νομιζω υπαρχει το τηλεκοντρολ (το οποιο στην προκειμενη περιπτωση θα το χρησιμοποιουσα κι εγω), η λυση δεν ειναι να μην εχουμε τηλεοραση και ρευμα... Ημαρτον...
Link to comment
Share on other sites

Aν δεν αρεσει αυτο, νομιζω υπαρχει το τηλεκοντρολ (το οποιο στην προκειμενη περιπτωση θα το χρησιμοποιουσα κι εγω), η λυση δεν ειναι να μην εχουμε τηλεοραση και ρευμα... Ημαρτον...

 

Σωστός! Έλεος ρε παιδιά, δεν φταίνει η tv εμείς φταίμε που τα βλέπουμε.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Το επεισοδιο αυριο θα παιχτει κανονικα ή ετοιμαζουν παλι καμια εκπληξη ?
Link to comment
Share on other sites

Το επεισοδιο αυριο θα παιχτει κανονικα ή ετοιμαζουν παλι καμια εκπληξη ?

Είπαμε, θα έχει διπλό επεισόδιο

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

αλλωστε το επομενο ΝΕΟ επεισοδιο to5

θα παιχτει στις 22/1.

 

αρα: με καθε διπλο επεισοδιο, δωρο ενα μηνα αδεια στα παιδια.

 

αντε κ του χρονου με to5. 22 Ιανουαριου να ειστε ολοι πισω, μη σας χασει το μεγκα απο πελατες.

(παραλιγο να αγγιξουν την διακοπη του Lost)

ως τοτε η μαρια η ασχημη (κ η ασπασια τζιτζικακη η πληθωρικη) θα σας κρατανε συντροφια)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να κατηγορησει μια εταιρεια αν δεν παραγει καλο προιον. Δεν μπορει ομως να την κατηγορησει που παραγει το προιον της σε μειωμενες ποσοτητες. Δικο της ειναι οσο θελει πουλαει.

 

Η ασαφεια στο προγραμμα ειναι ενας παραγοντας προς συζητηση. Το αν θα σταματησει ομως η σειρα για διακοπες δε νομιζω οτι ειναι "πουστικο"...

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι. Επίσης όμως δεν είναι καθόλου τίμιο να σου υπόσχονται πως την φετινή σεζόν θα βλέπεις καινούργιο επεισόδιο ΚΑΘΕ βδομάδα και τελικά κάθε φορά που ανοίγεις να μην ξέρεις τι θα δεις.

 

Αν και εδώ που τα λέμε...τις τελευταίες εβδομάδες ήξερες τι θα δεις... Ένα καινούργιο μετά καπάκι επανάληψη και ξανά το ίδιο μοτίβο...

 

ΟΚ. Είπαμε. Καλό το Παρα 5. Από τα πιο αστεία σίριαλ που υπάρχουν αυτή τη στιγμή στην ελληνική TV αλλά έλεος. Ας κάνανε στο mega αυτό που κάνανε και με το Lost στο ABC. Ας το κόβανε ΤΕΛΕΙΩΣ από τέλη Νοέμβρη και για ένα διάστημα, αφού δεν τους βγαίνουν ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ τα επεισόδια για full σεζόν μέχρι Ιούνη...και ας συνεχίζανε πάλι Ιανουάριο-Φλεβάρη...

 

Αυτό θα ήταν πολύ πιο τίμιο.

 

Για να πω την αλήθεια, έχω ξενερώσει ΠΑΡΑ πολύ με όλο αυτό το παιχνίδι του Mega και ειλικρινά μερικές φορές βαριέμαι να δω το επεισόδιο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...